Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изградим чешма.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да изградим чешма.

    Здравейте Съграждани и Баир-маняци. Щукна ми една идея-да се направи чешма в гората ,после беседка .Нямам възможност да се включа със собствена джипка в момента,но с труд и всичко останало мога.Мисля че това би донесло положителни емоции-суетнята покрай чешмата ,както и това което символизира тя.
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

  • #2
    До: Да изградим чешма.

    Както се казва - идеята трябва да се обсъди
    Като за начало ето 2 подобни теми, в които са засегнати някои от проблемите при такава инициатива
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F7%E5%F8%EC%E0
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F7%E5%F8%EC%E0
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      До: Да изградим чешма.

      От много време имам мерак за построяване на чешма. Разговарял съм с няколко майстора на чешми около Кукленския манастир. Събрал съм някои знания, трябват ми още малко. Ако някой е на ясно и е правил чешма или е участвал в изграждане, водохващане, отводняване и т.н. да развие въпроса .

      Относно беседката мога да поема ангажимента по конструирането и изграждането на конструкцията след като се уточни какъв тип и размер ще бъде.

      Мястото вероятно ще предизвика много дискусии, но основните неща са няколко. Трябва да има път, река или извор, поне малка полянка. Мястото може да бъде там от където минават много пътеки и пътища и където ще е посещавано от много хора и ще бъде от обществено значение, или да се избере някой забит в дън горите път, където ще знаем, че като отидем, ще седнем. Двата варианта имат различна философия, но никой не казва, че трябва да направим само една чешма. Едвали някой ще иска да е другаде, а не в нашия край на Родопите, където редовно караме.

      Финансирането най-вероятно няма да е проблем, виждали сме в Пловдив как се събират пари, когато има цел и кауза.

      Работата ще я работим, нали за това се казва работа. На който му е голямо шкембето от много Офроуд ще е скараджия и виночерпец и т.н.

      Огромна идея, поклон на автора!
      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #4
        До: Да изградим чешма.

        Подкрепям идеята.

        Коментар


        • #5
          До: Да изградим чешма.

          Разбира се за нашия Пловдивски край си мисля.
          За пари предлагам да не говорим ,защото вероятно сумата ще е нищожна.А беседка ,пейка ,това да е втори етап ,защото за там може да трябва някой лев.А тия пущини парите развалят и хората и отношенията .
          Тъста е съизградил поне 5 чешми-каптажи,тръби,чучури(той ги вая),та мога и ще го разпитам .Обещавам от сега чучур от бронз(макар че опитват да ги крадат ,ма има чалъми разни).

          Казват че хубавата вода била от букова гора......
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • #6
            До: Да изградим чешма.

            Пълна подкрепа и готовност от мен.
            Много години съм си мислил да въртя чевермето на Геогьов ден на такава спокойна беседка с чешма.

            Да помислим за нещо около Пашалиица. Има много разгледни места около нея.Хем хаир на Наско ще направим, хем на нас, хем на туристите пешаци.

            Коментар


            • #7
              До: Да изградим чешма.

              С удоволствие бих се присъединил.Мога ди ви помогна с труд-работил съм като дървосекач, така че материала е моя грижа (освен ако не искате да го купувате от някъде) и естествено с акъл.Нямам претенции къде да бъде само едно нещо ще ви предложа-нека да бъде на припекливо място, с гледка, а не да е зачукана в някое усойно дере!А за чешмата мога да копам само, защото тази материя ми е тъмна Индия

              Коментар


              • #8
                До: Да изградим чешма.

                На мен идеята също много ми допада
                Мисля, че трябва да направим няколко огледа и да дадем предложения за място. След което е добре да синаправим анкетка за да уточним позицията за първата чешма на пловдивската група и да действаме !
                www.4x4Trips.bg

                Коментар


                • #9
                  До: Да изградим чешма.

                  Пишете ме и мен участник.Нищо не разбирам от чешми,но ще помагам с каквото мога.(бива ме и на скарата... )
                  И веднага се сещам за една чешма на яз.Беглика дето може да се облагороди има и поляна за беседка в близко съседство.И материал дал господ из гората.И много,много красота!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да изградим чешма.

                    Първоначално публикуван от bate_em4o Преглед на мнение
                    Пишете ме и мен участник.Нищо не разбирам от чешми,но ще помагам с каквото мога.(бива ме и на скарата... )
                    И веднага се сещам за една чешма на яз.Беглика дето може да се облагороди има и поляна за беседка в близко съседство.И материал дал господ из гората.И много,много красота!
                    Идеята е да е някъде в района чешмата.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да изградим чешма.

                      Готов съм.Ще помисля и за място.
                      Който познава Родопите, и той да помисли къде да се прави. Предлагам да е на пешеходен туристически маршрут.
                      Трябва да сложим и някой за отговорник.
                      Росене, ще го отнесеш ли?
                      TOYOTA LJ70 3D Common Rail
                      TOYOTA BJ40 3.5D
                      Венци 0887551059

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да изградим чешма.

                        И аз подкрепям идеята.

                        Наистина мястото би било хубаво да е с хубав изглед и повече слънце когато е възможно.

                        Ако има нужда от метали аз съм насреща.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Да изградим чешма.

                          Днес ходих към хижа 'Чернатица'.Около голямата поляна има ли чешма и дали е подходящо не знам.Всъщност за место най-много разчитам на групата ,която най-често кръстосва планинските райони в пловдивския край.
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Да изградим чешма.

                            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                            Днес ходих към хижа 'Чернатица'.Около голямата поляна има ли чешма и дали е подходящо не знам.Всъщност за место най-много разчитам на групата ,която най-често кръстосва планинските райони в пловдивския край.
                            Е ма там няма гледка особено...Абе незнам доста ще е труден избора, най-вече трябва някой по-майстор по чешмите да каже дали мястото избрано на първо четене мястото става или не.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Да изградим чешма.

                              Бягам от отговорност!!!
                              Отговорността и основната заслуга трябва да е на инициатора!
                              Иначе имам идея за две-три места.

                              На чернатица под голямата поляна, навряна в гората има нова чешмичка на 5-7 години, но е доста, доста навряна. За Чернатица друго искам да кажа. Понеже ходя сравнително редовно на тая хижа и съм сменил там сумати садържатели и съм се интересувал знам няколко неща. Най важното е, че всичко там е частно, а новите собственици започват един по един да получават строителни разрешителни.Паметника пред хижата на пролет ще го бутат и там ще има къща, точно върху пътеката. По-добре е да се ориентираме между Бойково - Ситово - Поделението - Дедево, или над Лилково, към Митницата, ама там е далече.
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X