Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изградим чешма.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Да изградим чешма.

    Трябва най-напред да се изясни дали вече съществуваща чешма ще се възстанови и облагороди района около нея или ще се прави изцяло нова Чак след това мястото и начина на действие. Така мисля аз.
    Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
    ...Росене, ще го отнесеш ли?
    agogov е автор на идеята и мисля, че на него се пада правото да бъде баш организатор
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #17
      До: Да изградим чешма.

      Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
      Е ма там няма гледка особено...Абе незнам доста ще е труден избора, най-вече трябва някой по-майстор по чешмите да каже дали мястото избрано на първо четене мястото става или не.
      места с глетки много - по пътя от Пашелийца към Лъки,от Бяла Черква към Ситово,а и в района на червената скала ......... ама с водата не съм наясна
      "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
      "LZ1WAN"

      Коментар


      • #18
        До: Да изградим чешма.

        Първоначално публикуван от vnsh Преглед на мнение
        места с глетки много - по пътя от Пашелийца към Лъки,от Бяла Черква към Ситово,а и в района на червената скала ......... ама с водата не съм наясна
        Те места колкото искаш ама места с вода на припекливо и с хубава гледка място са трудни за намиране.Имам в пред вид, че дори и мястото да е перфектно ако няма вода за нищо нестава.Затова предлагам да се рзгледат няколко места, на които след това да се заведе някой разбирач и да се изкаже ставали от някъде в близост да се хване вода.

        П.П.Ама нека поизчакаме малко както казва Стоян

        Коментар


        • #19
          До: Да изградим чешма.

          Първоначално публикуван от vnsh Преглед на мнение
          места с глетки много - по пътя от Пашелийца към Лъки,от Бяла Черква към Ситово,а и в района на червената скала ......... ама с водата не съм наясна

          Ако е към Пашалийца има уникални места и мога да помагам с тикли и дървесина,керемиди и техника
          Със себе си съм имал повече проблеми,
          отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
          Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

          Коментар


          • #20
            Мнението ми е, че Пашалийца ни е далече, а и не ни е отправна точка. Мисля, че за първа чешма, трябва да е на по-посещавано от групата място.

            Предлагам довечера на срещата да обсъдим въпроса.
            Няма да е зле тези, които смятат да взимат дейно участие да дойдат.
            Последно редактирано от stojan_defender-a; 04-03-10, 09:42.
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #21
              До: Да изградим чешма.

              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
              Мнението ми е, че Пашалийца ни е далече, а и не ни е отправна точка. Мисля, че за първа чешма, трябва да е на по-посещавано от групата място.

              Предлагам довечера на срещата да обсъдим въпроса.
              Няма да е зле тези, които смятат да взимат дейно участие да дойдат.

              Съгласен,
              но нека срещата и тази седмица си остане в петък !

              А що се отнася до мястото ... смятам, че не е задължително, но е препоръчително да има хванат водоизточник или стара чешма за ремонт и облагородяване,
              и определено за първа чешма, ще ни е по лесно за осъществяване ! ( да си видим възможностите )
              Смятам да потърсим такава позиция в района на Пловдивската част от Родопите
              www.4x4Trips.bg

              Коментар


              • #22
                До: Да изградим чешма.

                Подкрепям мнението на Лесов.

                Коментар


                • #23
                  До: Да изградим чешма.

                  Ако е за хубава гледка, такава има от Белия камък под Модър. То и без тва до пътеката Върховръх-Персенк май няма чешми. А вода би трябвало да има, че наблизо май има водохранилище.
                  Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                  Opel Frontera V6

                  Коментар


                  • #24
                    До: Да изградим чешма.

                    Едва ли познавам терена ,колкото вас, които обикаляте редовно.
                    Как и от къде се хваща дамар не разбирам достатъчно.Ако никой от вас не го е правил ще почерпя информация от дядото(тъста).
                    След като се определи място и наблизо са хване дамар ,мисля е лесно :Копане на каптаж(утайник и водосъбирател-бе една дупка изградена с камъни и с капак),копане на канал за отвеждане на водата до желаното места с тръба и накрая самата чешма-чучура.
                    Може да дойда на някоя ваша(засега) среща,стига да решите че ще се прави чешма,че ще правим чешма.Аз няма да се откажа,но за да предложа место ще мине време,защото не познавам терена добре ,както и кое не е частна собственост , пък и вашите маршрути .Оглеждам се там където ходя.....Пътя Студенец-Добралъка става ли,има ли там чешми....
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Да изградим чешма.

                      И аз ще участвам.
                      Имам предложение.
                      След като се намери и уточни мястито, първо да се направи беседката с мааааса и BBQ и после на бира и кИфтета, на спокойствие и с мерак да се направи ЧЕШМАТА.

                      ПП Имаме ли право да си правиме чешми навсякъде или и за това някой рекетьор събира държавни такси и издава смешни но скъпи разрешителни.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #26
                        До: Да изградим чешма.

                        Познавам един горски в Пловдивското , ще питам.
                        Ега ти и т'ва ако не може......
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Да изградим чешма.

                          Едва ли с чешмата ще има проблем, но вече за беседката ще иска уговаряне с горските.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Да изградим чешма.

                            Идеята е много добра. Според мен водещото в случая трябва да е водата. Стара чешма е за предпочитане защото и се знае дебита, с ново водохващане си е риск, лятото може да пресъхне, а на пролет да издъни тръбите.
                            Разни институции по - добре да не се питат - хващаме се и го правим. Мен ме бива с дървото, киреча и покривите, имам и доста инструменти, ама нямам генератор.
                            Мястото трябва да е достъпно с джип - ще се мъкне цимент, пясък, греди, дъски, мръвки, бири ....
                            Сега вода тече отвсякъде, може би е добре да се изчака снеготопенето за да се види реалния дебит.
                            Не бързай ако искаш да стигнеш
                            __________________________________
                            Discovery II TD5 10P

                            Коментар


                            • #29
                              До: Да изградим чешма.

                              Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                              Разни институции по - добре да не се питат
                              Да не вземат да ни турнат водомер
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Да изградим чешма.

                                Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                                Според мен водещото в случая трябва да е водата.
                                Трябва да се избира и мястото. Някое хубаво , разгледно и полянка наоколо. Вода има обикновенно по деретата. Там не е приятно. Много хора сме и по-добре да направим нещо като за свят. Мисля, че не е проблем да докараме вода на 100, па и на 200 метра от дамара.

                                Сещам се за няколко места.
                                1. Манастира над Бойково(св.Богородица) има невероятни гледки и поляни, а вода има на 100-200 метра .
                                2. с.Дедево по пътя за кариерата , преди бившето сметище(сега не се вижда вече) има чудесна поляна и на 30-40 метра в дола има стара почти зарита чешма
                                3. От с.Югово за х.Пашалиица - на няколко места има и вода и разгледни поляни(за сега от тях се възползват само местните ловци)
                                4.Около в.Модър също има много вода и е безкрайно красиво

                                Май ще трябват няколко експедиции за избиране на място .
                                По-добре да се насочим в тази посока като начало.

                                Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X