Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

    Да, ама за да стават еднакви си имат шаблон. С два такива шаблона става матрица, а на матрица и баба знае, обаче цената съвсем отиде някъде си.

    Нови фарове са 100лв.

    ПП: И с гладък рефлектор няма да изглежда толкова добре. За не-гладък трябва задължително матрица.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

      Във всички случаи, ако ще правиш масово производство, ще ти трябва матрица. Особено за детайли, които не са кръгли.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #78
        До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Да, ама за да стават еднакви си имат шаблон. С два такива шаблона става матрица, а на матрица и баба знае, обаче цената съвсем отиде някъде си...
        Хм, много са нахитрели бабичките ми се струва...

        При начинът на изработка показан в клипа е необходим само един шаблон. Доста се използва за направа на малки серии. Ако работникът е сръчен, резултатът е много добър.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #79
          До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Хм, много са нахитрели бабичките ми се струва...

          При начинът на изработка показан в клипа е необходим само един шаблон. Доста се използва за направа на малки серии. Ако работникът е сръчен, резултатът е много добър.
          Говорех за друго, ама нейсе.

          Ако ще се правят с гладък рефлектор - има такива фарове за по 40лв комплекта. На тях можат да се направят фланци на струг.

          С гладък рефлектор обаче ще изглежда кофти според мен.

          А в завода ги правят с матрица от 2 черупки - вътрешна и външна. По средата - право парче ламарина, и на преса. За серия от поне 100-ина бройки и нагоре може и да се докара някаква цена.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

            Спарки имаш ли наблюдения за по новия фар на терано 2-дали ще стане без преправяне лупата?Мене ме притеснява че има един израстък които е близо до основния отвор и от него излиза една плстина (метална) която похупва върха на халогенната крушка.А ми се ще да имам по добри светлини.

            Коментар


            • #81
              До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

              Някой да е разглобявал фабрична лупа? Ама такава за халоген. Интересно ми е какво прави (допуска) двете линии,които са за осветяване на табели. Искам да ги махна,защото заслепяват хората с/у мен,когато правя десен завой и при някои други по-особени ситуации,които са малко трудни за описване с думи. Ще се опитам да заснема такива моменти,но не обещавам. Имам предвид пак ли е с такава ламаринка ,в случая стационарна (дългите са на отделна крушка) и мога ли да я направя така,че лъча да е абсолютно прав. Или поне вдигнатата част на лъча да е като на снимките на първата страница- малко над основния лъч върви втори-успореден и малко по-висок. Иначе височината на лъча си е ОК ,регулирано е и не свети в гаргите,но тея две линии,които са си по рождение там де, с халогена не се забелязват особено,но сега с ксенона направо вадят очичките на хорицата.
              Последно редактирано от Dino; 14-03-10, 22:08.
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #82
                До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                Някой да е разглобявал фабрична лупа? Ама такава за халоген. Интересно ми е какво прави (допуска) двете линии,които са за осветяване на табели. Искам да ги махна,защото заслепяват хората с/у мен,когато правя десен завой и при някои други по-особени ситуации,които са малко трудни за описване с думи. Ще се опитам да заснема такива моменти,но не обещавам. Имам предвид пак ли е с такава ламаринка ,в случая стационарна (дългите са на отделна крушка) и мога ли да я направя така,че лъча да е абсолютно прав. Или поне вдигнатата част на лъча да е като на снимките на предната страница- малко над основния лъч върви втори-успореден и малко по-висок. Иначе височината на лъча си е ОК ,регулирано е и не свети в гаргите,но тея две линии,които са си по рождение там де, с халогена не се забелязват особено,но сега с ксенона направо вадят очичките на хорицата.
                Това, което се опитваш да направиш, ще вкара в проблеми преди всичко теб. Европейските пътища са проектирани с презумпцията, че имаш такава светлина и тя не е само за четене на табели. Очаква се да виждаш нещата там. В десен завой тази светлина създава проблеми за изключително кратко време, който компромис се смята за необходим. Ако наистина си се загрижил за очите на насрещните, постави си ксенон 3200К. Така съвсем няма да създаваш проблеми. Но пък и няма да се забелязва, че си със специални фарове отдалече. Просто ще светят по-силно и това е.

                Това с втората, успоредна линия отдясно е американският стандарт за къси светлини. В Америка си имат своите причини да ги правят така, а не като европейците. И на двете места фарове от оттатъшния вид се допускат само по изключение и не за нови автомобили.

                Коментар


                • #83
                  До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                  Браво страхотна работа, ако и в малките фарчета може да се инсталират такива ще настане ден пред Тераното

                  Коментар


                  • #84
                    До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Това, което се опитваш да направиш, ще вкара в проблеми преди всичко теб. Европейските пътища са проектирани с презумпцията, че имаш такава светлина и тя не е само за четене на табели. Очаква се да виждаш нещата там. В десен завой тази светлина създава проблеми за изключително кратко време, който компромис се смята за необходим. Ако наистина си се загрижил за очите на насрещните, постави си ксенон 3200К. Така съвсем няма да създаваш проблеми. Но пък и няма да се забелязва, че си със специални фарове отдалече. Просто ще светят по-силно и това е.

                    Това с втората, успоредна линия отдясно е американският стандарт за къси светлини. В Америка си имат своите причини да ги правят така, а не като европейците. И на двете места фарове от оттатъшния вид се допускат само по изключение и не за нови автомобили.
                    Нямам за цел да се забелязва,че съм с ксенон. Разбрал си ме погрешно,не търся "(д)ефекта" от газоразрядната технология,а подобрението в светлината пред колата ми. А иначе всички фабрични ксенони (и в Европа,и в Америка) са така,както аз искам да си направя фаровете. За халогена ми е ясно,че си е направен в Европа с такива линии. Не съм видял обаче нито един фабричен ксенон,който да ги има тези линии. Затова говорех. Както и да е,а поне някаква идея имате ли как стоят нещата вътре във фара. Може пък само на левия фар да се направи операция "прав лъч" ,а десният да си свети в табелите и банкета на по-далече. Пак ще има светлина за
                    не е само за четене на табели. Очаква се да виждаш нещата там.
                    , но и няма да заслепява толкова при завой.
                    Последно редактирано от Dino; 14-03-10, 23:13.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • #85
                      До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                      На всеки фар е различно. Колкото фарове, толкова и варианти. Просто трябва да разглобиш и видиш каква е хавата. Може просто да има нарочни дупки за това, които като запушиш всичко ще си дойде на мястото. Другия вариант е да се наложи да боядисаш някои части с матова черна боя така, че да не отразяват.

                      А с ксеноните ще виждащ табелите и без тия черти. Не се притеснявай за това.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                        Благодаря,явно ще се прави това лятото,защото сега нямам особено много време за такива работи. Иначе има един-два паразитни отблясъка,но за щастие са доста над главите на хората. Смисъл като паркирам с/у стена си има две хубави линии,отгоре тъмно ,обаче някъде над покрива на колата се получават две гадни петна. Ще видим какво може да се направи. Засега си остава така. Апропо,никой не ми е присветкал с дългите,а веднъж като бях натоварил отзад доста неща и не бях свалил фаровете ме облъчваха непрекъснато. И това беше още с халогените.
                        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                        Volkswagen Bora AKL

                        Коментар


                        • #87
                          До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                          Eто какво имам предвид относно лупите.



                          Моля дайте идея за материал,с който да осъществя "затварянето" на дупката. Имайте предвид,че това,което се вижда на картинката е леко вдлъбнато. Не е плоско,а е вдлъбнато към крушката. И е метално. Рефлектора и ограничаващата част са от метал.


                          П.П. Спарки,извинявай,че ти ползвам темата. Понеже говоря за лупи и затова.
                          Последно редактирано от Dino; 27-03-10, 21:55.
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • #88
                            До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                            Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                            ...Моля дайте идея за материал,с който да осъществя "затварянето" на дупката. Имайте предвид,че това,което се вижда на картинката е леко вдлъбнато. Не е плоско,а е вдлъбнато към крушката. И е метално. Рефлектора и ограничаващата част са метал...
                            С тънка неръждаема ламарина трябва да стане. В краен склучай, желязна с някакво покритие. Виж дали не може да се смени цялата бленда която оформя светлинния сноп и ако да, направи две нови бленди с нужната форма.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #89
                              До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                              За жалост няма да стане,защото самата тая ограничаваща пластинка е част от поддържащ елемент,който стига дори и до дългите. Смисъл цяла метална отливка е. А и е доста дебело,поне 2-3мм. Сигурен съм,че е метал,не е пластмаса. Преполагам нещо,което може да се залепи (и да издържа температурата на ксенона) ще свърши работа. Ама има ли материал,които да издържа на такава температура и да се лепи?
                              Последно редактирано от Dino; 27-03-10, 21:56.
                              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                              Volkswagen Bora AKL

                              Коментар


                              • #90
                                До: Великите китайски ксенонови лупи, и перипетиите по монтирането им.

                                Предполагам, че отливката е от ЦАМ. Та с метала едва ли ще имаш проблем. С лепипала, по-трудна работа. Вариант за захващане на планката с винтове или да се направи с П-образен профил и да се защипе в/у оригиналния детайл?
                                Снимка на въпросния детайл доста би улеснила процеса на умуване и даване на тъпи и неизпълними идеи...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X