Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 1 - 2.6 може ли ГАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 1 - 2.6 може ли ГАЗ

    Здравекте колеги,
    Та и аз съм на вълна джип и по конкретно Паджеро. Та според чергата ми си харесах едно Паджеро 1 - 1991 2.6 бензин но.... имам идея да му кача и газ за да го карам поне по асфалта. Проблема е че вече на доста места намирам статий с предопреждения от рода на " Паджеро нестава за газ преди 1998 година ".... горели им клапани и гнезда от по-високата температура на изгаряне при газта.

    Моля дайте мнения и най - вече споделете опит ако някой вече е на газ с подобен мотор.

    Благодаря ви предварително.

  • #2
    До: Паджеро 1 - 2.6 може ли ГАЗ

    Аз не разбирам от газ и т.н. но да ти кажа да си знаеш, че Паджеро 1 91ва година няма. Това вероятно е годината на първата му регистрация. Може да разровиш за декодери в този раздел и имайки рамата можеш да научиш много за возилото.

    Успех!
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

    Коментар


    • #3
      До: Паджеро 1 - 2.6 може ли ГАЗ

      Първоначално публикуван от Jinxy Преглед на мнение
      Здравекте колеги,
      Та и аз съм на вълна джип и по конкретно Паджеро. Та според чергата ми си харесах едно Паджеро 1 - 1991 2.6 бензин но.... имам идея да му кача и газ за да го карам поне по асфалта. Проблема е че вече на доста места намирам статий с предопреждения от рода на " Паджеро нестава за газ преди 1998 година ".... горели им клапани и гнезда от по-високата температура на изгаряне при газта.

      Моля дайте мнения и най - вече споделете опит ако някой вече е на газ с подобен мотор.

      Благодаря ви предварително.
      Няма начин да не става на газ.Няма проблеми.
      Те едно време,като излезе безоловния бензин,същото го вееха за ладата,че ще и горят клапаните,ама не е вярно.
      Така,че слагай смело.

      Коментар


      • #4
        До: Паджеро 1 - 2.6 може ли ГАЗ

        Първоначално публикуван от Jinxy Преглед на мнение
        Здравекте колеги,
        Та и аз съм на вълна джип и по конкретно Паджеро. Та според чергата ми си харесах едно Паджеро 1 - 1991 2.6 бензин но.... имам идея да му кача и газ за да го карам поне по асфалта. Проблема е че вече на доста места намирам статий с предопреждения от рода на " Паджеро нестава за газ преди 1998 година ".... горели им клапани и гнезда от по-високата температура на изгаряне при газта.

        Моля дайте мнения и най - вече споделете опит ако някой вече е на газ с подобен мотор.

        Благодаря ви предварително.
        Здрасти,
        Проблемният двигател, за който си чел е 3.0 12 клапана. За другите не съм чувал да имат проблеми.
        Георги Гатев

        Коментар


        • #5
          До: Паджеро 1 - 2.6 може ли ГАЗ

          Няма никакъв проблем да си го караш на газ, аз имам саъщото паджеро 2,6 бензим и саъм му сложил обикновенна газова със вакумен изпарител и от 15000км несам имал броблем със нея и в -температури пали без грешка.Затова няма какво да се чудиш слагаи му една газова за 200 300лв. и си гледай кефа.

          Коментар


          • #6
            До: Паджеро 1 - 2.6 може ли ГАЗ

            Първоначално публикуван от СОБТ Преглед на мнение
            Няма никакъв проблем да си го караш на газ, аз имам саъщото паджеро 2,6 бензим и саъм му сложил обикновенна газова със вакумен изпарител и от 15000км несам имал броблем със нея и в -температури пали без грешка.Затова няма какво да се чудиш слагаи му една газова за 200 300лв. и си гледай кефа.

            Моля дай ми някъкъв телефон за връзка с теб. Искам да поразпитам за впечатления, проблеми и..... с конкретно твоя модел 2.6 бензин. Спрял съм се на същия и ще ми е от голяма полза

            п.с. неможах да намеря опция за лично съобщение и се надявах когато видиш темата да се включиш за да попитам....

            Благодаря предварително

            Коментар


            • #7
              До: Паджеро 1 - 2.6 може ли ГАЗ

              0899 118 918 Mомчил

              Коментар


              • #8
                До: Паджеро 1 - 2.6 може ли ГАЗ

                Първоначално публикуван от Георги-trimata Преглед на мнение
                Здрасти,
                Проблемният двигател, за който си чел е 3.0 12 клапана. За другите не съм чувал да имат проблеми.
                Жоро, моля сподели, какво знаеш по този въпрос. При мен се събраха няколко проблема с главите. Единия, вероятно гарнитура, охладителната течност излиза през ауспуха. Другия в, че 500км. след като монтирах газ-инжекцион се разтропаха клапаните МНОГО. И преди потропваха, но за кратко докато загрее. Главите ще се отварят, но какво да очаквам.
                Благодаря!
                Поздрави!
                VARADERO SD2

                Коментар


                • #9
                  До: Паджеро 1 - 2.6 може ли ГАЗ

                  Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                  Жоро, моля сподели, какво знаеш по този въпрос. При мен се събраха няколко проблема с главите. Единия, вероятно гарнитура, охладителната течност излиза през ауспуха. Другия в, че 500км. след като монтирах газ-инжекцион се разтропаха клапаните МНОГО. И преди потропваха, но за кратко докато загрее. Главите ще се отварят, но какво да очаквам.
                  Благодаря!
                  Поздрави!
                  Говорихме го, но ще напиша и тук:
                  Този двигател има според информацията в нета непонисимост към газифицирането. Според хората гори легла на клапани тъй като газта изгаря по-бавно и при по-висока температура. Според scrapheap трябва да се врътне аванса на 7 градуа (5 е стандартно) и нещата не би трябвало да са проблем. Това е така тъй като този двигател е с дистрибуторна капачка и авансът се натройва ръчно. Този двигател е толкова лаком че ако правиш ремонт на главите на всеки 40 хил. км. пак ти излиза доста по-евтино отколкото на бензин.

                  Относно твоите проблеми: Охладителната течност и ауспуха - виж (ако все още е в движение) дали маркучите към радиотора са твърди като камък. Ако е така най-вероятно имаш спукана глава и налягането в охладителната система е по-високо от работното.

                  Прогарянето на клапаните толкова бързо - може би по-скоро е имала проблем преди това, не съм чел за толкова бързо скапване от газ.

                  Напълно е възможно и вероятно двата проблема при теб да са свързани.
                  Георги Гатев

                  Коментар


                  • #10
                    До: Паджеро 1 - 2.6 може ли ГАЗ

                    имам познат със същия двиг. на монтеро - на газ от 6 год . - без никакъв проблем; при тези разлики в цените газ-бенз.е срамота да не се възползвате, ако възникне нещо то едва ли ще е от пром. на горивото..

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X