Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за джет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за джет

    Здравейте колеги, предлагат ми един джет Марка Поларис(или нещо такова беше) ама искам да попитам някой работи за него

    1. на 85 часа работа е това много ли е малко ли е как е?
    2. 96 коня е това каке?
    3. мотора е двутактов това също как е
    4. иначе е производство 2003-та
    дават ми го с колесар и покривало

    Благодаря предварително

    Поздрави

  • #2
    До: Въпрос за джет

    Здравей колега всеки има право да изрази мнението си и лично моето не е много ласкаво за тази марка джетове ...прекалено много са наблъскани с електроника и редовно дава яд. за часовете са и много и малко ,но зависи и от подръжката като цяло ...зависи и от търговеца ако ти го докара в 9 часа вечерта и да бърза за някъде направо да продължава с него задължително има някъкъв кедер по джета ,а и не можеш да го пробваш за да разбереш..казвам го защото точно по този начин едни тарикати оработиха един мой познат и се наложи да си купува почти цял двигател ...... измамниците бяха софиянци ,ако им имах снимки щях да кача и тях че да ги видят всички тук....каквото и да направиш потърси твой познат дето разбира от джетове ..казах разбира не да се е возил или карал един два пъти ,разликата е огромна....
    Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за джет

      Колега да знаеш, че двутактовите джетове не са сполучливи. Всеки път преди да го запалиш сутрин трябва да се гледат свещи. Освен това Поларис не са от марките,които се ползват с особено добра репутация Дори и да ти го предлагат евтин си помисли добре.Аз вече 4 години се занимавам с джетове и смятам че имам представа за какво става въпрос

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за джет

        Ако имаш възможност си вземи 4 тактов. Ние ползваме SEA DOO и нямам забележки и YAMAHA не са лоши, но задължително 4 тактов, ако имаш въпроси питай.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за джет

          Първоначално публикуван от mart Преглед на мнение
          Здравейте колеги, предлагат ми един джет Марка Поларис(или нещо такова беше) ама искам да попитам някой работи за него

          1. на 85 часа работа е това много ли е малко ли е как е?
          2. 96 коня е това каке?
          3. мотора е двутактов това също как е
          4. иначе е производство 2003-та
          дават ми го с колесар и покривало

          Благодаря предварително

          Поздрави

          1. Нито много нито малко. На джет часовете можеш да ги изчисляваш грубо (ама много грубо) като 1000км на час. Джет на 86 часа - все едно кола на 86000км.

          2. Добре ако е прав джет, горе-долу едвам-едвам добре ако е седящ.

          3. Двигателите на двутактовите джетове се износват по-бързо. Но се ремонтират по-лесно, и по-евтино. Това в Щатите. От България работата става много по-относителна, трябва ти връзка за внос от Щатите.

          Това всичкото - адски условно. Зависи от хиляди неща. Дали е каран в сладка вода или в солена, дали и как е поддържан, как е каран, и т.н.

          Остава че Поларис отдавна престанаха да правят джетове, че още докато ги правеха с изключение на един модел - бяха недолюбвани и недоклатени, и че части за двигател и помпи ще намериш, но закъсаш ли за корито и специфични части - жив умрял си.

          Другото което е - не си чувал за марката, не си чувал за джет - не се лъжи и премисли сто пъти преди да се хвърлиш. Джета е много скъпо удоволствие. Влече след себе си разходи на поразия. Трябва ти място да го караш, място да го вкарваш във водата, това последното става с джип, и то читав. Освен ако нямаш някъде бетонна рампа да влиза във водата. С джип рядко ще го закараш съвсем във водата, последните метри с ремаркето винаги са на жива тяга, значи няма да ходиш да го караш сам. Ама като не го караш сам - ако сте с един джет, единия ще кара - другите ще кибичат. И тъй нататък и тъй нататък. Разхода в бензин при двутактовите никак не е малък, в общи линии всяко излизане ще ти е пари.

          И най-вече - джета е страхотно удоволствие, но ако не ти е в кръвта - омръзва невероятно бързо. Хубаво е първо да намериш някъде под наем и да покараш но не за десет минути, а да речем за 30-40, и да видиш накрая дали ще си толкова ентусиазиран колкото в началото.

          За цените - при настоящето състезание на българския пазар - новите джетове са на невероятна далавера, по-старите - хич. За тоя не знам какви пари ти искат, но трябва да е съвсем за жълти стотинки за да му обърнеш внимание.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за джет

            Искат му малко над 2200 лв с колесара. Питам от името на приятел на него му го предлагат. Ама вече го отказахте човека. Благодаря на всички за помоща.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос за джет

              Добро решение е взел, да не съжалява. Ако иска да кара джет да си вземе 4 тактов, проблемите при тях са далеч по-малко и ще му спестят доста главоболия със сигурност. А цената говори,че джета не е бил в идеално състояние.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос за джет

                Може ли да ми помогнете с малко насоки, искам да си взема джет в близко бъдеще. Карал съм само под наем , и естествено се зарибих. от джетове може да се каже че нищо не разбирам, 2т или 4т да е и най-голямото ми чудене е прав/не съм карал такъв/ ли да бъде или седящ, искам да е нещо по спортно и така да го карам. От приятели съм чувал че правите са много по забавни и омръзват по-бавно, за трикове нямам желание, за плолети от вълни имам. Висок съм 192см и тежа 110 кг
                Последно редактирано от Goblin; 02-04-10, 20:29.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос за джет

                  Колега, както виждаш от писаното по-горе аз лично предпочитам 4- тактовите. Във фирмата, в която работя използваме седнали джетове SEA DOO 130 конски сили.Имат възможност за 3 ключа, които позволяват на джета да развива определени обороти. Нямали сме големи проблеми с тях,затова съм им и почитател. Двигателите са на 500 часа и им няма нищо, е перките не създават същата тяга,но това е поправимо. Ако имаш някой друг въпрос питай,ако мога ще помогна с удоволствие

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос за джет

                    Да попитам каква е профилактиката преди сезона ? Питам конкретно за двутактова Ямаха GP 1200R . Tова със трудното палене сутрин може ли да се реши със стартгаз вместо да се свалят свещи ? Благодаря
                    GL420, G500

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос за джет

                      А какво представлява поддръжката на 4т джет? Кажете нещо повече и за правите джетове.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос за джет

                        Първоначално публикуван от valka Преглед на мнение
                        Да попитам каква е профилактиката преди сезона ? Питам конкретно за двутактова Ямаха GP 1200R . Tова със трудното палене сутрин може ли да се реши със стартгаз вместо да се свалят свещи ? Благодаря
                        Колега,преди сезона се сменят масло и филтър,маха се един спрей, който се използва за зазимяване ако е зазимяван джета.Следващата стъпка е да се сложи ауспуха ако е свалян в края на сезона,проверява се акумулатора и във водата. Това е за 4 тактовите за двутактовите е почти същото, разликата е процедурата с маслото.
                        По въпроса за паленето ако го караш редовно ще пробваш всички варианти,запалването при 2тактовите си е цял ритуал ,проверяват се свещи,ако не запали бензин се слага директно и т.н и т.н, но да не те плаша не при всеки 2тактов джет е така

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос за джет

                          Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                          А какво представлява поддръжката на 4т джет? Кажете нещо повече и за правите джетове.
                          Колега ,относно подръжката на 4 тактов джет, тя е почти като на мотор, следи се маслото, ако не работят всички цилиндри се проверява да няма вода по свещите и такива работи,ако нещо по-конкретно те интересува питай(или нещо по-спецефично)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Въпрос за джет

                            Пролетната подготовка на джета е процес на премахване на всички ефекти от зазимяването

                            Всичко зависи как е зазимен джета. Ако е направено читаво - ще караш. Ако не е - ще хвърляш.

                            Зазимяването на двигателя е същото като на мотоциклет, с едно на ум поради повечето влага в която е работил. В идеалния случай - в цилиндрите се пръска така нареченото "Fogging Oil", маслен спрей именно с такава цел. Не че не може да се постигне с масло, но после почистването е повече играчка.

                            От останалото - най-важното е прочистването на водните магистрали. То пък зависи от това в каква вода е каран джета. Ако е каран само в сладка вода - няма много разправии. Ако е каран в морска вода - предполага се че всеки ден в който е каран в солена вода - системата е била промивана със сладка вода на края на деня. Или в най-лошия сучай - през ден.

                            Нашите джетове по правило в края на сезона минават по един доста интензивен ден някъде на езеро или язовир, освен всичкото останало миене.

                            Разконсервирането напролет е функция на консервирането наесен. Отново - промиване, палене, проверка на водните магистрали, лагери по водометни помпи (по правило зимата си се ремонтират на нашите), палене на двигателя, и т.н.

                            Ако джета е консервиран правилно - това е. Ако не е - проблемите са повече. Ако просто е изкаран от морето и просто е метнат в гаража без да се гледа наесен - напролет като нищо може да е постигнал статута на много скъп паметник. Ще се докара до степен при която с много късмет нещата ще се оправят с много промиване. С по-малко късмет - със смяна на де що има водно съединение. С още по-малко късмет - със смяна на джета.

                            Горните коментари за разконсервиране са за СиДу. Там охладителната система е затворена, и промиването е по-малко хамалогия. При другите джетове обаче това си остава най-важната работа.

                            И, естествено, след разконсервирането се правят проби с проверки. Не си и помисляйте просто да свалите джета от колесара и да наджапате в морето с идеята да отидете някъде на 50 километра. Ако джета е зле промит наесен и солта е разяла някой възел, ако водните съединения са разхлабени/напукани, ако, ако, ако - като изплюе водно съединение и като почне да се излива водата вътре в коритото - джета ще почне да гази от дълбоко по-дълбоко, докато се запознае с дъното отблизо.

                            Не съм моряк и не ми отива да давам акъл, но джета е водоплаваща джаджа. Малките грешки не се заплащат с кибичене и псуване около разваления джет, а с потъване, изгубване в морето и потенциален летален изход. Не напразно минималното препоръчително оборудване в джет е въже, сгъваемо гребло, пожарогасител. Няма нищо по-тъпо от това да пукнеш или да се простиш с джет за 20 бона просто понеже не си имал под седалката едно гребло за 40 лева.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: Въпрос за джет

                              благодаря за информацията много ми е полезна, ако се сещате друго и ви се занимава пишете, защото информацията за тези машини е малко

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X