Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

    В кварталния магазин - само боклуци. Ако живееш в апартамент и нямаш роднини/познати, които произвеждат - нямаш алтернатива. Най малкото, не за дълго, а от боклуците се дебелее...
    Отслабването става само с глад.
    Пробвал съм фитнес: 40 мин. яко кардио и 1 час яко тежести, 3-4 пъти седмично. За 3 години от към килограми файда никаква. Не съм пропускал, защото беше през работно време. Накрая намалих храната и о чудо, взех да свалям. Без фитнес, само с леки ограничения в храненето, дълго успявах да поддържам под 100 кила, ама нещо вече не работи.
    Та има няколко варианта:
    - сит и дебел;
    - гладен с нормално тегло;
    - най-лошо е гладен и дебел, вечно на някакви диети.
    Е има и щасливци, на които не им се лепи нищо, ама са малко.
    Както и да е, до към май месец повечето ще сме видели, че и тая година няма да отслабнем и ще го подкараме по старому.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

      Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
      ....
      Както и да е, до към май месец повечето ще сме видели, че и тая година няма да отслабнем и ще го подкараме по старому.
      Много песимистично гледаш на нещата дето само от тебе зависят.
      По новогодишните почивни дни познатите ми се разплуха и прекалиха с удоволствията до степен трудно да влезнат в нормален ритъм след празниците. Аз и жена ми, заедно с кучето, се навряхме в едно село, по-право на няколко километра от селото, в едно стопанство с животни и къща за гости насред борова гора от 29.12 до 1.01. Даже се случи да сме сами че тези дето дойдоха с резервации по нета, като видяха козите, конете и патките да се разхождат из двора, бързо си биха камшика от там. На нас ни хареса - сутрин по тъмно вадех кучето за час из гората, после към 9-10 излизахме вече и с жена ми по сокаците. Около обяд обратно, хапвахме каквото сме си донесли, час-два сън и от 3 до 6-7 пак навън. Вечерта малко бъра-бъра на чашка с бай Адем дето се грижеше за животните и около 9 в леглото. Новогодишната нощ - пред нажулената камина в един затворен навес в двора. Изкарахме на пилешка скара и алкохол, тихо, далеч от гърмежи, телевизии, само в компанията стопанисващия и жена му, котките и кучето. Ми починах си перфектно без да се товаря с храна.
      Е, на първи след обяд на гости у тъщата прекалих с ядене, ма то само да не я обидя.

      Коментар


      • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
        В кварталния магазин - само боклуци. Ако живееш в апартамент и нямаш роднини/познати, които произвеждат - нямаш алтернатива. Най малкото, не за дълго, а от боклуците се дебелее...
        Отслабването става само с глад.
        До накъде е така, обаче зависи какво имаш предвид под боклуци. Едно е качеството на продуктите, друго е когато вече говорим да караш на захар, тесто с маргарин и чипс. С месо, риба и зеленчуци от магазина, дори да не е толкова добре, колкото с домашно производство, пак е по-добре, отколкото с хляб от магазина, сосове пълни със захар, кроасани, чипсове, което хората наричат junk food.

        Разбирам, че е досадно да гледаш етикетите на всичко, ама е по-досадно да се задъхваш и да мъкнеш 20 - 30 излишни кила непрекъснато.

        Отслабването не е задължително да е чак само с глад, въпреки че има някаква логика. По принцип хората, който имат по-голямо количество телесни мазнини, много често се чувстват гладни, без реално да е така. Това става заради нарушаване на чувствителността към определени хормони, които те карат да се чувстваш сит и баланса им с другите, които те карат да се чувстваш гладен. Прочетете за лептин и грелин. Инсулинът също е намесен в дебелеенето. За да се оправи тоя баланс, известно време трябва да се мине на режим на кетоза. Това означава организмът да разгражда мазнини, за да получава енергия. Тогава хем не си непрекъснато гладен (това е проблем при затлъстелите хора), хем си по-енергичен, което е приятно, хем така човек спира да изпитва нужда да яде сладко и тестени неща.

        Тука нещата са в главата. Трябва човек да е в съзнание и да съобразява, че ако не се наплющи с пет филии бял хляб и два десерта после, нищо няма да му стане. Даже и нищо да не яде, на един човек 120 кила с голям корем нищо няма да му стане няколко седмици. Трябва малко воля.


        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
        Пробвал съм фитнес: 40 мин. яко кардио и 1 час яко тежести, 3-4 пъти седмично. За 3 години от към килограми файда никаква. Не съм пропускал, защото беше през работно време. Накрая намалих храната и о чудо, взех да свалям. Без фитнес, само с леки ограничения в храненето, дълго успявах да поддържам под 100 кила, ама нещо вече не работи.
        Както горе стана дума, проблема не са килата, а телесните мазнини. Ако без фитнеса си бил 100 кила с 25 кила мазнини, а с фитнеса си пак 100 кила, но с 15 кила мазнини, вариантът с фитнеса е много по-добър за здравето. Самото съотношение между мускули и мазнини е много важно. Без него килата на кантара нямат никакъв смисъл. Мазнините от едно количество нагоре влошават баланса на хормоните, а по-голямото количество мускули го подобрява.

        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
        Та има няколко варианта:
        - сит и дебел;
        - гладен с нормално тегло;
        - най-лошо е гладен и дебел, вечно на някакви диети.
        Е има и щасливци, на които не им се лепи нищо, ама са малко.
        Както и да е, до към май месец повечето ще сме видели, че и тая година няма да отслабнем и ще го подкараме по старому.
        Тука проблемът е, че сит и дебел май не се случва често. Или зависи откъде го гледаш - може да се случва по няколко пъти на ден, но за кратко Дебелеенето води до още повече измамно чувство за глад.

        Иди после обяснявай, че човек 125 кила, който преди един час е боцнал 12 кюфтенца със салатка и няколко филийки хляб, няма нужда сега да хапне един шоколад и ще издържи до вечеря

        Трудното е, че веднъж като затлъстее човек, после по принцип по-лесно дебелее. Хората, дето изследват такива неща обаче казват, че кетозата помага да се реши и тоя проблем до голяма степен.

        Най-накрая, цялата работа идва от главата. Това, че нещо не е лесно в момента, не значи че не трябва да се направи. И дебелеенето и отслабването си зависи от човека.
        Последно редактирано от nissan_gr; 12-01-19, 15:18.

        Коментар


        • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

          Хванах 90-дневната. Мина една врътка на дните - чувствам се добре.
          Тъй като ми е малко объркващо кой ден какво - направих един ексел. Ако на някой ще му е от полза го прикачвам.

          https://drive.google.com/open?id=1gO...vcKr_hMYRsgc4h

          Коментар


          • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            И моите 5 стотинки...Пробвах разни диети...При мен проработи една на една фирма,която си платих и ме контролираха. Създадох си навици,които нарушавам минимално /което веднага се отразява/ ...Свалени 6 кг. Но не можаш да достигна заветните 100..../от 109 кг/ Запецнах някъде на 103 и от тогава качвам по един,два и ги свалям,но до там. Изключих от храната си бялото брашно,захар. Тотален контрол над количеството ....Според мен всеки може да си направи сам диетата ...просто ако си наложи да контролира калориите. След диетата е проблема....Трябва да свикнеш с мисълта ,че това ти е живота.....А така ти се иска един чийзкейк....
            И аз така, предполагам същата фирма - немска. От 106 на 92 кила( целта беше 90, дори за седмица паднах на 89) за 4 месеца и вече ги поддържам година, без диета, но със спазване на някои прости правила. Да, ходя два пъти седмично във фитнеса за 1.30 часа, по скоро поддържане на форма, отколкото трупане на маса. И от време на време си хапвам чийзкейк
            На ЛС споделям фирмата, който го интересува да пише, да не правим реклама тук. на още поне 3-ма приятели помогна да свалят средно по 15 кила. Един от тях ме запали.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

              Резултата от 90-дневната: 25 дни - 12кг.

              Коментар


              • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
                Резултата от 90-дневната: 25 дни - 12кг.
                От колко?
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                  Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
                  Резултата от 90-дневната: 25 дни - 12кг.
                  Така погледнато добре звучи. Освен килограмите, иначе как се чувстваш?

                  Може би беше добре да си направиш измерване на телесните мазнини някъде в началото, за да следиш ефекта по-добре.

                  Коментар


                  • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                    От 125 април миналата година на 108-110 началото на юни. После септемвти паднах на 103 и от тогава фо сега 103. Целта е ппд 100 ама нещо нр ще надолу. Счазвам само режима без ограничение на количествата а и съм мързелив зимно време. Виж лятото бая енергия хвърлям. Та тайно се надявам лятото да сляза под заветните 100 повече неща. Ма и да останат тия 102-3-4 пак добре.
                    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                    freelander 1,8 2001g.

                    Коментар


                    • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                      Питам, щото се чудя доколко е свързано с водата. Водата е % от общото тегло. При всяка диета първо се изхвърля водата и затова отначало има големи "резултати".
                      Ама 103 си е постижение
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                        Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                        От 125 април миналата година на 108-110 началото на юни. После септемвти паднах на 103 и от тогава до сега 103. Целта е под 100 ама нещо неще надолу. Спазвам само режима без ограничение на количествата а и съм мързелив зимно време. Виж лятото бая енергия хвърлям. Та тайно се надявам лятото да сляза под заветните 100 повече неща. Ма и да останат тия 102-3-4 пак добре.
                        Как па можах да го натракам с толкова много грешки. Така е пръстите големи телефоните малки.
                        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                        freelander 1,8 2001g.

                        Коментар


                        • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                          Аз започнах преди две седмици кето диета. Ям Месо, салати, сланина, яйца, майонеза и т.н. и вече съм 2кг надолу.

                          Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                            Първоначално публикуван от luboR Преглед на мнение
                            Аз започнах преди две седмици кето диета. Ям Месо, салати, сланина, яйца, майонеза и т.н. и вече съм 2кг надолу.

                            Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk
                            Извинявай, ма единият младеж при мене кога беше 125 килограма, твърдеше че пада с три сутрин след тоалетна само, без диети и упражнения

                            Коментар


                            • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                              Лошо няма, ако после не ги качва.
                              Та по три по три и накрая 15-тина 20 за 3-5 месеца.
                              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                              freelander 1,8 2001g.

                              Коментар


                              • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                                Привет и от мен, ето моето скромно мнение по въпроса:
                                В 99.9% от случаите свалянето на килограми може да бъде постигнато само и единствено с промяна в калорийния баланс: разликата м/у приетите и изразходваните калории. Ако е отрицателна - сваляме, ако е положителна - качваме. Няма тайни, няма преки пътища, няма универсална диета. Останалия пренебрежителен процент го оставям за случаите с проблеми в хормоните - най-вече с щитовидната жлеза.
                                Независимо дали се спазва кето диета, Intermittent fasting (предпочитам периодичен пост, много хубава българска дума си имаме). Ако калориите за деня са повече от изразходваните - качваме, ако са по-малко - сваляме. Тук е момента и да се каже нещо много важно. Приемът на белтъчини - трябва да е достатъчен всеки ден за да се намали до минимум загубата на активно тегло по време на калориен дефицит - когато сваляме килограми, не сваляме само от мазнините, но и от мускулната маса, костната плътност и т.н. В този ред на мисли - диети, свързани с редуване на плодове, зеленчуци, месо през определни дни не е препоръчителна - да, свалят се килограми, но голяма част от тях са активно тегло.
                                Две думи и отностно фитнеса в залата - с вдигане на тежко е най-ления начин да се запази мускулната маса по време на сваляне на килограми. Да не говорим, че колкото повече мускулна маса има даден човек, толкова повече калории гори в покой - толкова повече храна може да си позволи, а това е по-забавно .
                                Извод - тренирайте за повишаване на силата ако имате възможност и спазвайте хранителен режим, а не временна диета. Такъв режим, който подхожда на Вас и на Вашия начин на живот - ако обичате големи и обилни вечери - не закусвайте, ако не обичате да вечеряте, закусвайте добре. Тичането и въобще кардиото освен, че горят калории, с друго не Ви помагат(изключение ако прекалено много сте се заседяли и имате нужда от подобряването на общата физическа подготовка).
                                Ако имате нужда от насоки и съвети, пишете ми на лично съобщение - моите препоръки и напътствия няма да Ви струват абсолютно нищо. В случай, че искате професионално мнение мога и да Ви свържа с човек, на който вярвам безусловно и който се е доказал в тази сфера.

                                Поздрави и успех в постигането на поставените цели!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X