Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хранителни режими за намаляване на теглото

    Колеги в тази тема моля всеки който е видял положителен ефект от даден хранителен режим и е намалил теглото си, да го опише подробно.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

  • #2
    До: Хранителни режими за намаляне на теглото

    Лично на мен ми помага спирането на тестени изделия( когато трупнатите килограми са малко). Когато килограмите са повече и се налага по-дълго "гладуване" - през деня салатки с някакво месо( по възможност чисто месо , печено) , вечер само салата. Наблягам на пиене на кисело мляко ( че поне залъгва за момента глада). Идеята е да се хапва често, не след като освирепеем от глад. В началото количествата на салатите са големи ( все пак ни е разширен стомаха) , след няколко дни ( седмица някъде) се намалят. Това е моят опит.Не казвам, че е супер или нещо такова , но на мен ми помага. И много важно - след като се задоволим от постигнатите резултати - не бива да се тъпчем.
    Женя Вълчанова 0888272565

    Коментар


    • #3
      До: Хранителни режими за намаляне на теглото

      Здравейте, поствам една диета, която може да се види в нет- а (защото има и разни коментарии, които са интересни: http://www.dieti-otslabvane.com/ ). На този адрес може да се видят и други в раздел “популярни диети”.

      "90-дневна диета за максимално отслабване

      Целта на диетата не е само намаляване на килограмите, а също промяна на обменните процеси в организма, тъй като в края на диетата задържаме килограмите, които сме постигнали. Ако диетата се прекъсне не се получава желания резултат.

      Защо тази диета е много добра?

      • продължителността й е 90 дни и в това време може да се отслабне от 18 до 25 кг.
      • по количество може да се храните нормално, но трябва да знаете, че идеални са резултатите при по-малко количество храна.
      • диетата не е тежка за издържане,важно е само да следвате комбинацията между храните и правилно да заменяте дните.

      Хора с повишено кръвно налягане, няколко седмици след започване на диетата спират да употребяват лекaрства за високо кръвно.

      Ако килограмите ви първита 10 дни не намалеят, не се отказвайте в никакъв случай и не изгубвайте вяра и воля. Продължавайте диетата до края,тъй като е възможно в един момент да свалите наведнъж 5 кг.

      Диетата продължава 90 дни и само 90 дни. След като приключите е необходима 90 дни почивка. След този отдих можете да повторите още веднъж.

      Закусва се задължително само плодове (през 90 дневната диета и също по време на 90 дневната почивка), защото от тях организмът черпи плодова захар, необходима за нервната система.

      ЦИКЛИ НА ХРАНЕНЕ

      Тялото е уредена система, която изисква уреден и хармоничен начин на хранене. Изследванията показват, че човешкият метаболизъм има 3 цикъла:
      • 4.00 до 12.00 ч. - цикъл на чистене на организма
      • 12.00 до 20.00 - цикъл на хранене
      • 20.00 до 4.00 - храносмилателен цикъл

      ЦИКЪЛ НА ЧИСТЕНЕ НА ОРГАНИЗМА (4.00-12.00)

      По време на този цикъл се консумира минимално количество храна (задължително плодове) и се пие по-голямо количество вода, чай или ниско калорични напитки. По време на диетата се закусва само с плодове!

      ЦИКЪЛ НА ХРАНЕНЕ (12.00-20.00)

      По време на този цикъл се храним неограничено. Тук не е важно колко количество ще консумираме, а как ще консумираме храната и е задължително да спазваме времетраенето между отделните хранения.
      При белтъчния ден между отделните хранения трябва да има 4 часа. В деня за бобови растения и варива, както и през въглехидратния ден - 2 часа.
      По време на плодовия ден е необходимо да се консумират повече плодове, но трябва да се знае, че един вид плод се смята за едно хранене. Между отделните хранения може да има от 1 до 2 часа.

      ХРАНОСМИЛАТЕЛЕН ЦИКЪЛ (20.00-4.00)

      По време на този цикъл се храносмила и усвоява храната, затова е необходимо да не се яде нищо. Ако не можете да издържите и сте много гладни, вземете си някакъв плод или чаша вода, може и чай без захар.

      ПОСЛЕДОВАТЕЛНОСТ НА ДНИТЕ ЗА ХРАНЕНЕ

      Тези дни са най-важния елемент от диетата. Спазването на редът, по който трябва да се храним, както и правилната комбинация между храните ще доведат до отлични резултати.
      Диетата се състои от 4 дни редовно хранене и един ден (воден) на всеки 29-ти ден. Тази диета се започва винаги с белтъчен ден, продължава с бобовия ден, после въглехидратен и завършва с плодов.
      Този цикъл се повтаря до 29-ия ден, когато се пие само вода.
      ДЕН 1 - БЕЛТЪЧЕН ДЕН:

      Кои храни спадат към белтъчини: МЕСО, СИРЕНЕ, КАШКАВАЛ, ЯЙЦА, МЛЯКО И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ, СПАНАК, РЯПА, СОЯ И СОЕВИ ПРОДУКТИ, ЗЕЛЕ, ДОМАТИ, ЧЕРВЕНО ЦВЕКЛО, КАРФИОЛ...

      Белтъчните са големи молекули, изградени от амино-киселини. Амино-киселините се съдържат в храните от растителен и животински произход. 8 от амино-киселините нашето тяло не може да произвежда и затова тях ние трябва да получаваме от храната, която консумираме. Белтъчните са необходими за поддържане на растежа, тъй като всъщност от тях е изградено нашето тяло (коса,нокти,мускули и т.н.). Необходими са също за много други важни процеси в организма.

      ПРИМЕРНО МЕНЮ:

      ЗАКУСКА: За закуска се консумира само един вид плод (2 ябълки, 2 портокала, 2 праскови, 2 мандарини, 2 круши, диня, пъпеш, купичка ягоди, малини и т.н.).

      Много важно е да се знае: НИКОГА НЕ СМЕСВАЙТЕ ПЛОДОВЕ ОТ РАЗЛИЧЕН ВИД!

      ОБЯД: За обяд консумираме белтъчни. Примери:

      1. Две печени пържоли (свински, пилешки, говежди). Може риба или морски животни (калмари, миди, раци и др.). Към това прибавяте филия хляб и зеленчуци (може задушени-моркови, карфиол, зеле, чушки и др. или неограничено количество салата (домати, краставици, чушки, зелена салата, може и шопска.
      В салатата не слагайте фасул, царевица или грах, защото тези продукти спадат към варивата и се консумират през втория ден.

      2. 2-3 по големи парчета сирене или кашкавал (може и паниран), филия хляб, салата, вода.

      3. 2-3 кисели млека, хляб, салата, вода.

      4. 2-3 яйца варени, на очи или бъркани със сирене, салата или задушени зеленчуци, хляб, вода.

      Накрая след всяко хранене се пие бульон от различни супи (зеленчукова, гъбена, пилешка и др.), но без фиде или др. тестени неща в нея.

      ВЕЧЕРЯ: За вечеря консумирайте това, което е било за обяд, но задължително само половината от количеството. Това е много важно.

      ДЕН 2 - БОБОВИ ХРАНИ И ВАРИВА:

      Кои продукти спадат тук: ОРИЗ, ЗРЯЛ БОБ, ЗЕЛЕН БОБ, ГРАХ, СОЯ, ЦАРЕВИЦА, ЛЕЩА, КАРТОФИ...

      ПРИМЕРНО МЕНЮ:

      ЗАКУСКА: ПЛОДОВЕ. Не смесвайте плодовете!
      ОБЯД: За обяд консумирайте варива. Примери:

      1. Готвен зрял боб без месо + всички видове зеленчуци, хляб и неограничено количество салата.
      2. Яхния от картофи или печени на фурна с подправки, хляб и зеленчуци (неограничено).
      3. Яхния от ориз, може и варен с подправки, салата, хляб, вода.
      4. Грах или леща ( без яйца или др. белтъчни ) с подправки, салата, вода и хляб.

      ВЕЧЕРЯ: Консумирате само половината от това, което е било за обяд.

      ВАЖНО: На ориза, картофите, фасула, граха и лещата се слагат сол и всички подправки на вкус. Подправките трябва да се употребяват, тъй като са необходими за организма.

      ДЕН 3 - ВЪГЛЕХИДРАТЕН:

      Кои продукти спадат под въглехидратни: ЗАХАР, ТЕСТЕНИ ИЗДЕЛИЯ И СПАГЕТИ, ПИЦА, СЛАДКИШИ...

      Въглехидратите са извор на енергия за организма, подобряват умствената работа и стабилизират централната нервна система. Ако консумираме повече въглехидрати, отколкото тялото може да преработи в глюкоза и гликоген, те се натрупват в масни депа. Делят се на: монозахариди, дизахариди и полизахариди.
      Тъй като въглехидратите са най-много виновни за нашите килограми, през този ден е необходимо да се придържаме строго и да избираме правилната въглехидратна комбинация.
      В нашата диета спадат следните въглехидрати: ПИЦА СЪС ЗЕЛЕНЧУЦИ ИЛИ ПЛОДОВЕ (БЕЗ БЕЛТЪЧНИ), СПАГЕТИ С ДОМАТЕН СОС, КЕТЧУП ИЛИ СОС ОТ ГЪБИ. В СОСОВЕТЕ НЕ СЕ СЛАГА МЕСО ИЛИ ДР.БЕЛТЪЧНИ. МОГАТ ДА СЕ КОНСУМИРАТ СЪЩО И ТОРТИ, КАКТО И СОЛЕНИ СЛАДКИШИ, А СЪЩО ТАКА И СЛАДОЛЕД.
      ПРИМЕРНО МЕНЮ:
      ОБЯД:

      1. Пица със зеленчуци и подправки (може и с плодове), вода.
      2. Солен сладкиш с големината на пица, вода.
      3. Спагети със зеленчукови сосове, кетчуп или сос от гъби без месо.

      ВЕЧЕРЯ:

      СЛАДКИШИ: Малко количество!

      ПРИМЕРИ:

      1. Две парчета торта по ваше желание.
      2. 3-4 парчета сладкиш.
      3. 3 топки сладолед.

      На края е задължително 1-2 парчета шоколад!

      ЗАКУСКА: ПЛОДОВЕ. Не смесвайте плодовете!

      ДЕН 4 - ПЛОДОВ ДЕН:

      Плодовете имат много витамини и енергия, затова вие ще се чувствате много добре, а също така ще се предпазите от многобройните заразни болести. Много скоро плодовият ден ще стане ваш любим ден в дневния цикъл.
      За този ден също важи правилото да не смесвате плодовете по време на едно хранене! За закуска-един вид плод, за обяд-друг вид, за вечеря-трети вид.

      29 ДЕН - ВОДЕН ДЕН:
      Този ден е след плодовия ден, всеки 29-ти ден от началото на диетата. Всъщност ще имате 3 водни дни по време на цялата диета-90 дни. Водният ден е най-тежък, но неговия положителен ефект ще чувствате поне две седмици. След водния ден може да отслабнете от 1,5 до 2 кг.

      ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРАВИЛА, КОИТО ТРЯБВА ДА СПАЗВАМЕ ПРИ ДИЕТАТА:
      1. Стриктно трябва да се спазва последователността на дните-белтъчен ден, ден за варива, въглехидратен ден и плодов ден.
      2. Преди започването на диетата си измерете кръвното налягане и поне един път месечно го проверявайте.
      3. Диетата е отлична за хора с високо кръвно налягане, но ако приемате таблетки за високо кръвно, не ги спирайте без съвета на личния лекар.
      4. За приготвяне на храната използвайте предимно маслиново масло и подправки.
      5. Спазвайте часовете между храненията. Ако в определено време много огладнеете изяжте един плод или изпийте чаша вода или плодов сок.
      6. Когато пиете свеж плодов сок, знайте, че той замества едно хранене.
      7. Абсолютно е забранено пиенето на газирани напитки.
      8. Кафето и чаят се пият без захар.
      9. По време на хранене не пийте вода или чай, защото разреждате храносмилателните сокове и по този начин пречите на правилното разграждане на храната. Вода или чай пийте половин час след хранене.
      10. Никога не пийте мляко между храненията, защото се счита за едно самостоятелно хранене.
      11. Внимавайте да не употребявате голямо количество сол.
      12. По време на диетата не забравяйте повече да се движете, защото движението наистина е здраве."

      Мъжът ми я спазваше известно време и определено има добър ефект. Но се изисква постоянство и воля, както и за всеки хранителен режим.

      *********************************

      Имам позната, която от години спазва т.нар. "лунна диета" - изглежда и се чувства много добре, и запазва теглото си едно и също.
      Последно редактирано от Фани; 22-02-10, 13:26. Причина: попр.
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

      Коментар


      • #4
        До: Хранителни режими за намаляне на теглото

        При мен и мои познати огромен ефекти имаше режима на Пиер Дюкан:

        5 дни ударен етап - чисти протеини - телешко, пилешко, пуешко месо, риба, яйца. Не са позволени свинско месо, захар, мазнини, въглехидрати. Може чай и кафе, а също и кока кола лайт. Пие се по 1.5-2 л вода на ден . Позволено е кисело мляко 0.1% до 500гр. на ден. Също по малко прясно мляко също 0.1%.

        Следва втори - смесен етап - 5 дни протеини и зеленчуци, следвани от 5 дни чисти протеини. Позволените за този етап зеленчуци в смесените дни са всякакви нисковъглехидратни. Прави се докато се стопят желаните килограми (средно се свалят по 1-2 кг на седмица).

        Трета фаза - за задържане на теглото - Яде се всичко разрешено в протеино-зеленчуковият период + 2 пъти седмично по 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200 гр); леща (150 гр), ориз и картофи (по 125 гр. в порция) . Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши. 2 филии пълнозърнест хляб на ден и 40 гр. кашкавал. Може и свинско печено, агнешко и всякаква шунка. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на вечеря и без допълнителни порции. Протеинов четвъртък. Спазва се по 10 дни за всеки свален килограм (т.е. ако са свалени 5 кг, трета фаза се спазва 50 дни).

        Четвърта фаза - включване на всякакви храни. За дълготраен ефект - по един протеинов ден всяка седмица ( протеинов четвъртък).

        Има книга, подробно описваща целият режим.

        Аз свалих с него 9 кг, две години по-късно от тях качих само 2 кг. и то защото не спазвам правилото за протеинов четвъртък . Но съм доволна

        ВАЖНО!!! Режима не е препоръчителен за хора със здравословни проблеми - високо кръвно налягане, проблеми с черния дроб и др.
        Последно редактирано от Vili4ka; 22-02-10, 13:14.
        Кръвна група 0+

        Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

        Коментар


        • #5
          До: Хранителни режими за намаляне на теглото

          Аз пък свалих 22 кг без диети!

          Да, двадесет и две кила по-лек за около 10 месеца! Без диети, даже си пия бирата всяка вечер!

          Как?

          Започнах края на февруари 2009. Кантарът показваше 108.4 кг (аз съм 178 cm). Започнах активно движение, спорт и плуване. Не по-малко от 3 пъти на седмица. Сложих си един часовник на Polar (www.polar.fi), който да ми следи калориите при тренировка или движение. Като се отчита, че един мъж изразходва около 2'400 kcal на ден при среден режим, си поставих цел на ден разхода да не е по-малко от 1'200 kcal.

          Намалих обема на порциите, но не вида! Всичко - хляб, зеленчуци, месо, че и алкохол - НО МАЛКО!

          В резултат за около 6 месеца корема изчезна и мускулитe се стегнаха. Започнах да бягам и плувам немислими разстояния.

          Сега съм 86 kg и не си мисля за диети и подобни ограничения. Само движение и по-малки порции.

          На лятната снимка съм старото тегло, на зимната снимка (в синьо) - 85.8 kg.

          Миналият петък бях на обстоен кардиологичен преглед, който категорично потвърди тренираност и перфектно здраве на моторчето ми!

          Иска се внимателен подход върху отслабването, а не ударно съсипване!

          Готов съм да помагам на всеки, който иска да разкара сланините!

          ТМ
          Прикачени файлове
          Good guys drive Land Rovers!

          Коментар


          • #6
            До: Хранителни режими за намаляне на теглото

            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
            Колеги в тази тема моля всеки който е видял положителен ефект от даден хранителен режим и е намалил теглото си, да го опише подробно.
            Когато съм свалял някой и друг килограм винаги е било: Много малко алкохол,малко хляб,много работа и движение. Трудно ми е много,а и в този форум има няколко теми ,които не помагат на такива които са решили да отслабват........офроуд пилета например......хм....как да отслабваш ми кажи? И като съм ти обещал да ти посвиря на ухо на масата сладко от боровинки с чаша вода ли ще има. Дочев,......я стига моля те. Конкурсите за красиво и хармонично тяло не са за нас.Я се опитаи да си представиш на какво ще заприличаш???

            Коментар


            • #7
              До: Хранителни режими за намаляне на теглото

              Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
              Аз пък свалих 22 кг без диети!
              .................................................
              Браво! Поздравления!
              Само ти си знаеш какво ти е струвало.
              След колко време свали първите 10 кила?
              3 пъти или повече тренировки седмично?
              Смесваш ли кардиото-фитнес и плуване?
              Какви разстояния започна за бягаш и плуваш след 6-я месец?

              Запази ли мускулната маса?
              Този часовник вече не ти е нужен, нали?
              Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

              Коментар


              • #8
                До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                Всяка диета с хранене по часове, дни, грамажи и т.н. намирам за насилие над организма и съзнанието ми автоматично отказва да я приеме. Яжте каквото ви се иска, но с мярка и най-важното-движение. Движението помага не само за изгаряне на излишните мазнини, но преди всичко за общо укрепване на организма. Защото навсякъде е пълно със слаби флегми. Не са с наднормено тегло, но са все едно на акумулатори. Затова най-добрата диета е свободната диета. Основното не е колко ядеш, а колко изразходваш. Ако диетата е свързана с непоносимост на организма към определени храни или недопустимост с оглед конкретно здравословно състояние - да. Но само за свалянето на килограми да се вкарваме в един "затворнически" режим - просто не го разбирам.
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • #9
                  До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                  Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                  Браво! Поздравления!
                  Само ти си знаеш какво ти е струвало.
                  След колко време свали първите 10 кила?
                  3 пъти или повече тренировки седмично?
                  Смесваш ли кардиото-фитнес и плуване?
                  Какви разстояния започна за бягаш и плуваш след 6-я месец?

                  Запази ли мускулната маса?
                  Този часовник вече не ти е нужен, нали?
                  1) Въобще не съм се измъчвал. Просто си казах, че имам време за себе си и си наложих деня да свършва в 16:00. От офиса - право в басейна или фитнеса;
                  2) за около 3 месеца. Сегашното състояние постигнах след 6-7 месеца (от февруари 2009 до август 2009)
                  3) Първите няколко месеца и по-често от 3 пъти, след това по 3, но ми се искаше и по-често. Просто не ми стигаше време;
                  4) Good question! Тук си каза думата часовника - с него поддържам оптималния пулс за аеробно преобразуване на необходимата енергия. На кратко: 75% от HRM (max heart rate) за да преобразува запасите в енергия, организъмът изгаря "бързите запаси" като въглехидрати. Когато нуждата от енергия се увеличи рязко - например при вдигане на щанги или спринт - организъмът преобразува енергията от запасите чрез анаеробно разграждане, или АТФ (adenintriphosphate) разграждане. Това разграждане не използва въглехидратите за основен източник на енергия. Ако трябва да се отслабва се поддържа аеробно разграждане (относително нисък, но не под 115 пулс). Ако трябва да се поддържа краткосрочна издръжливост, а не маратон - трябва да се развива анаеробното разграждане. Аз си избрах маратонския вариант - аеробно разграждане защото в скоро време не ми предстои да поставям ударни рекорди;
                  5) Плуване - с километри! Особено ако има море и няма джетове; Бягане - последното мерене беше 14 км за един час. Средна скорост 12 км/ч. Не съм гонил скорост, а издръжливост - т.е. пулса да не стига до небесата; Колоездене - докато мога да седя на седалката - правил съм по 90 км без специални подготовки.

                  Особено важно е храненето!

                  Ако няма достатъчно въглехидрати (сладко, хлебни и т.н.) организъмът започва да използва белтъчините си за преобразуване на енергия. Това са мускулите. И какво се получава - бягал си като змей, а мускулите ти намалели! Сигурна индикация за това е, че на края на прехода или тренировката потта и дъха придобиват много силен амонячен нюанс. Защото белтъците (единствените азото съдържащи вещества в организъма) са се разградили и един от получените продукти е амоняк!

                  Особено важно е пиенето!

                  Да се пие непрекъснато и то по възможност изотонични течности - т.е. течности които са с равна "концентрация" (казано просто) с кръвта! Защото чистата вода не е такава, и поради разликата в концентрацията се забавя усвояването й при натоварване. Това обяснява защо изотоничните течности веднага преминават в кръвообращението и се разнасят там където трябва, а чистата вода остава да си бълбука в стомаха доста повече време. Даже се създава и опасност, защото с потенето се отделят соли, които не могат да се доставят на необходимите места и времена.

                  Нося часовника за да съм наясно колко съм "изгорил". Много хора се разхождат като лебеди и си мислят, че "активно спортуват". Пулсът трябва да е 50-75% от максималния. А максималният относително точно се смята HRM = 220-годините.

                  Надявам се да съм бил полезен.

                  ТМ
                  Good guys drive Land Rovers!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                    Все пак си дал доста ряз. Тези разстояния са прекалено големи. Добре си се справил с пулса. Вземаше ли L-карнетин и витамини?
                    Понеже ходя сега да плувам, виждам доста хора, които са с наднормено тегло и плуват от години. И то 50-60 минути всеки ден. Явно спазването на хранителен режим е в основата. И движението. Иначе тези диети трудно се спазват в седящ, затворен и стресов режим. А ограничаване на храна определено трябва. Да не говорим за сладко, алкохол и други вредни елементи. Говоря за хора над определена възраст.
                    По-трудното е да превърнеш мазнините в мускули, защото при тежки, маратонски натоварвания - стигаш и до мускултурата.

                    ПП. Бягането ми се вижда дори бързо - около 3 обиколки на Гребната база /Пловдив/ за час.
                    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                      И аз виждам хора с огромни размери да плуват. Те по-точно плават с минимален разход на енергия. Аз затова си определям разход, а не време...

                      Ще пусна някоя друга снимка!

                      ТМ
                      Good guys drive Land Rovers!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                        Аз не се лишавам от нищо,и от 1992г до сега,
                        съм в границите между 65-70кг.Ето ме.
                        Прикачени файлове
                        0осем9осем7шест0осем7едно
                        Миро

                        Коментар


                        • #13
                          До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                          Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                          Аз не се лишавам от нищо,и от 1992г до сега,
                          съм в границите между 65-70кг.Ето ме.
                          А пушиш ли?
                          Румен Николов

                          0888 358 572

                          Коментар


                          • #14
                            До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                            Въпроса за тютюнопушенето е за всички похвалили се в тоази тема.А сега по време на диетата пушите ли.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • #15
                              До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                              Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                              Въпроса за тютюнопушенето е за всички похвалили се в тоази тема.А сега по време на диетата пушите ли.
                              От осем дни не пуша и съм на лукчета.Сега ме е страх пък да не хвана диабет.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X