Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко неща, които с години са ме озадачавали и все още не съм на 100% убеден, че именно те са ключа към красивите тела на италианците/италианките и примерно дагестанците, чеченците и т.н.

    1. Италианците на всичко слагат тонове суров пресен истински зехтин, върху пица, върху паста, върху салати, мазнините в зехтина много силно променят, свалят гликемичния индекс на храната, а това именно прави едно силно въглехидратно ястие от бързо до много бавно усвояемо и с по-плавно и по-малко отделяне на инсулин.

    2. Също толкова брашно и тестени ястия ядат и чеченци, дагестанци, узбеки и мъжете дори и на 60-70 години нямат шкембета и бузи. Те обаче слагат яко мас, лой и масло, тонове.

    Има обаче огромна разлика между чеченци и дагестанци от големия град и такива от провинцията, селските са жилави и стройни, гражданите са мазни, бузести и шкембелии, същото е и при италианците. По плажовете в Италия, в провинцията е масово да видиш жените по плажа да имат ясно видими плочки по корема, в големия град не е така обаче.

    В Англия където имам половин живот наблюдение е почти същото, сигурно има нещо общо с времето прекарано в движение и активност и разбира се може би най-важното качеството и произхода на храната, всичко произлязло от верига магазини е отрова гадна пълна с химии и боклуци, докато всичко домашно или от локалната бакалия е почти истинска натурална храна, това е особено валидно във Франция, Италия, Кавказ и т.н.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • Gadnyara
      Gadnyara коментира
      Редактиране на коментар
      Моите впечатления от Дания, Швеция, Германия, Италия и Испания са за слаби и стройни хора.

      Разбира се, храната на южните е много по-вкусна и полезна, а и виждам все още типичните за Италия и Испания малки ресторантчета с обедно/вечерно меню.
      Докато на север дори селските им кръчми вече са махнали типични ястия и залагат на стандартни скара и пържени.

      Няма сравнение на салата от Италия и такава в немски магазин, докарана от Холандия.
      Последно редактирано от Gadnyara; 26-01-24, 10:27.

    • piron45
      piron45 коментира
      Редактиране на коментар
      Ей сега ми разби идеала за "Сух английски пич"

  • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2024-01-28-10-48-08-618_com.marian.caloriecounter.jpg Прегледи:0 Размер:83.6 КБ ID:6953298

    Седмичния отчет..тая сутрин 112.4 кг

    Тази сутрин към 4 часа станах,гладен ..... и се наплющях с домашна луканка свалена от простора на терасата...но каквото показва кантара,това е...можеше и 111 да е...но ...другата седмица.

    За 55 дни 13 кг почти надолу.Като този месец са 5 кг.надолу.

    п.п Днес ми се тренира...както казах ,съботно неделните тренировки ги направих от задължителни..пожелателни....та днес по желание отивам да тренирам.
    Последно редактирано от Roninn; 28-01-24, 09:59.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Ставам сигурно досаден, но забравих да те попитам, как изчисляваш изразходваните калории, дневно?

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Използвам приложение ,калориен калкулатор,въвеждам всички данни...после един месец наблюдавам как се движи теглото и донагласям калориите....след това смело напред
        Ползвам и фитнес гривна,за по прецизно и бързо нагласяне .По принцип не търпя часовници,пръстени ,синджири и т.н и гривна ползвам само до постигане на целта.

    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2024-02-10-08-59-27-913_com.marian.caloriecounter-edit.jpg
Прегледи:314
Размер:102.0 КБ
ID:6954781


      Съботно неделния чекпойнт.....110 кг.или за 68 дни 14 кг грубо надолу.Отивам в фитнеса.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Браво за напредъка, ще продължиш ли да тренираш като достигнеш въпросните 108 кг, най-трудната част ще е да ги поддържаш за в бъдеще вече свалените килограми, защото ако се отпуснеш дори за малко, за нула време ще се върнат старите ти килограми.

      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Смятам докато съм жив,да тренирам

    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2024-02-24-08-52-03-044_com.marian.caloriecounter-edit.jpg
Прегледи:240
Размер:132.1 КБ
ID:6957172

      Седмичния отчет ...4 кг грубо за 20 дни от тоя месец надолу.....или кило и половина до поставената цел.....
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Браво, мотивацията е най-важна

    • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
      Чак сега видях че имало такава тема, понеже и аз имах този проблем с килограмите успях да го реша трайно и сега ще опиша как съм процедирал.

      Винаги съм бил още от дете с нормално тегло спрямо ръста си, висок съм 178см и съм тежал 75 кг.

      През последните 3 години от преди началото на пандемията в Китай, бях станал 96 кг което за човек като мен през целия си живот съм бил все около 75 кила ми беше в повече кг, това което ме мотивира да отслабна, е че бях почнал ненормално много да се потя при най-елементарно физическо усилие, но това което преля чашата и ме накара да отслабна със сигурност, е моментта в който за да си обуя чорапите и обувките ми беше съпроводено с пъшкане, болка в гърба като при някой немощен старец.

      Речено сторено, когато почна тук при нас първата пандемия, когато затваряха и парковете за разходки, тогава почнах диетата, преди да кажа за нея, ще кажа как и какво съм ял преди заради което качих толкова килограми.

      Всеки делничен ден, сутрин преди да ходя на работа, минавах през баничарницата, купувах си за закуска най-редовно, права баница, кренвиршка, мини кифла с локум и боза, това само за закуска, на обяд редовно ядох от лафката в работата ми, пица или принцеси, заедно със газирана напитка и вафлички, за вечеря като се почне, пържоли, пиле грил, пържени картофи и през лятото двулитровка бира, това всеки ден го консумирах

      Причината за това, не е било стрес или нещо такова, просто много обичам да си похапвам всякакви вкусотии и без да чуствам глад.

      Диетата която лично аз си я измислих и я приложих към себе си се оказа успешна и най-важното задържах си свалените килограми вече една година след като ги свалих!

      Ето и диетата ми, не казвам че е правилна а че на мен ми подейства отлично без никакви здравословни и негативни последици:

      Всеки ден и до ден днешен,

      сутрин пия само кафе на гладно и много ми харесва,

      на обяд кофичка с кисело мляко със мюсли с микс от сурови ядки и малко мед,

      на вечеря редувам, готвени гозби, каквото се сетиш,дали ще е мусака, винен кебап, пиле с ориз, супа и т.н. но само една стандартна порция и само една филия хляб, като вечерята я ям още в 18 часа, не по-късно.

      Между храненията още в началото, когато изпитвах глад, веднага хрупам моркови или ябълки но не повече от 2 бр.

      Понеже много обичам пържоли, пържени картофи, биричка, алкохол, бях включил един път седмично, обикновено в петък или събота вечер, за мен е тогава ден да хапвам нещо от тези пържени храни и торта но в нормални порции, това ми даваше сила и желание да се справя успешно и със желание цялата тази диета

      Никакъв фитнес или спортуване не съм правил, работата ми е на открито и свързана с нормална физическа активност.

      Първия месец свалих трайно 5 кила, за период от 9 месеца, от януари до септември без да съм променял моята си диета, от 96 кила станах 72кг, толкова бях свикнал с тази си моя "диета" че вече година след това все така си я прилагам и ми стана навик, в момента тежа 75 кг.

      п.с. Около новогодишните празници бях решил да си хапвам повечко, от 24 декември до 3 януари, хапваме, пийване, бях качил 4 кг, веднага се върнах на предишния си режим и досега съм си все така 75 кг.

      Истината е че трябва да израходваш повече калории, отколкото да приемаш, при мен проблема беше че обичах да си угаждам с много ядене и пиене, без да съм гладен и успях с постоянство да си променя навиците ми да ям като разпран, а не само да си сваля излишните килограми.

      Чуствам се лек като перце, особено като изкачвам стълби не чуствам даже и задъхване, докато преди се изпотявах и пъшках, ужас беше, много съм доволен от себе си, диетата е също измислена от мен за себе си, не знам дали ще подейства при вас, при мен помогна и най-важното чуствам се много добре и изглеждам много добре.


      Забравих да допълня че ми излезе и малко скъпо отслабването, трябваше да си сменя буквално целия ми гардероб, ризи, блузи, дънки, панталони, похарчих наистина много пари за дрехи но определено не съжалявам за това.

      В началото ми беше малко терсене и аха да се откажа, но като тръгнах да си обувам обувките, бързо се мотивирах.


      Това е от мен, не съм много по писането по принцип, но дано поне обясних ясно как отслабнах трайно и задържащо

      Да се отчета и за тази година, в момента тежа 77 кг, качил съм само 2 кг, ще премина за кратко на прочистващ режим с кисело мляко и съм готов, не правя диета а съм свикнал да се храня така както съм описал по-назад като вид хранителен режим, доволен съм, вече няколко години задържам в нормални граници килограмите си, един път в месеца се тегля на кантара като един вид самоконтрол.
      Последно редактирано от Еделвайс; 28-02-24, 15:59.

      Коментар


      • Някой пробвал ли е 10 дневния житен режим?

        Коментар


        • ctef
          ctef коментира
          Редактиране на коментар
          Искаше ми се, някой тук, по мъжки да сподели личен опит. Някак ви имам повече доверие.

          Значи, притеснението ми е, че според мен ще изпадна, в драстичен калориен дефицит. Макар и само за 10 дни. Знам че не се умира.

        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Ако обичаш кисело мляко, препоръчвам ти пречистваща диета с кисело мляко, хем полезно, хем прочистващо, но и ще свалиш 1-2 кила за 10 дни

        • ctef
          ctef коментира
          Редактиране на коментар
          Целта ми е по скоро малко да си пречистя организма. Ям доста месо, риба яйца. Искам да видя как ще се почуствам.
          Отслабването ми е последна грижа, и така съм на изчезване.

      • Преминах през "Житния режим".
        Като цяло, издържа се. Чувството за глад ме съпътства през цялото време. Но не е остър глад, а по скоро на празнота в стомаха.
        Интересното е, че сутрин, докато не направя първото хранене, не изпитвах глад. Малко промених режима, и го правех с 2хранения на ден, обаче с предисаното цяло количество. По принцип се храня по 2 пъти. Сутрин изяждах само по 1 портокал, който е извън препоръките.
        Режима го направих с лимец.

        Резултатът.
        Единственото видимо е, че стрелката на кантара падна с 3 кг. Но не се залъгвам, че това е 3 кг. свалени мазнини. Максимум да са 1,5. Останалото най вероятно са течности. През времето не се приема никаква сол, и това със сигурност води до намаляване задържането на вода.
        Дали съм изчистил нещо, не знам.
        За усещанията. Все съм си същия. Не преминах през криза, но и приказките за чувство на лекота и бодрост, нещо не ми се вързаха. Не знам дали съм отпаднал, защото животът ми не е много физически натоварен. Леките си ежедневни тренировки, не съм ги спирал.
        Ако има въпроси.

        Коментар


        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          3 кг от 120 кг човек са нищо....но 3 кг от 70 кг човек са много!

        • ctef
          ctef коментира
          Редактиране на коментар
          Пак да повторя, реално отслабване е около 1,5кг. И няма как да е повече при калориен дефицит от около 800ккал. на ден, за 10дни.
          Да, дефицита е голям.
          Сега започнах внимателно захранване, защото организма ще бърза да си върне загубеното. А ми се яде всичко 😄

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X