Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хранителни режими за намаляване на теглото

    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
    Серьозно? Сутрин ставаш в 6:30-7ч, едвам гледаш и воПще не ти е до тичане. Вечер се прибираш в 18ч и търсиш само къде да седнеш пред телевизора и до масата, изстощен. Къде ти тепърва да тичаш. И да не си бъхтал физически труд, нервите от ежедневието си казват думата. Пък и си гладен . Деца ако има вкъщи, хептен. Ако па първо се наядеш и тогава да мислиш за упражнения, няма шанс, с натопорчен стомах.
    Докато намаляването на манджата е малко терсене в началото, но много бързо стомахът свиква. Просто не слагаш ракийка и мезе на масата и не мислиш за тях. Или вместо салам и кашкавалче слагаш само маруля в чинията (без олио, свежичко, само солчица и лимонче). Пак дава разлика. Ако се замислиш, пиеш една чаша топла вода и ти минава. Пускаш един филм на телевизията и забравяш, после си заспал. На сутринта си с 250г по-лек, с минимално усилие. След първата седмица като закопчаеш колана една дупка по-навътре и вече мотивацията ти е бетон.

    Упражненията са си полезни, но това е за друго, да поддържаш тонус, мускули и т.н. не чак толкова за отслабване. За да отслабваш с упражнения без да намаляш яденето е мнооооого нанагорна задача. Повечето хора почват да се задъхват след 10 минути, което е крайно недостатъчно и адски демотивира.

    Всъщност най-лесно се почва с нещо което е лесно за ползване вкъщи, докато гледаш телевизия дори. Едно време имаше едни такива пружини. Номерът е да се заемеш с нещо което ще ти е приятно. Сега има куп уреди на пазара дето стават за стая и не заемат място. Гледаш си филма, дърпаш, буташ, набираш енергия, времето минава неусетно. Докато се огледаш и един час си натрупал в работа с мускули. Това за мен е по-приемливия вариянт. Но пак не е нещо на което може да се разчита самостоятелно да намали тегло. Щото темата за теглото беше.
    [ATTACH=CONFIG]981315[/ATTACH]
    Съвсем сериозно. Може да се става и към 5
    Прибирам се вкъщи практически без изключение след 20:00 часа, работя обикновено по 70+ часа седмично (използвам система за записване на часовете), имам три деца и ходя на тренировки 3-4 пъти седмично. Интензивни тренировки.
    На теория звучи добре диетата, но поне от това, което виждам - рядко някой успява само с диета. Изобщо не споря за правилното хранене, ама след 45-50 - успех само с хранене.

    Уреди има, ама не ги обичат много - гребен тренажор, пътечка за изкачване, всякакви подобни. По-лесно е да правиш петици с добра почивка между тях
    Да не губиш мускулна маса.

    Тези пружини за какво служат

    Коментар


    • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

      В нашето семейство пробвахме различните режими на хранене и се установи, че най-добре ни действа кето-диетата. За незапознатите - високомазнинно хранене с нисък прием на въглехидрати. Не се назорваме в крайностите му, а си изградихме подходяща диета, с която се чувстваме комфортно и дава трайни резултати. Проблем при повечето хора е да приемат, че здравословното хранене трябва да им стане постоянно и да не пипат "забранените" храни, които са навсякъде.
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

        Туй ся гъче аз съм го писал.
        След месец някъде ша оформя година с тоя режим.
        Не съжалявам.
        А чи ни съм активен си е истина. Не съм преместил и една щанга от тук до там.
        Най съм активен с тубата с вода 10-11 литра и бутилките с бира. Ама се едно се качвам на 6-тия етаж. Живея на таван в 4 етажен блок с гаражи.
        Успех в борбата с килата.
        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
        freelander 1,8 2001g.

        Коментар


        • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
          .....най-добре ни действа кето-диетата. За незапознатите - високомазнинно хранене с нисък прием на въглехидрати. ......
          Лошото на всички диети от типа Дюкян, кето мето и подобни е че с този повишен прием на белтъци и мазнини товарят черния дроб и бъбреците.

          Нямат нищо общо с балансирано и здравословно хранене.

          Биват долу горе за ударно сваляне на килограми и толкоз.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Тичането е най-лесното кардио и всеки го може, всички сме тичали за автобуса... Иначе "кардио" е всяко физическо усилие което води до увеличаване на пулса над нормалното и което те кара леко да се задъхваш. Ама това по-трудно се обяснява, а като тръгнеш да философстваш за нещо (не ти лично, такъв е израза) по-скоро ще откажеш хората отколкото да ги накараш да се занимават с това


            Сваляне на кила само със спорт изисква изключително добра спортна форма просто защото изисква много усилие. За средностатистическия гражданин това да се тича 40 минути всеки ден или да се дигат гири по един час е над възможностите. За неспортни хора е много по-лесно да намалят яденето. Да се лишиш от парче баница или да бъхташ час гимнастика, кое е по-лесно?...



            Важно е не какво, а колко. "Изял съм само чиния макарони" може да изглежда по различен начин, и в единия случай да води до намаляване на теглото, а в другия до увеличаване ...
            [ATTACH=CONFIG]981269[/ATTACH]
            Нещо не го разбрах това. Пица и паста не обичам.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Лошото на всички диети от типа Дюкян, кето мето и подобни е........
              Ако ги следваш стриктно - да! Ние го "омекотихме" до прилични граници и разнообразни храни. От огромно значение е да се изключат всякакви простотии за ядене - вафли, мафли, изкуствени храни, БИРА, алкохол и да се ограничи до 1-2 филии хляба. Иначе преливаш от пусто в празно.

              И вода. Много вода. При мен - 3-4 литра минимум на ден.
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Лошото на всички диети от типа Дюкян, кето мето и подобни е че с този повишен прием на белтъци и мазнини товарят черния дроб и бъбреците.

                Нямат нищо общо с балансирано и здравословно хранене.

                Биват долу горе за ударно сваляне на килограми и толкоз.
                Тази диета на Дюкан май беше само с месо. Тук напоследък не сме я споменавали.

                По принцип не е необходимо да се приемат повече белтъчини, отколкото са нужни на организма. Тази необходимост зависи от физическото натоварване, на което сме подложени.

                Смисълът на кето диетата е, че организмът се задържа в режим на кетоза известно време, което има добър ефект върху баланса на хормоните, които управляват храненето. Лекува някои форми на нечувствителност към инсулин и лептин. Това пък помага да не дебелеем в последствие и да не сме пристрастени към сладко и въглехидрати и да не ламтим за тях непрекъснато. Обикновено след споменатото горе "ударно сваляне на килограми", хората отново надебеляват много лесно. Изследванията сочат, че определено време в режим на кетоза предпазва от тоя ефект и го намалява.

                Също така, идеята на кето диетата не е да заменим всички калории, които сме приемали досега с такива от мазнини, а все пак да приемаме доста по-малко калории, отколкото сме приемали досега.

                Да приемем, че мазнините товарят повече черния дроб, докато трае режима. От друга страна самият факт, че човек е затлъстял, товари организма много повече и в много повече аспекти. А и здравословното и балансирано хранене повече от очевидно отдавна е отишло на кино. Самото отслабване така или иначе е разграждане на мазнините за енергия. Те не изчезват по друг начин. Затова при кето диетите се препоръчват голямо количество зеленчуци, които да подпомагат черния дроб.

                Има едно схващане, че трябва да се храним балансирано, или от всичко, но без да прекаляваме. Когато вече сме затлъстели обаче, това вече не важи, защото някой храни са станали проблемни за нас и предизвикват друга реакция на организма в сравнение с хора, които никога не са надебелявали. За това стана дума малко по-горе при хормоните.

                Малко като да удариш кола и после да започнеш да я караш нормално, без вече да се удряш. Може, ако си я чукнал леко. Ако си я ударил силно и е смачкана здраво, ще трябва сериозен ремонт, преди да я караш нормално.
                Последно редактирано от nissan_gr; 15-02-19, 12:05.

                Коментар


                • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                  Гледам че вече има "групи за отслабване" и на българска територия, поне в София се намират. Нещо плащаш, там дават ти някаква диета, мерите се заедно и прочее. И това е вариянт, поне имаш групова подкрепа на съмишленици .

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Нещо не го разбрах това. Пица и паста не обичам.
                  E не намерих снимка с друга манджа. Смисълът беше че беше изброил какво ядеш на ден, но не споменаваш колко. A размерът на порцията има значение за отслабването

                  Коментар


                  • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                    A размерът на порцията има значение за отслабването
                    Има едно много просто мерило дали си уцелил порциите - ако си гладен преди следващото хранене, значи си уцелил.
                    Онова чувство на глад, което малко сме позабравили, защото постоянно тъпчем нещо. Калориите влизат през устата, не през ушите! Колкото и да четеш, гледаш и слушаш...
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • -10% от теглото става лесно и без изтезания с овесени ядки за два месдва. Варианти на рецепти:
                      - овесени ядки с кисело пляко: една водна чаша ядки с 250 грама кисело мляко. Разбъркват се. Аз дори не чакам да "попият" а направо ги изяждам. В началото ми беше гадно меню, сега го обожавам.
                      - овесени ядки запарени в бульон от месце/дроб сготвено на микровълнова. Месо - около 150-200 грама, сготвя се на микровълнова, изважда се от съда, долива се водичка в бульона и като заври се обърква с ядките. Хапва се като манжичка с месцето.
                      Три яденета по тези рецепти и производни. Между тях - по една ябълка. Може да се хапва и рибка, пиленце и т.н.

                      Миналата пролет от 105 свалих килограмите на 88. След това без диета или когато ми е кеф такава, поддържах около 90-92 кг. Никакво физическо усилие, само по уикендите бачкане по двора и комшии.
                      Забравих, един хляб за 6-7 дена и без бирички.
                      Последно редактирано от p-pleven; 02-02-22, 18:31.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • siem
                        siem коментира
                        Редактиране на коментар
                        Бива ли моторджия без биричка?!

                      • сто
                        сто коментира
                        Редактиране на коментар
                        Мии... не съм моторджия, ма не се лишавам от бира. Зимния сезон поне три на ден, лятото ме е срам да ги броя.
                        Няма да е от бирата, със сигурност е от придружаващите бирата

                      • p-pleven
                        p-pleven коментира
                        Редактиране на коментар
                        То пък е голяма драма с тази бира. Мога да пия, мога и да не пия по всяко време и сезон. Факт е, че бирата "освиня", не е като да не си правя постоянно, АМА постоянно експерименти.
                        Сега... друг е въпроса, като минавам по "екзотични" места и няма как да пропусна да клъвна я Peja, я Nektar, я Helen и т.н.и т.н. "Гъз глава затрива", ама понякога гъза си иска жертвата.

                    • Понеже какво ли не пробвах да ви кажа в резюме:
                      Ограничаване на хляба. За ударно сваляня е добре да се спре и само веднъж в седмицата няколко филийки-уикенда примерно.
                      Салата,много зелена салата,с домат,краставица.... Пия, пуша и тренирам и всичко по много. Гледам да избягвам купешки салати с незнайни майонезоподобни субстанции.
                      Високопротеинови храни сирене,извара,месо подготвено по такъв начин че на сутринта като помиришеш кафето и да си в тоалетната.
                      Това последното е хипер важно. Ако няма пълно изпразване на червата сутрин и задържаш ,това което е консумирано вечер трябва да се промени.
                      Намаляване на солта и оцета за овкусяване
                      При възможност да се редуват един ден някакви тежести,един ден кардио или просто бягане и един ден тежести. Не са нужни грандиозни тренировки. След 40 възстановяването е различно. Тренировки през седмицата.
                      За ударно сваляне е по-удобно в топлите месеци. Само зеления и увеличавате кардио тренировките. Хора сме и една врчер че си изял малко повече не е драма. Ако на сутринта го няма проблема е никакъв.
                      Последно редактирано от //Радо//; 03-02-22, 06:22.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • p-pleven
                        p-pleven коментира
                        Редактиране на коментар
                        Наблюденията с червата са много верни! Стигнах до този извод и аз. Има и още едно наблюдение - ако се налага да пускаш няколко пъти водата от казанчето, поради "плаваемост" - всичко е ОК.

                    • И другото ,което ми повлия добре ,колкото и да е странно, сутрин тоалет,цял ден не ям ,даже и преди тренировките. Ако ми се появи т.нар.стъргане в стомаха по обед-следобед,една лъжичка зехтин. За целта си държа малко шишенце купешки зехтин в колата. Една супер малка глътка колкото да намокря хранопровода,и след 10 мин няма проблеми вече. Лек си а не драши отвътре.
                      Вечер салата с ракията и затапвам с малко храна каквато е сготвена и много малко хляб. Ако има вечер дето си се натъпкал със салта без да ядеш е още по-добре.
                      Не е крайна диетата,влиза в реалната действителност с всичките ни недостатъци и може да се спазва.
                      Всички тренировки -на гладно. Тренировката е поне два пъти по-ефикасна пък и после сядша с кеф на ракийка и салата.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • Не забравяйте ,че и всеки организъм си е различен, да не говорим битието на всеки .
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • Чак сега видях че имало такава тема, понеже и аз имах този проблем с килограмите успях да го реша трайно и сега ще опиша как съм процедирал.

                          Винаги съм бил още от дете с нормално тегло спрямо ръста си, висок съм 178см и съм тежал 75 кг.

                          През последните 3 години от преди началото на пандемията в Китай, бях станал 96 кг което за човек като мен през целия си живот съм бил все около 75 кила ми беше в повече кг, това което ме мотивира да отслабна, е че бях почнал ненормално много да се потя при най-елементарно физическо усилие, но това което преля чашата и ме накара да отслабна със сигурност, е моментта в който за да си обуя чорапите и обувките ми беше съпроводено с пъшкане, болка в гърба като при някой немощен старец.

                          Речено сторено, когато почна тук при нас първата пандемия, когато затваряха и парковете за разходки, тогава почнах диетата, преди да кажа за нея, ще кажа как и какво съм ял преди заради което качих толкова килограми.

                          Всеки делничен ден, сутрин преди да ходя на работа, минавах през баничарницата, купувах си за закуска най-редовно, права баница, кренвиршка, мини кифла с локум и боза, това само за закуска, на обяд редовно ядох от лафката в работата ми, пица или принцеси, заедно със газирана напитка и вафлички, за вечеря като се почне, пържоли, пиле грил, пържени картофи и през лятото двулитровка бира, това всеки ден го консумирах

                          Причината за това, не е било стрес или нещо такова, просто много обичам да си похапвам всякакви вкусотии и без да чуствам глад.

                          Диетата която лично аз си я измислих и я приложих към себе си се оказа успешна и най-важното задържах си свалените килограми вече една година след като ги свалих!

                          Ето и диетата ми, не казвам че е правилна а че на мен ми подейства отлично без никакви здравословни и негативни последици:

                          Всеки ден и до ден днешен,

                          сутрин пия само кафе на гладно и много ми харесва,

                          на обяд кофичка с кисело мляко със мюсли с микс от сурови ядки и малко мед,

                          на вечеря редувам, готвени гозби, каквото се сетиш,дали ще е мусака, винен кебап, пиле с ориз, супа и т.н. но само една стандартна порция и само една филия хляб, като вечерята я ям още в 18 часа, не по-късно.

                          Между храненията още в началото, когато изпитвах глад, веднага хрупам моркови или ябълки но не повече от 2 бр.

                          Понеже много обичам пържоли, пържени картофи, биричка, алкохол, бях включил един път седмично, обикновено в петък или събота вечер, за мен е тогава ден да хапвам нещо от тези пържени храни и торта но в нормални порции, това ми даваше сила и желание да се справя успешно и със желание цялата тази диета

                          Никакъв фитнес или спортуване не съм правил, работата ми е на открито и свързана с нормална физическа активност.

                          Първия месец свалих трайно 5 кила, за период от 9 месеца, от януари до септември без да съм променял моята си диета, от 96 кила станах 72кг, толкова бях свикнал с тази си моя "диета" че вече година след това все така си я прилагам и ми стана навик, в момента тежа 75 кг.

                          п.с. Около новогодишните празници бях решил да си хапвам повечко, от 24 декември до 3 януари, хапваме, пийване, бях качил 4 кг, веднага се върнах на предишния си режим и досега съм си все така 75 кг.

                          Истината е че трябва да израходваш повече калории, отколкото да приемаш, при мен проблема беше че обичах да си угаждам с много ядене и пиене, без да съм гладен и успях с постоянство да си променя навиците ми да ям като разпран, а не само да си сваля излишните килограми.

                          Чуствам се лек като перце, особено като изкачвам стълби не чуствам даже и задъхване, докато преди се изпотявах и пъшках, ужас беше, много съм доволен от себе си, диетата е също измислена от мен за себе си, не знам дали ще подейства при вас, при мен помогна и най-важното чуствам се много добре и изглеждам много добре.


                          Забравих да допълня че ми излезе и малко скъпо отслабването, трябваше да си сменя буквално целия ми гардероб, ризи, блузи, дънки, панталони, похарчих наистина много пари за дрехи но определено не съжалявам за това.

                          В началото ми беше малко терсене и аха да се откажа, но като тръгнах да си обувам обувките, бързо се мотивирах.


                          Това е от мен, не съм много по писането по принцип, но дано поне обясних ясно как отслабнах трайно и задържащо
                          Последно редактирано от Еделвайс; 03-02-22, 11:52.

                          Коментар


                          • Някои неща са много индивидуални. Аз примерно повече от 6-7 часа без да ям много трудно изкарвам, освен ако няма сън в тези часове. Имам доста бърз организъм и до кенефа ходя по 2 пъти на ден, много рядко 1 път, по-често 3 пъти, понякога по 4-5 пъти когато съм на почивка и има повече хапване и движение и съм изгорил по-голямо количество. Ако бях една кола щях да горя 30л. на 100км.. При мен за килограмите освен храната е много важно движението.

                            В работни дни задължително закусвам малко, иначе още 9-10ч. започва замайване, причерняване, залитане и треперене. Обядвам нормално 12ч. и после съм отново гладен около 16ч., изкарвам гладен до 18-19ч. и след това не ям нищо, рядко се налага да хапна нещо дребно след 22ч.. До някъде и за това сутрин съм гладен като куче.
                            Почивните дни карам по друг режим - ако нямам работа стоя гладен по-дълго време, докато започне замайване, ако съм станал в 8:30ч. изкарвам до 11-12. След това пак леко гладувам и изкарвам до 18-19ч.. Ако обаче имам някаква работа хапвам малко час след ставане и си гледам задачите, после изкарвам 6-7 часа без храна, което е 14-16ч. и после вечерта минавам с съвсем лека вечеря.
                            Като цяло гледам да ограничавам конкретни храни и количеството, но не ми се получава да минавам с малки количества.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X