Страница 11 от 11 ПървиПърви ... 7 8 9 10 11
Резултати 201 до 215 от 215

Тема: Хранителни режими за намаляване на теглото

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,208
    Точки (при гласуване)
    5

По подразбиране От: Хранителни режими за намаляване на теглото

Зимно време възможностите за физическа активност не са много големи, а и денят е кратък. Отделно са времена "свински и вински" - това предразполага към отпускане.
    Два дебила - это сила,
    три дебила - это мрак,
    шесть дебилов - это мило,
    сто дебилов - это как?

Място
    София
    Публикации
    1,937
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на uazik Преглед на публикациите
    ...Нищо сложно не съм правил. Хляб само сутрин. Алкохол,безалкохолно никакво. Захар забравих.Свинско от 4-5 години.Сладкиши йок и т.н...
    Че кое му е лесното на това? Хляб почтие не, алкохол и безалкохолно - не, захар - не, свинско - не, сладкиши - не...че то какво остана?

Място
    Pleven
    Публикации
    1,169
    Точки (при гласуване)
    18

Не е сложно. Много неща ги замених. Примерно вместо захар в кафето - кленов сироп.Сладкиши съм си купи от Италия/има ги и в БГ / не са лоши. Просто нямат
    някои боклуци които имат нашите бисквити.
    Алкохола е проблем. Не може да мръдне и едно кило.

А сега си ям всичко, но в умерени количества.
    only 4 x 4,sim AWD

Място
    Бургас
    Публикации
    139
    Точки (при гласуване)
    13

Става всичко и без диета. Въпроса е какво може да жертваш.
    Преди две години, без никаква диета и с по една бутилка вино на ден + някоя ракия понякога - от 95 на 72 кг за 8 месеца.
    Сутрин 7 км бягане, късен следобед още 5.

Аз хляб не ям от много време 8-10 години. Ама имам проблем със сладкото.
    От една седмица съм спрял алкохола и сладкото. Да видим какво ще стане.

Публикации
    2,017
    Точки (при гласуване)
    13

Против всички правила,не закусвам,пия сутрин кафе "оперативка" с приятели , обяда ограничен (спортно за 10-15 минути), вечерята "компенсаторна и леко разточителна" .
    Последните години съм 95-96кг. целогодишно. Ако няма проблеми с обмяната на веществата, теглото се е влияе решаващо от калоричния баланс.При положителен ,няма начин да не се качват килограми.

Място
    Русе
    Публикации
    3,068
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на hgeorgiev Преглед на публикациите
    Става всичко и без диета. Въпроса е какво може да жертваш.
    Преди две години, без никаква диета и с по една бутилка вино на ден + някоя ракия понякога - от 95 на 72 кг за 8 месеца.
    Сутрин 7 км бягане, късен следобед още 5.

Аз хляб не ям от много време 8-10 години. Ама имам проблем със сладкото.
    От една седмица съм спрял алкохола и сладкото. Да видим какво ще стане.
    Точно движението вкарва във форма. Ма истинско, фитнеса е за мускулна маса само. Аз от малък мразя да бягам но обичам да вървя. Правя го почти тичешком. И най-важното - всеки ден. Няма студ, няма жега, няма дъжд или сняг - всеки ден по няколко часа интензивно ходене. Това, гарнирано с почти хляб на ден и скромно количество месо за година (петнадесетина килограма заедно с колбасите и мезетата без рибата), през последните години ме държи на под седемдесет килограма при ръст 176 сантиметра. Алкохол, цигари - без ограничения. Със сладкото се боря трудно, но си налагам някакви норми на приемливост. Като цяло - чувствам се лек и подвижен, нищо не ми тежи и нищо не ми пречи.

Публикации
    231
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на petkov_bb Преглед на публикациите
    Против всички правила,не закусвам,пия сутрин кафе "оперативка" с приятели , обяда ограничен (спортно за 10-15 минути), вечерята "компенсаторна и леко разточителна" .
    Последните години съм 95-96кг. целогодишно. Ако няма проблеми с обмяната на веществата, теглото се е влияе решаващо от калоричния баланс.При положителен ,няма начин да не се качват килограми.
    Преди години наистина беше против всички правила Аз спрях да закусвам преди пет години. Сутрин пия най-много вода Често и не обядвам. Наваксвам си всичко с вечерята.

През последните две години стана модерно и излязоха доста изследвания защо всъщност тоя режим работи. Викат му intermittent fasting. Принципът му е да не се яде в продължение на 15 - 16 часа. Всичката храна за деня се поема в период от 8 часа. Някои специалисти препоръчват периодът за хранене да е 4 часа на денонощие.

Сигурно сте чували много пъти, че не трябва да се яде вечер, щото се дебелее и други такива легенди. Краткият отговор е, че не е вярно.

Калорийният баланс си остава важен. Но има значение и от какво идват калориите - захар, белтъчини, мазнини... Има значение за метаболизма. Обаче зависи също и от начина на живот. Ако човек тича по 15 километра на ден или участва в триатлони ще има нужда от повече въглехидрати от друг, който седи на компютъра по цял ден и паркира пред асансьора Друг, който мести по 15 - 20 тона тежести силово за час и половина четири пъти в седмицата ще има нужда от друго количество белтъчини в сравнение с онзи с компютъра

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Точно движението вкарва във форма. Ма истинско, фитнеса е за мускулна маса само. ...
    Фитнесът, или тренировките с тежести, определено не е само за мускулна маса. И може да бъде истинско движение. Често е най-краткият път към пропорционално развито, раздвижено и натоварено тяло с минимум неприятни странични ефекти. Дава най-много възможности да избираш типа натоварване, да го дозираш правилно - без да привикваш и без да прекаляваш и да регулираш пропорциите на натоварване. И може да се практикува на всякаква възраст, ако човек се съобразява с кондицията си. Има доста изследвания през последните години за ефектите от тренировките с тежести или както му викат resistance training. Много често дава много по-добър ефект върху метаболизма от някой остарели форми на така наречените аеробни тренировки като тичане сутрин например. Общо взето няма професионален спорт, от който да не е част.

През последните 20-тина години методите и познанията за ефектите от различните видове тренировки доста се развиха и някои схващания доста се промениха. Същото важи и за режимите на хранене.

Струва си да се отбележи, че някакъв по-специален хранителен режим се спазва, ако има нужда. Ако човек яде пържени филийки за закуска от 40 години и хапва по четири филии бял хляб с обяда, или плющи по два сладоледа за десерт, но е още е 75 килограма със 75 сантиметра талия и кръвно и изследвания като 20 годишен, нека действа по системата "ако работи, не го пипай"
    Последно редактиран от nissan_gr ; 12-01-19 в 02:13

Публикации
    231
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на zmiori Преглед на публикациите
    Колега аз съм 180 санта и бях 120+ кг. От април миналата година съм на режима на А. Узунов. Без пграничение на количеството на храната и без фитнес съм вече 102-3-4 кг. Два номера гащите надолу. Кръвното ми е и то надолу. Докато разбера че кръвното мие паднало заради намаляване на теглото бя страх брах а не ми идва наум да го измеря а продължавах да праскам същата доза. Веднъж се чрибирам от работа и видях апарата на масата /жената го ползвала/ и аз су ударих едно мерене и сд изумих кръвното ми бая ниско. Отидох на чичо доктор и той ми намали дозата на половина. Сега свиквам с ниското кръвно.
    За разлика от теб съм на 52. Препоръчван го имай на предвид че не съм стриктен. Ппркам си и ракийца и биричка. Вино не харесвам. Позачети се и ако ти харесва почвай. От ноември даже и не се движа кой знае колко даже хич. Жената и тя събори най малко 13-5 кила.
    Ако искаш питай гуглю за кетозата тоя режим е на неина "база". Успех. Младси пще взимай мерки.
    Кетозата според много изследвания има доста положителни ефекти и се твърди, че е доста подходяща, когато е изтървана работата. Освен за самото отслабване ("изгаряне" на мазнини), върху метаболизма също би трябвало да има доста добър ефект, а и да предпазва от лесно надебеляване след отслабването. Чел съм, че хора, които са отслабнали с отрицателен калориен баланс после дебелеят по-лесно от хора, които никога не са надебелявали, но определен период в състояние на кетоза пренастройва метабоилзма така, че този ефект изчезва. Доколкото знам има добър ефект и върху проблеми с кръвната захар, ако човек се задържи в това състояние достатъчно дълго.

Място
    Ямбол/Варна
    Публикации
    2,753
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    18

И моите 5 стотинки...Пробвах разни диети...При мен проработи една на една фирма,която си платих и ме контролираха. Създадох си навици,които нарушавам минимално /което веднага се отразява/ ...Свалени 6 кг. Но не можаш да достигна заветните 100..../от 109 кг/ Запецнах някъде на 103 и от тогава качвам по един,два и ги свалям,но до там. Изключих от храната си бялото брашно,захар. Тотален контрол над количеството ....Според мен всеки може да си направи сам диетата ...просто ако си наложи да контролира калориите. След диетата е проблема....Трябва да свикнеш с мисълта ,че това ти е живота.....А така ти се иска един чийзкейк....
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

Място
    Враца
    Публикации
    95
    Точки (при гласуване)
    2

Гледам във филми от 70-те, 80-те години- всичките слаби на клечка и по някой дебелак за цвят едва го намерили.
    Сега режисьорите обръщат Ню-Йорк наопаки да намерят някоя кльоща(обикновено анорексичка).
    Явно хранителната индустрия (мафия) с тези заместители и ГМО-та в преследването на печалбата ни е вкарала в менюто доста л.йна,
    спрямо храните от преди 40 години и като новоизлюпено "консуматорско общество" сме безсилни(ако не го осъзнаем) да се борим с това.
    Пример- шкембетата на новозабогателите шишки пред витрината със свински мръвки в Кауфланд. Малийй...

Място
    София
    Публикации
    565
    Точки (при гласуване)
    10

В кварталния магазин - само боклуци. Ако живееш в апартамент и нямаш роднини/познати, които произвеждат - нямаш алтернатива. Най малкото, не за дълго, а от боклуците се дебелее...
    Отслабването става само с глад.
    Пробвал съм фитнес: 40 мин. яко кардио и 1 час яко тежести, 3-4 пъти седмично. За 3 години от към килограми файда никаква. Не съм пропускал, защото беше през работно време. Накрая намалих храната и о чудо, взех да свалям. Без фитнес, само с леки ограничения в храненето, дълго успявах да поддържам под 100 кила, ама нещо вече не работи.
    Та има няколко варианта:
    - сит и дебел;
    - гладен с нормално тегло;
    - най-лошо е гладен и дебел, вечно на някакви диети.
    Е има и щасливци, на които не им се лепи нищо, ама са малко.
    Както и да е, до към май месец повечето ще сме видели, че и тая година няма да отслабнем и ще го подкараме по старому.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

Място
    Русе
    Публикации
    3,068
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на kbot Преглед на публикациите
    ....
    Както и да е, до към май месец повечето ще сме видели, че и тая година няма да отслабнем и ще го подкараме по старому.
    Много песимистично гледаш на нещата дето само от тебе зависят.
    По новогодишните почивни дни познатите ми се разплуха и прекалиха с удоволствията до степен трудно да влезнат в нормален ритъм след празниците. Аз и жена ми, заедно с кучето, се навряхме в едно село, по-право на няколко километра от селото, в едно стопанство с животни и къща за гости насред борова гора от 29.12 до 1.01. Даже се случи да сме сами че тези дето дойдоха с резервации по нета, като видяха козите, конете и патките да се разхождат из двора, бързо си биха камшика от там. На нас ни хареса - сутрин по тъмно вадех кучето за час из гората, после към 9-10 излизахме вече и с жена ми по сокаците. Около обяд обратно, хапвахме каквото сме си донесли, час-два сън и от 3 до 6-7 пак навън. Вечерта малко бъра-бъра на чашка с бай Адем дето се грижеше за животните и около 9 в леглото. Новогодишната нощ - пред нажулената камина в един затворен навес в двора. Изкарахме на пилешка скара и алкохол, тихо, далеч от гърмежи, телевизии, само в компанията стопанисващия и жена му, котките и кучето. Ми починах си перфектно без да се товаря с храна.
    Е, на първи след обяд на гости у тъщата прекалих с ядене, ма то само да не я обидя.

Публикации
    231
    Точки (при гласуване)
    8

В кварталния магазин - само боклуци. Ако живееш в апартамент и нямаш роднини/познати, които произвеждат - нямаш алтернатива. Най малкото, не за дълго, а от боклуците се дебелее...
    Отслабването става само с глад.
    До накъде е така, обаче зависи какво имаш предвид под боклуци. Едно е качеството на продуктите, друго е когато вече говорим да караш на захар, тесто с маргарин и чипс. С месо, риба и зеленчуци от магазина, дори да не е толкова добре, колкото с домашно производство, пак е по-добре, отколкото с хляб от магазина, сосове пълни със захар, кроасани, чипсове, което хората наричат junk food.

Разбирам, че е досадно да гледаш етикетите на всичко, ама е по-досадно да се задъхваш и да мъкнеш 20 - 30 излишни кила непрекъснато.

Отслабването не е задължително да е чак само с глад, въпреки че има някаква логика. По принцип хората, който имат по-голямо количество телесни мазнини, много често се чувстват гладни, без реално да е така. Това става заради нарушаване на чувствителността към определени хормони, които те карат да се чувстваш сит и баланса им с другите, които те карат да се чувстваш гладен. Прочетете за лептин и грелин. Инсулинът също е намесен в дебелеенето. За да се оправи тоя баланс, известно време трябва да се мине на режим на кетоза. Това означава организмът да разгражда мазнини, за да получава енергия. Тогава хем не си непрекъснато гладен (това е проблем при затлъстелите хора), хем си по-енергичен, което е приятно, хем така човек спира да изпитва нужда да яде сладко и тестени неща.

Тука нещата са в главата. Трябва човек да е в съзнание и да съобразява, че ако не се наплющи с пет филии бял хляб и два десерта после, нищо няма да му стане. Даже и нищо да не яде, на един човек 120 кила с голям корем нищо няма да му стане няколко седмици. Трябва малко воля.

Пробвал съм фитнес: 40 мин. яко кардио и 1 час яко тежести, 3-4 пъти седмично. За 3 години от към килограми файда никаква. Не съм пропускал, защото беше през работно време. Накрая намалих храната и о чудо, взех да свалям. Без фитнес, само с леки ограничения в храненето, дълго успявах да поддържам под 100 кила, ама нещо вече не работи.
    Както горе стана дума, проблема не са килата, а телесните мазнини. Ако без фитнеса си бил 100 кила с 25 кила мазнини, а с фитнеса си пак 100 кила, но с 15 кила мазнини, вариантът с фитнеса е много по-добър за здравето. Самото съотношение между мускули и мазнини е много важно. Без него килата на кантара нямат никакъв смисъл. Мазнините от едно количество нагоре влошават баланса на хормоните, а по-голямото количество мускули го подобрява.

Та има няколко варианта:
    - сит и дебел;
    - гладен с нормално тегло;
    - най-лошо е гладен и дебел, вечно на някакви диети.
    Е има и щасливци, на които не им се лепи нищо, ама са малко.
    Тука проблемът е, че сит и дебел май не се случва често. Или зависи откъде го гледаш - може да се случва по няколко пъти на ден, но за кратко Дебелеенето води до още повече измамно чувство за глад.

Иди после обяснявай, че човек 125 кила, който преди един час е боцнал 12 кюфтенца със салатка и няколко филийки хляб, няма нужда сега да хапне един шоколад и ще издържи до вечеря

Трудното е, че веднъж като затлъстее човек, после по принцип по-лесно дебелее. Хората, дето изследват такива неща обаче казват, че кетозата помага да се реши и тоя проблем до голяма степен.

Най-накрая, цялата работа идва от главата. Това, че нещо не е лесно в момента, не значи че не трябва да се направи. И дебелеенето и отслабването си зависи от човека.
    Последно редактиран от nissan_gr ; 12-01-19 в 16:18

Място
    София/Троян
    Публикации
    17
    Точки (при гласуване)
    0

Хванах 90-дневната. Мина една врътка на дните - чувствам се добре.
    Тъй като ми е малко объркващо кой ден какво - направих един ексел. Ако на някой ще му е от полза го прикачвам.

https://drive.google.com/open?id=1gO...vcKr_hMYRsgc4h

zzlatev е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    9,335
    Точки (при гласуване)
    38

Цитат Мнение на green Преглед на публикациите
    И моите 5 стотинки...Пробвах разни диети...При мен проработи една на една фирма,която си платих и ме контролираха. Създадох си навици,които нарушавам минимално /което веднага се отразява/ ...Свалени 6 кг. Но не можаш да достигна заветните 100..../от 109 кг/ Запецнах някъде на 103 и от тогава качвам по един,два и ги свалям,но до там. Изключих от храната си бялото брашно,захар. Тотален контрол над количеството ....Според мен всеки може да си направи сам диетата ...просто ако си наложи да контролира калориите. След диетата е проблема....Трябва да свикнеш с мисълта ,че това ти е живота.....А така ти се иска един чийзкейк....
    И аз така, предполагам същата фирма - немска. От 106 на 92 кила( целта беше 90, дори за седмица паднах на 89) за 4 месеца и вече ги поддържам година, без диета, но със спазване на някои прости правила. Да, ходя два пъти седмично във фитнеса за 1.30 часа, по скоро поддържане на форма, отколкото трупане на маса. И от време на време си хапвам чийзкейк
    На ЛС споделям фирмата, който го интересува да пише, да не правим реклама тук. на още поне 3-ма приятели помогна да свалят средно по 15 кила. Един от тях ме запали.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

Страница 11 от 11 ПървиПърви ... 7 8 9 10 11

Сходни теми

1. Магазин хранителни стоки - кражби
    От milen_b във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 69
    Последно мнение: 15-08-10, 21:28
  2. Намаляване на разход гориво
    От Фани във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 56
    Последно мнение: 10-11-09, 18:16