Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

    Целта ми е да отслабна и да се стегна, и малко мускули да направя. Не ща да ставам супер мускулест тип, като оня къв беше ... Рони Колман ли беше [/QUOTE] Разликата е там, че при вас мъжете мускулите са за предпочитане. Аз обаче не бих искала да трупам мускулна маса.

    Коментар


    • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

      Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
      ...не закусвам по принцип, на вечеря гледам да ям малко. Закусвам само през уикендите понякога, на село...
      Грешка...Трябва да се закусва. Това е най-важното хранене за деня. Номера е не да се яде веднъж на ден, а няколко пъти, но умерено. Да не говорим, че закуската се изгаря най-лесно от организма.

      Коментар


      • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

        Първоначално публикуван от mimi77 Преглед на мнение
        Аз обаче не бих искала да трупам мускулна маса.
        Да де, и аз това исках да кажа, извинявам се ако съм се изразил неразбираемо

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        Грешка...Трябва да се закусва. Това е най-важното хранене за деня. Номера е не да се яде веднъж на ден, а няколко пъти, но умерено. Да не говорим, че закуската се изгаря най-лесно от организма.
        И това знам, ама как да намеря време сутрин за закуска като спя до последния момент? Пък сутрин тука на работа да ям някакви мазни банички ..., някак не ми се нрави.
        Иначе си ям на обед и вечер (понякога пропускам обяда, ако не остане време от работа ...)
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

          И аз се извинявам за несполучливия цитат...

          Коментар


          • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

            Стратегията на отслабването е една - постоянство.
            Лошото е, че всички пълни хора искат да отслабнат в най кратки срокове, а не си задават въпроса: колко време са трупали тези килограми?
            Давам пример със себе си, аз за 20 години качих 90кг. и ако реша да ги свалям така може биологичното ми време да не ми стигне. За това прибягнах до по тежки методи и по драстични промени за да съкратя този срок и да се чувствам по комфортно в най близко време.
            Храната съм намалил на 50%, а движенията от 5% съм ги увеличил на 50%, с тенденция и за повече.
            Важното е да не се откажа.
            Ефекта за четири месеца е 20кг. на долу.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

              Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
              Стратегията на отслабването е една - постоянство.
              Лошото е, че всички пълни хора искат да отслабнат в най кратки срокове, а не си задават въпроса: колко време са трупали тези килограми?
              Давам пример със себе си, аз за 20 години качих 90кг. и ако реша да ги свалям така може биологичното ми време да не ми стигне. За това прибягнах до по тежки методи и по драстични промени за да съкратя този срок и да се чувствам по комфортно в най близко време.
              Храната съм намалил на 50%, а движенията от 5% съм ги увеличил на 50%, с тенденция и за повече.
              Важното е да не се откажа.
              Ефекта за четири месеца е 20кг. на долу.
              Много си прав
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • От: До: Хранителни режими за намаляване на теглото

                Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                Има нещо, което повечето хора пропускат, независимо дали са на диета или не. Това е ВОДАТА.
                Вече има много литература по въпроса, но мога да препоръчам нещо лесно, евтино и страшно полезно и за здравия, и за болния организъм, и за слаби, и за не съвсем слаби

                На килограм тегло се полагат 30 г. дневно вода, на всеки два литра по 3 г. готварска сол, която се добавя във водата. Изчисленото дневно количество вода с готварска сол се разпределя на равни части и се пие по две чаши преди и след всякоо хранене. Свалянето на килограми е най-малката полза. Възстановява се водния и електролитния баланс в клетките и целия организъм .
                За да се убедите в ползата опитайте за 20 дни
                Солта /натриев хлорид/ си я консумираме в достатъчно количество с храната, която приемаме. Даже и в сладките тестени изделия има сол. Така че само вода е достатъчна. А солтта която идва в повече на организма, ако е здрав я изхвърля с урината.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                  Можете да пробвате и зелен чай. Аз започнах да го пия за друго, а взех да свалям кила без да променям нищо в хранене или движение.
                  Но понеже е гаден на вкус, ако си го сипвате в захарницата сигурно няма да има ефект

                  Коментар


                  • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                    Малко хумор - с колежка питаме единия лекар от провеждащите ни профилактичните прегледи как да отслабнем и той (голям сладур) каза: ако наистина искате да отслабнете - само секс и чай, най-добре от тия дето предизвикват диария, а за по-бърз ефект - повече секс После вече сериозно ни нарисува схематично организма на човека с кранчета на входа и изхода , и каза, че едния начин е като се вкарва доста по-малко, отколкото е нужно, плюс достатъчно движение, а другия начин е като се увеличи драстично това, което се изхвърля от нас.
                    Имам от няколко години проблем с подуване на корема (постоянно ме мислят за бременна) - имам си гастрит, колит и не мога да изхвърлям газовете които се образуват, съчетано със запек. За капак всички диуретични средства ми действат 2-3 пъти, след което вече не. Та скоро правих консултация (и всевъзможни изследвания) с няколко лекаря относно това и затлъстяването, и ефективното отслабване - всички ми казаха: спираш всичко тестено, сладко, пържено, безалкохолно и пр., зеленчуци и плодове - само варени или печени, ядеш само тях, без да смесваш с друго, а месо - само с месо; картофите не се препоръчват, той като също съдържат захар. И повече движение, дори и да е само ходене пеша - поне 30 мин.
                    П.П. и аз бях решила да пробвам с английска сол, но ми казаха, че ако се употребява продължително води до изтъняване на стените на червата - имайте го предвид!
                    Последно редактирано от Фани; 27-06-10, 14:38.
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                    Коментар


                    • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                      Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                      Малко хумор - с колежка питаме единия лекар от провеждащите ни профилактичните прегледи как да отслабнем и той (голям сладур) каза: ако наистина искате да отслабнете - само секс и чай, най-добре от тия дето предизвикват диария, а за по-бърз ефект - повече секс После вече сериозно ни нарисува схематично организма на човека с кранчета на входа и изхода , и каза, че едния начин е като се вкарва доста по-малко, отколкото е нужно, плюс достатъчно движение, а другия начин е като се увеличи драстично това, което се изхвърля от нас.
                      Имам от няколко години проблем с подуване на корема (постоянно ме мислят за бременна) - имам си гастрит, колит и не мога да изхвърлям газовете които се образуват, съчетано със запек. За капак всички диуретични средства ми действат 2-3 пъти, след което вече не. Та скоро правих консултация (и всевъзможни изследвания) с няколко лекаря относно това и затлъстяването, и ефективното отслабване - всички ми казаха: спираш всичко тестено, сладко, пържено, безалкохолно и пр., зеленчуци и плодове - само варени или печени, ядеш само тях, без да смесваш с друго, а месо - само с месо; картофите не се препоръчват, той като също съдържат захар. И повече движение, дори и да е само ходене пеша - поне 30 мин.
                      П.П. и аз бях решила да пробвам с английска сол, но ми казаха, че ако се употребява продължително води до изтъняване на стените на червата - имайте го предвид!
                      Фани
                      Диария и секс,
                      нещо не ми се връзва!
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                        Е, как не ти се връзва, простичко е - идеята е на входа да не постъпва почти нищо, ролята на физическите упражнения играе секса, а на изхода даже може да се увеличи разхода.
                        Със сигурност ще има ефект, само, че ми се струва след няколко дни положението ще е като в оня виц: "Мъж и жена младоженци се любят цял ден, обаче мъжа огладнял много по едно време и понечил да стане от леглото. Жената го придърпва: Скъпи, ще вечеряме любов! И той продължил, какво да прави. На другия ден пак се повторило същото... На третата сутрин жената станала за малко, връща се и гледа - мъжа легнал върху парното гол по корем. Скъпи, какво правиш?! Какво, какво - топля закуската, сопнал се той".
                        Последно редактирано от Фани; 27-06-10, 21:43.
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                        Коментар


                        • От: До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Точно това "Например: на 40 години мъж ще има макс. пулс 220-40 = 180. 75% от 180 са = 135" е и моята сметка, но с макс. натоварване на уреда и спидометъра му като показва 22-27 км./h издържам 10 мин. Потя се естествено, макар, че темп беше 8-10С, защото е на тавана на къщата ни, но пулс повече от 115 не съм достигал никога. Сега мерих налягане 136/86, пулс 79 и това в пълен покой само пръстите ми чукат клавиатурата.
                          Към Турбозмей: Вчера вечерта след като карах велосипед около 1 ч. с почивки и здраво напъване /играем на гоненица с децата от село/ съм изминал поне 15 км. Прибрах се и преди банята си дадох макс зор на тренажора. Изкарах около 15 мин на макс. и сигурно съм си докарал мускулна треска. Когато усещах, че повече не мога премерих кръвно налягане и пулс. 171/111 пулс 105. Това е максимума ми, за да поставя този си рекорд изстисках всичко от себе си, по пулсомера на уреда макс. достигнах 103. 135 /според формулката/ явно ми е абсолютно невъзможно. Това би трябвало да означава, че аз никога не изгарям мазнини?!?
                          Днес от сутринта 3 пъти мерих в покой: 134/84 п. 73, 134/82 п. 72. не бетонирано, не мърда. Килограми не съм свалил, ям и пия всичко без задръжки и от 1985 г. до сега при ръст 175 /непроменен/ съм в малките граници от 76 до 83 кг есента на 2009 г. В момента съм около 80кг. сутрин и 81 вечер. Проблема ми е, че през годините съм се отпуснал и бързо се уморявам.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: До: Хранителни режими за намаляване на теглото

                            Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                            Има нещо, което повечето хора пропускат, независимо дали са на диета или не. Това е ВОДАТА.
                            Вече има много литература по въпроса, но мога да препоръчам нещо лесно, евтино и страшно полезно и за здравия, и за болния организъм, и за слаби, и за не съвсем слаби

                            На килограм тегло се полагат 30 г. дневно вода, на всеки два литра по 3 г. готварска сол, която се добавя във водата. Изчисленото дневно количество вода с готварска сол се разпределя на равни части и се пие по две чаши преди и след всякоо хранене. Свалянето на килограми е най-малката полза. Възстановява се водния и електролитния баланс в клетките и целия организъм .
                            За да се убедите в ползата опитайте за 20 дни
                            Ако опитам тази рецепта след 20 дни ще ме пишете в темата за спомени. Аз и без това пия 2х2 фурантрила дневно за да я изхвърля, какво остава и да я пия повече. Това, което препоръчваш е особено вредно за хора със сърдечни проблеми или с болни бъбреци. А като се има предвид, че повечето хора с наднормено тегло имат съпътстващи такива, то подобна рецепта направо е изключена за тях. Виж за здравите няма проблеми.

                            Коментар


                            • От: До: Хранителни режими за намаляване на теглото

                              Не, че е голямо постижение, но:

                              Преди няколко години поради невнимание и една грешна стъпка дясното коляно отиде в бокса - разтегнати връзки. Тогава бях на 20 години. В резултат 45 дни си полежах вкъщи. Движението беше почти нулево. Преди това тренирах тенис на корт, един път седмично фитнес. Бях 181 см, 76 кг. След няколкото месеца лежане, ходене по физиотерапии и активно НЕспортуване резултатът беше - 94 кг. Започна борба за свалянето им. Уви не мръднаха. При всеки опит за по-активен спорт коляното започваше да напомня за себе си и спирах.

                              Преди 3 месеца реших, че е време да се стягам. Бях на 24, почти 25 години, 181 см, 97 килограма. Една вечер излизайки от вкъщи след работа минах през близкото училище. Има 300 метра писта за тичане. Опитах да направя една обиколка. За около 3 минути я изтичах. Починах малко. След това още една. Започнах да ходя всяка вечер. Няколко обиколки леко тичане, няколко ходене пеша за почивка. И така около 30-40 минути най-често. Постепенно започнах да увеличавам обиколклите тичане спрямо почивката. След 10-тина дни почивката изчезна от програмата. Времето се стопли, започна да се стъмва късно и съответно двора се напълни с деца, родители... Смених вечерите със сутрини. Отрази се още по-добре. Ставане към 7, 30-40 минути тичане, душ и на работа. В началото беше уморително, но след около седмица започна да ме зарежда с енергия за деня. Един приятел ми услужи с часовник с пулсомер на Suunto. Започнах с него да си регулирам темпото. Направих тренировката за мерене на максимален пулс. Успях да стигна до 201 удара след 5-6 обиколки с максималното, което мога. След това гледах по време на тичане да е в границите 140-150 удара в минута. И така от 3 месеца насам. Всеки ден или почти всеки. Някои сутрини ставането е тежко Според изчисленията на часовника по време на тичане изразходвам между 600 и 700 kcal. В момента тичам 20 обиколки = 6км. Всяка сутрин по 35-40 минути. Средна скорост се връзва около 9-10км/ч.

                              Резултатът - 15 килограма надолу. Номерата на дрехите започнаха да намаляват. В момента са 6-8 номера по-малки.

                              Относно храненето - започнах да се храня по-редовно и да се засищам с доста по-малки порции. Може би около половината на това, което консумирах преди да започна да тичам. И това не си го наложих аз, така се получи. Отделно обяд вече не е хранене между 12 и 16 часа. Движи се в границите от 12:30 до 13:00. В менюто винаги присъства нещо топло и готвено - някаква супа или яхния. За вечеря нещо по-леко. Задължително някакъв плод през деня - ябълки, портокали, грейпфрути. Като ограничение си наложих две неща - сутрин да тичам на гладно и да не ям сладко вечер след 18:00-19:00. Изключения разбира се има, но не системни и без да се прекалява.

                              Подкрепям напълно написаното от Turbozmej. Системата с движението работи! Описаното го постигнах без презорване или нещо подобно. Надявам се да е от полза.
                              Аз не вярвам в чудеса!
                              Разчитам на тях!

                              Коментар


                              • От: До: Хранителни режими за намаляване на теглото

                                Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                                Не, че е голямо постижение, но:

                                Преди няколко години поради невнимание и една грешна стъпка дясното коляно отиде в бокса - разтегнати връзки. Тогава бях на 20 години. В резултат 45 дни си полежах вкъщи. Движението беше почти нулево. Преди това тренирах тенис на корт, един път седмично фитнес. Бях 181 см, 76 кг. След няколкото месеца лежане, ходене по физиотерапии и активно НЕспортуване резултатът беше - 94 кг. Започна борба за свалянето им. Уви не мръднаха. При всеки опит за по-активен спорт коляното започваше да напомня за себе си и спирах.

                                Преди 3 месеца реших, че е време да се стягам. Бях на 24, почти 25 години, 181 см, 97 килограма. Една вечер излизайки от вкъщи след работа минах през близкото училище. Има 300 метра писта за тичане. Опитах да направя една обиколка. За около 3 минути я изтичах. Починах малко. След това още една. Започнах да ходя всяка вечер. Няколко обиколки леко тичане, няколко ходене пеша за почивка. И така около 30-40 минути най-често. Постепенно започнах да увеличавам обиколклите тичане спрямо почивката. След 10-тина дни почивката изчезна от програмата. Времето се стопли, започна да се стъмва късно и съответно двора се напълни с деца, родители... Смених вечерите със сутрини. Отрази се още по-добре. Ставане към 7, 30-40 минути тичане, душ и на работа. В началото беше уморително, но след около седмица започна да ме зарежда с енергия за деня. Един приятел ми услужи с часовник с пулсомер на Suunto. Започнах с него да си регулирам темпото. Направих тренировката за мерене на максимален пулс. Успях да стигна до 201 удара след 5-6 обиколки с максималното, което мога. След това гледах по време на тичане да е в границите 140-150 удара в минута. И така от 3 месеца насам. Всеки ден или почти всеки. Някои сутрини ставането е тежко Според изчисленията на часовника по време на тичане изразходвам между 600 и 700 kcal. В момента тичам 20 обиколки = 6км. Всяка сутрин по 35-40 минути. Средна скорост се връзва около 9-10км/ч.

                                Резултатът - 15 килограма надолу. Номерата на дрехите започнаха да намаляват. В момента са 6-8 номера по-малки.

                                Относно храненето - започнах да се храня по-редовно и да се засищам с доста по-малки порции. Може би около половината на това, което консумирах преди да започна да тичам. И това не си го наложих аз, така се получи. Отделно обяд вече не е хранене между 12 и 16 часа. Движи се в границите от 12:30 до 13:00. В менюто винаги присъства нещо топло и готвено - някаква супа или яхния. За вечеря нещо по-леко. Задължително някакъв плод през деня - ябълки, портокали, грейпфрути. Като ограничение си наложих две неща - сутрин да тичам на гладно и да не ям сладко вечер след 18:00-19:00. Изключения разбира се има, но не системни и без да се прекалява.

                                Подкрепям напълно написаното от Turbozmej. Системата с движението работи! Описаното го постигнах без презорване или нещо подобно. Надявам се да е от полза.
                                Тайната е че при повишаване на усилията или времето за тренировка, организмът веднага минава в икономичен режим(въпрос на оцеляване). Същото е и с храненето-едно и също количество, разделено на повече пъти и орг. не отчита проблем,т.е. не натрупва запаси.Естественно подходяща по количество и вид храна.Това е в общи линии в опростен вариант.
                                Аз също преди 5-6г. по същия начин свалих доста бързо 25 кила. Лошото е като се върнах към старите си навици(много са устойчиви)-в изходно положение. Трябва план и след като свалим кг...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X