Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Хранителни режими за намаляне на теглото

    Да разбираме ли, че ударното натоварване + липсата на балансирано хранене /или ограничено такова/ е довело до силно влошаване на определени показатели.
    С една дума балансирана диета и спорт. Иначе - вреда.

    Имаше и някакво нарушение на съня при силни претоварвания, но не си спомням.
    Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

    Коментар


    • #32
      До: Хранителни режими за намаляне на теглото

      Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
      Да разбираме ли, че ударното натоварване + липсата на балансирано хранене /или ограничено такова/ е довело до силно влошаване на определени показатели.
      С една дума балансирана диета и спорт. Иначе - вреда.

      Имаше и някакво нарушение на съня при силни претоварвания, но не си спомням.
      Ударно натоварване + липса на балансирано хранене = 100 % вреда!

      За да покрие енергийните си нужди организма знае какво да разгради - първо бързите въглехидрати, после натрупаните мазнини и като има нужда, а няма резерви - подкарва и белтъците (мускули).

      Както се каза по-горе добре е да не си гладен (да са минали 3-4 часа) и в тонус!
      Good guys drive Land Rovers!

      Коментар


      • #33
        До: Хранителни режими за намаляне на теглото

        Гладен човек може да заспи, но не и преуморен - от преумора следствието е безсъние. Аз съм забелязал за себе си два варианта - ударно натоварване /макар това да ми звучи малко като инцидентно, пиково натоварване/, предпочитам системно 100-110 % натоварване на мускулите + балансирана, но ограничена храна - резултат, рязко сваляне на мазнини, до момента, в който започва да изнемогва организма - не от недостатъчна храна, а от липса на сън породен от преумората, от там цялостен дизбаланс.
        Вариант 2 - същото по-горе, но след два курса - да речем 10 дена - от които 8 са тренировка и 2 почивка, да има период на абсолютна почивка от 5-7 дена - лошото тогава е, че на 3-я ден нещата тръгват в две посоки - или се увеличава много глада, или напротив - абсолютна липса на апетит.

        Лично аз най-много мазнини горя в залата за фитнес, когато в почивките между сериите си държа пулса над 120 на колелото.

        При мен един малък шоколад 10-15 мин преди тренировка прави чудеса, когато съм намалил храната. Ако ми се спи - никакви тренировки - така стават контузиите - или сън, или мач с приятели, или бягане.

        Сякаш единствения вариант да си открием нашия режим - е метода проба-грешка. Другото са просто насоки как да не се съсипем докато го правим.

        Коментар


        • #34
          До: Хранителни режими за намаляне на теглото

          Още един глас за Диеата на Пиер Дюкан.
          Информация за нея може да намерите много.
          Напишете в Google "Пиер Дюкан" и вижте колко много излизат.
          Напр. тук:

          http://pier-diukan.hit.bg/

          Аз съм човек, който мрази диетите.
          Който не им вярва.
          И който много спори като някой каже че е отслабнал с диета

          Но ето какво стана и гледай сега как агитирам

          Сестра ми, както и бившето и гадже свалиха над 20 кг.
          И ги задържаха.

          Много е важно да сте физически здрави и да нямате здравословни проблеми, ако започвате тази диета.

          Препоръчително е съвет с личния лекар преди да се започне.

          Относно мен:
          Започнах я на 20 януари тази година.
          Сега сме 23 февруари.
          Свалил съм около 10 кг.
          За месец време.
          Мисля, че резултатът е повече от добър.
          Гледам стриктно да се придържам към диетата.
          Или поне повечето време да съм си стриктен...

          Никакво по-голямо физическо натоварване. Това задължително.

          Да си призная, от време на време си хапвам супичка, което не е разрешено.
          Чат пат по някоя шоколадова бисквитка, или нещо подобно, което също не е разрешено.
          А и алкохол от време на време, по 50-100 гр. Пак забранено нещо.
          Но както забелязвам веднъж в седмицата или на 3-4 дена веднъж не се отразява върху диетата

          Пуша по време на диетата, професионален пушач съм си

          Ям от разрешените неща когато и колкото си поискам.
          Без ограничения в количеството.
          Ял съм в 01 през ноща, това не ми пречи въобще.
          Наблягам и на триците.
          Овесени трици + обезмаслено кисело мляко 0,1%.
          Пие се много вода.
          2,5-3 л ако можете.
          Станал съм като лейка и добре че има наблизо тоалетна


          Едниствено ми липсват много сладките неща и как ми се яде една торта...
          Ама ще се трае, резултатът е видим и се чувствам много по-леко, дрехите са ми широки вече и си е супер

          Това от мен, ако някой има нужда от още инфо да пита.
          Последно редактирано от darkrose; 23-02-10, 14:58.
          .

          Коментар


          • #35
            До: Хранителни режими за намаляне на теглото

            Абе хора пишете диета след диета.
            А за половата нищо не пишете я се стегнете.

            Коментар


            • #36
              До: Хранителни режими за намаляне на теглото

              Като няма гориво /въглехидрати/, няма и полови изяви. Виж при включване на спорт се засилва либидото.

              darkrose - спада цялостното тегло предполагам?! Мазнини и мускулна маса .
              Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

              Коментар


              • #37
                До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                На мен ми действаха следните неща /абсолютно сериозно/:
                1.Преди да са оженя за сегашната си съпруга съм се развеждал два пъти. 3 месеца след развода съм поне 25кила надолу. А съм си пил и ял цяла нощ по дискотеките. Но не и през деня, поради липса на готвач в къщи.
                2.Някога ходех спасител на морето. За един сезон /2 месеца/ поне 20кила надолу. Заплата-нищожна, храна-малко, само някоя и друга кака вечер в бунгалото. Което беше и причината за разводите.
                За справка, сега съм щастливо женен и при 181см. съм 118кила. Ако реша пак да отслабна..........
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #38
                  До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                  Вдигнах кръвно налягане.В две болници ми казват че съм напълнял и че не съм хипертоник.Не ми дават и лекарства за кръвно,защото съм напълнял,а не съм болен.Зор.Спортувал съм много на времето,вече не желая,затова си спомних за количеството килокалории.Когато енергоприхода е по-голям от енергоразхода,се дебелее,кокато енергоприхода е по-малък от енергоразхода се отслабва.Имам точна математическа формула,с която може да се калкулита с точност до 30 грама,движението на телесната маса.Така за 30 дни свалих 20 килограма.Нормализира ми се кръвното и сега си дбелея на воля.ГЛАД му е майката.Ако някой се интересува мога да му изпратя таблици със съдържанието на основните храни,таблица с енергоразхода ,която се калкулира според деността на човек за денонощие и формула за калкулиране на движението на теглото.Ви останали диети за мен за женски глупости.Глад и отслабваш.Тъпчене и дебелееш.
                  Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                  NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                    Относно кръвното. Преди десетина години бях направо кльощав- 80кг. А вдигах кръвно до 220/140. М/у другото не пиех алкохол.
                    Сега с 40кг. отгоре нямам такива проблеми /да чукаме на дърво/. Но тогава имах доста стресови проблеми. Така, че не само теглото е критерия.
                    А, иначе най-добре се чувствам около 95кг. Ама пуста лакомия .
                    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                    -----------------------------------------------
                    Питието определя съзнанието....
                    -----------------------------------------------
                    0887770735

                    Коментар


                    • #40
                      До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                      Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                      Абе хора пишете диета след диета.
                      А за половата нищо не пишете я се стегнете.
                      Аз сигурно заради това не качвам над 90Казвам сигурно че не помним как съм заспал и трябва да питам жена ми
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #41
                        До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                        И от мен един любителски съвет: - движение
                        Не пропускайте всеки възможен момент да си свалите д-то от седалката на автомобила.
                        Диети спазвам по неволя от 17годишен - откриха ми язва, която се обостря от определени храни. Вече съм забравил вкуса на чесън, зеле, боб, мазни неща... Риба пържа и ям без сол Е, има и такива, на които трудно устоявам
                        Мога ли да се движа - правя го. Ръст - 176/последно мерен преди 27-8години/, килограми - 75 /+ няколко зимата, - няколко лятото/.
                        Основно се храня вечер, през деня - само зимата. Закуската отдавна съм я заменил с кафе, цигара и ... интернет
                        Цяло лято в къщи караме на салати, може и с нещо пушено вътре. Хляб ям, не подбирам какъв е но го препичам задължително. Или сухар. На лекар съм ходил за последно преди десетина години. Не че съм здрав, ама все отлагам.
                        Лятото изюрквам жена ми да ходим с велосипеди на работа /40г. минахме отдавна/ - 5-6км до там. Наливам се и с бира, даже в момента. Стъпала не качвам спокойно - винаги тичам нагоре и после бера душа, ама навик...
                        Не съм спортна натура, макар и да са ми скъсвали г-а от 1 до 7 клас. От тогава нищо не съм спортувал. Последните няколко години усещам нужда от допълнително натоварване, че съм се позапуснал малко.
                        Истината е , че спра ли да се движа по някаква причина - сигурно ще пукна

                        Коментар


                        • #42
                          До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Колеги в тази тема моля всеки който е видял положителен ефект от даден хранителен режим и е намалил теглото си, да го опише подробно.
                          Дочев, с този изглед от терасата ти, какви кила ще сваляш?


                          Сериозно, вие, авджиите хем искате всичката мръвка от гората да приберете на сигурно място, хем килцата да не мърдат
                          Аз също преди пет години за 2 килца не влязох в клуб "100", но се взех в ръце и сега съм 183 см - 83кг. Методът не е популярен и няма смисъл да го споделям, но важното е само да го искаш наистина, а не както при някои дами например да е само колкото да има тема за разговори.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                            Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                            Относно кръвното. Преди десетина години бях направо кльощав- 80кг. А вдигах кръвно до 220/140. М/у другото не пиех алкохол.
                            Сега с 40кг. отгоре нямам такива проблеми /да чукаме на дърво/. Но тогава имах доста стресови проблеми. Така, че не само теглото е критерия.
                            А, иначе най-добре се чувствам около 95кг. Ама пуста лакомия .
                            Като те гледам нищо ти немаЯ не се коркай а си поркай Бог ше каже докогаНие какво нема да векуваме та за това използвай секи миг за шукар
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #44
                              До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                              Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                              Като няма гориво /въглехидрати/, няма и полови изяви. Виж при включване на спорт се засилва либидото.

                              darkrose - спада цялостното тегло предполагам?! Мазнини и мускулна маса .

                              Нямам особена мускулна маса, за да мога да твърдя със сигурност.
                              Но при мен поне килограмите се свалят от почти цялото тяло.
                              Лице, бедра, задник, корем...Абе доволен съм.
                              Само ще видим занапред - мисля по някое време да премина плавно към повечеко движение, бягане и такива неща, като започна да се храня и по-нормално. Все пак организмът си има нужда и от въглехидрати и поне малко мазнини. А сега почти 100% протеини/белтъци само, което не ми харесва особено, но ефектът е поразителен.
                              .

                              Коментар


                              • #45
                                До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Дочев, с този изглед от терасата ти, какви кила ще сваляш?


                                Сериозно, вие, авджиите хем искате всичката мръвка от гората да приберете на сигурно място, хем килцата да не мърдат
                                Аз също преди пет години за 2 килца не влязох в клуб "100", но се взех в ръце и сега съм 183 см - 83кг. Методът не е популярен и няма смисъл да го споделям, но важното е само да го искаш наистина, а не както при някои дами например да е само колкото да има тема за разговори.
                                Хубавата ма издокара.
                                Какво да правя слабост са ми.
                                Ям ги с приятели, не сам и с качествени питиета/вино-червено и уиски-шотландско/. Като се събираме мезето е се от мен.
                                Ама сам да се похваля-професионалисти ми цъкат с език.
                                Преди седмица съм поръчал 15килца от моето месце и днес ми го донесоха. Залагам този път на пастърмата.
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X