Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Хранителни режими за намаляне на теглото

    Първоначално публикуван от G_P_S Преглед на мнение
    От осем дни не пуша и съм на лукчета.Сега ме е страх пък да не хвана диабет.
    Това ти е последна грижа
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • #17
      До: Хранителни режими за намаляне на теглото

      Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
      Това ти е последна грижа
      А как ми се лапат пържолки ???

      Коментар


      • #18
        До: Хранителни режими за намаляне на теглото

        Абе я си апни и пийни че гробищата са пълни с трезвенициТо си е до човека аз маам сланина и леб и бира колко може да поеме мешината и буркани вино и свършвам на ракия вечерта и сабале не помним какво съм ял а се чуствам гладен и питам жена ми ;Ядох ли ;Яде изяде таватаПа деветдесет кила не мога да мина ама живота ми е много подвижен и хабя много енергия сигурно.И вечер чат пат ми мерят кръвното120 на 80
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #19
          До: Хранителни режими за намаляне на теглото

          Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
          А пушиш ли?
          Да.
          Но познавам много хора които също пушат,
          но се чудят как да отслабнат,защото са над 100кг,
          а са по млади от мен.
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #20
            До: Хранителни режими за намаляне на теглото

            Още един глас за 90 дневната диета споделена от Фани.
            В момента половинката е на 22-ят ден и има впечатляващ ефект от режима. Видимо намаля обиколката на бедрата и по-нагоре , което си е постижение като се има предвид, че работата и е по цял ден пред компютъра...
            Впечатленията ми са само от позицията на наблюдател...

            Коментар


            • #21
              До: Хранителни режими за намаляне на теглото

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Абе я си апни и пийни че гробищата са пълни с трезвенициТо си е до човека аз маам сланина и леб и бира колко може да поеме мешината и буркани вино и свършвам на ракия вечерта и сабале не помним какво съм ял а се чуствам гладен и питам жена ми ;Ядох ли ;Яде изяде таватаПа деветдесет кила не мога да мина ама живота ми е много подвижен и хабя много енергия сигурно.И вечер чат пат ми мерят кръвното120 на 80
              Че как ще качиш бе човек.Ти толкова енергия изразходваш то бира, вино, ракия, прижолки, леб, сланина...Аз само докато ги изреждах изгорих сума ти и калории, пък еле ти как се справяш не знам.
              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
              LZ1YBB

              Коментар


              • #22
                До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                Че как ще качиш бе човек.Ти толкова енергия изразходваш то бира, вино, ракия, прижолки, леб, сланина...Аз само докато ги изреждах изгорих сума ти и калории, пък еле ти как се справяш не знам.
                Абе, всичко си е до натура и организъм. Познавам хора, които ядат като свине и са по 70 кг. Диетите също помагат, но съчетани със спорта имат много по-добър резултат. Аз мога да споделя аз какво ям и как свалям килограмите. Бях над 100 сега съм около 96 и съм висок 1.86м . Сутрин купичка зърнена закуска Нестле Фитнес. На обяд риба или пиле с ориз примерно, не пържени, по възможност варени или печени, слидобед яко във фитнеса, за вечеря пак нещо подобно, не мазно и не много калорично. Естествено без хляб и сладки работи и газирано.и така на седмица се свалят поне по 2, 3 килограма.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #23
                  До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                  Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                  ...
                  поддържам оптималния пулс за аеробно преобразуване на необходимата енергия. На кратко: 75% от HRM (max heart rate) за да преобразува запасите в енергия, организъмът изгаря "бързите запаси" като въглехидрати. Когато нуждата от енергия се увеличи рязко - например при вдигане на щанги или спринт - организъмът преобразува енергията от запасите чрез анаеробно разграждане, или АТФ (adenintriphosphate) разграждане. Това разграждане не използва въглехидратите за основен източник на енергия. Ако трябва да се отслабва се поддържа аеробно разграждане (относително нисък, но не под 115 пулс).
                  Нося часовника за да съм наясно колко съм "изгорил". Много хора се разхождат като лебеди и си мислят, че "активно спортуват". Пулсът трябва да е 50-75% от максималния. А максималният относително точно се смята HRM = 220-годините.
                  Точно за пулса ми е въпроса: В къщи имаме степер с измерител на пулса. И колкото и да се напрягам на макс. пулс който ми е отчитал е 115, но само за момент и бързо започва да пада. Установява се около 93 до 105 при тренировка на макс. натоварване в рамките на 10 мин. Кокато не тренирам пулса ми е 77-80. Сина ми, който е на 10 год. отчита малко по-висок пулс, но 119 макс. е достигал. Реших, че "пулсомера" лъже и го дублирах с апаратче за кръвно. Показа долу-горе същите резултати и на двама ни.
                  Нормално ли е това?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Точно за пулса ми е въпроса: В къщи имаме степер с измерител на пулса. И колкото и да се напрягам на макс. пулс който ми е отчитал е 115, но само за момент и бързо започва да пада. Установява се около 93 до 105 при тренировка на макс. натоварване в рамките на 10 мин. Кокато не тренирам пулса ми е 77-80. Сина ми, който е на 10 год. отчита малко по-висок пулс, но 119 макс. е достигал. Реших, че "пулсомера" лъже и го дублирах с апаратче за кръвно. Показа долу-горе същите резултати и на двама ни.
                    Нормално ли е това?
                    Не, не може да е нормално... от прочетеното мога да направя следните изводи:

                    1) 105 пулс не е достатъчен за активно аеробно изгаряне (то винаги си има изгаряне, но дотолкова, че да не изстинем)
                    2) 10 мин. не е достатъчно! За това време се загряването на мускули и органи се компенисира от тялото - работи само вътрешния кръг на ДВГ. Едва когато започне потене, означава, че организма търси начин да се охлади - термостата включва външния кръг;
                    3) 77-80 пулс в покой е нормално за нетрениран. Всичко си е наред, но сърцето не се е развило и научило да поема натоварвания и си тупа начесто. При тренираност, пулса пада 50-55 удара в покой. Просто сърцето се е развило и с по-малко удари си върши същата работа.

                    За да си определите оптималния режим от от 220 извадете годините на възрастта, а от полученото сметнете 75%.

                    Например: на 40 години мъж ще има макс. пулс 220-40 = 180. 75% от 180 са = 135 - това е горната граница на аеробното горене (т.е. горене на мазнини). след това компонентата на анаеробното се увеличава. Просто кислорода започва да не стига и за да покрие нуждите си организма разгражда по анаеробен механизъм.

                    За да проверите това, сложете уреда на максимално натоварване и го настъпете на етапи: 3-4 минути около 100-110 пулса и после увеличете натоварването до към 75% на максималния пулс. Със забавяне или увеличаване на натоварването задръжте около тази граница - може да е трудно отначало, но после се навлиза в така наречената "мускулна радост" - моторчето е влязло в оптимален режим и всичко пее...

                    Пробвайте!

                    ТМ
                    Good guys drive Land Rovers!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                      Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                      Аз не се лишавам от нищо,и от 1992г до сега,
                      съм в границите между 65-70кг.Ето ме.
                      Ей на такива като теб, как им завиждам само
                      LZ1DWW

                      Коментар


                      • #26
                        До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                        ДОПЪЛНИТЕЛНИ ПРАВИЛА, КОИТО ТРЯБВА ДА СПАЗВАМЕ ПРИ ДИЕТАТА:
                        1. Стриктно трябва да се спазва последователността на дните-белтъчен ден, ден за варива, въглехидратен ден и плодов ден.
                        2. Преди започването на диетата си измерете кръвното налягане и поне един път месечно го проверявайте.
                        3. Диетата е отлична за хора с високо кръвно налягане, но ако приемате таблетки за високо кръвно, не ги спирайте без съвета на личния лекар.
                        4. За приготвяне на храната използвайте предимно маслиново масло и подправки.
                        5. Спазвайте часовете между храненията. Ако в определено време много огладнеете изяжте един плод или изпийте чаша вода или плодов сок.
                        6. Когато пиете свеж плодов сок, знайте, че той замества едно хранене.
                        7. Абсолютно е забранено пиенето на газирани напитки.
                        8. Кафето и чаят се пият без захар.
                        9. По време на хранене не пийте вода или чай, защото разреждате храносмилателните сокове и по този начин пречите на правилното разграждане на храната. Вода или чай пийте половин час след хранене.
                        10. Никога не пийте мляко между храненията, защото се счита за едно самостоятелно хранене.
                        11. Внимавайте да не употребявате голямо количество сол.
                        12. По време на диетата не забравяйте повече да се движете, защото движението наистина е здраве."

                        Мъжът ми я спазваше известно време и определено има добър ефект. Но се изисква постоянство и воля, както и за всеки хранителен режим.

                        *********************************

                        Имам позната, която от години спазва т.нар. "лунна диета" - изглежда и се чувства много добре, и запазва теглото си едно и също.[/QUOTE]

                        Фани благодаря много за тази диета.
                        На пръв поглед ми допада.
                        Но нищо не споменаваш за алкохола, все пак сме мъже и от време на време се събираме с приятели и се черпим.
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                          Няма смисъл особено от диети - тъй като на всеки действат различно.

                          Лично аз съм забелязал няколко основни принципа, които играят роля при свалянето на "лоши" килограми, без нужда от режими, рецепти, да ходиш с часовник да ти мери калориите, да си броиш хапките и тнт - безсмислено е, 85 % от случаите на диети и броене на калории след време се връщат към 60% от славените килограми, а в 50 % от случаите и 100 %.

                          Яжте си това, което ви се яде, но до 18 ч.
                          Червеното вино и твърдия алкохол, може да си прекалявате, но два-три пъти в месеца - защото обърква тотално целия метаболизъм и организъм за 3-4 дена.
                          Спортуването, когато е аеробно трябва да е в интервала 10 - 29-30 мин. - причината - до 10 мин, нямаме температура и кислород, които да започнат да разграждат и горят мастните натрупвания из тялото, мазнините започват да се горят след 10 мин - бягане, плуване, колело, катерене и тнт. Но до 30 мин. след 30 мин - започва прогресивно раздграждане на белтъците в мускулите - а тях не е нужно да ги махаме.
                          За изгарянето на мазнините спомага в този 20 мин интервал да се поддържа пулс над 135.
                          Фитнес тренировките - помагат много - но се ходи само и единствено нахранен и с тонус - 4 часа преди тренировка е оптимално, ако храната е нормална - месо, влакнини, въглехидрати, мазнини - примерно картофи, ориз, свинско, хляб.
                          АКо наблягате на силовите тренировки - хлябът дава много сила.
                          Ако свикнете да ядете и всеки ден сутрин цели, необработени овесени ядки - само накиснати без термична обработка - ще подобрите много метаболизма си.

                          Ударното сваляне е самоубиство - аз за 3 месеца от 120 кг - свалих на 87 - просто повече нямаше накъде, вече трябваше да си режа крайници - но после 2 г не можах да си оправя организма, отделно на 3-4 пъти съм бил с кръвна захар под 2.5 единици

                          Най-важния момент е да усетите кога се чувствате най-добре в тялото си - на какви килограми и режим - това е вашия! За мен това са 98-102 кг на ръст 188.

                          Наистина много внимавайте с диетите за отслабване - няма заместител за пълноценната храна - по-добре 3 свински вратни пържоли от 70 гр протеин на прах с обезмаслено мляко

                          ПП Има един много добър начин да си следите дали получавате достатъчно разнообразна храна и дали поемате необходимите вещества - следете си ноктите на ръцете - трябва да са еластични, без бели точки, рески и петна - трябва да са едноцветни и гладки.
                          Последно редактирано от proscrip; 23-02-10, 10:57. Причина: допълване

                          Коментар


                          • #28
                            До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                            Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                            Не, не може да е нормално... от прочетеното мога да направя следните изводи:

                            1) 105 пулс не е достатъчен за активно аеробно изгаряне (то винаги си има изгаряне, но дотолкова, че да не изстинем)
                            2) 10 мин. не е достатъчно! За това време се загряването на мускули и органи се компенисира от тялото - работи само вътрешния кръг на ДВГ. Едва когато започне потене, означава, че организма търси начин да се охлади - термостата включва външния кръг;
                            3) 77-80 пулс в покой е нормално за нетрениран. Всичко си е наред, но сърцето не се е развило и научило да поема натоварвания и си тупа начесто. При тренираност, пулса пада 50-55 удара в покой. Просто сърцето се е развило и с по-малко удари си върши същата работа.

                            За да си определите оптималния режим от от 220 извадете годините на възрастта, а от полученото сметнете 75%.

                            Например: на 40 години мъж ще има макс. пулс 220-40 = 180. 75% от 180 са = 135 - това е горната граница на аеробното горене (т.е. горене на мазнини). след това компонентата на анаеробното се увеличава. Просто кислорода започва да не стига и за да покрие нуждите си организма разгражда по анаеробен механизъм.

                            За да проверите това, сложете уреда на максимално натоварване и го настъпете на етапи: 3-4 минути около 100-110 пулса и после увеличете натоварването до към 75% на максималния пулс. Със забавяне или увеличаване на натоварването задръжте около тази граница - може да е трудно отначало, но после се навлиза в така наречената "мускулна радост" - моторчето е влязло в оптимален режим и всичко пее...

                            Пробвайте!

                            ТМ

                            Точно това "Например: на 40 години мъж ще има макс. пулс 220-40 = 180. 75% от 180 са = 135" е и моята сметка, но с макс. натоварване на уреда и спидометъра му като показва 22-27 км./h издържам 10 мин. Потя се естествено, макар, че темп беше 8-10С, защото е на тавана на къщата ни, но пулс повече от 115 не съм достигал никога. Сега мерих налягане 136/86, пулс 79 и това в пълен покой само пръстите ми чукат клавиатурата.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                              Първоначално публикуван от proscrip Преглед на мнение
                              Няма смисъл особено от диети - тъй като на всеки действат различно.

                              Лично аз съм забелязал няколко основни принципа, които играят роля при свалянето на "лоши" килограми, без нужда от режими, рецепти, да ходиш с часовник да ти мери калориите, да си броиш хапките и тнт..
                              А ти как ги свали тези килограми за 3 месеца?
                              Здрава диета със спорт, или само диета.

                              Какво се случва при 30 мин. работа с уред и последващо 40 мин. плуване? Или пък силово занимание.

                              Диетата е някакво спасение за хора без спортни навици. Но и за тези със спортни - пак е необходима. Може би не в такива граници.
                              Иначе на входа повече, на изхода по-малко.

                              А пушенето? Как се отказва при диета?!
                              Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Хранителни режими за намаляне на теглото

                                Първоначално публикуван от nikita66 Преглед на мнение
                                А ти как ги свали тези килограми за 3 месеца?
                                Здрава диета със спорт, или само диета.

                                Какво се случва при 30 мин. работа с уред и последващо 40 мин. плуване? Или пък силово занимание.

                                Диетата е някакво спасение за хора без спортни навици. Но и за тези със спортни - пак е необходима. Може би не в такива граници.
                                Иначе на входа повече, на изхода по-малко.

                                А пушенето? Как се отказва при диета?!
                                Аз ги свалих с фитнес 4 към 1 /4 дена тренировка, 1 почивка, в който бягах/ и диета - 3 пил. пържоли на ден, зелева салата и едно парче сирене с един варен картоф.

                                След 30 мин бягане или велоенергометър и след това плуване или фитнес - си е нормално, за нормална тренировка - така практикуват 70 % от посещаващите залите. Плуването 40 мин установява пулса на едно ниво, освен ако не е някой удавник, да си го качва, ако няма ритъм на дишане - при мен плуването е 118 пулс, но понеже плувам само и единствено в морето, това е при примерно 2 км за 40-45 мин.
                                Силовата тренировка - зависи колко е силова - аз не мога да въртя 30 мин колелото и после да правя гърди и гръб със 100 % натоварване, ще ми гръмне сърцето или гърди и бицепс. След това просто една тренировка, която нито е за сила, нито за маса - просото за сваляне на килограми - е напълно удачна.

                                Диетата, като режим на хранене да, но не и режим да ограничаване от определени видове храни. Аз затова казвам, че не е необходима понеже много хора разбират диетата като нещо, което те ограничава.
                                Хора без спортни навици, трябва да спрат първо с вредните навици - препиване всяка седмица, тъпчене като за последно в 10 вечерта, вечерята да е основното ядене, консумирането на млени меса под всякаква форма, тестени продукти с неясни качества, готови салати и други подобни. Колко от хората са наясно, че протеина от соята не се усвоява - ами само дразни стомаха и се изхвърля, колко от трениращите се тъпчат със соев изолат, протеин и брашно ? Соевия протеин се усвоява единствено с лизин и метионин - аминокиселини, които трябва да се контролират отделно, че и треонин. Погледнете колко соя има в продуктите, които консумираме...


                                Пушенето нарушава притока на кислород до клетките и съответно за разграждането на мастните натрупвания, но там нещата са много сложни с евентуалното намаляне и спиране - не са ми ясни на мен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X