Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

    Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
    Преди 20г. бях прочел в една книга на Петър Динков за водата /една чаша студена вода или резен диня/ и от тогава всяка сутрин го правя. Това беше за предпазване от язва на стомашно чревния трак, но уви преди три години ми откриха такава на дванадесетопръстника.
    Поне знаеш че си опитал да си предпазиш и като профилактика си направил нещо.

    Коментар


    • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

      Опитах тази Проверена двукратно!

      Диета за отслабване 5-6 кг за 24 дни.


      Ден първи – спагети със сирене. По всяко време до 18 часа, като се усетиш гладен.

      -Втори ден – ориз със сирена.


      Трети, четвърти и пети ден – кюфтета на скара + салати (Никакъв ХЛЯБ!)


      Шести, седми и осми ден – свински пържоли и салати.(черен хляб)


      Девети, десети и единадесети ден – пилешки пържоли + салати.


      12, 13-ти ден – варени зеленчуци.

      14 и 15-ти ден – телешко варено + салати.


      16, 17-ти ден – пържени картофи + салати.


      18, 19-ти ден – плодове.


      20, 21-ви ден – салати.


      22, 23-ти ден – ориз и кисело мляко.

      24 ден – торта-a-a-a!


      диета и резултатът беше добър. Въобще не е "гладуваща" даже напротив. Но ме съсипва това вечно следене кой ден сме, какво ще ям днес...

      Ако съм в някакъв изправителен дом (както наркоманите) и други ми готвят и поднасят - не възразявам.

      Стимулът здраве не е достатъчен за отслабване. Виж, да имаш насреща си желан , любим човек, който иска да отслабнеш...друга песен е. Отслабваш без всякакви диети.
      Пробвано!

      Коментар


      • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        Изхвърлил си главно вода. Пообезводнил си организма, който ще си ги навакса за седмица-две. От опит...
        Не! Една година по-късно пак съм си 78 кила при ръст 180, толкова кила бях и преди 30 години в казармата, само че по спомени бях 183 см. Нещо става и със сантиметрите, ама карай...

        Коментар


        • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

          Старичка тема, защо да не я поразбутам :-). Аз спазвам няколко прости правила и вече почти са станали като начин на живот - На закуска много, ама много и после през 2-3 часа все намилам по нещо, много вода (гледам да не е веднага след ядене), избягвам картофи, ориз, пържено, сладко и тестени работи и последно ям не покъсно от 18 - 18.30 часа. След този час не ям нищо, единствено вода. Алкохол освен червено вино друг не пия. Не ходя на фитнес, но гледам да се движа често, т.е до супера ходя пеша, рядко ползвам асансьор, пък и работата ми е свързана с движение. Забравих ябълките - много ги ям, към 5-6 на ден (пак гледам да не е веднага след хапване)Режимът ми не е кой знае какво, лесно се свиква – аз така карам вече 2-3 год. и от около 105 сега съм 82кг., чувствам се добре, което е най-важно и не се лишавам от абсолютно всичко – ям си манджи, яхнийки, супички, пържолки без да преяждам, разбира се. Е, понякога гледката на топла вита пита със сиренце побеждава и нарушавам правилото за тестените изделия, което не е проблем, както и понякога ям и пържено (напр. пържен шаран). Въпросът е да се случва от време на време само. Както писах – вода, много вода ( без сокчета, колички, компотчета и т.н., само вода). Първоначално ми беше трудно с ранната вечеря и си лягах кажи – речи гладен, но вече не ми прави впечатление и сутрин се събуждам много гладен. Друго, освен вода пия и чайчета, без захар естествено а с мед. При мен има ефект – получава се бавно, но доказано. Весели празници на всички!

          Коментар


          • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

            Първоначално публикуван от stamantonov Преглед на мнение
            Старичка тема, защо да не я поразбутам :-). Аз спазвам няколко прости правила и вече почти са станали като начин на живот - На закуска много, ама много и после през 2-3 часа все намилам по нещо, много вода (гледам да не е веднага след ядене), избягвам картофи, ориз, пържено, сладко и тестени работи и последно ям не покъсно от 18 - 18.30 часа. След този час не ям нищо, единствено вода. Алкохол освен червено вино друг не пия. Не ходя на фитнес, но гледам да се движа често, т.е до супера ходя пеша, рядко ползвам асансьор, пък и работата ми е свързана с движение. Забравих ябълките - много ги ям, към 5-6 на ден (пак гледам да не е веднага след хапване)Режимът ми не е кой знае какво, лесно се свиква – аз така карам вече 2-3 год. и от около 105 сега съм 82кг., чувствам се добре, което е най-важно и не се лишавам от абсолютно всичко – ям си манджи, яхнийки, супички, пържолки без да преяждам, разбира се. Е, понякога гледката на топла вита пита със сиренце побеждава и нарушавам правилото за тестените изделия, което не е проблем, както и понякога ям и пържено (напр. пържен шаран). Въпросът е да се случва от време на време само. Както писах – вода, много вода ( без сокчета, колички, компотчета и т.н., само вода). Първоначално ми беше трудно с ранната вечеря и си лягах кажи – речи гладен, но вече не ми прави впечатление и сутрин се събуждам много гладен. Друго, освен вода пия и чайчета, без захар естествено а с мед. При мен има ефект – получава се бавно, но доказано. Весели празници на всички!
            Всичкото добре, но с вечерните събирания как се справяш?
            Ако бях Робинзон Крузо, да
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

              Ами то след определен период от време, както при мен самият ти организъм свиква с този режим (за което е нужно много време и постоянство, разбира се) и веднъж- два пъти в месеца не е проблем да се хапва и пийва повечко. Но вълшебната дума е РЕЖИМ. Научи се и научи тялото си на него и малките отклонения няма да ти пречат.

              Коментар


              • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                А как е положението, когато събиранията са 15-20 в месеца, като декември да речем .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                  трябва режим след празниците ...
                  Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                  :D

                  Коментар


                  • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                    мъкиии мъкии
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                      Мани мани, малката щерка е Никол. Захващам я от началото на декември, днес нямам търпение да мине.
                      Biagini Passo Powered By VW Syncro

                      Коментар


                      • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                        Здравейте,
                        Да изтупам темата от прахта 4 години по-късно
                        Нещо напоследък и аз понаддадох доволно. 186см съм 122кг(на 27 години съм). Нещо и холестерола е мааалко над горната граница, както и триглицериди. И кръвното рядко пада под 140. Единственото движение ми е разходката на кучето.
                        Та, май е време да взема мерки. Мнооооого обичам меса под всякаква форма и благи алкохолни напитки, но май всяка вечер около 200 ракия и почти всяка вечер месо вече идват в повечко.

                        Мисля да подходя с 90-дневната диета от първа страница. Ракийките ще ги огранича до да кажем само с варивата или плодовия ден(май не е оферта да е с месото).

                        Някой друг мина ли въпросната диета да сподели впечатление?

                        Поздрави.

                        Коментар


                        • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                          Аз от 110 кг успях да слезна до 89 кг и да се върна до 92.

                          Нищо сложно не съм правил. Хляб само сутрин. Алкохол,безалкохолно никакво. Захар забравих.Свинско от 4-5 години.Сладкиши йок и т.н.

                          Разходка всеки ден в нормално темпо по 5 км.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                            С диетите непрекъснато мислиш за кюфтаци Много по-лесно е ако си угаждаш. Всичко е въпрос на калории, а калориите се намаляват по два начина - или малки порции, или нискокалорични неща.

                            Може да се яде всичко каквото готвите нормално, само слагаш в малки чинии, ония дето са като за детска порция (без да ги препълваш).

                            След няколко дни пробвай дори манджата да заема по-малко от половината чиния, а останалото пълниш със зелена салата (никакви "руска", картофена, майонези). Салатата или без, или с много малко олио, само сол, оцет, лук (глава) ако добавиш става по-засищащо към марулята, доматки също. И така колкото дни издържиш, в един момент се свиква. Пробвай да пиеш повече вода, понякога като си жаден си мислиш че си гладен, много заблуждава.

                            Ако прегладнееш през деня, един домат със сол засища. Или пробвай нарязана сурова чушка със сол, вкусно е. Ябълка също. Един варен картоф със сол. Пробвай и просто една чаша хладка вода, може и топла, също засища колкото да не се чувстваш гладен.

                            В неделя може да се почерпиш с нещо по-така, като награда за търпението през седмицата. И не се качвай на кантара всеки ден, изнервящо е, а като минат няколко дена повече си личи ефекта от "диетата".

                            От нискокалоричните неща може да се кльопа доста, друго си е окото да види пълна чиния: пъпеш - пълниш една купа спокойно. Грозде - цяла чепка може. Две ябълки нарязани, изглежда много и засища. Броколи и цветно зеле ако купувате, едно цяло може, една порция е, в тигана да се задуши с малко олио и водица, с чер пипер, супер. Една купа пуканки също са окей. Не е задължително да се изкльопа всичкото просто това са неща с които не е нужно да си мериш порцията и да се замисляш. Иначе колкото по-малко се кльопа, толкова по-бързо се свалят килограмите.

                            Коментар


                            • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                              Докато не се влезе в света на животните (у фитнесО), не стават нещата. Зимата е подходящо време. Топлите месеци са за поддържане на формата
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                                Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
                                Здравейте,
                                Да изтупам темата от прахта 4 години по-късно
                                Нещо напоследък и аз понаддадох доволно. 186см съм 122кг(на 27 години съм). Нещо и холестерола е мааалко над горната граница, както и триглицериди. И кръвното рядко пада под 140. Единственото движение ми е разходката на кучето.
                                Та, май е време да взема мерки. Мнооооого обичам меса под всякаква форма и благи алкохолни напитки, но май всяка вечер около 200 ракия и почти всяка вечер месо вече идват в повечко.

                                Мисля да подходя с 90-дневната диета от първа страница. Ракийките ще ги огранича до да кажем само с варивата или плодовия ден(май не е оферта да е с месото).

                                Някой друг мина ли въпросната диета да сподели впечатление?

                                Поздрави.
                                Колега, само от месо не се дебелее. Покрай месото зависи какво друго минава. Ако хапваш тестени неща и картофи, майонезени салатки, сладки неща и т.н. нещата се задълбочават доста. Отделно 200 грама ракия на вечер хич не малко. Едно, че си носи калории с нея, отделно влияе на метаболизма не по най-добрия начин. Може да намалиш, разредиш (не всеки ден), замениш с червено вино примерно и т.н.

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Докато не се влезе в света на животните (у фитнесО), не стават нещата. Зимата е подходящо време. Топлите месеци са за поддържане на формата
                                Тука има голяма доза истина, но без да регулираш храната, няма да е никак лесно. Фитнесът е много важен, защото освен, че гори някакви калории, рестартира метаболизма. Стигнал ли до 122 кг си е важно.

                                Най-простата работа е счетоводната - ако приемаш повече калории, отколкото харчиш - се трупат.

                                Следващата част е какви са калориите - захар - най-зле. Захар на често през деня - още по-зле.

                                Колко често ядеш през деня и какво? Похапванията на бонбони, марсче, вафличка, шоколадче също се броят, дори да е по малко Тука има уловка - ако имаш приятел, който хапва вафлички по цял ден и не му се лепи, не го гледай. Като в оня виц - "като не можете да летите, що се еб@вате"?

                                Както по-горе стана дума, от месото не се дебелее. Мазнините също не са страшни, но ако вече имаш натрупани доста от тях, най-малкото не са ти необходими в големи количества. Освен ако не си 122 килограма културист с 6 - 10% телесни мазнини, ама май не е това случаят
                                Последно редактирано от nissan_gr; 11-01-19, 10:39.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X