Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

    Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
    Втора скорост на колите страда много, защото много хора неправилно форсират двигателя до високи обороти на първа, с което създават много работа на синхронизатора на втора. Другата причина е голямата разлика между първа и втора. Третата, която си измислям сега, е че втора може да има повече инерционен момент в сравнение със следващите. Последното може да е глупост. Сега няма да седна да чета за това или да рова за кутия на части и да смятам.
    Първата и втората причина са правилни и взаимно свързани. Форсирането на двигателя не е неправилно, а също е свързано с голямата разлика в предавателните числа.

    Теорията на Ясен, че е от връщане на предавките в низходящ ред при спиране, няма как да е вярна, щото чак до втора почти няма кой да връща скорости.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #77
      От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

      При смяна на скоростите от първа на втора при ниски обороти, синхронизаторът има да убива много по-малко енергия, зависимостта не е пропорционална. Затова форсирането на първа е ненужно и с оглед на идеите за добро шофиране е неправилно.
      Всъщност, понеже смяната от първа на втора при мининални обороти е по-бърза, ускоряването без рев на двигателя на първа е в крайна сметка може и да е по-бързо..

      Коментар


      • #78
        От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
        При смяна на скоростите от първа на втора при ниски обороти, синхронизаторът има да убива много по-малко енергия, зависимостта не е пропорционална. Затова форсирането на първа е ненужно и с оглед на идеите за добро шофиране е неправилно.
        Всъщност, понеже смяната от първа на втора при мининални обороти е по-бърза, ускоряването без рев на двигателя на първа е в крайна сметка може и да е по-бързо..
        Не ми се спори, наистина е по-добре за кутията, но в практиката не винаги е приложимо. Ускоряването няма как да е по-добро. Т.е. има, но само когато предавките и двигателя са такива, че и без друго тръгването на втора е по-изгодно.

        А ако е толкова зор да се запази синхронизатора дори и при форсиране, идеите за "добро шофиране" предлагат и опцията двойно амбрииране.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #79
          От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

          С еднакъв вискозитет защо има 4и5?
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

            По същата причина, по която има кафе и какао, все за пиене.
            Най-добри са и двете, за различни неща.

            Коментар


            • #81
              От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

              Да бе, шоколад и марципан, дай за маслата, ако ще и за цените на 4/5, какаото, прясното мляко 3% от сухо и свежо и тн.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #82
                От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                Синхронизатора на втора скорост и самата муфа страдат най-много, защото е най-използвана.Нормалните шофьори, като изключим състезателите, почти винаги включват първа от място,после където и да се кара, освен ако не се прави маневра с ниска скорост задължително се минава през втора,намаляме за гърбица, пешеходна пътека, завой в тясна уличка, след това почти винаги търсим втора скорост, бързаме за някъде след първа рязко се включва втора.На моята кола втора е срещу задна, преди всяко включване на задна ми е навик да включа на втора,за да се наместят железата.Ако имаме и прекрасния навик да си държим ръката върху скоростния лост,да не би да вземе да избяга пустата и предавка, на кутия и става още по-хубаво.И всичко това е само по пътя, като се сетим,че на повечето джипки и леки коли е много подходяща за дърпане,за каране по черен път и т.н. мисля че става ясно.

                Коментар


                • #83
                  От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                  Какво е общото с вискозитета и добавките в маслото? Еднакъв вискозитет не е ли все едно да сипвам 95безоловен от лукойл, но от различни бензиностанции?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                    Начи някъде било написано, от някой който правел кутии и друг който правил диференциали, че в първтото се слага гл4, а у вторто гл5... но видиш ли някой, другаде далеч на изток бил пробвал иначе и нищо не се било счупило. Може ли да тема 5 страници да се обсъжда нещо което е написано в два реда в ръководството? Както и в спецификацията на всяко масло си пише къде как и защо!
                    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                      Далеч не е толкова просто, има диференциали,които не понасят GL5,както и кутии,които не понасят нито едно от двете.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                        Сега ако някой се сети и каква е връзката с ЕП-90... ще е светлина в тунела.
                        Сравнявате несравними неща.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                          Не знам за каква точно връзка ни подсещаш,но EP90 до преди не много отдавна беше най-масовото масло.Съответно най-евтино, най-лесно за крадене и най-често наливано къде трябва и не трябва.Като се появиха масово на българския пазар 75w90 синтетиките цените им вървяха около 30лв/литър на дребно,което и сега не е приятна цена,а тогава си беше направо непосилна.Иначе противно на общата практика във форума,да се плюе всяко масло което е по-евтино от "правилното",еле пък такива едносезонни масла за простосмъртни, аз си го харесвам EP90-то.Както и за несинхронизирани кутии,така и за разните редуктори,които ползвам,секторни кутии,по-непретенциозни главни предавания и т.н. проблеми с него никога не съм имал.Горските по някаква причина масово го наливаха в кутиите на нивите, почти всички от тези кутии в даден етап от времето са ми минали през ръцете и проблем, за който мога да кажа ДА със сигурност е от маслото не съм срещнал.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                            Еп90.... пъг го водят гл5, ти да видиш, ма било гадно, загивали кутиЙ! Хубавото масло е това, което има марка и производител, който гарантира с името си че туба Х има даденото масло със съответните спецификациЙ! Пример за кофти масло са всичко опаковчици, при които качеството е непостоянно!
                            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Не знам за каква точно връзка ни подсещаш,но EP90 до преди не много отдавна беше най-масовото масло
                              ЕП90 = GL-5.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кое е най доброто масло GL-5 или GL-4

                                Това не знам да е било пазено в тайна? Именно за това споменах че се наливаше къде ли не,по кутии дето не са върха на техниката и не е имало някакви драми с това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X