Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трябва ли колата да почива ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трябва ли колата да почива ?

    Предстои ми сравнително дълго пътуване от България до Барселона-3000 км . Ще пътувам с мой приятел така ,че има възможност колата да е в движение през цялото време.До колко е вредна тая операция и какъв е оптималния вариант ? Става въпрос за ЛР Дискавъри 2000 г .
    О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

  • #2
    До: Трябва ли колата да почива ?

    Ако не я юркате и всички параметри са в границите на нормалното нямаш грижи. Двигателя се износва повече при стартове, особено студени, отколкото при каране. А все пак и вие ще имате нужда от почивка, пък и колата от гориво, така че няма да ги вземете тея 3000 км. на един дъх.
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

    Коментар


    • #3
      До: Трябва ли колата да почива ?

      С нищо не е вредно постоянното каране. Даже ако не я гасите - най-добре. Така карано возило обикновено живее до 2-3 пъти по-дълго от караните предмно на градско, с чести гасенета и паленета, особено на студено.

      Виждал съм кола на над милион километра, карана предимно така. Не и личеше грам. С едно връщане на километража спокойно можеше да я продадат като такава на 120000км, например. И е твърде вероятно да се окаже по-читава от доста екземпляри по автокъщите.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Трябва ли колата да почива ?

        Няма проблем.Както казаха колегите по горе даже и е добре на машинката.

        Коментар


        • #5
          До: Трябва ли колата да почива ?

          Абсолютно си прав Pretor
          Ако не я юркате и всички параметри са в границите на нормалното нямаш грижи. Двигателя се износва повече при стартове, особено студени, отколкото при каране. А все пак и вие ще имате нужда от почивка, пък и колата от гориво, така че няма да ги вземете тея 3000 км. на един дъх.

          Коментар


          • #6
            До: Трябва ли колата да почива ?

            Благодаря !Бях леко притеснен защото при последното ми пътуване Барселона - България с Диско 300 тди , се получи фал . При потдържане на скорост около 100 км/ч и без кой знае какви почивки , в Румъния започна да грее . Наложи се смяна на гарнитура след това. Явно му беше дошло времето.
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #7
              До: Трябва ли колата да почива ?

              Колега както казваш: явно му е дошло времето, така е по някога се случват и такива фалове, спор няма!
              Но, при бъдещето ти патъване, дано да нямаш такива фалове! Пожелавам ти Лек и Спокоен път към Барселона!

              Коментар


              • #8
                До: Трябва ли колата да почива ?

                Определено си му е дошло времето за смяната на гарнитурата. Аз с моето Диско - 2001г. като тръгна на някъде почти не спирам, е разбира се говорим за пътувания в България. Но както казаха колегите, аз също ги подкрепям - за двигателя е по-добре да работи през цялото време.
                FIAT Doblo SX

                Коментар


                • #9
                  До: Трябва ли колата да почива ?

                  Едва ли ще се намери някой,да твърди че е вредно,защото не е.
                  Винаги са ми били смешни турските изселници,като пътуват от Западна Европа за Турция,през лятото....Спират да почиват и вдигат капака на мотора(примерно докато обядват).
                  Разбирам да вдигнеш капака и да погледнеш,дали няма нещо изтекло или очевидни проблеми,да сипеш течност за чистачките или да дръпнеш щеката за маслото,преди да запалиш отново,ама за да проветряваш целенасочено мотора-не мога да го разбера.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Трябва ли колата да почива ?

                    Не. Но не трябва и да се издевателства.Мой познат-субнормален,между другото,блокира на два пъти ДВГ на чисто нов Вартбург,карайки го само на 1-ва и 2-ра скорост. Майтапа беше,че в гаранция му го смениха .Лек път.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар


                    • #11
                      До: Трябва ли колата да почива ?

                      Това всъщност е тайната на живота на такситата - уж се износвали по-малко (спрямо километраж, не години), а всъщност тайната е в постоянно загрятият двигател когато шофьорите си въртят колата дневна с нощна смяна.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Трябва ли колата да почива ?

                        моторът се охлажда много по-добре като караш със 100, отколкото като спреш на място... особено като загасиш... За двигател с турбо - още по-зле! Аз преди да отбия за бензиностанция от магистралата, връщам газта 1-2 минути по-рано или пускам по инерция... Та като загася мотора, турбото да се е поохладило малко...

                        За да загрее на магистрала или вижда голям зор по баира или има проблем с охладителната система...

                        Един автоджамбазин казваше "запали ли, ще ме закара до БГ"...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          До: Трябва ли колата да почива ?

                          На колата нищо и няма, но за шофьорите това е проблем. Това в пътуваща кола не може да се брои за пълноценна почивка и наспиване, въпреки, че друг шофира.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Трябва ли колата да почива ?

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Едва ли ще се намери някой,да твърди че е вредно,защото не е.
                            Винаги са ми били смешни турските изселници,като пътуват от Западна Европа за Турция,през лятото....Спират да почиват и вдигат капака на мотора(примерно докато обядват).
                            Разбирам да вдигнеш капака и да погледнеш,дали няма нещо изтекло или очевидни проблеми,да сипеш течност за чистачките или да дръпнеш щеката за маслото,преди да запалиш отново,ама за да проветряваш целенасочено мотора-не мога да го разбера.
                            ... в тази връзка винаги са ми били смешни американските филми , в които пича спира на бензиностанцията и тежкарски заявява на безинджията : " Гориво до горе и ми провери маслото!" ... и онзи тутакси вади щекера ....
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Трябва ли колата да почива ?

                              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                              Благодаря !Бях леко притеснен защото при последното ми пътуване Барселона - България с Диско 300 тди , се получи фал . При потдържане на скорост около 100 км/ч и без кой знае какви почивки , в Румъния започна да грее . Наложи се смяна на гарнитура след това. Явно му беше дошло времето.
                              Съвсем принципно... Цитираната скорот не е ясен критерий. За едни автомобили е като за загрявка, за други е около максималната възможна. Ако автомобилът е от втория вид, движението дълго време с подобна скорост може и да е проблем. Нямам никаква представа Диското къде се класира.

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              ... в тази връзка винаги са ми били смешни американските филми , в които пича спира на бензиностанцията и тежкарски заявява на безинджията : " Гориво до горе и ми провери маслото!" ... и онзи тутакси вади щекера ....
                              В някои от по-новите автомобили става номерът. Включваш ОБД-то, палиш и отчиташ - автомобилът има 53мм. масло.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X