Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Круиз контрол на wj?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Круиз контрол на wj?

    Не ми се рови сега в ръководството, но и на мойто ( в подписа, ама игнорирайте кубатурата ) изрично пишеше за една доста сама по себе си относително висока минимална скорост за използване на устройството cruise-control - явно не става да пъплиш със "зададени" 30 км/ч
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      До: Круиз контрол на wj?

      Официално:

      Cruise control switches
      The cruise control system is operated by two steering wheel mounted switches. The switches are labeled: ON/OFF, RES/ACCEL, SET, COAST, and CANCEL. The system is designed to operate at speeds above 30 mph (50 km/h). The speed control system is electronically controlled and vacuum operated. Electronic control of the speed control system is integrated into the Powertrain Control Module (PCM)"
      R 727cc BB KIT
      ZJ V8
      WK2 V6

      Коментар


      • #18
        От: До: Круиз контрол на wj?

        темпомата на 3.1 не работи докато не включи на 4та

        Коментар


        • #19
          От: До: Круиз контрол на wj?

          Мисля че за 5 години са разбрали кое как се вкючва.
          Grand Cherokee(wj)2.7crd

          Коментар


          • #20
            От: Круиз контрол на wj?

            Не ми се ще да отварям нова тема, затова ще използвам тази (така или иначе заглавието ще е подобно).
            Купих си едно WJ 2.7CRD 2003г. и още като го тествах, видях че не работи круиз контрола (КК). След като го купих и го карах към нас, колега ми обърна внимание че светлните на спирачките не светят. Оказа се, че е изгорял бушона (F23) и след като го смених, тръгна и КК.
            После прочетох, че при проблем със сигнализацията на спирачките (изгорял бушон или повредено ключе над педала) спира да работи КК.
            С две думи, ако КК просто изчезне като функция, веднага си проверете дали ви работят светлините на спирачките, за да не влезне някой в багажника.

            Коментар


            • #21
              От: Круиз контрол на wj?

              Първоначално публикуван от go_panch Преглед на мнение
              Не ми се ще да отварям нова тема, затова ще използвам тази (така или иначе заглавието ще е подобно).
              Купих си едно WJ 2.7CRD 2003г. и още като го тествах, видях че не работи круиз контрола (КК). След като го купих и го карах към нас, колега ми обърна внимание че светлните на спирачките не светят. Оказа се, че е изгорял бушона (F23) и след като го смених, тръгна и КК.
              После прочетох, че при проблем със сигнализацията на спирачките (изгорял бушон или повредено ключе над педала) спира да работи КК.
              С две думи, ако КК просто изчезне като функция, веднага си проверете дали ви работят светлините на спирачките, за да не влезне някой в багажника.
              Това е логично,задействането на спирачката изключва круизконтрола.
              Grand Cherokee 2.7crd Limited

              Коментар


              • #22
                От: Круиз контрол на wj?

                Я да съживя темата отново

                Проблем: круиз-контрола изобщо не ебава да работи (WJ 4.7, ако има значение). При включване, светва лампата CRUISE и ... до там. Четох по разни форуми, че проблема е обичаен и бил свързан с някакво вакумно маркучле, намиращо се под акумулатора. Разкарах стойката на акумулатора, което се оказа интересно занимание, най-вече заради буксата на алармата, елементарно не я видях. Отдолу се показа вакуумната мандракука на круиз-контрола (оная, дето управлява дроселната клапа) и, да, има някакъв дебел вакуумен маркуч от задна страна, но ... няма никакъв достъп до него.
                Някъде другаде прочетох, че трябвало да се свали и фара, до там не стигнах, щото заваля, а от глупост започнах да разглобявам пред гаража, но имам едни съмнения... Трябва ли да разкачам и бронята и корите или ще се размина само със свалянето на фар?

                Хубавата новина е, че разбрах що ми присветва чек-а от време на време и то с някакви леко тъпи грешки - оказа се, че имам спукан един преходник от зад-дроселното пространство към някакъв вакуумен маркуч... не го знам за какво е, но не ми се вярва да е за круиза, отива до някаква клапа около казанчето за течност на чистачките и надолу заминава в дебела, метална тръба.
                Утре ще кача снимки, че в момента е мокро...
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  От: Круиз контрол на wj?

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  ... Трябва ли да разкачам и бронята и корите или ще се размина само със свалянето на фар? ...
                  Трябва.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Круиз контрол на wj?

                    Колеги и аз имам проблем с круиз контрола и с останалите копчета на волана(усилване и намаляване на музиката).Първо имах проблем с радиатора на парното,ходих на ,,майстор"свали таблото смени го и вече имах парно,но пък от тогава не работи нищо по волана освен клаксона.Когато натисна круиз контрола светва на таблото но не работи.Моля някои ако е наясно с този проблем да пише?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Круиз контрол на wj?

                      На първо време пиши от къде си, трябва диагностика и след това или скъсан лентов кабел, или не закачени ( изпотрошени букси ), или вакум магистрала.....
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #26
                        От: Круиз контрол на wj?

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        На първо време пиши от къде си, трябва диагностика и след това или скъсан лентов кабел, или не закачени ( изпотрошени букси ), или вакум магистрала.....
                        Безкрайно си прав.Но диагностиката в честите случаи се прави на боб във форума.Но ще се свикне, защото такъв е пътят.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Круиз контрол на wj?

                          Между другото, днес покрай другата работа, огледах внимателно и вакуумите на WJ-я. Никъде нищо сцепено/скъсано.претрито няма, в линията, която отива към круз-контрола си има вакум, обаче ... пак не работи. Светва си лампата, като се опитам да го пусна и нищо повече. Не, че ми е разтрябвал особено, обаче ме дразни като нещо не бачка...
                          Копчетата са ми ОК.
                          Къде другаде трябва да се гледа и как се прави диагностика на това чудо?
                          през ОБД-то грешки няма. Самото ОБД бачка.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Круиз контрол на wj?

                            WiTech
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Круиз контрол на wj?

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              към круз-контрола си има вакум, обаче ... .
                              ........той реагира ли?
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #30
                                От: Круиз контрол на wj?

                                ъъъ... кое да реагира? Ако питаш за джъфката на круиза, в която влиза вакум и излиза жило - определено не реагира, но проблема не е механичен. По скоро никой не му казва да реагира.

                                Жеко: 10x. Сега да видим кой разполага с такова ... и знае да работи с него
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X