Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капацитет на NiMH акумулатор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Капацитет на NiMH акумулатор?

    По-скоро питането ми е какъв е оптималния ток на разряд при този тип елементи? Разбира се в зависимост от капацитета им. Нещо в последно време ме издънват, та ако препоръчате и марка ще е добре.
    За АА размер става дума.

  • #2
    До: Капацитет на NiMH акумулатор?

    За момента най-добри се водят Casio Eneloop, има ги по магазините.
    Най-големите им достойнства са ниския саморазряд, по-добрата работа при ниски температури (сравнено с други NiMH батерии) и по-доброто поддържане на напрежение при разреждане.
    Капацитетът им е 2000 mAh.

    За зарядния ток може да погледнеш на сайта на Eneloop.
    Георги Гатев

    Коментар


    • #3
      До: Капацитет на NiMH акумулатор?

      Зарядния ток е дъъъъъълга история. Оптимален, най-общо, няма. Има зарядни, дето ги зареждат за 15 минути и такива за денонощие. Разликата в тоците пак е от тоя порядък. А различните "стратегии" на зареждане и следенето кога да се спре са основно няколко чишита, с безброй вариации и свободни съчинения по въпроса.

      Ето едно от може би най-добрите зарядни устройства:
      http://cgi.ebay.com/Maha-PowerEx-AA-...item1e5a0c0f6c

      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Капацитет на NiMH акумулатор?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Зарядния ток е дъъъъъълга история. Оптимален, най-общо, няма. Има зарядни, дето ги зареждат за 15 минути и такива за денонощие. Разликата в тоците пак е от тоя порядък. А различните "стратегии" на зареждане и следенето кога да се спре са основно няколко чишита, с безброй вариации и свободни съчинения по въпроса.

        Ето едно от може би най-добрите зарядни устройства:
        http://cgi.ebay.com/Maha-PowerEx-AA-...item1e5a0c0f6c

        За заряда знам. Питам за Разряда, за да разбера време ли е да подменям наличните и кои от тях.

        Коментар


        • #5
          До: Капацитет на NiMH акумулатор?

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          За заряда знам. Питам за Разряда, за да разбера време ли е да подменям наличните и кои от тях.
          Какво за разряда? Колкото по-малък, толкоз по-добре. Не трябва да се разреждат до по-малко от 0.9V, иначе стават едни "интересни неща" и дори могат да си променят поляритета (временно, естествено), от което им се взима животеца.

          Ако за саморазряда има вече няколко чишита, както каза колегата по-горе. Има ги масово по магазините.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Капацитет на NiMH акумулатор?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Какво за разряда? Колкото по-малък, толкоз по-добре. Не трябва да се разреждат до по-малко от 0.9V, иначе стават едни "интересни неща" и дори могат да си променят поляритета (временно, естествено), от което им се взима животеца.

            Ако за саморазряда има вече няколко чишита, както каза колегата по-горе. Има ги масово по магазините.
            Искам да разбера какъв им е реалния капацитет към днешна дата. При оловните зная, че се мери при 1/10С.
            При тези не знам и за това питам. До 0.9 никога не са стигали, че повечето от устройствата(7-8бр. различни), на които ги ползвам, се изключват доста по-рано.Забелязах просто, че карат по-кратко време.
            Имаче съм напълно наясно, че при по-малък разряден ток измерения капацитет ще е по-голям. Та за това питам, някой знаещ.
            Трудно ми е да хвърля наведнъж 24 парчета.
            Последно редактирано от Пенчо; 16-02-10, 15:46. Причина: допълване.

            Коментар


            • #7
              До: Капацитет на NiMH акумулатор?

              Разряден ток до 2C понасят без забележки, не им е това. За АА елемент това са около 4 ампера.

              Това, на което може би се натъкваш, е повишен саморазряд. Колко време си почиват след зареждането?

              Коментар


              • #8
                До: Капацитет на NiMH акумулатор?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Разряден ток до 2C понасят без забележки, не им е това. За АА елемент това са около 4 ампера.

                Това, на което може би се натъкваш, е повишен саморазряд. Колко време си почиват след зареждането?
                От нула та до няколко дни.

                Коментар


                • #9
                  До: Капацитет на NiMH акумулатор?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  От нула та до няколко дни.
                  До седмица не би трябвало да е проблем, че дори 2. Явно просто си отиват.

                  За да видиш какъв е твоя капацитет, трябва да ги разредиш както ги разрежда консуматора. Не помня вече, ама мисля че това, което пише на етикета е дадено за 1/10 от капацитета им. Демек за 2700mAh - 270mA.

                  Някъде го бях изровил, ама.....
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Капацитет на NiMH акумулатор?

                    Кажете нещо и за заряда? Имам една батерия 9,6 волта и нямам зарядно. Интересува ме кога да спра да зареждам.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Капацитет на NiMH акумулатор?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      До седмица не би трябвало да е проблем, че дори 2. Явно просто си отиват.

                      За да видиш какъв е твоя капацитет, трябва да ги разредиш както ги разрежда консуматора. Не помня вече, ама мисля че това, което пише на етикета е дадено за 1/10 от капацитета им. Демек за 2700mAh - 270mA.

                      Някъде го бях изровил, ама.....
                      Да де, нали това питам. Консуматорите са различни, но съм се старал да са с един вид (АА) елементи.
                      Та кой ще каже нещо прочетено : 1/20, 1/10, 1/5 или колко?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Капацитет на NiMH акумулатор?

                        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                        Кажете нещо и за заряда? Имам една батерия 9,6 волта и нямам зарядно. Интересува ме кога да спра да зареждам.
                        Зарядното у- во няма ли автоматично изключване?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Капацитет на NiMH акумулатор?

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Кажете нещо и за заряда? Имам една батерия 9,6 волта и нямам зарядно. Интересува ме кога да спра да зареждам.
                          Няма лесно. Такава голяма батерия я зареждаш с малък ток (C/10), докато и изброиш 150% от капацитета.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Да де, нали това питам. Консуматорите са различни, но съм се старал да са с един вид (АА) елементи.
                          Та кой ще каже нещо прочетено : 1/20, 1/10, 1/5 или колко?
                          Капацитетът им е даден за режим на разряд C/10 или C/20. Но, както вече обясних, линейно трябва да се държат до около 2C.

                          Колкото до изхвърлянето на 24 батерии, според мен ги мини на анализатор (като показания по-горе) и изхвърли тези 4-5 от тях, които ти ходят по нервите.

                          За времето - стари батерийки, след 1 седмица съдържат не повече от 50% от заряда. На тия чудеса саморазрядът е голям. Отскоро има и с малък саморазряд, като споменатите по-горе eneloop. Те и по-бавно стареят.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Капацитет на NiMH акумулатор?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Да де, нали това питам. Консуматорите са различни, но съм се старал да са с един вид (АА) елементи.
                            Та кой ще каже нещо прочетено : 1/20, 1/10, 1/5 или колко?
                            Батериите на Sanyo Eneloop, Panasonic Infinium примерно са предварително заредени батерии и разряда ако не се използват е минимален или равен на почти никакъв.
                            А принципно живота на повечето марки NiMh батерии е средно между 800 и 1000 цикъла на презареждане.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Капацитет на NiMH акумулатор?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Няма лесно. Такава голяма батерия я зареждаш с малък ток (C/10), докато и изброиш 150% от капацитета.



                              Капацитетът им е даден за режим на разряд C/10 или C/20. Но, както вече обясних, линейно трябва да се държат до около 2C.

                              Колкото до изхвърлянето на 24 батерии, според мен ги мини на анализатор (като показания по-горе) и изхвърли тези 4-5 от тях, които ти ходят по нервите.

                              За времето - стари батерийки, след 1 седмица съдържат не повече от 50% от заряда. На тия чудеса саморазрядът е голям. Отскоро има и с малък саморазряд, като споменатите по-горе eneloop. Те и по-бавно стареят.

                              Ще ги пробвам на 1/10. И аз натам се бях насочил.
                              Мерси.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X