Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли желаещи за парашутни скокове?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    По тоя случай, пилотите имат приказка по въпроса: "Няма начин грозен самолет да лети добре".

    Та, сигурно толкова и лети.
    Колега тоя "грозен" самолет е световно признат за най-добрият самолет за парашутизъм Пилатус PC-6.
    Виждал съм го на живо как катери пълен с парашутисти и с право му казват че е най-добрият ...
    Ако отвориш един каталог на малки самолети - ултра лайт ще се изумиш и разбереш същината на израза "грозен самолет" кой каквото му скимнало на картуната го направил на самолет ...
    73. Емо
    LZ2GWN skype: parafoil252
    e-mail:vector3micron@abv.bg

    Коментар


    • #17
      До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

      Идеята ми беше ,че не искам крило , а някой кръгъл купол, да видя как предните изчезват в нищото, после и аз да застана на вратата и аз да ги последвам в това нищо.... да си спомня старото време А за това ,че ни плащаха го дадох като пример ,че парите са си множко май - поне аз така мисля
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • #18
        До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

        сега говорих с един младеж който е инструктор - той беше така добър да ми обясни за какво се дават тея 300 лева:
        сумата включва 1 скок от минимум 1100 метра
        Курс за обучение на начинаещият,запознаване с всички детайли на парашута системите който има по него, действия при особени случай с конкретната парашутна система с която ще се изпълняват скоковете ...
        и разни други ... като тука в други-незнам какво се включва но предполагам като знам какво е парашутизма ще се намери с какво да се уплътнят парите и все пак и тея хора хляб ядат ...
        LZ2GWN skype: parafoil252
        e-mail:vector3micron@abv.bg

        Коментар


        • #19
          До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

          Парашутизмът си е скъп спорт, просто ние не сме достатъчно богати.Иначе и аз хванах малко от времето когато се скачаше без пари,ПД-47 и УТ-15.
          Дано някога парашутизма да стане по-достъпен или ние да забогатеем, за да може да скачаме пак.

          Коментар


          • #20
            До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

            Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
            Парашутизмът си е скъп спорт, просто ние не сме достатъчно богати.Иначе и аз хванах малко от времето когато се скачаше без пари,ПД-47 и УТ-15.
            Дано някога парашутизма да стане по-достъпен или ние да забогатеем, за да може да скачаме пак.
            Колега стискам палци за всички да стане така ... аз предполагам че ще ги отгладувам тея скокове който мисля да направя ... тая година
            LZ2GWN skype: parafoil252
            e-mail:vector3micron@abv.bg

            Коментар


            • #21
              До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

              Припомнихте ми какво удоволствие са скоковете. Благодаря. Но при тези цени - по добре в чужбина.

              Коментар


              • #22
                До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

                Леле, на време правиш два скока и към офицерската си заплата имаш още 25 рубли, таман за един ресторан и таксито... Сладки лейтенантски времена!

                Коментар


                • #23
                  До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

                  Има едни младежи,където ходят да скачат в Украйна,но за какви пари и т.н. не мога да кажа ...
                  но в действителност им излизаше по-евтино ... не зная и с какъв транспорт са пътували но явно ... щом го правят си заслужава ...
                  Последно редактирано от братчеда; 27-02-10, 18:00.
                  LZ2GWN skype: parafoil252
                  e-mail:vector3micron@abv.bg

                  Коментар


                  • #24
                    До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

                    Колега Parafoil,може би е по-добре да се чуеш по телефона с хората от Ерден/Монтана/. Коментираната цена от 300ЛВ., струва ми се,може да се раздели между няколко курсиста-тя е за наземна подготовка.После скока си се калкулира отделно.А по въпроса с Украйна-на Ерден скачат гърци/дори единия инструктор е грък/. Иначе най-евтини са скоковете в щатите-стартират от 5 долара,ма много скъп пътя.
                    Последно редактирано от братчеда; 27-02-10, 18:11. Причина: главни букви
                    Markony RS: "Почнаха вече да ме викат за пътна помощ,заради Диското ,пък аз ходя с Харви-то"

                    Коментар


                    • #25
                      До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

                      [QUOTE=kalintry;1061859]Колега Parafoil,може би е по-добре да се чуеш по телефона с хората от Ерден/Монтана/. Коментираната цена от 300ЛВ., струва ми се,може да се раздели между няколко курсиста-тя е за наземна подготовка.

                      Колега нека да се стопли малко,а Ерден няма да се премести ... за коментар на цената задължително ще повдигна тоя въпрос,а и ние сме доста хора ... примерно 3-ма със сигурност ... до САЩ ще пропусна ходенето ...
                      LZ2GWN skype: parafoil252
                      e-mail:vector3micron@abv.bg

                      Коментар


                      • #26
                        До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

                        В казармата ни плащаха за 1 скок 4лв.,нощен 8лв. и воден 12 лв.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

                          Аз като офицер вземал по 12 рубли и 50 копейки за нормален скок, за нощен 17 и нещо рубли май плащали. Нали вече писах, скачаш два пъти месечно и имаш 25 рубли отгоре, колкото за един ресторант и такси после за поделение! Славно старо време!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

                            А колко се скачаше някога.....

                            Бил съм 5-6-7 годишен, ама помня. Живеехме във военния квартал в Нови Искър. Едно че постоянно се летеше, и друго че редовно падаха "гъбки" от небето.

                            Беше...
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

                              Наскоро в парашутния форум се пусна тема "Преброяване на дивите парашутисти"... Оказва се, че хората занимаващи се активно с парашутизъм в България хич не са много на фона на бройката, която беше в годините на ОСО

                              Като човек, започнал обучение миналата година - 300лв са една реална цена за подобен курс.... висока, но реална
                              Който побеждава другите е силен. Който побеждава себе си е могъщ [Лао Дзъ]
                              За да побеждаваш - научи се на търпение. За да живееш - научи се да умираш.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Има ли желаещи за парашутни скокове?

                                Ех, как ме връщате десетилетия назад с тази тема.... Няма друг такъв кеф както при скока с парашут! Много е близко до състоянието, изразено от Исус с думите "аз и Отца ми-едно сме!"
                                По мое време се скачаше с УП-9, за съжаление не съм имал възможност да пробвам някое крило, а и едва ли вече ще имам, но ... затова са спомените.
                                Не мисли като човек!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X