Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможности за риболов с муха и шнур в района на Силистра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможности за риболов с муха и шнур в района на Силистра

    Здравеите ,интересува ме какви са вьзможностите за риболов с муха и шнур в раиона на Силистра-както на Дунав,така и в околните водоеми?
    Някои има ли лични впечатления какво кьлве и на какви мухи?
    Поздрави!

  • #2
    До: Вьзможности за риболов с муха и шнур в раиона на Силистра

    Нали не говориш за сега ?

    Иначе лятото на Дунав - може да търсиш распер със стримерчета..

    Тук Роската е написал нещица за това:

    http://flyfishing.iantra.com
    http://asp-fishing.com

    Коментар


    • #3
      До: Вьзможности за риболов с муха и шнур в раиона на Силистра

      Сега не,но като се постопли-да.Преди време чух,че някои участьци на Сребьрна ца разрешени за риболов.Интересно е дали може да се лови щука сьс стример.Сьщо така за Дунава са по-интересни местата на които сте ловили и имате преки впечатления за това какви риби,кога и на какво вземат.
      Поздрави!

      Коментар


      • #4
        До: Възможности за риболов с муха и шнур в района на Силистра

        Като наближи времето да ходиш към Силистра просто чукни и ще говорим към самия момент какви риби могат да се ловят с мухарка. Отделно мога да те свържа с един изключително грамотен риболовец-спинингист от Силистра - Димитър Тодоров, който пък може конкретно за местата да говори. Общо взето екшъна по Дунава е с расперите ...

        Поздрави!

        Коментар


        • #5
          До: Възможности за риболов с муха и шнур в района на Силистра

          Първоначално публикуван от Росен Преглед на мнение
          Като наближи времето да ходиш към Силистра просто чукни и ще говорим към самия момент какви риби могат да се ловят с мухарка. Отделно мога да те свържа с един изключително грамотен риболовец-спинингист от Силистра - Димитър Тодоров, който пък може конкретно за местата да говори. Общо взето екшъна по Дунава е с расперите ...

          Поздрави!
          Знам и затова мисля да проверя на място.Излизат ли големи парчета?
          ПОздрави!

          Коментар


          • #6
            До: Възможности за риболов с муха и шнур в района на Силистра

            Ми расперите достигат до 10 кг ... аз с мухарка не съм хващал по-голям от 2 кг, но адреналина с тези риби е наистина голям - виж на *********

            Поздрави!
            Последно редактирано от Тихомир; 21-02-10, 13:02.

            Коментар


            • #7
              До: Възможности за риболов с муха и шнур в района на Силистра

              Първоначално публикуван от Росен Преглед на мнение
              Ми расперите достигат до 10 кг ... аз с мухарка не съм хващал по-голям от 2 кг, но адреналина с тези риби е наистина голям - виж на ***********

              Поздрави!
              Верно,гъне пръчка дивака,а ако е с акъл,като го приближиш към брега какви чалъми знае...
              Само да е над 0,700/1,200 и те е изпотил и накефил тотално.
              Последно редактирано от Тихомир; 21-02-10, 13:02.

              Коментар


              • #8
                До: Възможности за риболов с муха и шнур в района на Силистра

                Първоначално публикуван от Росен Преглед на мнение
                Ми расперите достигат до 10 кг ... аз с мухарка не съм хващал по-голям от 2 кг, но адреналина с тези риби е наистина голям - виж на ***********

                Поздрави!
                Адреналина наистина е голям.Аз сьщо не сьм хващал по-голям от 8,2 кг .А след като ги има по Марица и Тунджа , сьм сигурен ,че в Дунава има и по-големи парчета.Живот и здраве ще проверим
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Тихомир; 21-02-10, 13:02.

                Коментар


                • #9
                  До: Възможности за риболов с муха и шнур в района на Силистра

                  Значи си много в час
                  Остава да те свържа с Митко Тодоров, който познава Реката около Силистра като петте си пръста и си готов

                  Коментар


                  • #10
                    До: Възможности за риболов с муха и шнур в района на Силистра

                    По-важно е да си на реката на подходящото място и на подходящото време,а в час са други-на тях да оставим теорията и писането по форумите.
                    Хубав саит си направил,подредено,тематично...Поздрави и наслука!

                    Павлин.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вьзможности за риболов с муха и шнур в раиона на Силистра

                      Първоначално публикуван от zodiak Преглед на мнение
                      Сега не,но като се постопли-да.Преди време чух,че някои участьци на Сребьрна ца разрешени за риболов.Интересно е дали може да се лови щука сьс стример.Сьщо така за Дунава са по-интересни местата на които сте ловили и имате преки впечатления за това какви риби,кога и на какво вземат.
                      Поздрави!
                      Аз влизам с проходилка и ловя само клен(кефал).От това което съм виждал обаче по телевизионни предавания всякакъв хищник може да се лови с мухарка,щука категорично дава.Миналото лято имам здрав удар(3 пъти къса муха) сом.
                      Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                      NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вьзможности за риболов с муха и шнур в раиона на Силистра

                        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                        Аз влизам с проходилка и ловя само клен(кефал).От това което съм виждал обаче по телевизионни предавания всякакъв хищник може да се лови с мухарка,щука категорично дава.Миналото лято имам здрав удар(3 пъти къса муха) сом.
                        Здрасти,кьде е разрешено да се влиза с проходилка на Сребьрна?Пробва ли на стримери?Там би трябвало и хубави костури да кьлват на нимфи.Вьпроса е кои участьци са разрешени,защото информацията оттам е противоречива.
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Възможности за риболов с муха и шнур в района на Силистра

                          Обмислям за утре няколкочасов риболов на Дунав в района на Силистра и по-точно около селата Ветрен или Попина. Идеята е да си пробвам новата сопа и макара. Някакви съвети за подходящи места за спининг? Щука, Бяла риба, Костур... всичко е добре дошло Проблема е че ще съм с лека кола а никога не съм бил в тоя район и не зная кои пътища са проходими по това време на годината.
                          Последно редактирано от droba; 18-02-14, 20:09.
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Вьзможности за риболов с муха и шнур в раиона на Силистра

                            Първоначално публикуван от zodiak Преглед на мнение
                            Здрасти,кьде е разрешено да се влиза с проходилка на Сребьрна?Пробва ли на стримери?Там би трябвало и хубави костури да кьлват на нимфи.Вьпроса е кои участьци са разрешени,защото информацията оттам е противоречива.
                            Поздрави!
                            Сребърна е резерват, така че риболовът не е разрешен.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Възможности за риболов с муха и шнур в района на Силистра

                              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                              Обмислям за утре няколкочасов риболов на Дунав в района на Силистра и по-точно около селата Ветрен или Попина. Идеята е да си пробвам новата сопа и макара. Някакви съвети за подходящи места за спининг? Щука, Бяла риба, Костур... всичко е добре дошло Проблема е че ще съм с лека кола а никога не съм бил в тоя район и не зная кои пътища са проходими по това време на годината.
                              Колега как мина излета, че и аз мисля да я пробвам тази дестинация. Не с лека кола, но гумите са останали като за мъгла... И става ли за спининг?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X