Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А... как се пада ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • А... как се пада ?

    Може и да ви прозвучи смешно , но като гледам всички тези клипчета и филми с free style винаги дават как някой пада от минимум 2 метра височина и му няма нищо , става тупа се и продалжава . Един пример е опитите на Пастрана да напвави двоейният беклип , ако сте гледали клипчето или целият филм, там пада над 20 пъти и никога няма контузи . Някой има ли идея как го правят този номер американците , да не са с гумени кости .

    Това което аз съм забелязал е : Винаги пръста на попивката е песаклива, мека и рохка ( ако е от почва ) ; Правят номерата със сравнително малка скорост, но за сметка на това доста висока и стръмна рампа и от малката скорост не добиват кинетична енергия такаче да се тръшнат като чували с картофи в земята ; Когато падат не си стягат краката или ръцете, а се отпускат и се претаркулват и така крайниците им служат като амортесиори и поемат големият удар на в земята .

    Трябва да има някаква тайне ! Понякога са само по тениска и шорти , дори без каска . Не ми се вярва просто да имат голям късмет
    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

  • #2
    До: А... как се пада ?

    В началото докато се учат има един огромен контейнер пълен с парчета дунапрен , той се слага след рампата и падат в него заедно с мотора. След като научат даден номер се прехвърлят на твърдо , но вече са свикнали да не падат на глава.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      До: А... как се пада ?

      Също така скачат и тренират в пустинни месности с много пясък.тои също омекотява доста падането.
      Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

      Коментар


      • #4
        До: А... как се пада ?

        За падането съм чувал две теории.
        Едната е стягаш се и противодействаш на удъра с муслкулна сила, а другата е плескаш се като паржола. Второто не го разбирам много.

        Типовете падане са прекалено много, за да има една-две универсални рецепти. Има подхлъзване, изпускане, падане от скок, сблъсък, ендо, прекантарване, хай сайд, резонанс, подсечки, закачане...много са. За мен най-важното е да си загрял добре и да си разтегнат по принцип , за да не късаш , до колкото е възможно, сухожилия и стави и да действаш по принципа на пренасочването на енергията. Примерно в кръг 5 от Суперкрос 2010 Дънджи изхвърча от скок с предницата високо, пусна мотора, (никога няма сметка да се търкаляш с него) приземи се с двата крака събрани (това е прийом от парашутизма, за да обединиш силата им в едно) и пренасочи удъра като се претърколи с кълбо напред както правят фрирънарите. После продължи, а скока си беше голям. Та извода е: трябва да си готов, а не да гледаш безучастно какво ще стане или с други думи: трябва да си нинджа!
        Сигурен съм, че и затова си има отделни тренировки, тъй като не е лесно да се преборят паниката и инстинктите. Например съм чувал че в пистовите мотори тренират при падане да си свиват юмруците, за да не си чупят пръстите, а инстинкта диктува точно обратното.

        Коментар


        • #5
          До: А... как се пада ?

          Първоначално публикуван от iassen Преглед на мнение
          трябва да си нинджа!

          Много точно изказване , ама не поясни каква нинджа : черна или бяла .

          Сега сериозно . И аз се бях замислил за фри рънарите , те доста падат и винаги се търкалят и от скоромният ми опит аз също знам, че в търкаляне се крие тайната на изкуството да падаш , ама как звучи само , само че друг е въпроса докато почнеш да се търкаляш , какво да правиш ... Като малки скачахме от 2-ят етаж на една къща на един пясък растоянието беше около 5м. сега като се замисля и нямаше счупени кости , тогава всеки скачаше по различен начин , но сигурно мекотата на пясака играеше главна роля за това ... явно ако искам да почана да права бек флип първо трябва да насипя 50кб.см. пясак за попивка .
          http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

          Коментар


          • #6
            До: А... как се пада ?

            Можете да се научите да падате, ако тренирате някоe бойно изкуство, например Джудо, Самбо и др.
            Едно време като малък си спомням че една кака ме метна и ми изкара въздуха първия път като отидох, но после 70 % от тренировките си бяха учене как се пада. Джудото си е общо взето борба само дърпане за реверите, хвърляния и падания
            Врътката е да разпределите силата на удара на падането по други части от тялото, ръце, карака, без глава хаха, примерно когато падате назад, при самото падане по гръб примерно да ударите силно земята с двете си ръце (се едно искате да я разцепите ), и да си държите главата високо, това ще омекоти падането доста! (самата техника за всички падания съм я забравил, все пак съм тренирал малко и то преди 15 години )

            ето тук на 0.12 има едно падане дето се вижда как се пльосва и поема с крака, а на 1.30, има интересно падане с извъртане, като доколкото виждам пича поема падането с крак



            При Самбото паданията май са по често срещани

            Коментар


            • #7
              До: А... как се пада ?

              Няма как да си готов за всичко това...



              Най ме е страх да не ме захлупи мотора и да не ме прегази някой друг. Да те размята мотора също не е приятно, но в ендурото е още по-зле, като се има предвид по какви скали и дерета се кара...




              И на тях не им е лесно..

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X