Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Около Маслен нос.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Около Маслен нос.

    Мислих, че добре познавам крайбрежната ни ивица, тъй като навремето като музикант по цял сезон прекарвах на морето и съм разхождал доста чуждестранни туристки да им показвам природни забележителности. Имахме и рейтинг на туристките за разходка. С полякиня - 1 точка, с чехкиня - 2 точки, с германка - 3 точки, със западен крокодил - 4 точки (то тогава такива почти нямаше) и с рускиня - минус 4 точки. Що така сме направили точкуването сега не мога да си обясня, ама сигурно сме се влияли от търсенето и предлагането ?!) Често пеехме (щях да объркам думата с друга подобна) на т.н. ММЦ край Приморско и с тъга гледах след като се събудех към 17:00 от прозореца на квартирата си резиденцията "Перла" на Тато, намираща се на отсрещния бряг, ама там и пиле не можеше да прехвръкне.
    Минаха години (БАЯ години) и моята мечта стана достижима.
    Сега е момента да се разходите до там, докато още не са застроили и оградили това тихо кътче пак!
    Използвах за базов лагер приятно ново хотелче срещу Созопол, на брега на морето, като си представях как вечер прибоят ме приспива, ама не. Като задуха силен вятър и такова блъскане на вълните настана в брега, че всеки 5 минути се пробуждах, въпреки сериозното количество преспивателно (Джак), което бях употребил преди това.


    Красиво! Особено вечер, като не виждаш "гробищата" между новите хотели. Хубаво, че бях с ендуро, та да ида лесно до хотела! И с джип става, ама истински, да не е паркетник.


    Събота сутрин - 6:00. Събуждам се с леко главоболие, което е или от сафрида за вечеря или от ядките, с които ми казаха да не преклявам или от бялото вино. Утрото е тихо, но до обяд се наду силен източен вятър.


    Хотелът. Апартаменти се продават на прИмоСия за над 1000 евро/квадрата. Щях да си купя един-два, ама се сетих, че Митков имаше желание, та само ги запазих.


    Яхнах Приказливка и нали съм отворен в навигацията, за нула време намерих черния път към Маслен нос.


    Пейзажът е интересен и различен. Скалите рязко от много остри, преминават към заоблени. Няма жива душа наоколо. Само някакъв пишман - риболовец допълваше романтиката с яки псувни по заплетената въдица.


    Обичам я тази Африка. Къде ли не ме е закарала?!


    Разказаха ми, че имало и делфини, но БАЯ се зверих и ... нищо.


    И до тези скали исках да отида, но не стигна времето. По-късно ще разберете защо.


    Вятърът започна да се усилва и морето стана още по-красиво.


    Тук имаше тихо заливче, което рибари бяха превърнали в база, а наоколо се разхождаха целулитни голи русалки без опашки. Поради по-долните причини не прилагам снимки на последните.


    Опитах се да направя малко художествена фотография, ама нещо ...


    И това е такава, да не се чудите!


    Тази съм я кръстил "Червен сезал". Прозаично, ама така ми харесва.


    Редно е и мен да ме има все пак. Тук вдясно от мен има интересен малък плаж, изцяло направен от натрошени черупки на миди.


    Малко по-навътре в полуострова се намират камъните наречени "Беглик Таш". Това е най-ранното, открито в България тракийско светилище. То датира от началото на XIII век пр.н.е.


    Камъните са внушителни по размер и природата ги е изваяла перфектно.




    Нарочно гледах до камъните да има човек за да се усети мащабът на всичко.




    Има поверие, че колкото пъти минеш през този тесен процеп, ще ти бъдат опростени толкова грехове. Познайте защо не успях да отида да разгледам онези, другите скали ?!




    И тогава е имало привилигировани. Ето брачната спалня на върховния жрец. Я си представете колко девойки (без камери) могат да се съберат там заедно с него. Явно е бил голям палавник нашия човек!


    Още едно красиво място. То се намира на друг нос на полуострова близо до устието на Ропотамо.


    Този кадър ми харесва много! Има нещо романтично в него. Обещах на младата двойка да им го покажа тук във форума. Дано им хареса!


    Вятърът се усили много!


    Симпатични млади влюбени. Романтично, нали?


    Казах ли ви, че вятърът се усили ?!
    Прибрах се в хотела щастлив от разходката около Маслен нос.
    Може би мнозина от вас вече са били там, но на тези които не са били, горещо го препоръчвам. Ще покарате Off road, ще разгледате забележителностите, които не са малко, красивата природа наоколо, ще избягате от претъпканите плажове наоколо без да поглеждате скришом към голите цици, за да не ви види жената или приятелката и побързайте, че след някоя друга година и там ще е бъкано от багери !
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    Готини снимки !!

    Ама Жоро .... един ден стигна ли ти да минаваш между камъните .... за всеки грях по един път ..... не ти ли се зави свят ??
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      Наистина снимките са трепач

      Коментар


      • #4
        Чудесни снимки , Жоро ! Господ ни е дарил с невероятна природа , но ни е лишил от нещо в главите!Ходил съм многократно там , и всеки път се удивлявам на тази красота.Гледайки снимките имам чувството че това е рая . Всеки уловен миг има своята красота и чар.Есеното море е много красиво , навява спокойствие и страхопочитание.
        Често ,когато главата ми е пред пръсване (не от пиене) отивам на един пуст плаж около Варна и оставам там , докато замръзна.След което имам сили и енергия да се прибера и при жената.
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от CarTest™
          Ама Жоро .... един ден стигна ли ти да минаваш между камъните .... за всеки грях по един път ..... не ти ли се зави свят ??
          Сядах чат-пат да си почивам.

          Янко, хич не ти е лесно на теб лятото край това море, ама като си му намерил цаката !
          ... пък и Родопите са все още рядко населени!
          Да му мислят offroad-ърите след нас !!!
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #6
            за луд човек и силен вятър спиране няма
            siko

            Коментар


            • #7
              Жоро, страшно много ми се идва да покарам във вашия район , ама колко месеца се каня и все не мога да отделя време да дойда Едва се откопчих за похода и страшно съм доволен.Вярно е вРила и Родопите е фантастично.
              Утре и малкия звяр тръгва 1-ви клас , а за капак и ТЪщАТА ПРИСТИГА ДНЕС.
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от churov
                ...Утре и малкия звяр тръгва 1-ви клас...
                А ще му даваш ли джипа да ходи на училище

                Коментар


                • #9
                  Браво!Прекрасни снимки,особено където вятъра се усилва.
                  Прости мя Господи,че чух вся премудрости твои,но бидох простак и невозползвaхся.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Десислав
                    ...А ще му даваш ли джипа да ходи на училище
                    А джипа не , ама от няколко дена се опитвам да му обясня ,че не може да ходи на у-ще с мотора .
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #11
                      ти си бил професионален фотограф браво
                      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                      Коментар


                      • #12
                        Жоро пак ни грабва с неговите пътеписи. Поздравления адаш.
                        Бил съм няколко пъти там - и на плаж, и просто на разходка. 80-90% от сниманото ми е познато, обаче като го гледам така ми се иска да го видя пак, че все едно не съм бил там.
                        Също много хубави места за гмуркане има. До брега с мотора, а след това с плавниците. Размазващо!
                        Спирам да пиша, че се замечтах.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Жоро XR 600
                          Жоро пак ни грабва с неговите пътеписи. Поздравления адаш.
                          Бил съм няколко пъти там - и на плаж, и просто на разходка. 80-90% от сниманото ми е познато, обаче като го гледам така ми се иска да го видя пак, че все едно не съм бил там.
                          Също много хубави места за гмуркане има. До брега с мотора, а след това с плавниците. Размазващо!
                          Спирам да пиша, че се замечтах.
                          Въх, излиза че само аз не бях ходил там, адаш!
                          Наистина до скалите на северния бряг има страхотни места за гмуркане.
                          ... иначе поздравленията ги приемам !
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #14
                            Ако ще те упокои Жорка, и аз не съм ходил там До резиденцията съм ходил един път, ама такива скали не видях

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Десислав
                              Ако ще те упокои Жорка, и аз не съм ходил там До резиденцията съм ходил един път, ама такива скали не видях
                              Десо резиденцията е само началото. Навътре в резервата започва интересното. На дясно зад резиденцията се тръгва към Маслен нос/основно черен път/. Ако продължиш по асфалта на пред се стига до устието на Ропотамо. Тук там има разклонения по пътя, ама с малко нюх и питане ще се ориентираш, ако не намериш някой трак.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X