Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Забатачвания по Врачански

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Забатачвания по Врачански

    Красота е врачанския балкан.... Блазе ви за снега....
    Да споделя и аз едно мааалко забатачване във врачанския балкан... За съжаление снимките не станаха, ама дано от разказа се разбере 'забатачването'
    Преди 2-3 години след малко работа в София решавам да остана да спя в Берковица. Тъй-като все пак от сутринта съм врътнал едни 500км от Варна, а вече е след обед и вали сняг, пък аз съм с Мазда6 (макар и със зимни гуми) решавам да не мина през Петрохан (тогава - много разбит), а през Ботевград-Враца-Вършец-Берковица...
    Речено-сторено... Времето - гадно... До Враца - камион до камион - луга, мръсотия... Абе - гадост...
    Та малко преди враца на рамото ми кацна онова дяволче, дето редовно 'чегърта' с интересни идеи...
    Гледам на GPS-а - има някакво пътче между Враца и Долно-Горно Озирово....
    Тъй-като съм сам и няма кой да ми мрънка - ляв мигач и отцепвам към Леденика...
    Абе още от разклона към Згориград ми направи впечатление, че пътя вече е десеттина сантиметра пресен сняг... С партина за един автомобил... Ама маздата е ТАНК
    По едно време гледам и снегорин - изпреварих го и продължих уверено напред... Пътя (почистен навярно скоро, но и с новонатрупан сняг вече с около 15см) ставаше все по-'горски'...
    Започна да става здрач (абе - като във филмите )...
    В един момент стигам някакви сгради. GPS вика - 'те тука у десно'... Карам аз по пътя, ама устройството изведнъж се развика 'завий бРЪже обратно - нали ти казАх да завиеш у десно' (абе не знам какъв му е софтуера на тоя жипиес, ама като отиде при пустиняците, и прихваща техния диалект )
    Спирам, обръщам и се връщам там при сградите, където умната електроника ми вика да завия...
    Гледам в посоката, където ми сочи - хубав, пухкав, непипнат сняг, вече сигурно около 40см (на пътя заради почистването - сигурно някъде 15-20см)....
    Викам си - сигурно нещо е обрЪкала техниката. Излиза един човек и си казвам - електрониката си е електроника, ама ориентацията с разпитване на местното население никой не я е отменил...
    Питам човека :
    - абе тук има някакъв път - соча му хубавия пухкав сняг
    - какъв път?!??
    - ами аз таковата - те тука .... електроника... спътници ..... Те тука сочат има път....
    - ААААаааааа да бе... Те тук лятото някои шашави офроудаджии си правят разходките и се опитват да минат, и май подготвените минават... Ама зимата тук жив човек не съм виждал да минава с джип .... Пък с това (посочвайки лъскавата маздичка) - абсурд....
    Става въпрос за това място: https://www.google.bg/maps/@43.16226...T1Og!2e0?hl=bg

    То и на мен ми е ясно, че маздичката не може да рови 30-40 сантиметра сняг, така, че увесил нос се насочих обратно до Враца... Снегорина бе решил, че вече няма смисъл да се опитва да катери нагоре, и се бе върнал обратно (настигнах го някъде долу до пътя за Згориград. От там - Монтана - Берковица...
    Общо време София-Берковица - някъде между 4 и 5 часа Та забатачванията у Врачанско са ми на сърце Ще има повторение при сгоден случай
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Забатачвания по Врачански

      Интересен маршрут ти е избрала навигацията Поне си се повозил по завоите нагоре

      Този път слиза в село Лютаджик и на места е със запазена асфалтова настилка, но на места е вече доста изровен. Отделно на един завой се свличат камъни и съм го заварвал блокиран. Добре, че бях с моторетка тогава и минах. Минавал съм го няколко пъти от долу нагоре с VW Passat, но без да има сняг.

      Коментар


      • От: Забатачвания по Врачански

        Е, тя навигацията избра маршрут, който и препоръчах
        Да, за същия път става въпрос, но в него момент нямаше следа от път - явно зимата не се поддържа...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Забатачвания по Врачански

          Той и през лятото не се поддържа
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • От: Забатачвания по Врачански

            Ами да се организираме повече хора да се съберем?

            Коментар


            • От: Забатачвания по Врачански

              Aaa, аз съм с пластмасов паркетник За събиране става, ама не и за гората
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Забатачвания по Врачански

                Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                Ами да се организираме повече хора да се съберем?
                На мен постоянно ми се вози нанякъде, но през седмицата ми е невъзможно, а пък в последно време и уикендите ми изскачат разни задачки и за момента не мога да кажа нищо конкретно

                Първоначално публикуван от slowtraveler
                Aaa, аз съм с пластмасов паркетник За събиране става, ама не и за гората
                Все пак си достатъчно подготвен за някое барбекю по равните ливади, само дето още е студено, а и ще ти е далече

                Коментар


                • От: Забатачвания по Врачански

                  Ich0, абе последните години доста често се завъртам по него край (и още по на запад от Враца ) При следващо идване натам мога да проверя в темата къде се 'забатачвате'

                  П.С. Барбекюта не ме плашат
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Забатачвания по Врачански

                    До заслона под връх Базова могила
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0027.jpg
Прегледи:1
Размер:642.5 КБ
ID:5765437
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0032.jpg
Прегледи:1
Размер:666.0 КБ
ID:5765438
                    Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X