Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механика или електроника?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Механика или електроника?

    Механика или електроника? Този въпрос си задавам отдавна, и все не мога да реша... Повечето от механичните модули могат да се ремонтират и на пътя; съвременните електронни асистенти правят шофирането по-лесно и в много трудни условия, но проблемът дори при лек дефект е решим само в спец-сервиз.
    И така.. Минавах за добър шофьор. Млада колежка си купи свръх-модерна джвъчка и ме покани на тест-драйв от Перуджа до Милано. На отиване беше ок, но при парка и затварянето на вратите нещо се прецака... Когато си тръгнахме обратно - нищо не работи: авто-стъкла - не; клима - не. Пали само при затворени врати, а вътре - не се диша. И пътуване, и отношения - ужас! (добре, че бързо ми мина...).
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    До: Механика или електроника?

    "И двете дядо попе, и двете...."
    За гората по добре е механика, дебели и здрави железа и т.н., но за пътя определено електрониката много помага и много улеснява. Така, че най добре две машини да има човек. Дай боже всеки му.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: Механика или електроника?

      Добре си подбрал раздела
      А обяснението е просто-логично наказание,за хора пътуващи с млади колежки.
      Аа да,имаше някъде из Форума подобна дискусия...
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        До: Механика или електроника?

        Високонадеждната механика струва много големи пари. Няма как да я имаш в битово автомобилче.
        За останалото не се ядосвай - явно колежката не става, щом ти е правила фасони от това. Отървал си се с малко, и евтино. Разводът без друго струва повече

        Коментар


        • #5
          До: Механика или електроника?

          Нали знаеш максимата: "Което го няма, не може да се прецака..." Иначе и аз обичам електрически играчки, ама направо ме втриса, че някоя иначе ненужна джаджа може да ме остави насред път просто ей така, от нищо.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            До: Механика или електроника?

            На много места електрониката е много по-надеждна от механиката - нали няма движещи се части. Ако умееш да я поправяш, и си носиш кутийка с части - толкова повече. За глухия юзер и двете неща не са ремонтируеми, така че все тая. С ток е по-евтино за производителя.

            Коментар


            • #7
              До: Механика или електроника?

              И механиката, и електрониката може да се направи зле. И често се случва. Единствената разлика е, че понякога при механиката си проличава преди да си останал без възможност за придвижване. Но само понякога.

              Иначе има чисто електронни и чисто механични задачи. Делкото с чукче например е престъпление срещу личността. По-голямо престъпление обаче е електронната дроселова клапа.

              Коментар


              • #8
                До: Механика или електроника?

                Глупости се случват даже в оптиката)
                Всичкия въпрос е дали човек може да се справи с отказа, не къде и какъв е.

                Коментар


                • #9
                  До: Механика или електроника?

                  А електронната газ? Я вижте какво става с Тойота заради един тъп чарк.... Иначе като трудоемкост обикновено е по-лесно за ремонтиране, но диагностицирането е доста по-трудно, да не кажа и често невъзможно без специфична апаратура, софтуер и познаване на особеностите на конкретния модел....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    До: Механика или електроника?

                    Написах вече за електронната газ, а ако Правилата бяха по-хлабави, щях да напиша и за майка и. А даже не съм почнал за електронната спирачка.

                    А всичкия въпрос за справянето с отказа се свежда до:

                    В работилницата винаги може. На път едни могат, други не. Тези, които могат, обикновено могат заради подбора на машината спрямо способностите си, а не обратното.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Механика или електроника?

                      Ъъъ, ама тоя чарк не командва само дросела, доколкото знам... При 2,5 ТДИ ВМ, например....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Механика или електроника?

                        О, господата са така любезни постепенно да се придвижат към Теорията. Не пиша дебели книги изключително поради вродения си мързел, и постоянните бременности на аспирантките. Няма кой да събира библиография. Така че се оправяйте сами))
                        Гуглите по "Экономика говна". Въпроса е осветлен пълноценно.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Механика или електроника?

                          Да. Но при бензинов двигател това е най-смисления начин да имаш контрол върху мощността.

                          Комонрейл дизелите са вече една трета тема. Сериозно бих се замислил, ако ми дадат такова автоматик и с АБС - никаква идея нямам какво да направя срещу идиотията на някой програмист.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Механика или електроника?

                            Никой няма. Но след като погледнат размазана снимка, юзерчетата пищят като погъделичкани "О, перфектно, о-о-о!!!" На народа му харесва, ти против ли си?
                            Чети "Экономика говна".

                            Коментар


                            • #15
                              До: Механика или електроника?

                              Питай Пепи-Адвоката как се лекува.... Тотално изкормване и присаждане на допотопно ГНП без "екстри"....
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X