Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Жан Клод ВандаЛ и ластика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Жан Клод ВандаЛ и ластика

    С настоящето откривам неофициална акция в подкрепа (морална) на моя кумир от детските години и непоправим симпатяга - Жан Клод ВандаЛ.

    Да обясня.

    В зората на навлизането на видеокасетофоните в България (който помни - ще ме разбере), времето когато по принцип всеки собственик на видео трябваше да го регистрира в районното си управление, времето когато всичкото актьор в даден филм, де мъжко де женско, говореше с един глас, когато злият шериф в Рамбо едно крещеше на пилота в хеликоптера "Слушай бе момче, дръж хеликоптера да не се кламбичка, щото ще те пушна !!!", се появиха сред останалите (хубави) филми и редица филмчета с новия къде зъл, къде добър герой - Жан Клод.

    Жан Клод беше ултра пич, правеше шпагат с бели панталонки на въжетата на ринга в "Няма място за отстъпление", биеше се в гърдите и крещеше "I'm the best ! I'm the best !!!". Разхождаше се из екзотични азиатски държави, топеше си юмруците в туткал и натрошена стъклария, трепаше се със злия Тонг По, който го дразнеше че е спал с гаджето му Май Ли, и въобще - беше си цял пътешественик. Дупето му не слизаше от хонг-конк-ските рикши.

    След това Жан Клод се появи в един култов и един малко по-малко култов, но все пак читав филм - Universal Soldier и Timecop. Идеалното доказателство за ползата от безвизовия режим между Белгия и САЩ. Батко ВандаЛ тогава буташе изгаснали джипки с 55км/ч и тичаше по стената на язовир Хувър. Абе въобще - класика.

    После нещо се случи. Не знам какво. Но си го обяснявам по следния начин:

    Някой върза на Жан Клод един ластик за дъното на гащите, и с кабърче забоде другия край на ластика някъде в района на Кремиковци. И както и да се засили човекът - все го връща назад някъде в района.

    Не се майтапя. Работата е сериозна. Не съм гледал пресен вандал'ски филм който да не е сниман някъде в тоя район.

    Оная вечер си взех тамън два филма - "Пастирът" и "Universal Soldier - Regeneration". Новички, преснички. В първия - границата между Щатите и Мексико - на някаква самолетна писта. Пътна контрола на щатската магистрала - на Околовръстното, между Цариградско и Ботевградско. Бедните мексиканци които Вандал тъжно гледа през оградата (деляща САЩ и Мексико) - всичките айшета с индийски оттенък. Конски каруци. Вандал виси от тавана на някаква квартална обществена баня, над басейнче със стъпала и мозайка. Юлиана Дончева - страстна и дащна съпруга - мексиканка. Щатския митничар - някакво момченце с плажен щатски акцент.

    Втория - не ми говори. Сниман в Кремиковци, на същите места като War Inc. Гадовете смачкаха една уазка на всичкото отгоре. Джугани. Урали. Хъмъри. Останалите снимки (лунен пейзаж) - снимани в поделение 66610, Бусманци. Вижда се табелата Главният зъл актьор - последно го гледах във втори сезон на "24", там беше зъл арабски терорист, тук - зъл руснак, който заплашва правителството на чист български език (грешка - оказа се че просто си приличат, различни са).

    Та. Накратко. Има нещо гнило тук. Трябва да помогнем на човека. Да отрежем ластика. Стражите му явно не са толкова лоши, гледам че за филма JCVD са го пуснали до Белгия, до родното му село. Но до толкоз. Една домашна за толкова време - не е много.

    Това е. Призовавам към моралната ви подкрепа. Ако всички затворим очички и много силно поискаме Жан Клод да снима поне една късометражка извън Кремиковци - ще стане !!!

    Ако някой го срещне - моля предайте му следното:
    Вандале, не ме разбирай погрешно. Филмчето си е съвсем читаво. Още можеш да риташ. Още те гледам с кеф. Просто разбери, не мога да гледам едни и същи места по сто пъти, и да ми ги представят кога за Ирак, кога за Чернобил. Не става. Все едно си снимал филм в апартамента ми. Не ми е интересно. Моля те, стегни се малко и снимай поне една реклама на място където не съм бил, или поне - където не съм отраснал. Иди де да знам, в Молдова. Разбери че не можеш просто да махнеш емблемата от сградата на А2 на Симеоновско шосе, да скриеш бентлитата от паркинга и да напишеш "ЦРУ, Ленгли, Вирджиния". Утре какво, ще снимате Полиграфическия и ще напишете Пентагон

    PS !!! ЗА МАЛКО ДА ЗАБРАВЯ !!! ЗАРАЗНО Е !!! Долф Лундгрен също е в кюпа !!! Него пък не съм го гледал във филм не-сниман в България от средата на 90те насам ! Явно се е заразил от Вандал в първия "Universal Soldier"...
    Последно редактирано от Goblin; 15-11-13, 20:34.
    Издъних се на Тюринг теста

  • #2
    До: Жан Клод ВандаЛ и ластика

    Да добавим и Уесли Снайпс, може и други, списъка не е много кратък. Не ги жали. Добре им е тук, от някои лично съм го чувал, от други през близки познати . Или може би не съвсем... Единият искаше да му пусна интернет, който да ползва от всяка точа на Земята... Като чу цената се отказа . Така че явно не е съвсем като у Холивуд .

    Принципно обаче не е лошо за България. Колкото и доблнопробни бози да са, все пак са кино. Дават хляб и опит на оператори, монтажисти и т.н., че дори и на статисти и второстепенни актьори. Някой ден ще има и нормално българско кино, аме без кадри с опит поне във второстепенни продукции, няма да стане.

    П.П.: И явно не си гледал часта на Октопод, в която вилата в полите на Витоша се оказа, че е Алексанъдр Невски, интериора залите на Софийския университет, а задния вход Народния театър срещу Военното министерство . Ама това е защото ги знаем тези места, на непознати терени, кой знае колко подобни, ала Хиперион, сгради ни показват .
    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 15-02-10, 15:00.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Жан Клод ВандаЛ и ластика

      А, не споря, War Inc. беше силно читав филм, Hitman също Аз съм егоист, оплаквам се аз, дреме ми за тях

      ИСКАМ ПАК ДА ВИДЯ ВАНДАЛ НА МЯСТО КЪДЕТО НЕ СЪМ БИЛ !!! Моля те бат' Жан Клодеее

      PS Вземи и Долф. Уесли Снайпс и Морган Фриймън ги остави, те все още не са се оластичили съвсем.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

        Като говорим за ВанДал, и за ластична гъвкавост...




        Един петдесет и три годишен чичко, два камиона, два шофьора, един режисьор, един оператор, две планки на огледалата. И все пак един скрит подсигурителен кабел за всеки случай. Да даде Оня Горе всекиму


        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

          Шапки долу! Отдавна не бях гледал толкова майсторска работа! Като идея - най вече...

          Коментар


          • #6
            От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

            И между другото на цял екран гледайки скоростта на движение на отделните дреболии (глезените му, ръцете на шофьорите) - скоростта си е нормална, не е забързвано нищо. Играчи
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

              Наркотиците не прощават на никого,дори и на Ван Дамчето.
              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
              Dacia Duster 4WD

              Коментар


              • #8
                От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

                Това в каква връзка беше ?
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

                  Бива ги. Аз обаче карам СААБ. Жалко.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    И между другото на цял екран гледайки скоростта на движение на отделните дреболии (глезените му, ръцете на шофьорите) - скоростта си е нормална, не е забързвано нищо. Играчи
                    Вероятно е както казваш, като изключим дребната подробност, че е заснето при движение на камиончетата напред, а в рекламата се местят в обратна посока...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

                      Браво!
                      Шапка му свалям!
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

                        Напред, назад - шпагатът си е шпагат, него не можеш да го направиш наобратно. Да не говорим, че нашенецът на 53 не може да си завърже и обувките... от шкембе, не от друго

                        Коментар


                        • #13
                          От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

                          Днес всеки рекламира това клипче и говори, Ван Дам какъв алкохолик е бил, а сега и наркоман.
                          Майстор е на шпагата, а и на бойните изкуства.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Вероятно е както казваш, като изключим дребната подробност, че е заснето при движение на камиончетата напред, а в рекламата се местят в обратна посока...
                            Ако е заснето при движение напред, значи шофьорите са карали напред гледайки в огледалата си през цялото време. Там е работата че карат баш назад.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: Жан Клод ВандаЛ и ластика

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Ако е заснето при движение напред, значи шофьорите са карали напред гледайки в огледалата си през цялото време. Там е работата че карат баш назад.
                              Аз пък все си мисля, че карат напред и наблюдават и внимават цялата процедура да се изпълни - идеално. Това назад според мен е възможно само 1:1 000 000. Карали са напред и клипчето е направено така, че да изглежда назад.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X