Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

    здравейте колеги, през дилема съм какъв мултитул да си взема. Избора си сведох до два модела Vicotrinox swisstool spirit s и Leatherman Wave.
    http://www.swissarmy.com/MultiTools/...product=53809&
    http://www.leatherman.com/multi-tool...ools/wave.aspx
    Има ли от вас някой, който да ползва тези модели или поне да е запознат с тях в детайли? Прегледах всичко из нета, но искам да чуя и хора, на които са им били в полза. Поздрави!
    Honda HR-V 4WD D16W1

  • #2
    До: Victorinox или Leatherman

    Тоя Викторинокс няма ножица. Лично на мене ми липсва, макар че инструмента е някакъв американски Шрад, или както там се казва.
    Ножицата се оказва удивително често нужен инструмент, особено ако ти я няма в джоба. Извънредно противно.

    Коментар


    • #3
      До: Victorinox или Leatherman

      Ползвам викторинокс,но от по-стария модел,с по-ръбестата дръжка.Което е малко неудобно,защото те заболява ръката,но този от линка е с по-удобната дръжка.Иначе е много качествен и с голям набор от унструменти.Използвам го около две години.Не е лошо да погледнеш и предишния модел,защото има известни разлики в оборудването.За летерман няма никакви наблюдения,дано някой колега да е запознат.Хубавото на викторинокса е,че има и резервни части и аксесоари.Подкрепям Стефан,ножица е нужна,а стария модел няма.
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #4
        До: Victorinox или Leatherman

        другия вариант на Spirit има ножичка, но е само с едно острие и то е серетирано, само това не ми харесва. http://www.swissarmy.com/MultiTools/...product=53800&
        Honda HR-V 4WD D16W1

        Коментар


        • #5
          До: Victorinox или Leatherman

          Ползвам тоя модел на Летерман, но по-ранна версия която има лека разлика в окомплектовката. Като цяло съм доволен. Спрямо Викторинокс (стария модел) предимството му е, че е малко по-компактен и по-лек. Като недостатък - Викториникса има фиксатор на отверките, докато Летермана няма и трябва повече да се внимава като се работи. Визуално Викторинокса изглежда по-добре направен, в смисъл металните повърхности са по-добре полирани. В това отношение Летермана седи с една идея по-грубичък.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            До: Victorinox или Leatherman

            Имам Викторинокс от 10-ина месеца и съм много доволен. Нямам забележки по качеството и якостта.

            Но бях мераклия за Ледерман и досега ми се струва, че инструментът е по-добър, особено след като колеги ми дадоха да разгледам техните - наистина бяха в по-големия вариант, а това променя нещата.

            На моя "туул" - също Spirit, има ножичка, но няма ножче, тя е на същото място, както се вижда по снимката.

            Като допълнителен комплект в моя случай има нещо като "мини-трешчотка" с различни накрайници. Остроумно и яко нещо - чак ми е мъчно, че не се налага да го използвам по-често.

            Поздрави!
            Прикачени файлове
            Искам България чиста!

            Коментар


            • #7
              До: Victorinox или Leatherman

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Като недостатък - Викториникса има фиксатор на отверките, докато Летермана няма и трябва повече да се внимава като се работи.
              Всички инструменти на Ледърман се заключват .
              Ако на някой му е интересно може да метне по едно око на ревютата на Чардж . По-скъп е от Уейв но си заслужава всяка стотинка.

              http://www.tackletour.com/reviewleathermanchargeti.html
              http://www.equipped.org/lm_charge-wave.htm
              http://playground.sun.com/~vasya/LeathermanCharge.html
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • #8
                До: Victorinox или Leatherman

                Ако имаш много пари за това - търси шведски. Цените са безобразни, но пък комплектацията е - ум да ти зайде. Има даже сгъваеми гарги, незаменимо. Какво има в дръжките им и не помня, докарва заекване и у възрастни. От клещите има и сапьорни, те не виждат бодливата тел например, това е безценно за ендуристите във вилните зони. Има със сложен профил, спокойно може да отвориш часовникарска работилница насред полето. Не помня какво още има, призлява ми. Обаче цените ... (((

                Коментар


                • #9
                  До: Victorinox или Leatherman

                  Не, че е невъзможно и аз да не съм разбрал как става, ама май няма фиксатор. Говоря за "късите" инструменти. Двата ножа, пилата и триона имат.

                  Редакция:
                  Сега се загледах по-подробно в снимките на новия Уейв. Разликите с моя са доста и като че ли новия има фиксатор. Май е дошло време за ъпгрейд.
                  Прикачени файлове
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Victorinox или Leatherman

                    Май разликата е в качеството на калъфа. Ледермана е с кожен. Иначе и двата са без забележки.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #11
                      До: Victorinox или Leatherman

                      Аз съм пръскал върха на кръстата отвертка и на двата. Това определено е забележка.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Victorinox или Leatherman

                        Е на това у наше село му викат "Ръце клещи г.з менгеме...".

                        Стефане това са си любителски интрументи все пак. Сериозните фирми дават доживотна гаранция.Ледерман е с 25 год. ограничена. А Викторинокс - не знам.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #13
                          До: Victorinox или Leatherman

                          Първоначално публикуван от radev76 Преглед на мнение
                          здравейте колеги, през дилема съм какъв мултитул да си взема. Избора си сведох до два модела Vicotrinox swisstool spirit s и Leatherman Wave.
                          http://www.swissarmy.com/MultiTools/...product=53809&
                          http://www.leatherman.com/multi-tool...ools/wave.aspx
                          Има ли от вас някой, който да ползва тези модели или поне да е запознат с тях в детайли? Прегледах всичко из нета, но искам да чуя и хора, на които са им били в полза. Поздрави!
                          Аз съм с такъв Викторинокс, кратки впечатления:
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...2&postcount=11

                          Не съм запознат с Ледърман наживо, но Викторинокса е отличен.
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Victorinox или Leatherman

                            Викторинокс съм виждал на много места в България (имам Херкулес и съм много доволен от него), но Ледърман - не си спомням дали може да се купи от тук, съответно резервни части и аксесоари няма ли да са проблем?
                            Зима иде

                            Коментар


                            • #15
                              До: Victorinox или Leatherman

                              Брата има Leatherman Wave и за 2 години грешка няма.Само едно не му харесвам - мальк е,на моя модел са му по-големи клещите и по-удобно се работи ако е някаква тегава работа.Тоя обаче има трион на който не му се сменя резеца или с 2 думи триона си стои там и не се сменя.Много по-здрав ми се вижда от моя на който се сменя,но е по-тьньк.Минава през 2Х4 / инча / за нула време.






                              ^^^^^^^ е за тоя трион говоря тука,пьрвия.


                              Аз ползвам това долу,Leatherman Surge


                              Мальк му триона,но пьк цената му почти двойна.Вьпреки цената ти го препорьчвам обаче.

                              Викторито не сьм го ползвал,имах едно малко едно време и нежно ми се видя,а и не му помня модела.Гербер е другата евтина алтернатива,но ако си мераклия на тия горе................вземи втория.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X