Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

    Първоначално публикуван от festonato Преглед на мнение
    Надявам се да съм бил полезен и изчерпателен.
    Полезен - едва ли. Изчерпателен - категорично не.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

      Първоначално публикуван от festonato Преглед на мнение
      Първо клещите на Wave ме влудиха, когато видях, че при рязане на тел блокират, а при отварянето им със сила се сгъва дръжката.
      Малката отвертка на ледъра се чупи стандартно много лесно. Служи само и единствено за очила, и то с некачествени,лесноразвиващи се винтчета.
      Клещите ги пръснах при затваряне на малко леко заяло водопроводно кранче.
      Острието се затъпява лесно, стоманата е 420 ако не се лъжа, и се драска.
      Острия връх на ножа изчезва също много бързо.
      Линията му незнам кой я е използвал, но за мен е безполезна.
      Ножичката е страхотно удобна да си срежеш палеца.
      Да не говорим, че хваща ръжда.
      Относно Гаранцията на Ледерман 25г. не се лъжете. Няма такова нещо.
      Ако искаш да ги имаш трябва да ги пазиш, да внимаваш, да ги чистиш, да ги поддържаш.

      И при всичкото това му искат куп пари.
      Живей си живота, не робувай на вещи.
      Не си пилейте парите за този продукт.
      Свободно съчинение на тема - Киселото грозде.
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

        Според мен на този дето го е написал, ако случайно си вярва, спешно му трябва трудова терапия с мотика, под особено наблюдение. След някой друг месец, може да му се връчи по фин инструмент - кирка да речем...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
          Свободно съчинение на тема - Киселото грозде.
          И аз мислех нещо такова да напиша ама нямаше да съм толкова тактичен та си замълчах. Интересното е, че наистина ни мисли за паднали от небето.
          Ползвам продукти на фирмата от доста години. С такъв нож на кръста прекарвам в моретата със седмици. На солена вода. Кое му ръждясва? И как точно си реже палеца с ножицата? Че и останалите измишлиотини...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

            Хи хи, този май си прави майтап, както в темата за пресата за коса Или има акции във Викторинокс. А може и жена му да е изневерила с някой фен на Ледерман и той да е натрупал злоба към тула, иначе няма как да си обясня така "подробното" писание за него

            Коментар


            • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
              ......иначе няма как да си обясня така "подробното" писание за него
              Имам заможен приятел, който не харесва нищо струващо над 15 лв.
              Има мултитул от 10 лв, който ползва за отварачка на бутилки. Естествено е ръждясал, потрошен и разплескан. Изказването му на тема мултитул на стойност над 100 лв - И ся туй ко прай? Дай да го хакна с чука да видим колко е здрав! Нали титан, ала-бала. И моя железен и тоя. Тос зако струва колкот колата ми? Ела да видиш ко газуву си напрайх на колата за същите пари.......
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                Първоначално публикуван от festonato Преглед на мнение
                Относно Ледърман и Викторинокс. Искам да каже мнението си относно Leatherman Wave...
                Една снимка заменя 100к думи. Очакваме включване със снимки. Особен интерес за мен са такива показващи ръждата по летермана. Ако има и дълбока корозия, още по-добре...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                  Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                  Имам заможен приятел, който не харесва нищо струващо над 15 лв.
                  Има мултитул от 10 лв, който ползва за отварачка на бутилки. Естествено е ръждясал, потрошен и разплескан. Изказването му на тема мултитул на стойност над 100 лв - И ся туй ко прай? Дай да го хакна с чука да видим колко е здрав! Нали титан, ала-бала. И моя железен и тоя. Тос зако струва колкот колата ми? Ела да видиш ко газуву си напрайх на колата за същите пари.......
                  Много смях......Ама, като се замисли човек.....има малко истина в това. А?

                  Коментар


                  • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Една снимка заменя 100к думи. Очакваме включване със снимки. Особен интерес за мен са такива показващи ръждата по летермана. Ако има и дълбока корозия, още по-добре...
                    Сега остава колегата да пусне една снимка на "LODERMIN" или нещо подобно, и всички да разберем точно за какво става на въпрос.
                    Аз от известно време ползвам LEATHERMAN SURGE (е нема такъв кеф),мога да кажа на рекламния агент на Викторинокс, че с моя режа и тел и косъм с ножицата на клещите. Не искам да кажа нищо против "Викторчо" защото не съм имал такъв.
                    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                    (А1+)
                    О877ООО98О

                    Коментар


                    • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                      Не е никакъв рекламен агент на Викторинокс... то така реклама не се прави... обикновен трол си е ;-) от тези форумните тролове. Е, вече е схванал, че в нашият форум, троловете, за нула време се самонабучват на шиша и с последни сили бавно се завъртат...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                        Аз съм виждал на живо въпросният модел Уейв. Нямам такъв, понеже вече си бях купил Гербер и СОГ. Мой колега има този Уейв, с него бе изкарал 2 мисии в Ирак и една в Афганистан. Отделно всеки ден новене и употреба в БГ. Още е жив и здрав. Спомням си как в Афганистан въпросния колега намери парче многопластов фазер около 15 мм дебел и си направи нещо като масичка (бюро) с въпросния модел на Ледерман. Триона си върши работата перфектно. Върши си работата повече от перфектно, особено когато е единствения инструмент с който човек раполага. Тогава беше по-скъп от моделите в класа си, но да не забравяме, че тази марка по-принцип не е от най-ефтините. Сега като гледам цената му е от порядъка 50-60 долара. За тази цена е супер. Аз съм с две ръце за модела, тъй като се е доказал пред очите ми.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                          Бе да бъдем честни и почтени и аз съм виждал Wave с "разминати" клещи- при това повече от веднъж. Навремето имаше доста такива рекламации - основно от индивиди в категория "мозъчни донори след успешна операция".... Както казваше един инструктор в Хеклер и Кох - "дай на идиота (конкретно той казваше GI - синонима на кашик за американците) време и възможност и той ще счупи и наковалня- чука не е предизвикателство - там има дръжка".
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                            Няма нещо, което да не може да се счупи. Ама не мога да се съглася с колегата

                            Ако трябва да сме честни тия мултитулс са декоративна работа.
                            Имам Гербер с режещи твърдосплавни пластини на клещите, от американския армейски комплект на М4, оригинален от всякъде. Какво ли не съм го правил, много работа е свършил. Купих СОГ-а понеже едната твърдосплавна пластина се счупи от многото ми акъл, а аз заголвам и режа кабели постоянно. А цената на комплект пластини бе 40+ долара в нета. В ПиЕкс-а СОГ-а бе на цена около 60 долара при около 150 долара пазарна цена зза цивилни. Само за това го взех. И той много работа свърши. Въобще за мултитул лоша приказка не мога да кажа, освен на 26-доларовите Герберчета на промоция, коментирани тук в тази тема (ония малките), които са с ужасно заключване и няма шанс с потна или мазна ръка да работиш с него, за разлика от 99% от другите мултитулове. А и дръжките са къси и "рамената" не стигат при натоварване на клещите.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                              Приятели, благодаря ви за отзивите. Нека снимките отговорят на съмненията ви. Да спечеля малко уважение, че засега съм определен като анонимен трол, на който и мотика му дадохте за заточение, а никой не каза "Братле, ей това са 150лв на вятъра, съжалявам. Пак добре че не си се наводнил, когато това се е случило." Няма Викторинокс, няма Ледерман, това са просто имена. Има "става" и "не става". На това сега му казвам НЕ СТАВА. Погледнете го, става ли?
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040897.jpg
Прегледи:1
Размер:93.6 КБ
ID:5464192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050036.jpg
Прегледи:1
Размер:52.7 КБ
ID:5464193Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050038.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5464194Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050040.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5464195Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1050042.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5464196

                              Коментар


                              • От: Leatherman Charge vs Victorinox Spirit

                                Щом си рекъл, да си премерим ръждата.
                                Мултитулът на снимките е на около 10 (десет) години. Ползва се доста интензивно. То си му и личи. Не е лъскан за да е по-фотогеничен на снимките. Това си му е обичайният вид.
                                По двубалната система "става - не става", според мен "става".

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Letherman_03.jpg
Прегледи:1
Размер:119.9 КБ
ID:5464398
                                Прикачени файлове
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X