Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

    Колата е дизелов Ситроен ХМ затънал в преспите, с зимни гуми Мишелин отпред, вериги няма, мястото е сателитния център на бтк в Плана планина.
    След недобро преценяване на наклона пред входа, колата вече не може да издрапа по снега нагоре.
    Дайте някакви идеи как с подръчни средства да я изкарам от там.
    Проблема е че май отпред няма теглич за дърпане.
    Днес се борих половин час ринах сняг ама не става,
    Казаха ми за някакъв номер с намотано въже около джантите я дайте някаква такава идея
    Ники

  • #2
    До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

    Бутане?
    Отпред трябва да имаш за теглене ...
    Грандоман WJ 3.1 QD

    Коментар


    • #3
      До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

      Опитай се да я обърнеш. Не по таван, де И да я изкараш на заден.....

      Това с въже, ако нямаш блокаж - нищо няма да свършиш.....

      По лесен начин - с много пясък. Което е най-лесно за реализация.
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

        Номерът с въжето около джантите е за достатъчно големи джанти, за да не опира в спирачния апарат.

        Просто го прекарваш през дупките на джантата, все едно стягаш гумата към нея. Става като вериги за сняг.

        Да дойдем да те издърпаме? Къде е това по-точно? Отпред не може да няма място за теглене, а ако пък съвсем няма, има носачи - за тях винаги може. Друг вандалски начин за теглене е за монтажната кука на двигателя или друг по-здрав детайл по силовия агрегат.

        Коментар


        • #5
          До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

          Пак не разбрах като хората.... Говорите за "вериги" от въже, нали?
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

            пробвай на заден ход. имаш много по-добър шанс така със предно и добри зимни гуми.успех. а не можеш да нямаш за теглене място.виж на бронята капачка, под нея трябва да има резба (обратна е !) и някъде трябва да имаш кука (халка) която се завива там....
            висете отпуснато

            Коментар


            • #7
              До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

              Човека е чувал за сиромашката лебедка(железа,заварени за джантите,които намотават въже докато боксуват).Единственото подръчно средство обаче е мобилния телефон,ползвай жокер обади се на приятел с джипка
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                Ако положението е доволно зле викни 112. Колега от форума беше писал наскоро, че са му помогнали.http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=85784
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • #9
                  До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Номерът с въжето около джантите е за достатъчно големи джанти, за да не опира в спирачния апарат.

                  Просто го прекарваш през дупките на джантата, все едно стягаш гумата към нея. Става като вериги за сняг.

                  Да дойдем да те издърпаме? Къде е това по-точно? Отпред не може да няма място за теглене, а ако пък съвсем няма, има носачи - за тях винаги може. Друг вандалски начин за теглене е за монтажната кука на двигателя или друг по-здрав детайл по силовия агрегат.
                  Мерси за предложението но засега не искам да ангажирам хора.
                  Пробвах на заден но няма шанс, наклона е голям и се пързаля.
                  Дори когато е спряна на скорост ако я бутнеш отзад и се пързулва.
                  Пробхаме един приятел да ме бута докато карам но ефекта е близо до 0.
                  Иначе за джип имам една колежка с фронтера която каза че може да ми я даде ама аз да се оправям сам с дърпането. Страх ме е да не забутам и фронтерата там и да няма измъкване че била с гадни гуми.

                  Колата се вижда на снимката къде е.
                  Прикачени файлове
                  Ники

                  Коментар


                  • #10
                    До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                    Ако е по къса отсечката пробвай номера със стелките-залагаш ги по патя и драпаш полека.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                      Стелки нямаш ли? Подлагайте стелките под колелата с много малко газ на втора - да се дави двигателя. Трябват поне трима души - един на волана и по един на колело със стелка. Подлагате, мръдвате 10 см, после пак, и пак, и пак... докато излезе. Ако има и наколко човека да бутат отзад е още по-ефективно.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #12
                        До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                        В такава обстановка е напълно допустимо и да я теглиш нагоре без човек вътре. От друга страна, пропускаш възможността за купон горе.

                        Номерът със стелките е хитър, не бях се сещал.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                          Я изкарай няколко човека от този център за ушите и да бутнат за две минути са те изнесли на ръце.
                          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                          LZ1YBB

                          Коментар


                          • #14
                            До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                            Това със стелките го пробвах миналата седмица на един лед с друга кола обаче и ефекта е почти нулев може би защото стелките са ми текстилни а не гумени, минават под гумата и изхвърчат и колата си седи на място.
                            А там дето е ситроена няма да помогне много понеже има доста дълго за катерене.
                            От центъра няма кой да помогне че са 3 ма човека на кръст там.
                            А да занимавам 112 с подобни глупости е абсурд при положение че имат доста по отговорни задачи.
                            Така или иначе тая вечер минах сигурно 5 км по снега от там до селото за да се прибера.
                            Искаше ми се да си изкарам колата от там преди пролетта че ми е някак некомфортно така
                            Ники

                            Коментар


                            • #15
                              До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                              Абе какво се церемониш...извикай някой да те дръпне и толкова...Тука из форума все някой от София не вярвам да не дойде да ти помогне!
                              или си купи вериги!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X