Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

    Абе, кое село е това? Айде на нощна разходка

    Коментар


    • #17
      До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

      Номерът със стелките е хитър, ама не работи, поне не и при мен... Пробвал съм го няколко пъти на лека кола със задно и ефект=0, както и при колегата. А щом е заледен баира и вадене на буксир не е много добра идея. Само пясък/чакъл/ на пътя и на собствен ход. Или най-добре - вериги...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

        Намира се тука някъде- след село плана се пада в горите.


        http://maps.google.com/maps?f=d&sour...38581&t=h&z=15

        А за веригите лесно ама нямам толкова пари в момента, Пък и вериги за 15ки широки 195 сигурно ще са доста парички
        Ники

        Коментар


        • #19
          До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

          Ех, па си ми далече... Откакто си взех джипката само се оглеждам кой да дръпна, и на кой да помогна... Засега само четири пъти ми се случва.
          Като няма теглич отпред, виж пък отзад дали има, пак ще стане.
          Пробвай да спаднеш гумите; ако няма коловози.

          Успех!

          Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
          Колата е дизелов Ситроен ХМ затънал в преспите, с зимни гуми Мишелин отпред, вериги няма, мястото е сателитния център на бтк в Плана планина.
          След недобро преценяване на наклона пред входа, колата вече не може да издрапа по снега нагоре.
          Дайте някакви идеи как с подръчни средства да я изкарам от там.
          Проблема е че май отпред няма теглич за дърпане.
          Днес се борих половин час ринах сняг ама не става,
          Казаха ми за някакъв номер с намотано въже около джантите я дайте някаква такава идея
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • #20
            До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

            Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
            Намира се тука някъде- след село плана се пада в горите.


            http://maps.google.com/maps?f=d&sour...38581&t=h&z=15

            А за веригите лесно ама нямам толкова пари в момента, Пък и вериги за 15ки широки 195 сигурно ще са доста парички
            70лв на Бриколаж. Ако няма пасващи от другия вид - 30лв.

            Кога ще си тръгваш оттам?

            Коментар


            • #21
              До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

              Здравей знам каде си ако ти трябва помош кажи утре да си направиме една разходка и да те измакнеме
              [B][COLOR=Red][SIZE=4]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/SIZE][/COLOR][/B]

              Коментар


              • #22
                До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                70лв на Бриколаж. Ако няма пасващи от другия вид - 30лв.

                Кога ще си тръгваш оттам?
                Аз си тръгнах пеша от там и я зарязах колата. Няма да спя там я.
                Ако случайно си от този край не бих отказал малко компетентна помощ, но ако си далеч категорично отказвам да те занимавам.


                70 лв е чудесна цена ама защо мамка му защо нямам точно сега толкова излишни.
                Ники

                Коментар


                • #23
                  До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                  Глупости, ще ме занимаваш. Според тукашните порядки, ще се събере БРИГАДА!

                  Живея в София, не е толкова далече.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                    Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                    Аз си тръгнах пеша от там и я зарязах колата. Няма да спя там я.
                    Ако случайно си от този край не бих отказал малко компетентна помощ, но ако си далеч категорично отказвам да те занимавам.


                    70 лв е чудесна цена ама защо мамка му защо нямам точно сега толкова излишни.

                    Обади ми се (на тел. в подписа) ,или дай тел за връзка... ще те изтегля от там.
                    ------------------------------------
                    тел. O878 9ЧЧ 999

                    Коментар


                    • #25
                      До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                      Бе дайте да ходим да го вадим сега. Тъкмо ще е по-забавно вечерта
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                        Ние сутринта се събираме в 10.00 часа в Бистрица и ще се "разхождаме" точно в този район, ако не сте го измъкнали дотогава ще минем да помогнем на колегата.
                        www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                        0898777327

                        Коментар


                        • #27
                          До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                          Колега въпросната постройка как се отоплява? Ако е на парно с котел на въглища отиваш и взимаш няколко кофи згур и мяташ по пътя това е изпитан метод от години насам из селата.
                          0-

                          Коментар


                          • #28
                            До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                            Здравейте, колеги! По стечение на обстоятелствата бях в района преди година по същото време и същите условия, само че късно вечерта. Бях с пасат комби. Когато стигнах до портала на станцията, разбрах, цхе път има само на обратно. Тогава се сетих за наклона, по който достигнах до там и много се радвах, че имам вериги. Та на въпроса: наклона в началото е доста сериозен и си трябва хубаво засилване и равномерна газ почти до излизането, като по пътя има и няколко кофти остри завоя, на които не бива да се губи самообладане и газ. Иначе за джип едва ли е сериозен проблем, но с тегленето не знам доколко ще е леко приключение. Съжалявам, че съм далеч, с радост бих помогнал! Успех!
                            Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
                            Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
                            0886500886
                            LZ2TDK

                            Коментар


                            • #29
                              До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                              Благодаря ви много за отзивчивоста.
                              Мисля да се възползвам от предложението на колегата Димитър Желязков който каза че ще е в района че просто сърце не ми дава да занимавам някой друг от по далече
                              Ники

                              Коментар


                              • #30
                                До: Идеи за изкарване на кола по стръмен заледен път

                                Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                                ... сърце не ми дава да занимавам някой друг от по далече
                                защото не знаеш какъв купон става!

                                Но те ще те измъкнат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X