Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Якета и панталони-съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Якета и панталони-съвети?

    Първоначално публикуван от zero;2931009. Протекторите вътре са на Кнокс е такива сега ги видях, добре ли са? [URL="http://www.thevisorshop.com/en/Knox-AIR-V2-SHOULDERELBOWKNEE-PROTECTOR-Reviews/r-15330.aspx"
    http://www.thevisorshop.com/en/Knox-AIR-V2-SHOULDERELBOWKNEE-PROTECTOR-Reviews/r-15330.aspx [/URL]
    Карай си мотора и гледай да не разбираш дали са добре! Апропо:На какъв мотор ще го возиш тоя панталон?Ако е на скутер в града само , няма да ти е удобен и ще запарва,ако е за кратки дистанции,също. За из града мотодънки са къде , къде по- удобни

    Коментар


    • От: Якета и панталони-съвети?

      Ако ти се дават 20-30 лева вземи тия дето ги показах по-горе.
      Кнокс-а има сертификация само първо ниво ( май? ). Първо ниво го препоръчват за велосипеди, ски...
      За мотори - второ ниво.

      Коментар


      • От: Якета и панталони-съвети?

        egerchev - Да, скутер Sh300 и принципно за града предимно, ама тая година съм намислил да напусна пределите му и да направя някои до 100 км разходчици , ама аз карам и зимъска, та панталона мисля да ми е спътник от септември до май. Не си представям от май до септември да карам с него, за горещото лято в града така и не съм намерил решение за защитата нито на горе нито на долу от кръста
        _kalata_ тези дето ми показваш изглеждат добре а и щом ги препоръчваш.... ще сравня по размер стават ли за мен и може и да си заръчам.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • От: Якета и панталони-съвети?

          За града лятото.....AIR MESH и мотодънки.....ПРОВЕРЕНО МНОГОКРАТНО.А ко не ти се дават или нямаш пари за мотодънки,(че не са и евтини), вземи си едни стари и накарай някоя шивачка да ти ушие джобове за протектори отпред на колената, като ципът е страничен от горе надолу , а не хоризонтален. Там си слагай протекторите от тоя панталон. Плат за джобовете ..от втората употреба някои дънки със сходен цвят дето никой не ги купува . Аз така си направих на мотодънките SPIDY , защото е много по- лесно да си слагаш протекторите външно от колкото , ако са от вътре джобовете. Става за секунди, а и не е грозно , ако плата съвпада. А якето от AIR MESH......ще видиш ,че ще се родиш в жегите. Знам,че не е правилно , ама аз вече и на по- дълги пътувания съм с него .

          Коментар


          • От: Якета и панталони-съвети?

            Дънките и аз ги гледах ама верно скъпи са, и на търгове в ибеи пак и се вдига много цената а и като не мога да ги меря става още по кофти та ще се възползвам от тоя вариант дето ми предлагаш да видим кво ще сътворя Иначе ето ме сега как съм, прясна снимка от тая сутрин да се похваля с панталона Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0113aaa.jpg
Прегледи:1
Размер:58.3 КБ
ID:5705492
            Гледай пък тук за без пари това което ми казваш, само дето марката малко ми неизвестна, има има много як алпинестарс за 250 лева ама.... 250 лева малко ми идват бая http://www.ebay.co.uk/itm/Summer-MCW...ySuEs4b4Kb7fZQ
            Последно редактирано от zero; 05-03-16, 10:08.
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • От: Якета и панталони-съвети?

              Времето за редакция е изтекло, но току слизам от мотора след безмислена градска обиколка да тествам панталона, и тая мембрана дишащата ще да е жива щото като покарам така по някоя отсечк аи се усеща как от всякъде се охлаждам на долу, не знам от времето ли е или от кво ама определено усещането е приятно
              Egerchev изпразни си кутията че неможе да получавал ЛС
              Последно редактирано от zero; 05-03-16, 18:01.
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • От: Якета и панталони-съвети?

                Мото дънките не са само допълителни протектори на колената и хълбоците. Качествените имат и една специална подплата от кевлар на конфликтните зони. За мен оптималният вариант за лятно каране/независимо градско или на дълго/ е мотодънки/на които задължително слагам допълнителен цип за проветение от вътрешната страна на бедрата/, или еърмеш панталони /пак с допълнителен цип/, качествена протекторна жилетка и отгоре еърмеш яке. И хубави летни ботуши, разбира се. И пак тека отвсякъде. А с нормален мото екип/макар и без никакви подплати/ и с вентилация, направо се побърквам и отдавна се отказах да го ползвам лятото.
                BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                Коментар


                • От: Якета и панталони-съвети?

                  Аз вече втори сезон ползвам Ревит Енереджи и съм доста доволен от него. В сравнение с IXS Уизърд-а който имах, Ревита си е класа отгоре. Ползвам го основно за градско - без лятото и за не много далечно извънградско - около 150-180 км. разстояние.
                  Какво ми хареса:

                  Якето е под кръста и пази тази така важна област. Пасва ми идеално и не ми духа вятър от никъде. Подплатата се маха и слага бързо, върши прекрасна работа до около 2-3 градуса над нулата. При по-студено не съм карал. При топло подплатата се маха. Има и ципове за проветрение, плюс дишаща материя-определено работи и създава комфорт. При дъжд също пази- за около 15-20 минути каране в дъжда няма проблеми, на проливен дъжд не съм пробвал. Протектори има както си трябва - стандартно на гръд, рамене и лакти. Якето се облича и съблича много бързо. Прогонването става също много бързо и лесно. Има сравнително висока и плътна яка която също пази добре. Определено е доста комфортно яке според моите разбирания.
                  Не ми хареса:
                  1. Цената.
                  2. Яката се закопчава с копче, което има две позиции. Лошото е че при по - студено време като си сложа шал - Бъф от полартек, който изолира прекрасно и пази от вятър и течение, става малко трудно да закопчея яката. Други кусури няма.

                  Коментар


                  • От: Якета и панталони-съвети?

                    Да кажа и аз с какво съм. Текстилен екип BUESE ADVENTURE. Уж немска марка, но на етикета пише произведено във Виетнам. Много джобове, 2 странични на бедрата непромокаеми, 4 големи на якето и те непромокаеми и още 5 или 6 обикновени плюс на лявата ръка прозрачен за документи мисля че е, и той непромокаем. 2 ципа за вентилация на бедрата, 2 на гърдите и един голям на гърба. Симпатекс мембрана, която се сваля по желание и вътрешно яке за студени дни, което като го свалиш можеш да си го носиш като връхна дреха. Тествано при дъжд 6ч в Алпите. Бях си сух Ботуши Алпинстар с гортекс също не пропуснаха и ръкавици Ванучи и те с готекс, и те не пропуснаха. Прал съм го веднъж екипа, но със специален препарат на максимум 30 градуса. Инак с обикновен и с гореща вода му таковаш мамата. Мембраната се запушва и свива и става обикновен найлон. Протектори на лакти, рамена, гръб, колена, таз, които смених с по-качествени (по препоръка на производителя). Като цяло съм много доволен от комплекта, само дето ботушите мислех че ще се отпуснат малко и ги взех да са ми таман, ама не мръднаха и като ходя с тях ми стискат малко. Aз карах скутера си и зимата при -10, леко ми изстиват бедрата след 15-20мин каране, но те нямат топла подплата, само мембрана. С термобельо всичко си идва на място. Но каквото и да си говорим RUKKA е най-доброто в бранша.
                    Поздрави.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150628_104459.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5715941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160524_090259.jpg
Прегледи:1
Размер:83.7 КБ
ID:5715946
                    Последно редактирано от mutragen; 24-05-16, 09:09.
                    HONDA NC700X '13
                    HONDA Wave 110i '13

                    Коментар


                    • От: Якета и панталони-съвети?

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      Най-простият тест е слагаш го на устата и надуваш. Ако диша, диша, ако не, не. Но това http://prnt.sc/aayvqn не е мембрана и никога не е било. То се вижда. Мембраната е един много тънък слой, като импрегнирана гума от вътрешната страна на плата. Обикновено е бяла, ако е горатекс, или светлосива, ако е симпатекс и т.н. някакъв друг текс... Горатексът е най-добрата мембрана. Тя е американска и обикновено, ако има такова нещо на изделието, то етикетите му са малко по-специални, а подплатите в повечето случаи са мрежести, нали, за да може да диша мембраната. За втора ръка обаче етикети няма и остават само лафовете на продавача за гаранция... За ментетата, обаче и чисто нови да са все си е дърво работата, щото тази мембрана, истинската, оригиналната, си е скъпа, а народът търси евтиното.
                      Да се похваля с новата придобивка.След доста обиколки и мерене на разни "маркови" ботуши, се спрях на този вариант.Като ги обух направо ми залепнаха на краката и се почувствах истински комфортно.Без да ми подпират никъде, без да чувствам подметката, сякаш някъде имам под крака си топче за пинк-понг и т.н.....
                      Макар и да са втора употреба, ми изглеждат с минимални следи от ползване!






                      Ботушите са с всички протектори и дори имат отвори за вентилация...





                      Буквално изглеждат като чисто нови...





                      ...и разглеждайки ги, една супер приятна изненада...Ботушите бяха с мембрана и то най-марковата възможна Gore-Tex... Направо лудница...
                      Не знам до колко работи мембраната, че от неправилна употреба се сговнясва, но факта , че я има означава, че ботушите нови са наистина много висок клас и цена най-вероятно над 350-400лв./това само го предполагам де/




                      П.П.Владич, предвид производителя на ботушите, тия трябва да са с истински Горе -Текс...Сега колко работи не знам, а и няма как да ги надуя..... Въпроса е по-скоро как се поддържат ботуши с такава мембрана.Знам, че принципно изискват по-различна поддръжка...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Якета и панталони-съвети?

                        Алпинстар са това, а не ментета. Мембраната е отвътре там, където кожата е надупчена. По вероятно при ботуши е да се протърка някъде самата мембрана, отколкото да и се запушат порите от пране. Ако ги переш, то това става само с хладка вода и без перилни препарати. За горатекс си има специални перилни препарати, но трудно ще ги намериш в България, пък и няма смисъл, чак толкова... Да е яке да, ама за ботуши...
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Якета и панталони-съвети?

                          А е толкова лесно когато дрехата е с подплата за дъжд + подплата за студено. Всичко в пералнята (без тази за дъжд) слагаш си миризми и ... ухаеш на брокер не на рокер
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • От: Якета и панталони-съвети?

                            Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                            За града лятото.....AIR MESH и мотодънки.....ПРОВЕРЕНО МНОГОКРАТНО.А ко не ти се дават или нямаш пари за мотодънки,(че не са и евтини), вземи си едни стари и накарай някоя шивачка да ти ушие джобове за протектори отпред на колената, като ципът е страничен от горе надолу , а не хоризонтален. Там си слагай протекторите от тоя панталон. .
                            Както някой е написал по-нагоре има разлика в дънките за ежедневно и мотокаране и той не е само в цвета и джобовете за протектори. Моторджийските дънки освен, че имат кевлар/дюпонт/етс. в зависимост от производителят на определени "проблемни" места-хълбоци, дупе, отстрани на коленете-местата, които при падане най-често се търкат в асфалта, имат и подобна материя в самият плат. Така ако паднеш с обикновени дънки при търкането в асфалта те се разтапят и полепват в кожата, отстраняването става хирургично след това, докато моторджийските не се разтапят, ще се разпорят, но няма да си ги белиш от краката после.
                            Доста са скъпи хубавите мото карбон/кевлар/дюпонт дънки, но не е вярно, че в ибея няма попадения, купувам си вече втори чифт за по 20-40 паунда дънки, които иначе нови струват 130-150 евро, и все нови-объркани размери или витринни. Лошото е че трябва да се дебне постоянно, когато ти трябват ги няма
                            Между другото поради грешки или други причини имам доста екипировка с която трябва да се разделя, така че ако на някой му трябва нещо може да ми пише-ботуши, панталони, ръкавици....

                            Коментар


                            • От: Якета и панталони-съвети?

                              Пиша ти ...
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • От: Якета и панталони-съвети?

                                Лично аз си търся дънки, ама по-широки на краката. Взех си едни други, ама са много по мен. Е верно с повече арамид и джобове с твърди протектори на колената. Аз обаче повече си харесвах старият Айкън. Ма бил стар модел и ги няма. Даже сърце не ми дава да ги хвърля. Е го модела: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l225.jpg
Прегледи:1
Размер:7.3 КБ
ID:5718236
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X