Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Якета и панталони-съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Якета и панталони-съвети?

    Имам какви ли не якета (вкл. много скъпи), но като съотношение цена/качество никое не може да бие това:
    http://bgrider.com/products.php?id=39&product=233

    Качеството е достатъчно за да ползвам това яке като основно в 90% от случаите.

    Все още не съм намерил аналог при панталоните...

    Коментар


    • От: Якета и панталони-съвети?

      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
      Имам какви ли не якета (вкл. много скъпи), но като съотношение цена/качество никое не може да бие това:
      http://bgrider.com/products.php?id=39&product=233

      Качеството е достатъчно за да ползвам това яке като основно в 90% от случаите.

      Все още не съм намерил аналог при панталоните...
      Ебаваш се нали?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Якета и панталони-съвети?

        Съвсем не. След 6 години служба първото ме напусна. Сега съм на второ.

        Коментар


        • От: Якета и панталони-съвети?

          Колеги днеска най после си намерих панталон дето да ми харесва хем как седи хем да ми е що годе по мярка Става дума за един Ревит този: http://www.fc-moto.de/Revit-Factor-2...FfEV0wodLZUJQg взех го втора ръка неразличим от нов е. Обаче реших да тествам как е на вода и греда, грабнах душа почнах да го мокря и подгизна А в сайта пише че е уотърпрофт и няква си мембрана. Та аз така като млад в тая област бихте ли ме просветлили кво се случва Не че ми е толкова фатално, в мотора винаги си нося един дъждобранен които мога да облека върху или под този, ама що така?
          п.п. след като прочетох отзивите в ФЦ май разбрах де е проблема, проблема е че моя му няма термо и водо защитния хастар, аз мислех че външния плат е важен за дъжда, ква фаида панталона да подгизне целия пък ти да си сух, е файда е де, ама ми се види странно, но както казах нов съм не разбирам. Нищо аз тая мембран аи хастар так аили иначе едва ли някога щях да ги ползвам предвид моите условия на каране.
          Последно редактирано от zero; 03-03-16, 19:28.
          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

          Коментар


          • От: Якета и панталони-съвети?

            Ами той панталона винаги ще подгизне, въпроса е този които вътре в панталона да не подгизне . Особенно при панталони с мембрана която се маха, след дъжд изглеждат все едно си вир вода, обаче като ги свалиш с изненада установяваш, че отдолу си сух (това при положение че е качествена мембрана)
            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • От: Якета и панталони-съвети?

              Ясно, значи грешката е в мене няма страшно тогава Иначе хубаво че те послушах колега, панталончето е екстра решение с протекторите в него. То като се замисля и якето ми има две подплати, една термо и една като гумирана за дъжд но нея никога не съм я слагал, валял ме е бая як дъжд с него и дори без подплатите не ми пропусна, верно че дъжда беше едва 10 -15 минути щото карах толкова бързо че го изпереварих по пътя хехехе, ако ме беше валяло 30 мин сигурни щях да се наквася Сега ще видя новото яке като доиде тея дни на аплинестарс като пише и на него уотърпрофт кво ще се случи под душа Остават ми някви по лаит ботички и съм готов за околосветско
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • От: Якета и панталони-съвети?

                не съм се ровил конкретно за панталона ти, но има два варианта - подплатата да е във външния слой на панталона или да е отделна сваляема част.
                Като гледам цената, май ще да е първия случай.
                Основният недостатък на вградените мембрани, е че са изложени на външни вредители - пясък, насекоми, масло, бензин и т.н. боклуци, които скъсяват живота им. Като се задръстят тези мембрани спират да работят като хората - пропускат вода или запотяват.. понякога и двете .
                Друг начин успешно да убиеш мембрана е неправилно пране, което е по-вероятно да се случи, когато е във външния слой.
                Провери с кой вид мембрана е панталонът ти и ако е със сваляема можеш да се поразтърсиш из ибей само за нея.

                Коментар


                • От: Якета и панталони-съвети?

                  Ами според коментарите в ФЦ мото мембраната е сваляема заедно с хастара, "Thermomembran und Regenmembran lassen sich ganz leicht herausnehmen und auch wieder einsetzen." В превод: (Термо мембраната и дъжд мембраната могат да се премахнат много лесно а също и да се поставят)
                  Аз я намерих в ибеи какво мяса http://prntscr.com/aayvqn както казах не държа на нея, но ако се беше оказало че самия панталон трябва да пази от дъжда чувството е съвсем друго
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • От: Якета и панталони-съвети?

                    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                    Ами според коментарите в ФЦ мото мембраната е сваляема заедно с хастара, "Thermomembran und Regenmembran lassen sich ganz leicht herausnehmen und auch wieder einsetzen." В превод: (Термо мембраната и дъжд мембраната могат да се премахнат много лесно а също и да се поставят)
                    Аз я намерих в ибеи какво мяса http://prntscr.com/aayvqn както казах не държа на нея, но ако се беше оказало че самия панталон трябва да пази от дъжда чувството е съвсем друго
                    а така! браво за новата покупка. наистина трябва да бъдеш много внимателен с прането, ама като е ново-за к'во го переш? да -опита под душа помага,но не забравяй, че когато караш краката ти излъчват топлина, която се отвежда навън благодарение на тези модерни материали. колкото до превода моят е от английски: "сваляща се топлинна подплата допълва интегрираната водоустойчива, дишаща мембрана". т.е. мембраната е в горния слой, в самият плат,а сваляемата част е термо.

                    Коментар


                    • От: Якета и панталони-съвети?

                      Да. Точно така. Мембраната е интегрирана в задната (вътрешната) част на повърхностният слои и не може да се сваля. Това на снимката е просто някакъв шушляк, който е възможно да е водоустойчив, но в никакъв случай не е дишаща мембрана. И да... Мембраните се перат със специални препарати в хладка, а не с вряла вода. Ако се перат с обикновени перилни препарати, или със сапун микро порите им се запушват и вече не са мембрани. Остават си в известна степен водоустойчиви, но вече не “дишат“.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Якета и панталони-съвети?

                        То кои го знае с какво и как е пран, нали ви казах че е втора ръка Той нека си пропуска, ама дано поне диша , ще си покаже в по топлото време, лошото е че нямам база за сравнение да знам какво е нормалното чувство в по топло време с него. Инак мирише на перилен препарат дето перат дрехите втора употреба, знаете как миришат дрехите в магазин за втора употреба, нищо чудно да са ги прали в общ кюп на 80- градуса че да се изперат хубаво преди да ги продадат. Но както е казал народа за толкова пари - толкова, като искам всичко да си му е на ред, кихам едни 250-300 лева за нов такъв и си го третирам по правилата За мен по важното беше да си осигуря и някаква защита от кръста на долу че така си я карам по анцузи и дънки Мислех с допълнителни наколенки но така и не намерих някои по прибранки, все са едни грамадни и малко нелепо с тях на тоя градски скутер За това се спрях на варианта панталон, и то втора ръка, за да трупам опит та един ден да знам като си купувам нов какво точно искам от един панталон, а не да карам на принципа проба- грешка. Я сега ми кажете има ли начин да разбера тая мембрана запушена ли е, диша ли не диша ли, при кви температури не трябва да спарва ако е на ред. Знам че няма как да се отговори точно на въпросите ми ама опитайте То като се замисля щом пропуска водата така лесно значи си е отпушена хахаха, язък видя ли са и сметката
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • От: Якета и панталони-съвети?

                          Най-простият тест е слагаш го на устата и надуваш. Ако диша, диша, ако не, не. Но това http://prnt.sc/aayvqn не е мембрана и никога не е било. То се вижда. Мембраната е един много тънък слой, като импрегнирана гума от вътрешната страна на плата. Обикновено е бяла, ако е горатекс, или светлосива, ако е симпатекс и т.н. някакъв друг текс... Горатексът е най-добрата мембрана. Тя е американска и обикновено, ако има такова нещо на изделието, то етикетите му са малко по-специални, а подплатите в повечето случаи са мрежести, нали, за да може да диша мембраната. За втора ръка обаче етикети няма и остават само лафовете на продавача за гаранция... За ментетата, обаче и чисто нови да са все си е дърво работата, щото тази мембрана, истинската, оригиналната, си е скъпа, а народът търси евтиното.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • От: Якета и панталони-съвети?

                            Ясно ще го продухам довечера хаха. За ментетата гледам да ги избягвам, предпочитам втора ръка марково от колкото но неим или менте ново Горатекса ми е познат залагам при обувките на него и съм много доволен. Маркови обувки
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • От: Якета и панталони-съвети?

                              Снимката е на термо подплата ревит. Ако на размер съвпада, то не би трябвало да има проблем да я ползваш с твоя панталон.
                              Щом си доволен от това, което си получил за парите си - екстра! Лошото, е че заради подобни изпълнения ( визирам препродажбата на пре..такована екипировка ) хората остават с много грешно впечетление какво реално предлага производителят ( да, пристрастен съм към РЕВИТ ) и после тръгват едни градски легенди.
                              Не знам как са ти продали панталона, но на коленете има джобове за протектори. Има много хубави такива, които вършат по-добра работа от ширпотребните наколенки, а и не са чак толкова скъпи. Хубавото, е че протекторите стареят много по-бавно от останалата част от екипа и спокойно можеш да си ги прехвърлиш на следващия. Нещо такова примерно https://www.louis.de/en/artikel/supe...umber=20019212
                              Ако решиш да купуваш протектори пиши тук за да ти кажа какво точно да гледаш.

                              Коментар


                              • От: Якета и панталони-съвети?

                                Мерси колега, панталона си е с оригиналните протектори на коленете забравих им името ама са двуслоини, от пред е гъвкава пласмаса а зад нея има някво такова като гумирано дето ляга на коленете, имат и нарязано за да могат да се огъват. Панталона има и на хълбуците вградени меки, тези оригиналните ме кефят че Ревит така е измислила джоба за тях че могат да се регулират на три нива на височина нещо което много ме изкефи щото до ся дето бях мерил някои и друг панталон на други марки, като седях прав с него горния ръб на протекторите гадно ми опираха в капачките на коленете и ме дразнеха, а тези сега така съм ги нагласил че са точно над капачката ми и не ме дразнят и като седна си застават точно на мястото, абе супер са. Лоша дума за марката не бих казал освен ако не ме разочарова поне 2 пъти от нови и различни неини продукти. Тук от вас разбрах за нея че е сериозно, изчел съм всичките теми за екипировки и горе долу се ориентирах към какво да се насочвам Като се сетя ще се снимам с тях да ги видите Сега ги продухах - жив е! все още диша хаха. Протекторите вътре са на Кнокс е такива сега ги видях, добре ли са? http://www.thevisorshop.com/en/Knox-AIR-V2-SHOULDERELBOWKNEE-PROTECTOR-Reviews/r-15330.aspx
                                Последно редактирано от zero; 04-03-16, 17:47.
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X