Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Балкан 350

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Балкан 350

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Ява 350 е двуцилиндрова . На този балкан цилиндъра и главата много приличат на тези на MZ-TS.
    Момчатии нещо я бъркате!!! На емзета главата е със странична свещ,цилиндъра е алуминиев с риза а тоя явно е чугунен.Емз повече от 250 см едно цилиндров няма На снимката явно е някаква разработка в конструкторския отдел от която сигурно са произведени единични !броики
    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

    Коментар


    • #17
      До: Балкан 350

      Колеги, мотоциклетът Балкан 250 се произвежда от 1955 год по лиценз на DKW. Много вероятно е да са произведени ограничена серия с двигатели на DKW 350, които са двуцилиндрови и с два ауспуха.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от mitio-minchev; 17-02-10, 21:43. Причина: добавяне снимка

      Коментар


      • #18
        До: Балкан 350

        Та последно,нищо не е сигурно... В толкова голяма мрежа, и да не намерите никакво инфо
        Където Бирата, Там и Аз...

        Коментар


        • #19
          До: Балкан 350

          Ама тя стана една... Що някой маняк не звънне на управителя на музея, мисля в Ловеч беше и да разпита за тая машина за да "изчистим" темата...
          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
          SXS-Restorations 0886513079
          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

          Коментар


          • #20
            До: Балкан 350

            За съжаление човекът, отговорен за организирането на музейната експозиция на "Балкан", Ловеч почина преди години. Заедно с него си отиде голяма част от историческата информация за завода. Доколкото подразбрах, огромният архив е продаден в чужбина.
            Настоящата управа на завода, изобщо не е запозната с историята на предприятието, но поне склониха да не разпродават музейната експозиция, а да я съхранят в настоящия й вид.
            Това за съжаление е горчивата истина по отношение история на Българското автомобилостроене. Остана да се надяваме Иван Колев да издаде следващата си книга, свързана с автомобилизацията на България.

            И една архивна обложка:

            Последно редактирано от bluebird; 21-02-10, 10:08.

            Коментар


            • #21
              До: Балкан 350

              Аз на времето имах такъв Балкан с кантар седалки и с два ауспуха, но е 250 кубика. Само че оребрението на цилиндъра е по-обемно и изглежда по-голям. И аз се заблуждавах, че е 350, но като го разглобих един ден и са оказа че диаметъра на цилиндъра е като на другите. Но ако някоий иска по точна информация мога да проверя в завод алкан" - Ловеч, точно какви модели са правени. Даже има и музей където има по един експонат от всичко което е правено. Даже има автомобил алкан", изработен ръчно и само един брой. От мотоциклетите има 7 различни модела от 50 до 250 кубика.
              Последно редактирано от м20_маниак; 21-02-10, 10:28. Причина: правопис

              Коментар


              • #22
                До: Балкан 350

                Колега провери наистина ако можеш, нека разгадаем загадката... Твоя мотор може и да е бил 350, ако вала му е с по-голям ход, то няма нужда от по-голям цилиндър за да стане 350, това на теория, на практика не знам как е...
                VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                SXS-Restorations 0886513079
                Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                Коментар


                • #23
                  От: Балкан 350

                  До колкото знам оригинален балкан 350 има във варна на едно кафене или паркинг.моторите са закачени по некжа ограда и има балкан 350.също съм чувал че са само 10 бр.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Балкан 350

                    От цялата експозиция от мотори срещу р-т Хоризонт има балкан. Но е 250 кубиков, а не 350. Собственика е стар заклет рокер, когото всички уважават и почитат. Постарал се е да запази каквото може. Помогнал е на много хора и е в основата за организацията на много моторджийски събори. Информацията съм я взел оттук-http://forum.moto-zone.bg/index.php?topic=62406.15

                    Коментар


                    • #25
                      От: До: Балкан 350

                      Първоначално публикуван от balkan75250 Преглед на мнение
                      Имам една снимка доказваща съществуването му.
                      http://balkan50.snimka.bg/motorcycle...0.472432.0.big
                      Не мога да разбера защо тази снимка е фалшифицирана . А доколкото съм чел е имало Балкан 350 някакви единични бройки и е бил спортен. Бил е нещо подобно на скутер, но краката се държат като на мотор(отстрани) и (разстоянието за крака е нямоло като на скутера) двигатела се е намирал под седалката Не го обясни добре ама дано сте ме разбрали!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Балкан 350

                        Не е фалшифицирана.
                        Това е Балкан 350, двуцилиндров. Изработена е една бройка за крос и се е предвиждал и за сериен.
                        Но са си останали с тази една бройка, с която са печелили състезанията.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Балкан 350

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Не е фалшифицирана.
                          Това е Балкан 350, двуцилиндров. Изработена е една бройка за крос и се е предвиждал и за сериен.
                          Но са си останали с тази една бройка, с която са печелили състезанията.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019317975-big.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5326524

                          Коментар


                          • #28
                            От: Балкан 350

                            Tова е прототипа

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Балкан 350

                              Колеги.....Неколкократно споменавате крос а никои не се сеща да добави кьм историята на БАЛКАН името на една жива легенда-Илия Чубриков.Ако някои може да се свьрже с него да раскаже,ще станат ясни всички гатанки.По мои спомени знам че имаше сервиз в Дружба-пром.зона.

                              Коментар


                              • #30
                                От: До: Балкан 350

                                Здравей! В моя гараж има някакво Балканче , което внука го караше до последно. Върви , пали ама на мен не ми трябва. На тел0988612713 ще се договорим ако те интересува.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X