Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: XR мания - 400/440сс

    Мотора изглежда съвсем прилично(не е неква барака пред разпадане въпреки , че никога не се знае какво става вътре в двигателя съдейки само по външния вид).Ти сигурен ли си , че си сипал две кила масло-да не си налял едно като си мислел , че шишето е двулитрово. Огледай да не ти тече от някъде(литър и половина на 1000 км е страшно много).С какво масло караш(марка и вискозитет)? За да разбереш дали го гори или проблема е в друго изфорсирай двигателя и рязко пусни газта като едновременно си сложи ръката зад ауспуха-ако те наплюе значи от някъде влиза в цилиндъра(гумички,сегменти и т.н.).
    ПП.Предполагам знаеш , че маслото се точи и от рамката и от картера...
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от ЕМО; 10-05-12, 21:53.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: XR мания - 400/440сс

      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
      Предполагам знаеш , че маслото се точи и от рамката и от картера...
      Между другото, така се и налива.
      Понеже чета, че си пълните рамките до спукване!

      Коментар


      • От: XR мания - 400/440сс

        Пробвах - не хвърля!Не пуши! Маслото е Мотул 10W40.Възможно ли е да са ми продали някое менте(целоста на опаковката не беше нарушена)? Мисля да взема Моторекс 15W50 и да направя една проба преди да се впускам в сериозни ремонти.



        Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
        Между другото, така се и налива.
        Понеже чета, че си пълните рамките до спукване!
        Точно така го налях- 1л в рамката и 1л директно в двигателя.

        Коментар


        • От: XR мания - 400/440сс

          Като за начало пробвай с друга марка масло . От гумичките толкова много масло не може да избяга . Със сегменти само едва ли ще се разминеш . Някой път гори доста масло , но наистина не пуши осезаемо .

          Коментар


          • От: XR мания - 400/440сс

            Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
            Между другото, така се и налива.
            Понеже чета, че си пълните рамките до спукване!
            Така го наливам когато не ме домързи (което до сега е било два пъти)...
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • От: XR мания - 400/440сс

              Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
              Като за начало пробвай с друга марка масло . От гумичките толкова много масло не може да избяга . Със сегменти само едва ли ще се разминеш . Някой път гори доста масло , но наистина не пуши осезаемо .
              Друга марка или същото с по-висок вискозитет? Моторекс-а в горния ми пост подходящ ли е или да взема друго?В темата "Какво масло да избера" , четох мн добри отзиви за него.Абе днес като отида в магазина, ще питам момчето какво ще ми препоръча(без значение от цената).Дано да не злоупотреби Още веднъж благодаря на отзовалите се.Хубав ден!

              Коментар


              • От: XR мания - 400/440сс

                Гледай да не е минерално само . Поне полу-синтетика да е .

                Коментар


                • От: XR мания - 400/440сс

                  Мдаа, поръчах си Agip 15w50 полусинтетика.Ще видим какво ще стане С риск да стана нахален ще попитам (последно) за още едно нещо, а именно обтегача на ангренажната верига.Понеже искам да го сменя, а силно ми препоръчаха да си взема такъв от Yamaha, защото били вечни.Знаете ли от кой модел стават за ХР-а?Били напълно еднакви, с тазлика в захващането за корпуса.Но с разпробиване на нови дупки проблема се решава за минути .Ако някой пък продава (втора употреба) още по-добре(просто съм мн ограничен с финансите)Гледам в Е-bay, ама то с доставката пак ми излиза около 100-120 лв.
                  Ето го и въпросния обтегач:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.JPG
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5374098

                  А докато търсех из нета попаднах на един друг, който се натяга ръчно и е значително по-скъп от автоматичния(сигурно има защо).Изглежда ми доста лесна задача да преправя стария си автоматичен в нов ръчен Как мислите ще стане ли или да не опитвам подобни интервенции? А ето го и въпросния ръчен обтегач:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:мануал-2.jpg
Прегледи:1
Размер:86.2 КБ
ID:5374099

                  Коментар


                  • От: XR мания - 400/440сс

                    Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                    Гледай да не е минерално само .
                    Пешо, а сега, ако и обясниш защо да не е минерално изказването ти ще е напълно завършено.

                    Само да вметна: 3 години съм карал ХРа с 20W50 минерално на Лики Моли и буталото светеше!
                    Никакъв проблем с машината.

                    Ще ви кажа аз какво мисля по въпроса.
                    За маслото е най-важен вискозитета и ЧЕСТАТА смяна.
                    20/50 е перфектен вискозитет за ендуро въздухар.
                    Сменял съм го на 4, макс. на 5 резервоара изгорен бензин.
                    На 2000км(както е по книжка) се сменя, ако карате асфалт.
                    Ендуро карането няма нищо общо и маслото се амортизира много по-бързо.

                    Поздрави,

                    Коментар


                    • От: XR мания - 400/440сс

                      Сега ще ти обясня : От личен опит (многократен) знам , че на маслопиец (особено 600 куб. ) силно намалява жаждата при ползване на пълна синтетика олио 10 в 60 . В неговия случай е препоръчително да смени марката и модела масло преди да пристъпи към отваряне . Не , че съм противник на минералното , но синтетичното масло предпазва по - добре двигателя при студен старт ( когато износването е най - голямо ), а също така и при екстремни натоварвания . Аз съм отварял 4 - цилиндров 20 - клапанов шосеен мотоциклет , каран 50 000 км тук с пълна синтетика и вътре беше все едно излязъл от завода . Казвал съм го и преди : разликата между минералното , полу-синтетиката и пълната синтетика е както между фасула , кебапчето и пържолата . Всичките вършат работа - сами изберете с какво ще нахраните вашият кон .
                      П.п : по книжка на белите ХР - и дават пробег по-малък от 2000 км .

                      Коментар


                      • От: XR мания - 400/440сс

                        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                        Не , че съм противник на минералното , но синтетичното масло предпазва по - добре двигателя при студен старт (когато износването е най-голямо)
                        Абсолютно си прав. Но да вметна и малката подробност, че вискозитет 20W..... е напълно достатъчен, ако се стартира при положителни температури на въздуха.
                        Още повече за двигател с хлабините на въздухар с чугунени ризи.
                        Не че 10-ката е лошо но в масовия случай, именно когато са студени, старите въздухари го пият като топло мляко.

                        Това обаче си е моята теория.
                        pe6o74 винаги е писал точни и стойностни постове, така че в конкретни ситуации може да има право в това, което казва.

                        Коментар


                        • От: XR мания - 400/440сс

                          На световното карат с вискозитети 15 и 20. 10-ката става на вода за нула време.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • От: XR мания - 400/440сс

                            Краси, първите цифри показват най-ниската околна температура (зима), при която маслото запазва вискозитета си (10 отговаря на -25 С), тя няма общо за "ставането на вода за нула време", втората цифра в случая е по-важна -най-висока околна температура, при която маслото запазва вискозитета си!

                            Коментар


                            • От: XR мания - 400/440сс

                              Първоначално публикуван от passador83 Преглед на мнение
                              ...С риск да стана нахален ще попитам (последно) за още едно нещо, а именно обтегача на ангренажната верига.Понеже искам да го сменя, а силно ми препоръчаха да си взема такъв от Yamaha, защото били вечни.Знаете ли от кой модел стават за ХР-а?Били напълно еднакви, с разлика в захващането за корпуса...
                              Това е интересен въпрос.Някой знае ли отговора?
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • От: XR мания - 400/440сс

                                Абе то въобще ангренажа като съвкупност е един интересен въпрос.
                                В последните няколко години имам сменени 3 ангренажни вериги комплект с ангренажните колела и всичко закупено от Бултрако Хонда с оригинални щампи и етикети на частите(става въпрос за 3 различни ХРа).
                                И трябва да ви кажа, че не издържат повече от 3-4000км, което за мен е безумно.
                                Също така имаме няколко счупени обтегача, които държа да отбележа, че също са купувани от Бултрако и се прецакват на супер малко километри.
                                Въобще въпроса с новите оригинални резервни части ми стои меко казано интересен - политика на компанията ли е да продава боклуци или някъде другаде се крие ключа от палатката.

                                А и още нещо, е така по между другото... На единия ХР сменяхме бутало. Сложихме ProX, закупено от Щатите, шлайф и хонинг направих при Иро(всички го знаете за какъв професионалист говорим), еми за приблизително 1000км издуха сегменти, отвори го Сашко(Суходол) цилиндър и бутало като нови, а масления сегмент тотал щета - един комплект нови сегменти и мотора стана като нов, но ще видим колко ще изкара. И тогава Сашо спомена, че имал още няколко идентични случаи с бутала от Щатите, дори единият от моторите, който издуха сегменти по същия начин, за няма и 1000км, е на мой приятел.
                                Дори колегата, който купи ХРа пише тук и може да го потвърди.

                                Въобще като цяло аз лично си поставям една голяма питанка с новите маркови резервни части, които са на пазара, както забелязвате дори и тунинговите фирми се дънят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X