Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Honda XR 400

    Надали има по-сполучлив. Приложенията им обаче са съвсем различни.

    XR400 е с въздушно охлаждане и с "вечен" двигател, изискващ минимална поддръжка. Съответно и върви по-малко.

    WR426 е състезателно ендуро което върви повече и е много по-форсирано. Поддръжката му е близка до тази на кросов четиритактов мотор, демек части като клапани и бутала са консуматив.

    Въпреки че и двата се водят ендуро разликата е от земята до небето. XR-а е от старото поколение ендуроваци, с които можеш да обиколиш континента.
    WR-а е от новото поколение, с които можеш да обиколиш гората. Много бързо.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      До: XR-400

      Два сезона карам с един приятел който кара ХР-400 за мене това е изключителен мотор върви на всякаде и не се чупи.

      Коментар


      • #18
        До: XR-400

        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
        Понеже мануала вече го няма на сървъра, може ли някой, ако си го е смъкнал отпреди да ми го прати?
        Мейла ми е draganovh маймунка abv.bg

        Благодаря предварително!
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #19
          До: XR-400

          Искам да сменя маслото в предницата на ХРа, момчето от който купих мотора ми даде оригиналната книжка(една с доста малък формат) за обслужването, там е оказано количество, ниво - всичко е добре описано, но никъде не пише какъв вискозитет да е това масло. По принцип ми е обещал да ми даде още една по-голяма книга - ремонтно ръководство, но нещо неможе да я намери за сега.

          Та молбата ми е, ако някой има идея за визкозитета на маслото в предницата на ХР 400 нека сподели нещо.

          Коментар


          • #20
            До: XR-400

            Ей, много рядък ще излезне тоя модел в България...
            Никой да не знае какво масло е подходящо за коловете
            Имам и едно ръководство на италиански, но и там нищо за въпросния вискозитет

            Коментар


            • #21
              До: XR-400

              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
              Ей, много рядък ще излезне тоя модел в България...
              Никой да не знае какво масло е подходящо за коловете
              Имам и едно ръководство на италиански, но и там нищо за въпросния вискозитет
              Колега аз на CRFa сложих ето това:



              И няма проблем 5W това е най оптималният вариант за ендуро.
              Успех

              П.П. Да не се заблудиш с чашата Пиринско тя се налива в механика

              Коментар


              • #22
                До: XR-400

                Имам и едно ръководство на италиански, но и там нищо за въпросния вискозитет
                ..-ръгай чушки в боба...
                -като за лятото по добре 10 ако ще караш и зимата -5..а ако непременно искаш да видиш как го дават -виж на някой производител на масла в търсачките..например на liqui moly на сайта си имаха преди каталог за кой модел какво масло..не знам още има ли..поразтърси се..има и един сайт -хр- онли ли нещо такова беше виж и там сигурно има ..лот оф инфо..

                Коментар


                • #23
                  До: XR-400

                  7,5 W. Има готово на Моторекс, или смесваш по 1л. 5 и 10 на Мотул
                  offroad фен
                  1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                  TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                  Коментар


                  • #24
                    До: XR-400

                    Ами визкозитета на маслото в предницата сам си го определяш. Пробвай с 5 и за следващата смяна ще знаеш много добре какво да е маслото.
                    Иво Георгиев
                    Gworkshop

                    Коментар


                    • #25
                      До: XR-400

                      Първоначално публикуван от Husaberg Преглед на мнение
                      Ами визкозитета на маслото в предницата сам си го определяш.
                      Това е така, но търсех заводското предписание, за да знам от къде да тръгна - 5 / 7 / 10 W...

                      От последните постове въпроса за мен е решен. Благодарско за което!

                      Коментар


                      • #26
                        До: XR-400

                        Момчета и момичета е сега я втасах... Незнам от къде да си източа маслото от предницата на ХРа (иде реч за 400сс). До сега като съм сменял масло в предници винаги е имало пробки
                        Пичове да не си играя по метода на изключването и да си правя експерименти с мотора, ако някой го е правил да каже с две думи.
                        Какво има на коловете - най-от долу има глава(предполагам е дълъг болт за разглобяването на кола) 19мм, при развиване не излиза навън, а единствено намалява съпротивлението на въртене. Вътре в главата на този болт е винта за настройка компрешъна. Това е. Странично няма пробка. Другият вариант - вадя кола и на опъки да изтече през тапата дали ще се изцеди всичко?

                        Коментар


                        • #27
                          До: XR-400

                          След няколко консултации нещата са ясни. Възможните варианти са два.

                          І. Разглобяване на кола, почистване, измиване, преглед на отделните елементи, сглобяване и наливане на новото масло. Този вариант е за предпочитане.

                          ІІ. При условие, че семерингите не са изпуснали. Сваляне на кола, източване/изпомпване на старото масло през тапата, 2-3 промивки, хубаво изцеждане, и наливане на новото масло. Също не лош вариант, но първият е по-качествен.

                          Решението го взима всеки сам според зависи колко го мързи, колко мерак има и с какво време разполага.

                          Всякакви коментари от колеги са добре дошли.

                          Коментар


                          • #28
                            До: XR-400

                            Ако ще го правиш за първи път - направи го по вариант 1. Тъкмо да видиш какво има вътре Обаче сглобяването много внимателно и по възможност да си имаш схема под ръка
                            Аз маслото досега на всички мотори си го източвам като сваля кола с развита тапа отгоре и го обръщам с главата надоло да си тече.
                            2010 CRF 250 R

                            Коментар


                            • #29
                              До: XR-400

                              Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                              Ако ще го правиш за първи път - направи го по вариант 1. Тъкмо да видиш какво има вътре Обаче сглобяването много внимателно и по възможност да си имаш схема под ръка
                              Да, на ХРа за сефте го правих и беше хубаво да се разглобят коловете да се измият хубаво и да се видят втулките. Ама да си призная не ми се захващаше по сложния начин. Свалих ги, източих бозата през тапите промих три пъти, накрая вече изтече бистра течност, оставих ги половин час да се изцедят хубаво, налях новото масло и веднага се усети по-плавната работа на предницата

                              Митак, ти с какво промиваш коловете?

                              Коментар


                              • #30
                                До: XR-400

                                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                                ...Митак, ти с какво промиваш коловете?
                                Чист бензин. По препоръка на Митков
                                2010 CRF 250 R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X