Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво НЕ трябва да имаш в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво НЕ трябва да имаш в гората

    Дребна случка от завчера - поредният пример как една дреболия може да прецака здраво нещата. Потегляме следобед от Смолян към едно селце на 12 километра от града - аз, майка ми и кучетата с Рънъра, един местен младеж с бус Мерс. Последните 2-3 километра към селото са тупик, който се чисти, когато остане време и нафта. Навалели са 10-15 сантиметра пресен сняг, вали и не спира. Предлагам да продължим последната отсечка от отбивката с Рънъра - макар че е натъпкан до ушите, все можехме да се съберем всички в него за десет минути. Младежът казва: "Няма проблем, буса е с предно, има блокаж, ако не е дълбоко, си минавам". Съгласих се - човекът си е тамошен, от половин година всеки ден идва до това село, знае си работата.

    Свършихме си работата, на свечеряване потеглихме обратно, той отпраши нагоре пръв. По средата на неразчистения участък го заварвам до пътя в пряспата - кофти завой, снегът вече е 20+ санта, бусът не минава. Нищо страшно, дръпнах го назад, засили още веднъж-дваж - курец. "А вериги?", питам - "Дадох ги назаем да ходят на Пампорово". Добре. Заобикалям през дълбокото, опитвам да го дръпна напред - не става, боксувам и аз. ОК, нищо страшно, планът е ясен - оставяме буса в пряспата, слизаме с Рънъра до града, намираме вериги и се връщаме.

    Паркираме буса по-дълбоко в пряспата да не пречки, връщам се при джипката - и заварвам изправна, оборудвана, работеща машина със запален двигател, две кучета вътре, заключени врати и ключове на таблото. Аз ли съм бутнал ключето на централното заключване, като съм вдигал джама, някой друг ли - не знам. Тримата хуманоиди - отвън, без грам инвентар по себе си. В буса - нищо, освен въже, чук и ролетка.

    Звънене на познати в града - нулев резултат, никой няма работещ джип, ключарски умения и желание да дойде. Най-близките хора са на около половин час в едната посока, но без каквито и да е автомобилни умения, а нашият човек с буса почва леко да замръзва, понеже е по маратонки и качулка.

    Както и да е, накрая опряхме до 112 - и за мой най-голям потрес, след 30-40 минути се яви Дифендър на Гражданска защита с трима юнаци. Аз междувременно намерих пролука, през която да бръкна с прът от гората и да отключа централното - но без техните фенери на тъмно можех да си ръчкам до зори. Момчетата си сложиха веригите на Дифендъра, дръпнаха буса и отпрашиха към следващите умници на зор.

    Та изводът е: ако има и най-минимален шанс да се заключиш извън джипката - елиминирай го. На Рънъра поне утре отварям вратата и откачам ел. заключването на шофьорската врата - и без това не трябва. В града ще се разминеш с малко нерви, в планината и на зле може да отидат нещата. В краен случай щях да троша я джам, я ключалка, де - понеже и старият номер с резервен ключ в стоповете няма смисъл, като си с голи ръце в гората.

    А другият извод е, че Гражданска защита работи - да ни е жива и здрава!
    Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

    TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

  • #2
    До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

    Нивга нямаше да се сетя за 112, щях да играя едно паве на най-ефтиния джам. Добре, че е имало обхват.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

      Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
      Дребна случка от завчера - поредният пример как една дреболия може да прецака здраво нещата. Потегляме следобед от Смолян към едно селце на 12 километра от града - аз, майка ми и кучетата с Рънъра, един местен младеж с бус Мерс. Последните 2-3 километра към селото са тупик, който се чисти, когато остане време и нафта. Навалели са 10-15 сантиметра пресен сняг, вали и не спира. Предлагам да продължим последната отсечка от отбивката с Рънъра - макар че е натъпкан до ушите, все можехме да се съберем всички в него за десет минути. Младежът казва: "Няма проблем, буса е с предно, има блокаж, ако не е дълбоко, си минавам". Съгласих се - човекът си е тамошен, от половин година всеки ден идва до това село, знае си работата.

      Свършихме си работата, на свечеряване потеглихме обратно, той отпраши нагоре пръв. По средата на неразчистения участък го заварвам до пътя в пряспата - кофти завой, снегът вече е 20+ санта, бусът не минава. Нищо страшно, дръпнах го назад, засили още веднъж-дваж - курец. "А вериги?", питам - "Дадох ги назаем да ходят на Пампорово". Добре. Заобикалям през дълбокото, опитвам да го дръпна напред - не става, боксувам и аз. ОК, нищо страшно, планът е ясен - оставяме буса в пряспата, слизаме с Рънъра до града, намираме вериги и се връщаме.

      Паркираме буса по-дълбоко в пряспата да не пречки, връщам се при джипката - и заварвам изправна, оборудвана, работеща машина със запален двигател, две кучета вътре, заключени врати и ключове на таблото. Аз ли съм бутнал ключето на централното заключване, като съм вдигал джама, някой друг ли - не знам. Тримата хуманоиди - отвън, без грам инвентар по себе си. В буса - нищо, освен въже, чук и ролетка.

      Звънене на познати в града - нулев резултат, никой няма работещ джип, ключарски умения и желание да дойде. Най-близките хора са на около половин час в едната посока, но без каквито и да е автомобилни умения, а нашият човек с буса почва леко да замръзва, понеже е по маратонки и качулка.

      Както и да е, накрая опряхме до 112 - и за мой най-голям потрес, след 30-40 минути се яви Дифендър на Гражданска защита с трима юнаци. Аз междувременно намерих пролука, през която да бръкна с прът от гората и да отключа централното - но без техните фенери на тъмно можех да си ръчкам до зори. Момчетата си сложиха веригите на Дифендъра, дръпнаха буса и отпрашиха към следващите умници на зор.

      Та изводът е: ако има и най-минимален шанс да се заключиш извън джипката - елиминирай го. На Рънъра поне утре отварям вратата и откачам ел. заключването на шофьорската врата - и без това не трябва. В града ще се разминеш с малко нерви, в планината и на зле може да отидат нещата. В краен случай щях да троша я джам, я ключалка, де - понеже и старият номер с резервен ключ в стоповете няма смисъл, като си с голи ръце в гората.

      А другият извод е, че Гражданска защита работи - да ни е жива и здрава!
      Така е. Човек се учи докато мърда. И ако го копнеш това в темата " дали им трябват на джипките вериги" - ще съм благодарен.
      П.С. И ПСС-то работи, ама е добре да не им създаваме работа.
      Както и на ГЗ.
      Стискайте палци, че четвъртък трябва да пътувам към Истанбул.

      Коментар


      • #4
        До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

        Много интересна история.
        И аз като Джамбазов, докато четях вече правих сметка за най-евтиния джам.
        А централното на джипките директо го изхвърлям с купуването.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #5
          До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

          Имаше време, когато зиме ходех нощем на лов за хищници. Една късна вечер в планината спрях колата, за да проверя пеша дали напред снегът е проходим. Понеже в колата имаше оръжие, на тръгване я заключих ръчно. В мига, когато тряснах вратата, видях ключовете, които се разклатиха на таблото ... После - 1 час пеша във виелицата до шосето, където ... 2-ма КАТ-аджии се мъчеха да си извадят буркана, който поднесъл и се зарил в канавка до пътя. Помогнах им да го избутаме, те ме закараха до вкъщи да си взема друг ключ, а техни колеги ме върнаха обратно....
          След това години наред си носех на врата ключе на верижка ...
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

            Познат случай. Преди 7 - 8 години в Дряново. Тръгваме си от хотела група приятели. единия е запалил мотора да зягрява, парното на макс и товари багажа отзад. Минава приятелката му, хвърля си сака и тряска багажника... А, да. Беше декември, температура - около - 5°.
            5 човека обикаляме напъваме вратите - нищо. Най-накрая - отверка отгоре на шофьорската врата, вкарахме тел с клуп да захване лостчето за багажника.
            Като я отворихме вътре беше баня. Операцията продължи 2 часа...
            От тогава - ключовете са ми винаги в джоба.
            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

            Коментар


            • #7
              До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

              При мен имаше подобен случай - реших го с намерен случайно до кофите за смет - ширит - тези, с които опаковат кашоните - едни пластмасови ленти! Става лесно, само на края направете клуп, прокарайте между вратата и гуменото уплътнение за да хванете лостчето или каквото там има за издърпване!

              Коментар


              • #8
                До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                Аз само след два часа след полунощ висене на магистралата и напразни опити стигнах до извода на Джамбазов - джама. Помислих кой е най-евтиния и естествено според големината заключих, че ще е малкото джамче на задната врата. Счупих го, с зор отворих (късичка ми се оказа ръката) и щастливо потеглих към стъклар. Пича доста ми се смя и каза, че най-евтиния джам бил преден десен, защото крадците чупят най-често него и ги има най-много в обръщение. Разплатихме се и се прибрахме.
                Между другото, колата беше на бащата на приятелката ми, която все още не ми беше станала приятелка, така де, ама от тогава гледам дали ключовете не са таблото и на коя кола чупя прозореца, че не се знае

                Коментар


                • #9
                  До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                  Ако нямаш електроника в тоя ключ може да го вьржеш сьс свинска опашка за някоя скоба под колата.Питай ме от кьде знам

                  Някои модели имат стьпка в горната част на страничните прозорци,а и ако имаш фолио от здравото бая бльскане иска докато строшиш един от тия.



                  Тренировки на сухо как се краде модела който карате сьщо вьршат работа.Като карах от старите Птрули ми трябваше една права отверка,тьньк нож или какава да е лента.И после..............няма да казвам
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                    Ако оставяш колата на място с работещ двигател и трябва да излезеш за малко, желателно е да свалиш едно стъкло надолу, поне наполовина, или толкова, че да можеш да си пъхнеш ръката и да отвориш отвътре. Щото не се знае на централното какво ще му дойде на ум . Поне аз така правя, иначе колегите са го казали по-горе - сезал от кашони, тънки отвертки, тел, ножчета .......
                    Последно редактирано от мишоци; 09-02-10, 23:48. Причина: корекция
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                      Кофти история И за съжаление - позната.
                      Забутано междуселско пътче, някъде из Искърското дефиле, даже не знам как се бях озовал там, наближава полунощ, края на декември. Спирам и слизам от колата, да огледам къде, по дяволите се намирам и със затварянето на вратата чувам как нещо щраква...
                      Мотора мърка, парното на макс, фаровете светят, лампата в купето също и идеално си виждам дебелата фланела, якето и телефона... То нали парното яко, аз тарикат - по къс ръкав. На всичко отгоре колата чужда. Нямаше централно и само това ме спаси - след 15 минути чесане по главата и псуване, се сещам, че има и други врати, разгеле, едната беше отключена

                      Тъпото е друго - след тази случка съм се заключвал още 5-6 пъти, винаги по различен начин. Късмет, че не е било на кофти място. Извода за мен е, че като има да става - става. Лятото лесно - винаги има отворено нещо, я люк, я прозорец (не се разбирам с климатиците), но зимата .... бррр.

                      Може би това за резервен ключ на хитро място не е лоша идея, ще го обмисля съвсем сериозно.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                        Наскоро имах такава случка. Отивам да помпя гуми на близката бензиностанция, слизам, затварям вратата и след няколко секунди алармата се включва автоматично и централното заключва всички врати. След последното сваляне на акумулатора настройките на алармата се промениха и се включва автоматично. С другата кола (от подписа ми) такива проблеми не могат да се случат (поне докато електрониката е изправна ). Има т.н. интелигентен ключ и колата не може да се заключи отвън докато ключа се намира в купето.
                        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                        LZ1YBB

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          Ако оставяш колата на място с работещ двигател и трябва да излезеш за малко, желателно е да свалиш едно стъкло надолу, поне наполовина, или толкова, че да можеш да си пъхнеш ръката и да отвориш отвътре. Щото не се знае на централното какво ще му дойде на ум . Поне аз така правя, иначе колегите са го казали по-горе - сезал от кашони, тънки отвертки, тел, ножчета .......
                          Явно това не е достатъчно,защото "гадната" Калибра си затваря прозорците, преди да се зключи, докато я гледаш опулено от няколко крачки.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                            Хм познато
                            На мен лично не, ама баща ми колко пъти е заключвал колата с ключа на таблото, бута палчето и щляп вратата ... ... Даже полицай са идвали при нас и даваха акъл, ама и въобще не са ни питали наша ли е колата, а ние аматьорската натискаме стъклото на долу (с ръчно управление) та да наврем някоя тел и да дръпнем палчето за отваряне на багажника. Абе историй колкото искате

                            Даже като взехме една баничарка фюрино, дето я търкаляме за из града, го бъзиках, че няма да може да се заключи, че на вратата палчето не можеш да го натиснеш ако е отворена и естествено само с ключа заключваш.
                            Аз имам една афличка 147 и до сега не ми се е случвало да се заключи сама, пък много пъти я оставям отключена в двора.
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                              Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                              Наскоро имах такава случка. Отивам да помпя гуми на близката бензиностанция, слизам, затварям вратата и след няколко секунди алармата се включва автоматично и централното заключва всички врати. След последното сваляне на акумулатора настройките на алармата се промениха и се включва автоматично. С другата кола (от подписа ми) такива проблеми не могат да се случат (поне докато електрониката е изправна ). Има т.н. интелигентен ключ и колата не може да се заключи отвън докато ключа се намира в купето.
                              Същия случай като твоя, като ми сложиха алармата я настроиха така че като влезеш и запалиш, след минута се заключва централното.Да ама зимата на 2008 паля да подгрява и слизам да разичстя снега, след малко се чува щрак...ааааа добре че съм кабрио, отворих отзад гюрука и с припълзяване си отключих.Още веднъж се случи подобна случка и направо при майсторите да елиминарат тази "екстра", от тогава нямам проблеми със заключването
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X