Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво НЕ трябва да имаш в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

    И аз съм се чудилкакво ще правя, ако се заключи колата, докато съм отвън и затова си оставям отворен прозорец, и задължително си вадя ключовете. Но дали ако се запуши ауспухът, колата няма да угасне и да се отключи? Как мислите?

    Коментар


    • #32
      До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

      Първоначално публикуван от ivanwt Преглед на мнение
      И аз съм се чудилкакво ще правя, ако се заключи колата, докато съм отвън и затова си оставям отворен прозорец, и задължително си вадя ключовете. Но дали ако се запуши ауспухът, колата няма да угасне и да се отключи? Как мислите?
      Пробвай!

      Коментар


      • #33
        До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Една кола и нейния километраж в мили,вьртят доставки с нея.Познайте колко пьти се излиза и влиза в това чудо и дали се гасиИ познайте колко пьти на подобна кола са заключвани ключовете вьтре с все документите и телефона.Колата си работи,вечер..............познатата история.За носача долу един ключ вьрзан сьс свинска опашка.Майната им на парите,време нямаш да се бьзикаш с ключари и мьки за отключването и,доставката е важна и трябва да се направи.Едно залягане и си с резервния в рьце.И тренировки както казах за отключване на колата която карате.На баща ми всичките го отключвам за около десетина секунди,за моите си нося ключ,а и жената носи нейния.


        30 секунди е границата,след това много от колите се заключват.Темпра,Пежо,Баварец..................аз сьм го запалил да се топли,рина му да не мачка из снега,а то сечено,я сега стой вьн и кльц,но поне лесно ги отварям сега
        Точно преди около месец ми обясняваха как да ползвам Мицубиши Галанд и да не се заключи колата когато я оставям с работещ двигател. Май ако я оставиш на Н се самозaключва а требва да се остави на P , което си е и редно де. Това ме на вежда на мисълта че някои модели са направени по време на движение да се самозaключват - май?
        Честно да ви кажа тогава много много не обърнах внимание. Опита от първата ми Шкодичка ме е научил едно просто нещо - ключа в джоба и излизам.
        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
        В. Иванов

        Коментар


        • #34
          До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

          Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
          Това ме на вежда на мисълта че някои модели са направени по време на движение да се самозaключват - май?
          Новите Сонати се заключват автоматично при скорост над 40 км/ч.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • #35
            До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

            При мен при слагане на акумулатора след като е бил разкачен алармата веднага заключва централното. Добре, че обикновено става пред дома. Веднъж същото стана на майна си райна, но имах свален прозорец и нямаше ексцесии. След тази история на връзката с ключовете за дума вече виси едно голо ключе /без пластмаса и чип/ за колата, което ме е спасявало неколкократно.
            На времето купих един Трабант на старо, беше с един комплект ключове. След доста време срещнах стария му собственик и той ме попита дали се е сетил да ми каже, че резервните ключове висели долу на полуоската. Оказа се, че си бяха още там, но ме достраша да ги оставя и ги свалих.

            Коментар


            • #36
              До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Новите Сонати се заключват автоматично при скорост над 40 км/ч.
              Е защо над 40. Допусках че става въпрос за заключване с цел в града да не отмъкнат нешо от колата по светофарите?
              Иначе за деца и безопасност -навсякъде и всички коли май са еднакви.
              Говорим за фабрично, не модифицирани.
              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
              В. Иванов

              Коментар


              • #37
                До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                Знам ли, предполагам до 40 км/ч се предполага, че може и само да маневрираш пред блока.

                П.С. Като паднеш под 40 км/ч не се отключват автоматично, така че май точно с цел сигурност в града са направени.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #38
                  До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Знам ли, предполагам до 40 км/ч се предполага, че може и само да маневрираш пред блока.

                  П.С. Като паднеш под 40 км/ч не се отключват автоматично, така че май точно с цел сигурност в града са направени.
                  На повечето коли от по-висок клас от 2000-та насам се заключват при над 5 км/ч. Не виждам причина Сонатата да прави изключение. Още повече, че в страшно много населени места в Европа ограничението е 30-40 км/ч по не главните улици, така че на практика може и с дни да не вдигаш 40, ако спазваш ограниченията.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                    Има логика в това което казваш, но при Сонатите скороста е забита на 40 км/ч. На 2-3 пъти се возих на такива таксита и ми направи впечатление, та питах шофьорите - 40 е.

                    То и в София извън Цариградско и България ограничението е 50, а в кварталите 40
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                      Прочетох следния съвет:

                      Забравил си си ключовете вътре в колата и си далече от вкъщи, където имаш
                      резервни ключове, за да я отвориш?
                      Ами добре, тогава се обади у вас и накарай някой да приближи дистанционното на
                      колата до телефонната слушалка. Ти дръж мобилния на около 20 см от вратата на
                      колата.
                      А сега у вас да натиснат копчето за отваряне…
                      Бинго! Ключалките се отвориха.
                      Същото става и за багажника.
                      Направи проба!


                      Аз не съм го пробвал.
                      LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                      LR Defender 110 - 2003, TD5
                      Honda CR-V II - 2004, 2.0
                      тел. 0887 581 738

                      Коментар


                      • #41
                        До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                        Първоначално публикуван от nedon Преглед на мнение
                        Прочетох следния съвет:

                        Забравил си си ключовете вътре в колата и си далече от вкъщи, където имаш
                        резервни ключове, за да я отвориш?
                        Ами добре, тогава се обади у вас и накарай някой да приближи дистанционното на
                        колата до телефонната слушалка. Ти дръж мобилния на около 20 см от вратата на
                        колата.
                        А сега у вас да натиснат копчето за отваряне…
                        Бинго! Ключалките се отвориха.
                        Същото става и за багажника.
                        Направи проба!


                        Аз не съм го пробвал.

                        Пълни дивотии . Наистина ли има хора които вярват ,че самото бипкане на алармата отключва колата . Дори и така да беше ,наистина ли има хора ,които вярват ,че телефона им ще изсвири същите честоти
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          Пълни дивотии . Наистина ли има хора които вярват ,че самото бипкане на алармата отключва колата . Дори и така да беше ,наистина ли има хора ,които вярват ,че телефона им ще изсвири същите честоти
                          Колега,
                          Идеята тук е телефоните не да изсвирят, а да предадат определени честоти. Това не е дивотия, защото всеки ден обменяте информация по GSM-a си във вид на честоти (звуци, срички, разговори).

                          За да се отключи кола, по предложения начин, е достътъчно честотите използвани от алармите да влизат в честотните ленти, които предават мобилните оператори.
                          LR 90 - 1990, 2.5 TD заменен от Andro160 с 300 TDi
                          LR Defender 110 - 2003, TD5
                          Honda CR-V II - 2004, 2.0
                          тел. 0887 581 738

                          Коментар


                          • #43
                            До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                            Първоначално публикуван от nedon Преглед на мнение
                            Колега,
                            Идеята тук е телефоните не да изсвирят, а да предадат определени честоти. Това не е дивотия, защото всеки ден обменяте информация по GSM-a си във вид на честоти (звуци, срички, разговори).

                            За да се отключи кола, по предложения начин, е достътъчно честотите използвани от алармите да влизат в честотните ленти, които предават мобилните оператори.
                            Леко скептичен съм към горното твърдение...

                            Коментар


                            • #44
                              До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                              Айде, пак се почна.
                              Какъв е този микрфон, дето приема радиовълни?
                              Както и говорител, дето ги възпроизвежда?

                              Коментар


                              • #45
                                До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                                Първоначално публикуван от nedon Преглед на мнение
                                Прочетох следния съвет:

                                Забравил си си ключовете вътре в колата и си далече от вкъщи, където имаш
                                резервни ключове, за да я отвориш?
                                Ами добре, тогава се обади у вас и накарай някой да приближи дистанционното на
                                колата до телефонната слушалка. Ти дръж мобилния на около 20 см от вратата на
                                колата.
                                А сега у вас да натиснат копчето за отваряне…
                                Бинго! Ключалките се отвориха.
                                Същото става и за багажника.
                                Направи проба!


                                Аз не съм го пробвал.
                                Успех може да има, при използване на по-стар модел мобилен телефон - сещам се за Eriksson 628. Тежък и с твърд корпус...
                                Просто удряш стъклото с него и издърпваш бутона за заключване.
                                Колега, това е форум съставен от предимно грамотни хора и е редно да уважаваме интелекта им...
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X