Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво НЕ трябва да имаш в гората

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

    Ясно на къде отиде темата, та да взема и аз да споделя история
    Преди 7-8 години аз и колега в командировка...обикаляме цяла БГ по много интересен график. Тогава пътувахме от Благоевград към Стара Загора и понеже много закъсняхме в Благоевград, а трябваше сутринта да вършим работа в Стара Загора, пътуваме посред нощ. И всичко това с невероятното творение на корейците - Тико. Някъде към 2 спираме за кафе. Слизам аз, сериозно изморен и затварям вратата. поглеждам ключовете вътре...Ще пием кафе и после ще му мислим. след 20-30 минути на паркинга картинка голяма. Седим аз и колегата, откъснали една тел от оградата напънали врата от горната страна(на тези коли не е много сложно)...и таман да закача палчето с телта и...о, чудо! Дебел мъжки глас пита:
    - Момчета имате ли нужда от помощ?
    Пускам телта, обръщам се и гледам двама полицаи. Въй...
    - Ами ние тук си заключихме колата.....
    - А тя ваша ли е?
    - Aaa, наша е...така де служебна.
    - Сигурно имате документи за нея, в такъв случай
    - Ааа, имаме, ама са вътреее.
    След малко картинката беше следната: Двамата полицаи напъват вратата в опит да я отворят. Успяха за по-малко от 10 минути. Показахме документите и ни запратиха по живо, по здраво ....

    Разказвам после историята на други колеги и един от тях каза, че сме големи балъци. Показа ми как се отваря тико със сламка за пиене на сокче за по малко от 5 секунди. След това съм си заключвал ключовете много пъти и винаги съм се справял моментално.

    Минаха години, смених си работата, но и там имаха все още няколко тика Един ден звъни една колежка в офиса и казва:
    -Заключих си тикото пред халите
    -Няма проблем . Паля и тръгвам.
    След 30-40 минути съм там, а колежката събрала трима сотаджии, четири полицаи и ще я отключват. Без да се замисля отварям иии...проблееем. Полицаите:
    - Момче, я ела тук за малко. Ти какъв си сега...
    Ей повече от 2 часа не можах да си тръгна, то не бяха проверки то не бешеше чудо!
    LZ1DWW

    Коментар


    • #17
      До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

      Дааа, все полезни и поучителни истории. Не знам колегата Бадефф дали е успял да разбере защо в крайна сметка аджеба се е заключил, но аз имам известни подозрения инспирирани от собствения ми опит. Лично на мен се е случвало няколко пъти Дискавърито да ми се заключва по този начин, и това винаги е ставало по време на лов. Т.е., когато в него има по няколко кучета, се дзверове. Те милите от нетърпение да излязат и започнат лова, стъпват по вратите близо до прозорците, натискат с лапа палчето за заключване и те вкарват в такъв филм, че ....... Да ама това беше само първия път. После със сина ми бяхме подготвени. Взимахме всеки в себе си ключ, така че ако вътре остане и Апач ни заключи, ние му се ухилваме и му показваме резервния. А за новия ловен сезон съм решил над палчето на задната врата /дето са кучетата/ да монтирам една планка, за да не може да натиска палчето с лапа. Иначе все пак централното заключване си е екстра, няма смисъл от елиминацията му.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #18
        До: Какво НЕ трябва да имаш в гората





        Една кола и нейния километраж в мили,вьртят доставки с нея.Познайте колко пьти се излиза и влиза в това чудо и дали се гасиИ познайте колко пьти на подобна кола са заключвани ключовете вьтре с все документите и телефона.Колата си работи,вечер..............познатата история.За носача долу един ключ вьрзан сьс свинска опашка.Майната им на парите,време нямаш да се бьзикаш с ключари и мьки за отключването и,доставката е важна и трябва да се направи.Едно залягане и си с резервния в рьце.И тренировки както казах за отключване на колата която карате.На баща ми всичките го отключвам за около десетина секунди,за моите си нося ключ,а и жената носи нейния.


        30 секунди е границата,след това много от колите се заключват.Темпра,Пежо,Баварец..................аз сьм го запалил да се топли,рина му да не мачка из снега,а то сечено,я сега стой вьн и кльц,но поне лесно ги отварям сега
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
          Явно това не е достатъчно,защото "гадната" Калибра си затваря прозорците, преди да се зключи, докато я гледаш опулено от няколко крачки.
          Е тва е. Да ти кажа, често ми се случва да благодаря на Съдбата, че откак се помня винаги съм харесвал трактори с по-малко екстри - колкото по-просто, толкова по-безотказно и рядко стават изненади.
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • #20
            До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

            Като прочетох темата се сетих, утре да си проверя резервния, че съм го наврял прди 2 год. опакован в пластелин и торбичка, дъли не съм го оставил на някое мучурище!?
            Око за око и светът ще ослепее

            Коментар


            • #21
              До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

              Първо винаги изключвам автоматичното заключване. Иначе на джипките съм откачил от централното багажниците. В града винаги е заключен и при слизане/качване си действам само с централното. И да се самозаключи нещо, винаги мога да отскоча набързо с такси и да взема резервния. Съответно в гората багажника винаги е отключен. И без това все се налага да се вади нещо от него, а самозаключи ли се колата, с повечко зор и от там се влиза .
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #22
                До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                На сивика няколко пъти съм забравял ключа на ключалката отвън при заключване. Странното е, че всеки път съм го намирал пак там, след цяла нощ. И си изградих навик за заключване от копчето отвътре.
                После почти всеки път като отвярях предния капак при запален двигател, заключвах колата по навик. Как отключвах - търсех някой с фолксваген - 90% от изпробваните ключове ставаха От други марки - не . Ако е до гаража и ключа от мотора става. Налагало се е и с тел да отключвам.
                Сега с витарата съм настроил алармата да не може да заключва. Нямам ръчна и не оставям двигателя да работи, когато не съм на седалката - сигурен метод да не може да се заключи сама.

                Коментар


                • #23
                  До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                  Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                  С другата кола (от подписа ми) такива проблеми не могат да се случат (поне докато електрониката е изправна ). Има т.н. интелигентен ключ и колата не може да се заключи отвън докато ключа се намира в купето.
                  Обаче ще е голям майтап ако я дадеш на жена ти с работещ двигател, а картата ти остане в сакото...
                  На един колега му се случи нещо такова - дава колата на друг колега с работещ двигател и се прибира в къщи. След малко повече от половин час си бърка в джоба на панталона и вижда, че картата е още в него. За щастие последния още не беше пристигнал и не беше угасил мотора... Обаче 100 км нахалост ... (между другото - случката става в Лион - там такситата са поне по 2,5 евро/км)

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                    Вярно, че ще е голям майтап. И сега имам няколко случки, знаейки, че за да заключа отвън просто трябва да натисна копченцето, което е на дръжката на вратата.Да ама и дистанционното трябва да е близо до вратата. Давам чантичката на жена ми да я отнесе в къщи, аз оставам да се занимавам с нещо, след което констатирам, че не мога да заключа .
                    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                    LZ1YBB

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                      Малко да сменя ъгъла на темата:

                      За тези при които ключа и дистанционното за алармата(централното) не са в един корпус ,нека да си ги носят отделно.Идеята е отключете с дистанционното и го връщате в джоба.После правете каквото искате с колата и ключа,дистанционното не ви трябва дефакто в колата.Това навремето се препоръчваше и при положение че някои се опита да ви открадне колата под носа или да ви свали от нея,т.е говоря за още едно предимство на казаното.Така си запазвате и екстрата-централно.

                      Друг вариант е скрит бутон за централното,достъпен отвън.

                      Трети вариант е чисти механично отключване на врата отвън с предварително направен скрит ,прост механизъм за това-например скрита връвчица нейде в уплътнението на .....( всеки сам да си реши).
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                        Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                        Вярно, че ще е голям майтап. И сега имам няколко случки, знаейки, че за да заключа отвън просто трябва да натисна копченцето, което е на дръжката на вратата.Да ама и дистанционното трябва да е близо до вратата. Давам чантичката на жена ми да я отнесе в къщи, аз оставам да се занимавам с нещо, след което констатирам, че не мога да заключа .
                        Можеш! Мини да ти покажа как.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                          Само не в сервиза, че току-виж сте ми разкулачили автомобилчето
                          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                          LZ1YBB

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                            Обаче ще е голям майтап ако я дадеш на жена ти с работещ двигател, а картата ти остане в сакото...
                            На един колега му се случи нещо такова - дава колата на друг колега с работещ двигател и се прибира в къщи. След малко повече от половин час си бърка в джоба на панталона и вижда, че картата е още в него. За щастие последния още не беше пристигнал и не беше угасил мотора... Обаче 100 км нахалост ... (между другото - случката става в Лион - там такситата са поне по 2,5 евро/км)
                            На аудито ми на големия екран до километража си пишe - no key in car и си седим така докато не влезе някой с ключ в колата ...
                            Грандоман WJ 3.1 QD

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                              Първоначално публикуван от buysell Преглед на мнение
                              На аудито ми на големия екран до километража си пишe - no key in car и си седим така докато не влезе някой с ключ в колата ...
                              и на тойотата (Рав4) го пише ама само за малко, после надписа изчезва... верно е че не съм пробвал да видя дали пак ще се появи, ама тоя надпис докато шофираш - я го видиш я не.
                              Тя и за лед така предупреждава - ако е било 4оС и стане 3оС писуква веднъж, изписва предупреждение, и оттам нататък не носи отговорност...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какво НЕ трябва да имаш в гората

                                Егати историите .Чак изтръпнах като ги чета .Мога да се радвам че досега съм нямал такива случаи защото не е шега работа.А има и нещо друго ,пробвал съм досега колите които съм имал да ги заключвам но като затворя вратата и сама се отключва .Може би не съм попадал на такива марки .Сега съм с Алфа пак никакви проблеми ,но от четеното до сега ще ми е обеца като си купувам друго, иначе мръзнене, освен ако е джипка и в гората през зимата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X