Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резeрвоар за Г класа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Резeрвоар за Г класа

    Първоначално публикуван от vesko111 Преглед на мнение
    Става със смола, но трябва да е епоксидна, а не полиестерна. Идеята за правения резервоар е малко по-друга според мене.
    Колега-явно не сте се занимавали с нещо подобно щом твърдите,че трябва да се използва епоксидна смола!Тя е много гъста и изобщо не може да попие в плата!Лично по времето на социализма съм направил няколко резервоара за западни возила-и тогава гниеха...!
    По другите забележки:
    -и да не хване перфектно някъде плата със смола няма проблем-стария резервоар се използва заради формата само,и се получава по принцип нов стъклопластов резервоар-вечен!освен,ако не се тресне яко отдолу...
    -оставащата ръжда не виждам как може да е проблем-има горивен филтър освен цедката,а може да се монтира и допълнителен.
    Ами аз спирам по темата-ако някой се интересува да ми звънне(0889 889 189-Пламен),щото нямам желание за безсмислени спорове!
    Това ми е идеята.Другия вариант е 900лв. за нов оригинален пластмасов резервоар.
    Хубава вечер!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #32
      До: Резeрвоар за Г класа

      Ако ще се лепи стария резервоар продължавам да мисля, че е по-добре епоксидна. Ако ще се облицова целия съм съгласен, че е по-добре с полиестерна смола.
      Има и още една възможност - да се калайдиса цялото дъно. Обясниха ми къде имало човек, който се е специализирал. Тези дни ще хода да го търса - ориентировъчна цена около 80лв. Ще дам кординати ако го намера.

      Коментар


      • #33
        До: Резeрвоар за Г класа

        Първоначално публикуван от vesko111 Преглед на мнение
        Ако ще се лепи стария резервоар продължавам да мисля, че е по-добре епоксидна. Ако ще се облицова целия съм съгласен, че е по-добре с полиестерна смола.
        От лепене на много изгнил резервоар файда няма.Ако ще се лепи спукано лично аз бих го направил с полиестерен стъкловлакнест кит.
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #34
          До: Резeрвоар за Г класа

          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
          От лепене на много изгнил резервоар файда няма.Ако ще се лепи спукано лично аз бих го направил с полиестерен стъкловлакнест кит.
          Още по-добре с калай и някоя медна ламаринка.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #35
            До: Резeрвоар за Г класа

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Още по-добре с калай и някоя медна ламаринка.
            Аз моя така го направих и вече няколко години държи.

            Коментар


            • #36
              До: Резeрвоар за Г класа

              Аз мисля че имам пластмасов резервоар за Г клас.
              Бях го сложил но ми беше доста голям и го махнах, защото ми го няма металния предпазител отдолу и ме беше страх а не го спукам.
              Ако още те интересува 0889599077 Тошко
              Успех!

              Коментар


              • #37
                До: Резeрвоар за Г класа

                Първоначално публикуван от toshko19 Преглед на мнение
                .....защото ми го няма металния предпазител отдолу и ме беше страх а не го спукам.....
                И аз нямам предпазител и чакам да го спукам, ама за сега държи. Много здрав излезе мамка му.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #38
                  До: Резeрвоар за Г класа

                  Затова караме Г класи ...
                  Но като се счупи нещо е голяма съблекалня
                  Хахаха

                  Коментар


                  • #39
                    До: Резeрвоар за Г класа

                    Първоначално публикуван от toshko19 Преглед на мнение
                    Затова караме Г класи ...
                    Но като се счупи нещо е голяма съблекалня
                    Хахаха
                    Не по-голяма от Нисан и BMW.
                    Вервайте ми. Имам ги и двете. Така Гелендето ми се вижда еФтино.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #40
                      До: Резeрвоар за Г класа

                      Вальо, бях ти обещал снимки на резервоара ми.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Резeрвоар за Г класа

                        Май ще започвам резервоар да правя тези дни, щото просълзи пак, капе по тревата, вдига ми разхода, дразни ме.
                        Сега вече съм се понарадвал на Г-то и ще съм по-спокоен и конструктивен, а имам вече и канал на закрито (макар и недовършен).
                        Чудя се само как изглеждат отвътре преградите. Не ми се ще да отварям този, та да го облепя после със смола както предложихте. Някой да е отварял?
                        Без блокажи си за никъде. :D
                        Без лебедка, хептен...

                        0887 731062 - Цецо

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Резeрвоар за Г класа

                          Днес сутринта най-после намерих няколко минути да сваля резервоара, и после следобяд може да се каже, че напреднах малко. Бях се загледал в едно парче ламарина 3мм, за дъно само, ама едно, че ми се видя тежко, а и после реших да сведа заварките до минимум, та направих малко разгъвки от един лист 2мм. Утре, най-късно вдругиден, мисля вече като ида на бензиностанцията да не съм "тръпен"...
                          Прилагам 2-3 снимки. Оказва се, че течната стомана не издържа дълго време - отлепя се (явно я изяжда нафтата отвътре и лека-полека се отлепя. Оказва се също, че тая боя 3 в 1 на оргахим май си е боклуче, въобще не преобразува ръждата, и май пада доста лесно.
                          В началото се излетях с малкото флексче и направих поне две завършени неразумни движения по стария резервоар, та сега май ще заварявам и тях. Може би ще ползвам "централната горна конзола" от стария резервоар.
                          Прикачени файлове
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: Резeрвоар за Г класа

                            Трябваше да вдигнеш малко нагоре тия крайща. Дъното имам предвид.
                            Пази чертежа.

                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #44
                              От: До: Резeрвоар за Г класа

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Трябваше да вдигнеш малко нагоре тия крайща. Дъното имам предвид.
                              Пази чертежа.
                              Не разбирам на кое викаш дъно, ама чертежи ще има, поне като база, от която да се тръгне. Мисля, че ще стане добре (по сметки около 73л, не ми се играе толкова много за още 5-6 литра отгоре, и няма да ги има обемите в двата края, дето стърчат нагоре), ама днес пак отиде малко на заден план.

                              Иначе го слагах. Без средната "бабуна" пасва идеално и има вид. И като е от 2мм си е някакси "темелен", като го чукнеш, дрънка на "дебело".
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от The Bear; 12-07-10, 15:42.
                              Без блокажи си за никъде. :D
                              Без лебедка, хептен...

                              0887 731062 - Цецо

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: Резeрвоар за Г класа

                                Дъното е това от долу. Долната хоризонтална равнина. Аз ако бях на тебе щях да вдигна леко това което е извън гредите на шасито. Да изглежда както изглежда предната броня гледана фронтално.
                                Иначе става трепач. Направи калкулация. Може и ние да облажиме.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X