Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

    Здравейте колеги, моля за помощ!
    Имам Isuzu Trooper 3.0 TDI 2000г. 159 к.с.
    От Враца съм обиколих целия град и няма никъде диагностика да го закача да видя какъв му е проблем или по точно откъде идва.
    Значи проблема е следниа понякога запалва и върви нормално,като го изгася и след известно време вартя и неиска да запали,варти напразно.Установих че като дам на контакт и извадя голямата букса за дюзите преброя до 10, закача я отново не вращам контакта и направо вартя , колата запалва на секундата но влиза в авариен режим и ми светка Check Engine и се форсира до 3000 оборота.Колата върви в последстви изгава Check Engine и излиза от авариен режим, всичко си е супер докато изгася колата и след 30 мин се опитам да запаля и неиска.И старата песен на нов глас.Някой път си пали след като е изгасена някой път неиска много странно.
    Според мен е някакъв ел. проблем или някой датчик или клапан но няма диагностика.
    Помооооооощ!!!
    п.с. предварително благодаря за съвети!!!
    Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
    Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

  • #2
    До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

    Закарай го в Пловдив,само там има оторизиран сервиз, "Агри-м".
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

    Коментар


    • #3
      До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

      Тцъ, "малко" по-на юг от Пловдив... В Атина е най-близкия сервиз със софтуер за тоя мотор, до колкото знам. Ама все пак питай и в Пловдив де, че нещата се менят.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Тцъ, "малко" по-на юг от Пловдив... В Атина е най-близкия сервиз със софтуер за тоя мотор, до колкото знам. Ама все пак питай и в Пловдив де, че нещата се менят.
        Има го вече в действие,братчеда работи в съседното хале на Скания.
        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

        Коментар


        • #5
          До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

          Колега проблема ти се решава с смяна вероятно на един датчик ако си касметлия тел 0884679260

          Коментар


          • #6
            До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

            Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
            Има го вече в действие,братчеда работи в съседното хале на Скания.
            Сигурен ли си в това, което казваш? Щото ако е така ще е нещо супер ново, в смисъл до скоро никъде в Бг не можеше да се направи диагностика на този мотор...Тук във форума много е изписано по въпроса...Но по принцип представителите на Исузу в София единствени имат лиценз за тази диагностика и я имат, но отказват да я правят...
            Просто се съмнявам в това, което казваш, защото ако е така ще е супер пробив и щеше да се знае....НО ако е така още по-добре. Някой ако е ходил и са му направили диагностика непременно да се похвали!

            Коментар


            • #7
              До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

              Виж това,http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...hp?t=78290за повече посети им сайта.Намери го с гуглето.
              JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

              Коментар


              • #8
                До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                Ако тези симпатяги в Пловдив са оторизиран дилър на исузу значи би трябвало на 3.0 комън рейл след 99 г. да сменят дюзите на двигателя с новите (тези които не се развалят) за сметка на исузу. Поне така правят във Франция. Но тук дълбоко се съмнявам, че това е възможно макар и да сме в ЕС.
                Положително гледам на нещата като пиша този пост. Не съм черноглед.
                Дебре е, че вече има къде поне да се направи диагностика на този двигател в България и трябва да се възползваме и да помагаме, ако трябва да се развиват нещата както можем, защото исузу винаги си заслужава като марка.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                  Те са нещо като клон на Гръцкия дилър.Така че,каквото там,такова и тук.
                  JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                    За подмяната на дюзите и аз дълбоко се съмнявам.....
                    Аз да ви кажа с мен какво се случи относно тази подмяна...бях тръгала по този трънлив път Свързах се с орторизиран сервиз на Исузу в Гърция, падна една дву-седмична акивна кореспондениця по въпроса, изпращах им сканирано какво ли не и снимки на какво ли не, абе всичко, което поискаха и накрая след един месец чакане, ми казаха ами много съжаляваме, но първата регистрация на вашия джип е в Германия и е регистриран като Опел....така че подмяна не можем да ви направим, но можем да ви решим проблемите срещу съответното заплащане
                    И така мноого странно се оказа, че нямам Исузу, а имам Опел, въпреки че документите са ми на Исузу и както казват гърците странното е, че и VIN number-a ми е на Исузу, абе....както и да е, то аз не съм и надявала, че може да ми се лсучи такова чудо като безплатна подмяна

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                      Оправих си джипа колеги!!! Четох ж една друга тема за същия проблем и без да ходя до Пловдив си поръчах въпросниа датчик и си го подмениах дори сам и всичко си дойде на мястото.Благодаря за съветите!!!

                      P.S. Въпросния датчик е за налягането на маслото, който има живот 100 000 - 150 000 км и се прецаква и лъже компютъра на двигателя и съответно не пали. Намира се между 2 и 3 дюза те са два там единя е за налягането, а другия за температурата на маслото.Първия бронзов е на цвят.
                      Audi A6 Avant 4G S-line 313 k.c.
                      Ford Ranger Wildtrak 3.0 TDCI 2008

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                        Това за сервиза в Пловдив не е вярно!!! В Бг никъде не правят такава диагностика! Колега информацията ти е грешна, правят диаигностика само на D-MAX и на камиончета....за ТРУПЕР НЕ!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                          Здравеите светна ми червена лампа провери двигателя като изклуча двигателя гасне и след извесно време пак така 2-3 пъти докато се прибера ту гасне ту светне,има ли проблем да го карам така 2-3 дена ???

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                            Здравей колега!
                            Миналата година имах подобен проблем. Освен светванетона лампата бше придружен и със необяснима промяна в оборотите на двигателя отвреме на време, докато накрая започна да пали когато си иска и ламичката все така да светва и изгасва. Оказа се повреден датчик за налягането на маслото - смениха ми го и вече нямам такъв проблем.
                            Ако симптомите са подобни, потърси написаното по темата.
                            Пожелавам още много километри безаварийно каране с красавеца!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем диагностика Trooper 3.0 TDI 2000 г.

                              колеги пак ми свети лампичката провери двигателя джипа върви без проблем ходих в сервиза на исузу в софия на околоврусното казаха че е дросовата клапа, пурвия пут я зачистихме и спря да сети лампата сега пак светна някви идеи ??? ако взема нова клапа мислите ли че 6те се оправи проблема за мен клапата си бачка....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X