Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авиационна и прочее сигурност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Авиационна и прочее сигурност

    В авиационната сигурност е още по-сложно. В самолета не ти трябва дълъг нож за да повредиш нещо ако знаеш как е направен. Освен това, много хора в тясно пространство във въздуха се държат странно. Ако някой пусне три капки кръв на заложник, масовата истерия е сигурна. С последствията. Та и там си имат ядове на празно място.

  • #2
    Бе, ако е толково просто, вземи да отвлечеш самолет и после да се измъкнеш. В момента, в който почне суматохата, онези дето са се заключили в кабината остро снижават височината, ако стане разхеметизиране и като кацнат на първото летище ще си говориш със специалните части, които са на смятна.

    Пък и не знаеш кой от пътниците може да те гръмне докато си се разсеял. В нашите линии не съм чувал да има такива "пътници", но при американците това са деятелите от FAMS, които по някаква случайносто имат най-високите стандарти за стрелба от всичките им силови структори. Въпросните пистолероси през 2005 гръмнаха онзи латинос само щото казал, че има бомба в себе си. Та, ходи размахвай ножове пък ти. Ако си мислиш, че няма да те гръмнат, барабар със заложника и да ти го пишат и него на сметката... Как пък онези майстори с макетните ножове не са налетяли на поне един такъв като "отвличаха" онези самолети...

    В доста други авиолинии в избрани рейсове пътуват подобни прикрити стрелци - Swissair, Gulf Аir, бившата Lufthansa, Air India и др. Пък в Iran Air и в El Al присъствието им е демострацивно - костюмирани бабанки с Микро Узита под саката и оловно-калаени куршуми.

    А, тия "пеперудки" са голяма дивотия. Има къде по-удачни сгъваеми ножове с много по-коварни остриета и много по-бързо отваряне.

    Коментар


    • #3

      Коментар


      • #4
        Горното беше за длжината на острието. Иначе сте прави още по-сложно е. така си е и за пистолеросите и за трите капки кръв. Американците ги въведоха по-масово след 2001год. Заради истерията неможе да се качваш и с детски пистолет и с един куп други неща. То като стане белята изхода обикновенно е един и същ, хватката е да не се допускат такива работи.

        Коментар


        • #5
          Е, то в Малев много неща няма. Не е рядкост да ти изчезне я резервацията, я мястото при тях... Някой път пробвай същата история с Gulf или Iran Air, ама сам си носи пиенето. После и за теб може да правят кампания "Не си сам".

          За нашите съм почти сигурен, че също нямат охрана, ама ти тях с пиянски истории не можеш да ги стреснеш, предвид днешите новини за обилно почерпения капитан на онзи товарен рейс. По-скоро ти ще изтрезнееш като ти направят няколко лупинга.

          А, за чиновническите работи и остриета не ми говори... Отивам веднъж в МВнР и там на пропуска преди да мина през турникета има детектор - слагаш си отстрани на масичка чантата и минаваш през него. Та,минах аз то писна и единственото стоманено нещо по мен бяхаключовете ми закачени за един Викторинокс от най-малките. Онези от охраната цъкаха, чесаха се и накрая ми го взеха на "отговорно пазене", че да не заколя Мони или който хвана. Казах им, че се излагат, но иначе нямаше и да ме пуснат, та си взех чантата от масичката и си продължих. Покрай ножа никой не се сети за нея, а вътре можеше да нося и картечен пистолет. Та, това е нивото при заглавичкването с глупости за сантиметри. Даже на тоя намер му се вика "заек"...

          Коментар


          • #6
            бе аз я скрих , че то малко срамнъ история , ама и ти си прав , че унгарците не са американци

            Коментар


            • #7
              Тва па кво беше? Фюрере, виж кво става и си смени паролата, че някой пише глупости от твое име.
              Естествено че знам и как се кара и как се сваля самолет. Как се отвлича и как се освобождава също, макар че не ми е известен дълбокият смисъл на отвличанията. А сега се постави за малко на мястото на тия, които трябва да сърбат попарата след отвличането. Оня ще покаже три калъпа сапун, ще каже че е бомба и готово. После ще драсне по гърлото някого с ножчето за бръснене и тогава ще стане мазало. Три инфаркта, два инсулта, някой се прави ербап и скача, и труповете вече ги има. А ония още не са и започнали да убиват заложниците заради отхвърлени искания. После екипажът разхерметизира салона и пикира. Всички боинги от 3-тата серия се забиват малко след това в земята в неуправляемо падане. Другите летят, обаче с по още двайсе трупа от баротравмата, оглушалите не ги броим, отделно още истерия и още трупове от нея пък. И кво сега? Дай да допуснем дивотии от пиянска шега ли?

              Коментар


              • #8
                Пиянските историй си се случват постоянно. Често лятото от Варна и Бургас командирите отказват да качват лазещи финландци, драифащи германци и тем подобни. А за стрелянето в самолет и разхерметизацията хората измислиха и специален патрон, /как му беше името?/ да не може да пробие самолета, ужким. А това с пийналия пилот едвали не се случва и в някои други бивши соц страни.
                От пеперудка стигнахме до пияни пилоти - наздраве.

                Коментар


                • #9
                  И ти си провери паролата, щото тук влизат разни SASаджии и от твое име издават оперативна информация. И кво знаеш как се отвлича и как се освобождава? Щото ако си обърнал внимание как протичат всички операции по справянето с такива ситуации - всичко е една голяма патаклама и който устиска - устиска.

                  Бе, ти къде живееш, бе?! Кой какви попари сърба?! Кво им направиха на американските служби след 11 септември, кво им направиха като гръмнаха онзи латинос или англетата като опукаха онзи в метрото? Ами на немците кво им направиха, като стана касапница на летището в Мюнхен и утекоха евреите (някой да не си помисли, че са се изкушвали повече да гръмнат тях, отколкото арабите). Ами за руските изпълнения да говоря ли изобщо? Щото там е "Бей своих, чтобы чужие боялись".

                  Ако мислиш, че някой много се е загрижил за разни заложници или самолети, дето после и без това ще ги изпишат на сметката на "терористите"...

                  Ти като си такъв майстор, направи провокация в някоя от изброените от мен линии и виж какво ще ти се случи. Само не показвай разни сапуни и дезодоратни и не викай, че са бомба, щото ще ни липсваш тук.

                  Като казах провокации се сетих за едно мое изпълнение. Навремето минаваме през близка столица и предвид тогавашният соцреализъм, аз се мятам на една много яка реплика на Р38. Като всички играчки има червена тапа отпред, ама на чекирането казват, че ще пътува при пилота, обаче, тъй като сме в последния момент и няма кой да го предаде, става сложно. Нас ни изпраща местният ни военен аташе и баща ми, да не затруднява обстановката му го дава на него, че да ми го донесе следващия път. Та, останах си известно време без играчката, обаче като ми го донесе хубаво, че вече му беше минало от това, което става в последствие. Таман се разделяме и той се усеща, че стои по къс панталон, тениска и пистолет в ръка насред летището. Поогледал се, поогледал се и го сложил на кръста под тениската. Разправяше, че към изхода вече се усъмнил, че няма хора освен разни костюмари, които започнали да се съсредоточават някак странно около него. Кво точно е станало не каза, освен, че е било доста "неудобна" ситуацията и сигурно после и двете страни са писали един куп обяснения за "провокацията на българските служби"...

                  Коментар


                  • #10
                    Малеййй ... Мюнхен, САС, заложниците ... Студено. Много студено, стъклено ледено.
                    Карай, щом и ти знаеш толкова по въпроса, значи работата не е толкова лоша. Терористите като по-слабо грамотни ще ги свършат хептен тъпи и значи за останалите има шанс.
                    Хубаво. Всеки случай нито тука, нито аз ще тръгна да пиша ръководство за начинаещи малоумници. Старите опитни камикадзета пък нямат нужда от мойте съвети.
                    По въпроса завърших.

                    Коментар


                    • #11
                      Хе, хе... Сега и на инструктор по антитероризъм ли ще ми се правиш...

                      Повечето антитерористични операции са една малка лудница, където заложниците са само временни укрития.

                      Не знам кое е студено, обаче ето краткия обзор на Мюнхенския цирк:

                      След като ентусиастите от Черният Септември склоняват да излетят от военното летище, вместо от Мюнхенското, заради навалицата там, качват се на двата хеликоптера близо до олимпийското градче, които ги изсипват до Боинга, който уж ще ги кара за Кайро. Понеже всичко в този свят става по учебници и по инструкции, немците измисля железен план - екипажът на самолета се състои от преоблечени полицаи, а наоколо са разположени петима импровизирани снайперисти - просто точни любители стрелци измежду редовите полицаи.

                      Понеже разузнаването работи, юнаците очакват 2-3 терористи, които да бъдат наритани от "екипажа" на самолета и сервирани за отстрел на "снайперистите". Отгоре на всичко на летището има и МОСАДаджии да гледат цирка от първия ред. Когато кацат двата хеликоптера и оттам се изсипват 8 въоръжени с автомати и гранати арабели, онези от самолета се панират и изсвирясват без разрешение. Двама от арабелите се качват в празния самолет, надушват капана и хукват обратно, при което снайперистите откриват ултра точна стрелба - единя го ранявт, а другия даже не го уцелват. После запова яка канонада по прожектори и прозорци, а екипажът на хеликоптерите се разбягва на всички старни. Обаче евреите седят вързани и няма мърдане. Арабелите застрелват тези в първия херикоптер и се оттеглят в тъмнината, откъдето застрелват някой и друг немчур, докато снайперистите най-сетне започват да уцелват по нещо. След сума време, на останалите им писва и застрелват тези във втория хеликоптер, като за по-сигурно им мятат и граната, която хубаво ги накъсва и опича. Толкова хубаво, че после разследването не успява да докаже тезата колко от тях са гръмнати от снайперистите и от полицията. Та, вече е все тая и избиват и останалите арабели, като няколко ги гепват. И понеже всичко е по учебник, немчурите дават жертви, щото бронираните им машини кибичат по задръстванията наоколу.

                      За руските операции няма да пиша, щото там е още по-страшно. Който иска да се разрови.

                      А, ти чети и пиши ръководства колкото си щеш. Само да не опре някой до тях...

                      Коментар


                      • #12
                        Ъхъ. Дас ист фантастише, я, я.
                        Само не разбрах какво общо има този случай със сегашното положение на нещата. Нито пример за какво е. Немците са се сблъскали за първи път с такова нещо и никой не е имал представа какво да прави. Нито пък евреите.
                        Не се излагай, това е скучно и вече не е 76-та. През 84-та едни са отвлекли истински пътнически влак. С пътници. В Холандия. Фронта за освобождение на Молукските острови. Самолетите са по-изтъркани от Глория и Азис заедно.
                        Има много по-читави реакции от бизонести холивудски тъпаци с пищови в самолета. Те не са опазили още никой. Обаче терористите много ловко и бързо ги засичат и обикновенно ги убиват с ритници, не ги застрелват. Ако се не лъжа - три случая.
                        Правилната реплика не е Не мърдай, полиция! Правилното е: Абдула, не стреляй, още не е праймтаймът!!!

                        Коментар


                        • #13
                          Кво общо има ли? Че това беше доброто старо време. Сега едните блъскат небостъргачи със самолети, другите изколват цели болници, училища и театри, ако нещо не си разбрал. То, винаги "терористите" и "антитерористите" са били колеги, че даже и равни по чин, само че от двете страни на барикадата, ама това днешното на нищо не прилича вече.

                          Така че сегашното положение на нещата е още по-трагично от тогава:

                          Могадишу 77а - немците този път се справят по-добре и само пилотът е убит, наред с терористите.
                          Тбилиси 83а - грандиозен цирк с фойерверки и още по-голямо шоу след това
                          Малта 85а - египетските специалисти нападат самолета и като резултат - 60 пътника назад.
                          Карачи 86а - специалните части нападат отвлечен самолет на Пан Ам и в суатохата 20-30 пътника дават фира.

                          Все пак, трябвадасе каже, че на 1 клане се падат по 2-3 успешни силови акции и поне 5 уредили се, чрез преговори, ама това не ме успокоява.

                          Пък и на земятаникак не е скучно:
                          Waco, Texas - клане по руски мащаб.
                          Буденовск - болницата
                          Беслан - училището
                          Москва - театърът в Дубровка

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                            Могадишу 77а - немците този път се справят по-добре и само пилотът е убит, наред с терористите.
                            Тбилиси 83а - грандиозен цирк с фойерверки и още по-голямо шоу след това
                            Малта 85а - египетските специалисти нападат самолета и като резултат - 60 пътника назад.
                            Карачи 86а - специалните части нападат отвлечен самолет на Пан Ам и в суатохата 20-30 пътника дават фира.
                            Пропуснал си една доста прилична:

                            76-а Ентебе - 3 заложници (от общо 100), всички 7 терористи + 20-на угандийски войници
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Тук давам само омазваниците. Приличните с по 1-2 жертви съм ги сложил в статистиката. Ако сега някой каже, че съм черноглед, просто ще отбележа, че мащабите на едни провал засенчават успехите на 20 сполучливи операции.

                              Иначе има и една култова операция - Кипър през 78а, когато вездесъщите египетски специалисти идват неканени да спасяват самолета и се сбиват с местните, при което дават към 20 убити и се прибират обратно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X