Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 2.8 td, трудно пали (когато си иска)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero 2.8 td, трудно пали (когато си иска)

    Здравейте колеги! Мой близък който живее в Англия си купи паджеро (шогун) 2.8 дизел, 98-ма година, автоматик. Та от около месец има проблем с паленето. Отначало го отдадох на свещи и го накарах да ги провери, оказа се че има една изгоряла, смени я, и уж се оправи. Но после проблемите продължиха. Четохме в английските форуми, че времетраенето на подгрева е малко и затова се извежда копче за принудително подгряване. Изведе си копче от релето за свещите. Пали, пали нормално и пак се появи проблема. Кара колата на сервиз и там му сменили някакъв клапан (по техни обяснения, служел за да не се връща нафтата към резервоара). Но проблема не изчезна. От сервиза му казаха да търси дизелджия. Проблема е че там няма много такива майстори. В друг форум четохме че уплътненията на ГНП-то може да са за смяна. Но симптомите които описват там са други. Според мен отнякъде влиза въздух в системата. Въпроса е от къде. Човека казва че уж няма течове и не мирише на нафта. Ще съм ви много благодарен ако ме насочите към евентуална причина. Най-интересното е че не иска да пали когато си реши. Няма значение топъл студен. Под не иска да пали имам предвид трябва да въртиш 2-3-4 секунди преди да запали. Общо взето като гледах клипчета как пали е идентично с паленето след като си сменил горивен филтър и не си обезвъздушил като хората. Затова си мисля че може да е въздух в системата. Ако искате мога да ви покажа клипчета как пали колата когато го има проблема. Иначе върви отлично, не прекъсва и не гасне... Ако имате някакви идеи, моля споделете защото аз не съм много запознат със горивната система на паджеро-тата, а пък и там незнам дали ще се намери читав майстор. Обратно на логиката английските монтьори са в пъти по некадърни от нашите такива. Очаквам предложения . Благодаря ви предварително!

  • #2
    До: pajero 2.8 td, трудно пали (когато си иска)

    Тия теми ще ти помогнат:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/se...archid=3083859
    ...не всичките де,че то и търсачката не е съвършенна...
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      До: pajero 2.8 td, трудно пали (когато си иска)

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Тия теми ще ти помогнат:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/se...archid=3083859
      ...не всичките де,че то и търсачката не е съвършенна...
      еййй, ти го утрепа човека с четене...

      в сайта на POCUK темата е закачена - семеринг как се сменя на ГНП....

      УСпех, и дано не му одерат кожата на твоя човек, че като гледам, там паундите като леФчета ги харчат...

      Коментар


      • #4
        До: pajero 2.8 td, трудно пали (когато си иска)

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        еййй, ти го утрепа човека с четене...
        От четене,само очила може да му докарам...
        Иначе съм посочил повечко теми(барабар с една "втора част"),че може проблема да не е баш семеринга на помпата.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          До: pajero 2.8 td, трудно пали (когато си иска)

          Здравей колега,не знам дали това, което ще ти споделя ще ти помогне,но все пак може да ти е от полза.И аз преди една година си взех Пджеро 2.5 TDI къса база,автоматик,супелселект рздатка-японско изпълнение,без фул екстрите за модела,на със супер куйк система за палене{дана съм се изразил правилно},като го взех нищо не знаех за паджерото ,почти всичко научавах от колегите във форума.Та за въпроса.като си взех джипа,още в Лондон палеше трудно сутрин.Видях ,че има някакво бутонче сложено допълнително,но не знаех за какво е.В последсвие разбрах,че като го натисна включва релето за подгряване и тази зима го ползвах,но въпреки това пак с доста въртене.Изчетох всичко във форума,говореше се ,че може да засмуква въздух,проверявах,но никаде нямаше теч.Докато преди 1-на седмица видимо като загрее двигатела,се появяваше бял дим от изпарения и с мирис на нафта.Заведох го при мой познат -монтьор и след упорито взиране се видя ,че изпуска от една тръбичка за обратната нафта м/ дюзите.Не беше скъсана,а бе ше се отлепила от накрайника,който ляга в/у дюзата.Завариха я,защото в Добрич не намерих нова и сега пали от раз и на минус 10 гр.сутрин,с малко подгряване с бутона.Трябва да си оправя и системата за подгряване.Четох за нея,но едва ли Добрич някой ще се навие да я прави.Успех колега.Дано съм бил полезен.

          Коментар


          • #6
            До: pajero 2.8 td, трудно пали (когато си иска)

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

            в сайта на POCUK темата е закачена - семеринг как се сменя на ГНП....
            Абе и аз мислих по въпроса и тук да закачим една такава за този прословут семеринг, обаче хората не четат - всеки бърза да си излее болката първо...

            Коментар


            • #7
              До: pajero 2.8 td, трудно пали (когато си иска)

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Абе и аз мислих по въпроса и тук да закачим една такава за този прословут семеринг, обаче хората не четат - всеки бърза да си излее болката първо...
              По-добре не, че вече и без това са множко закачените и на по-малък монитор трябва да се скролва за да стигнеш до "пресните".

              Иначе, по конкретния проблем - подсказката на mddido не е за пренебрегване, с някои уточнения - ако системата засмуква въздух, има няколко възможни хипотези:
              1. При 4м40 (2.8тд) - първа възможност е винаги семеринга на помпата. Ако проблеът е в начален стадий, симптомите са както описаните горе. При задълбочаване на проблема са стига до "хълцане" и дори до загасване на мотора.
              2. Всички Паджера страдат от гниене на стоманените горивопроводи под купето - в този случай се получава постоянен горивен глад и, ако дупката е достатъчно голяма, драстично завишен разход.
              3. Посочения по-горе възможен проблем с горивопроводите за високо налягане и за "обратната нафта". Там обикновено става дума за лошо притягане на някоя връзка или за шупла в някоя от тръбичките, което е много трудно за локализиране. В този случай трудното палене е налице, но "горивния глад" е по-вероятно да се проявява по-отчетливо при загрял двигател, когато материалите са топлинно разширени.
              4. Износена (скъсана) мембрана на ръчния ежектор на филтъра.
              5. Лоши връзки (изпуснали скоби) или дефекти по горивните маркучи около филтъра.
              6. Дефектен или зле монтиран филтър - наскоро ми се случи долната пластмасова резба на филтъра, където се монтира датчика за вода с изпускателя, да е с лоша отливка и да се навива с усилие и накриво.

              Оттук нататък се иска грамотно оглеждане на конкретния случай и анализ на симптомите.

              П.П. Проявленията на "горивния глад" могат да варират от самоволна вариация на оборотите на празн ход (най-често при изключване от скорост оборотите остават над 1000 и е необходим лек "товар" за да се върнат в нормални граници) до хълцане и самоволно гаснене при по-големи "пробойни".
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #8
                До: pajero 2.8 td, трудно пали (когато си иска)

                Благодаря ви много за информацията!!! Момчето ходи на въпросните майстори. Сменили уплътненията на помпата, още някакви клапанчета, но колата започнала да гасне. По тръбите имало мехурчета въздух. И сега си доотстраняват проблемите от "майсторлъка". Същевременно му мерили компресията и се оказало че на 1-ви цилиндър е малко (200 пси, нормалното било 300) И го посъветвали да сваля главата... Най-странното е че колата не прекъсва като запали, има мощност, НЕ ПУШИ БЯЛО, дори когато пали трудно и заработва на 4 цилиндъра. Поправете ме ако греша, но ниска компресия при дизел, означава бели пушилки до небето като го палиш сутрин и работа на 2-3 цилиндъра първоначално. Ще ви държа в течение какво става с паджерото. Пак ви благодаря за отговорите!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X