Обява

Свий
Няма добавени обяви.

07-07-07 7-те рилски езера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 07-07-07 7-те рилски езера

    Не исках да отварям нова тема защото във форума вече има много такива за 7те рилски езера но реших да спомена и за скромното си каране сам самичък до хижата на езерата.

    Та както си бачках на Паничище нещо започна да не ме свърта на едно място и завъртях няколко телефона но колегите или бяха заети с работа или имаха малки проблеми с моторите а на мен ми се кара както на абитурентка и се ..... И речено сторено:









    Снимките са малко щото нямаше кой да снимам или да ме снима, дано другата събота и неделя да има колеги, че сам човек е само за /00/

  • #2
    07-07-07-7те рилски езера

    Здравейте, искам и аз да споделя малко преживявания с колегите но понеже имам мускулна треска може почерка да ми е малко поразкривен така, че да не си помислите, че имате проблем с монитора
    Та какво стана караме си аз и един чисто ама чисто нов колега /за първи ден на мотор/ по черните пътища от Паничище към хижа Пионерска оттам по пистата нагоре оттам до зелени Преслап и така кръгче след кръгче докато дойде тежката артилерия от Дупница мой добър приятел и УЧИТЕЛ Будин /така му е името/. Междувременно моя ученик падна много лошо в един коловоз и се наложи да го оставим на сянка и студена бира на хижата. Леле как се отплеснах това може и да не го четете но оттук нататък моля за внимание.
    Видяхме джипове с туристи да слизат от хижата на езерата и ги попитахме има ли полиция или патрули а те казаха, че има негласно разрешение /неофициално/ забранено е но пък и горе трябва да има бизнес. И какво мислите стана айде газ и на езерата да ама хората са се потрудили да прекопаят всички възможни подстъпи към езерата и тамън бяхме започнали да се отчайваме носейки на гръб най тежкия мотор и пристигна една група от 7 мотора от Самоков е викам си и това ако не е поличба 07-07-07-7те езера и 7 мотора от Самоков ще се минава.
    Тука иде реч за едноименната тема за физическата подготовка. Да ама не винаги защото първият които успя да мине и единствен без да бута беше /цялото ми уважение към пича/ та беше много ама много дебел шапка му свалям. Това беше най страхотното време да снимам ама се бях шашнал и забравих вярвайте ми повече ме е яд от вас.
    Сега ако сте имали търпение да прочетете всичко дотук ето и малко снимки:















    Имам вече и GPS но го получих вечерта преди да тръгнеме
    и незнам как се работи с него мисля, че е запаметил трака ама....








    А на 08-07-2007 карахме до кобилино бранище от Паничище над Мальовица но с друга група там съм изумен от гледката и не мога да ви я опиша ще пусна снимки но ще помоля колеги които знаят къде е това да помогнат с описания. Предварително им благодаря.

    Коментар


    • #3
      До: 07-07-07-7те рилски езера

      Страхотни снимки. Поздравления.
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #4
        До: 07-07-07-7те рилски езера

        На 08-07-07 дойдоха двама мой приятели от София и решихме да се поразходим да.............. абе вижте сами аз тук колкото и да искам нищо не мога да напиша.
        Предварително са извинявам ако има вече автор с този маршрут.

        Тръгваме през местността обесен камък...





        Тук разглеждаме накъде е посоката


        Това тук е хижа Мечит имаше само румънци и румънки но за тях по късно






        Тук си починахме след като се бяхме качили по ски пистата над Говедарци и се поразговорихме с хижаря който любезно ни снима
        и ни каза, че до кобилино бранище били някакви си 20 мин. леле как ни подведе



        От тук нататък млъквам и ви оставям на майката природа да разкаже сама за себе си.




























        Тук сме пак на въпросната хижа




        Бай Младен седна да похапне и се загледа по румънките които играеха волейбол и изведнъж.........


        Леле копелета тая си сменя банските точно пред палатката пред очите на бай Младен щеше да се задави момчето за малко да го изпуснеме добре, че имаше бира иначе........


        След което си тръгнахме свършиииии
        Бяха 2 страхотни дни за моя милост и сие

        Още веднъж моля колеги с информация за този /маршрут/ път да дадат пояснения ще ми бъде много интересно. Аз може би и това го имам записано в GPSa но незнам още

        Коментар


        • #5
          До: 07-07-07-7те рилски езера

          Първоначално публикуван от Yordan Kolev
          Страхотни снимки. Поздравления.
          Благодаря за мнението, но искам да вметна, че досега всички снимки от моите репортажи са правени с телефон и май е време да си купя сериозен фотоапарат. Тази природа ми взе дъха незнаех колко е красива България макар да съм изчел и разгледал почти всички пътеписи но на снимки е различно.

          Коментар


          • #6
            До: 07-07-07-7те рилски езера

            За първи път ми е и моля да не се смеете докато си пиете кафето за ваше добро е:-

            Коментар


            • #7
              До: 07-07-07-7те рилски езера

              Страшен GSM имаш...
              Грябва да измислим едно каране заедно ... я по Рила, я при нас с Кики.т - по Стара планина. Ком още не сме го направили...(то нали Кики счупи ръка, сега кара само с дясната...)
              Mitsubishi L200 DobbleCab

              KTM XC 450 RW 2009
              KTM 350 SX 2011

              Коментар


              • #8
                До: 07-07-07-7те рилски езера

                И аз там бях,и с ей такива очи всичкото видях,ядох пих и с групата се веселих а по между другото, в коловоза , Аз ребрата си строших...Е не казвам колко ме боли ( на тази тема ще намеря колеги 100 дори) важно е ,че затворих цикъла за себе си а той гласи:

                Децката мечта, пламъка в очите, някое списание, снимка ,филм, заделено левче на страна, случайно виждаш мотора от съня,а до тебе сякаш господ го изпраща стой Учителят ти по съдба,после повечко пари за екипи, гардове и кормила а накрая по чукарите и в родната ти планина...е какво да кажем на това...да правим ли въпрос за няколко ребра.И ако господ някога ни е взел по едно да сътвори жена, то аз моите си дадох за CRF-ката добра...
                На този който не го е минал с думи не мога да го обясня!

                Колеги благодаря, че прочетохте лириката ми (не бих казал добра) но от въодушевление изказана е на мига...


                Горните редове посвещавам на Ванката,Младен, Люси и на жената която превърза лютите ми рани -Леля Надка...
                В заключение и на изпроводяк да ви помоля нещо...
                Вземета па драснете по някои ред за вашите жени, бащи и маики - па напишете кога им обадихте първия път за мотора, па къде спахте тогава и след колко време ви проговориха и т.н ( не че не знам как да кажа на жена ми за мотора ама...) ...тези хора заслужават няколко реда , та нали по вас са им побелели косите и в тревоги преминали дните...


                Искренно ваш колега А.Д.А.

                p.s. Ванка утре в 11.00 съм на ренген.Няма страшно!

                Коментар


                • #9
                  До: 07-07-07-7те рилски езера

                  Колеги длъжен съм да сведа до вашето внимание този поетично изобразен мотор CRF250 заради който нашият нов колега сега плюе кръв
                  /това съвсем сериозно/ и не ме слуша да ходи на лекар
                  Та подробности за падането ще го накарам да напише в едноименната тема след като видиме резултата от ренгена.
                  Ето ги двамката той със е с жълтата блузка а мотора е пред вас

                  Коментар


                  • #10
                    До: 07-07-07-7те рилски езера

                    Тоя приятел ако наистина плюе кръв вследствие на счупените ребра , и ако веднага не потърси лекарска помощ, има много сериозни шансове никога повече да не му е нужна лекарска помощ, а и да си остане само с тази публикация в форума! Ребрата могат да се счупят със или без разместване! Аз съм си чупил без разместване и знам за какво става въпрос, а ако има разместване шанса да се нарани белия дроб и това да доведе до трагични последици е доста голям! Така че тоя приятел ако не мисли за себе си и се инати да не ходи на лекар ,нека поне да помисли за семейството си и това което може да им причини с ината си!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      До: 07-07-07-7те рилски езера

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov
                      Тоя приятел ако наистина плюе кръв вследствие на счупените ребра , и ако веднага не потърси лекарска помощ, има много сериозни шансове никога повече да не му е нужна лекарска помощ, а и да си остане само с тази публикация в форума! Ребрата могат да се счупят със или без разместване! Аз съм си чупил без разместване и знам за какво става въпрос, а ако има разместване шанса да се нарани белия дроб и това да доведе до трагични последици е доста голям! Така че тоя приятел ако не мисли за себе си и се инати да не ходи на лекар ,нека поне да помисли за семейството си и това което може да им причини с ината си!
                      Най-после, вчера колегата е бил на лекар и след обстоен 3D преглед и ренген са установили само 1 счупено ребро и никакви други наранявания, чух се с него има висок боен дух и най-важното МЕРАК да кара ПАК

                      Коментар


                      • #12
                        До: 07-07-07-7те рилски езера

                        Първоначално публикуван от Chinela
                        Най-после, вчера колегата е бил на лекар и след обстоен 3D преглед и ренген са установили само 1 счупено ребро и никакви други наранявания, чух се с него има висок боен дух и най-важното МЕРАК да кара ПАК


                        Мерака идва по скоро от това, да се събере отново хубава компания, слънце може и да не грее че много изпотява реброчупобранката(ризницата),да има малко бира и по дълъг нов маршрут този път само без коловози ако може...преди това трябва да махна искрогасителната и заглушителна тръба от фабричния ауспух щото комшиите не ме разбират когато излизам да карам а пък заиците по ливадите направо си пасът до мен без да ми обръщат внимание...по скоро ми се задушава мотора и не поема с ряз а аз нали обичам да подавам повече газ та за това...
                        ЗДРАВ ДУХ ВЪРХУ ЗДРАВ МОТОР

                        Коментар


                        • #13
                          До: 07-07-07-7те рилски езера

                          Браво много добър репортаж и спиращи дъха снимки.

                          Коментар


                          • #14
                            До: 07-07-07-7те рилски езера

                            Айде утре/събота 28.07/ търся ентусиасти да караме заедно до там. Аз съм от София с хонда хр600 и така или иначе утре отивам до езерата сам. Ако има желаещи да звънкат 0888155560

                            Коментар


                            • #15
                              До: 07-07-07-7те рилски езера

                              Ихх свърши вече
                              Аз бях ентусиаст, ама не намерих дружка, с която да карам и си заангажирах съботата с други задачки...

                              Ако все пак решиш да караш и в неделя (да речеме до Самоков за световното) - насреща съм
                              DCRT®

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X