Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

    Така след двумесечно затишие, по точно нямах време от работа, та след двумесечното затишие аз и двама мой приятели познати ви от предишни репортажи,
    решихме да махнем паяжината от моторите. Речено сторено тръгнахме за Паничище с надеждата да не ни вали дъжд мечтиии .
    Разбира се не ни валя ама защо ли

    Еми ето защо .


    Това беше положението когато пристигнахме /ще ви помоля да запомните градусите за тези които ще имат търпение да четата докрай/
    На никои не му се слизаше от пикапа и не само заради градусите ами и заради ЕТО ТОВА .


    Да и при това снимката е от след обяд Беше наваляло за около 1 час сутринта.
    Както и да е отидохме в гаража но там ни чакаше неприятна изненада единият XR не пожела да запали ама това е за друга тема и така изчакахме около 2 часа
    с надеждата да се вдигнат градусите ама неисе не ни е било писано и аз казах, чета ще се кара макар и само с 2 мотора и едно колело да и едно колело
    Сега искам да ви оставя да се полюбувате на първия сняг без да ви отегчавам много с писане.... не много






    Ски писта Аждера на Паничище опитах се да я щурмувам ама снега и високата трева не ми дадоха да мръдна и един сантиметър.


    Това е на ски пистата над хижа Пионерска нея успях
    Имам и видео но тях ще пусна накрая.




    Въпросната писта поглед отгоре.


    Бай Младен заобиколи по пътя защото гумата му беше Мишелин вестник.


    Пистата поглед отдолу

    И след като се наиграх по пистата решихме да отидеме на местността "обесен камик" по път който е съвсем лек но там ни чакаше друга изненада Ами понеже този сняг е много тежък а листата на дърветата са все още зелени и не са опадали та снега беше съборил и навел много клони и почти беше запушил пътя по цялата му дължина.














    Поглед отдолу.

    Поглед отгоре.



    Това са следи от един извънземен CRF450 като по филмите


    Ей умрях от жега няма ли мотор с климатик /скъса се да бута горкия заради гумата/





    Я и другия колега се появи



    Като не ще да пали мотора то има и колелета




    Гумата на Бай Младен






    КРАСОТА


    Обратно към хижа ПИОНЕРСКА


    Малко да почине докато разчистим клоните за минаване.

    И какво е каране на Паничище без да опиташ да стигнеш на хижа Рилски езера и то на сняг
    ами нищо би казал всеки и аз мокър и премръзнал реших да проверя аджеба с тоя маховик може ли да се кача до езерата и



    Все още има туристи, бяха много мили хора.


    По пътя не съм снимал защото ако спра нямаше тръгване ама никак. Най-голям проблем бяха камъните, изхврляха предницата извън коловозите и започваше една бораба за връщане но мъка мъка ви казвам.


    Имаше и две момчета с едно момиче с лада нива и носеха неотворена бутилка с ракия в ръка. Аз ги помолих /посъветвах/ да се спуснат първо обратно да оставят колата и тогава да я отворят и те казаха ДОБРЕ дано са ме послушали.


    Кардана и висеше какво ли е стнало а не не това не е нивата на момчетата тая си беше там.








    Обратно надолу.





    Как ли се сушат ботуши ами то имаше цяла тема


    За които е стигнал дотук може да види как всичко започна на 2 градуса целзйи и завърши на 108 градуса, Дали


    НЕ Не бяха 108 а около 48 градуса по "СМИРНОФФ"


    После не помня нищо ЗАЩО ЛИ



    Ето и няколко видео клипа..

    http://www.vbox7.com/play:e9a2c98f

    http://www.vbox7.com/play:3d0a8c3c

    http://www.vbox7.com/play:40402961

    Приятно гледане.

  • #2
    До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

    Тва на колко метра надморска е ??Не ми се виждат чак толкова много.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #3
      До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

      Честит първи сняг от мен И приятно "хлъзгане" от тук на татък
      Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

      Коментар


      • #4
        До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

        Първоначално публикуван от kiki.t
        Тва на колко метра надморска е ??Не ми се виждат чак толкова много.
        Като гледам тук :



        май е на 1450 м над. вис. Което наистина не е много
        Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

        Коментар


        • #5
          До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

          Паничище е на 1450 метра надморска височина но ние тръгнахме от там всичко останало е нагоре а на хижа Рилски езера е над 2000 метра имам целият преход на GPS но го забравих на Паничище и затова не съм пуснал данни. Във вторник ще ходя и ще го взема тогава мога да отговоря с точност

          Ето чичко гугъл какво намери
          х. "Рилски езера" Дял: Северозападна Рила
          Разположение: в м. Каменното мосте, на Сухия рид
          Надморска височина: 2150 м
          Описание: масивна пететажна сграда с капацитет 135 места, като половината от стаите са със собствени санитарни възли
          Екстри: водоснабдена, електрифицирана, с централно парно отопление, обща баня и бани в стаите със собствени санитарни възли, туристическа столова, ресторант, лавка
          Карти на БТС: важат
          Връзки: радиотелефон, телефони тип "Бетком", моб.: 048 / 98-67-96 (БТС мрежа: 271), GSM: 0888 / 46-35-26

          Кики а това е само за сравнение:
          Мургаш е най-високият връх от дела Мургаш в Западна Стара планина. Разположен е в източната част от масива и е с височина 1687 метра надморска височина.

          Изграден е от палеозойски скали и има куполовидна форма със стръмни склонове . От подножието му извират реките Елешница и Батулийска река.

          Върхът представлява туристически обект; на югозапад на височина 1490 метра се намира хижа „Мургаш“, а в южното подножие е Елешнишкият манастир. През 1954 г. на връх Мургаш е изградена метеорологична станция.

          Сега да не си помислиш, че не приемам сериозно разходката просто пускам това информативно за съфорумниците. Обещавам да го покориме заедно тоя връх може да е по труден от езерата знам ли???

          Коментар


          • #6
            До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

            Дано да е снежна тази зима, има ли скиори тук?
            Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

            Коментар


            • #7
              До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

              Първоначално публикуван от mitaka81
              има ли скиори тук?
              Намират се Дано да има сняг за каране
              Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

              Коментар


              • #8
                До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

                Първоначално публикуван от mitaka81
                Дано да е снежна тази зима, има ли скиори тук?
                Има, има!!
                Дай боже сняг тази зима, че като се сетя за миналата!!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

                  Лично на мен и без сняг ми е добре..
                  B+

                  Коментар


                  • #10
                    До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

                    Честит първи сняг и от мен. А относно скиорите: То скиори има ама нещо последните години сняг няма. Дано тази година изкараме късмет и да е снежна.

                    Коментар


                    • #11
                      До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

                      vokel-Лично на мен и без сняг ми е добре..
                      А да не съм чул(прочел) подобни изказвания, ще се разбираме да караме заедно може и един подфорум за ски да направим.
                      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

                        Честит първи сняг! Днеска се разходих с мотора по Малешевската планина и от там снимах заснежените върхове на Пирин


                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

                          Вчера сутринта като тръгнах за работа, токущо се беха вдигнали малко облаците и гледам - Рила, Пирин и Родопите покрити със сняг..... Много е красиво, ама е много студенооо!! А е началото на септември...
                          Don't hunt IF you can't kill
                          първо 0883 после 333 накрая 448

                          LZ1BGD

                          Коментар


                          • #14
                            До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

                            Не е по темата, но вечра между х.Добрила и х.Дерменка и ние бяхме на снега. Имаше изгубена група от 17 души, които бяха прекарали ноща под открито небе и ни вдигнаха в акция да ги търсим, а в крайна сметка всичко завърши добре. Та който тръгва нагоре да има едно наум относно време, екипировка и другите изненади, които може да ти поднесе планината.
                            Борислав Русенов - 0889593977

                            Коментар


                            • #15
                              До: ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ

                              Чинела много яко е там на Паничище.Бил съм 2 поредни години да празнувам нова година на хижа Теменуга.Собственика е вуйчо на един приятел който загина преди 3 години.
                              Качвали сме се с рак-трак до х.Рилски езера и после надоло със ски по пътя.Много яко преживяване.Много ме стоплиха снимките от вашата екскурзия!
                              YAMAHA WR450F

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X