Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 "ТЕМПО" - Индия - тест + снимки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4х4 "ТЕМПО" - Индия - тест + снимки

    Днес 13.08.2004 Клуб OFFRoad-Bulgaria.com съвместно с вносителя на високо-проходими автомобили и пикапи „Темпо” – Индия организира тест на модела „Темпо” средна база и 2.4 литров турбо-дизелов двигател.

    Автомобилите „Темпо” са проектирани с проверени от времето решения, които не дават особен комфорт, но за сметка на това осигуряват максимална здравина, лесен ремонт и евтина поддръжка. Основния пазарен сегмент, към който са ориентирани са работните служебни машини, втората кола предназначена за активна почивка, лов и риболов и фирмите, които имат нуждата от автомобили способни да идат навсякъде по всяко време. Автомобилът е с минималното спартанско оборудване 0% лукс, но за тежки условия предлага много добри възможности. Има ръчни 100% блокажи и на двата моста, които се задействат с хидравличен механизъм. Добри думи могат да се кажат и за двигателя, който е лицензен на Мерцедес ОМ616 - един от най-здравите и дълговечни дизели.


    Пълната гама автомобили предлагани от Политрак Ауто ООД са:
    Тип „Джип” - къса база, дълга база и два модела пикап с единична и двойна кабина.
    Цените на високо-проходимите автомобили започват от 22 700лв без ДДС за къса база „Темпо” до 26 000 лв без ДДС за дълга база „Темпо”.

    Всички автомобили включват :
    - серво волан.
    - 5 степенна скоростна кутия.
    - 2 степенна раздатъчна (силова) кутия със сило-отводен вал. (Може да се използва за задвижване на механична лебедка, хидравлична система или други подобни).
    - 100% ръчен блокаж на предния и задния мост задвижван с хидравличен привод.
    - двигател 2.4 турбо дизел мерцедес-бенц ОМ616.

    Гаранцията на всички автомобили е 3 (три) години или 100 000 км.
    VPetrov.photography

  • #2
    Снимки













    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Видео ...

      Видео филм от тестовете - внимание файла е с размер 149 Мб : http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...midle-test.mpg
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        да питам...

        това така ръйдясало си го произвеждат или бързо ръждясва???

        защото има и още няколко подобни елемента,макар и не чак толкова ръждясали.
        и една молба ако може...може ли малко да ги компресирате клиповете?
        защото имайки впредвит клипа с теста на Тойотата тоя трябва да е под 10 мин.,нищо че е 150 МБ...за тия мегабайти трябва да е поне 1 час.
        БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
        (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

        Коментар


        • #5
          Ръжда...

          Всички ръждясали части са чугунени отливки, идеята е, че тяхното боядисване освен декоративни няма други функции. Те ще са последното, което изгнива в тази конструкция. При тези автомобили явно производителя се е стремил да има само функционалност и нищо излишно, за да постигне цената, на която се продават.
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            За компресията...

            и една молба ако може...може ли малко да ги компресирате клиповете?
            защото имайки впредвит клипа с теста на Тойотата тоя трябва да е под 10 мин.,нищо че е 150 МБ...за тия мегабайти трябва да е поне 1 час.
            Да, клиповете наистина са големи целта беше да са с добро качество. Имали сме в предвид че повечето хора ползват интернет свързаност за която няколкостотин мегабайта не са проблем.

            Но вие имате право и за в бъдеще ще публикуваме всеки клип в две резолюции и всеки ще избира какво да изтегли.
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Ихаа, колко стара тема!
              Но да я подбудим Такваз мошина имаше на тазгодишния панаир в Пловдив и хората я гледаха с голямо.........презрение, но имаше и такива които се спираха и разглеждаха иразпитваха мноого подробно!!! И аз бях там и аз разпитвах Направих и скорем оглед и напраов се вцепених при вида на интериора БЕше измайсторен от пластмаса с мноого ниско качество и някои от детайлите избщо не прилягаха, ама за каузата на оффроуда може да се приживее Интерсно нещо е че рамата е тръбна!!! и да доидем до съществената част--> след близо 2 год има ли отзиви за машината дали наиситна е здрава, добре конструирана и изобщо как се представя , защото цената наистина е атрактивна
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от stojan_defender-a
                защото цената наистина е атрактивна


                колко

                Коментар


                • #9
                  Цените на високо-проходимите автомобили започват от 22 700лв без ДДС за къса база „Темпо” до 26 000 лв без ДДС за дълга база „Темпо”.
                  Това е от първия пост в темата на В. Петров
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    истина, не погледнах

                    извинявам се

                    Коментар


                    • #11
                      Днес с периферийното зретие гледам как идва една G-класа, обръщам се и какво да видя - Темпо
                      Силуета го докарва, ако след всички технически параметри описани в началото е и що-годе здрав, ще е много сериозен автомобил...
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        има някои неща които не ми харесват как са направени- в смисъл виждам пряка опасност при експлоатация. Такова нещо са спирачните тръбички- местата от където са прекарани са опасни(вижте снимките на задния мост)- крайно неудачно е да минава под моста и със скоби, които я държат на разстояние- има опасност от закачване в паднали клони у скъсване и др.
                        http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                        Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                        Коментар


                        • #13
                          като концепция е доста добре, но какво ли е изпълнението... Венци, не познаваш ли някой собственик да даде отзиви?
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Аз из нашия град бях срещал едно такова(подобно) най-много да го издиря (знам горе-долу каде да диря) и да разпитам собственика Но на външен вид колата излгеждаше доста изоставена, когато е бях срещнал зимата Нищо непречи да опитам пък виж ти вземе да се появи един нов член или нова тема в купувам-продавам
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              аз знам една фирма собственик на пикап ТАТА, но автомобила е във видимо много лошо състояние и ми е неудобно да ги питам за впечатления
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X