Обява

Свий
Няма добавени обяви.

инфо за Hyundai Galloper

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • инфо за Hyundai Galloper

    Здравейте на всички.
    Притежател съм от днес на галопер 2,5tdi 1999г. дългата база.
    Незнам 1 или 2 е. Доста съм бос по темата джипове, понеже за първи път купувам.Автомобила е купен предимно за черни пътища смятам че избора ми е добър. Та имам няколко въпроса дано не толкова смешни но нали все пак за това са форумите.

    1. 4x4 - Когато реша да включвам 4H или 4L освен малкия лост нещо друго трябва ли да въртя , понеже четох за тези хъбове а те не ми са ясни.И евентуално за изключването на 4x4.

    2.Какви са недостатъците за този модел и какво трябва да сменя за първо време.Масла, ремъци ... ?

    3.Направи ми впечатление че скоростния лост трудно включва когато е запалена, има ли някакви особенности.

    Благодаря ви.. Надявам се по-подробно да ми е разясните.

  • #2
    До: инфо за Hyundai Galloper

    По т. 1 - тук има много инфо - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E2%EE%E4%F1%F2
    По т. 2 - най - добре смени всичко,масла , ремъци , ролки, филтри
    По т. 3 - провери съединителя !
    Боян 0898 / 63 66 73
    Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

    Коментар


    • #3
      До: инфо за Hyundai Galloper

      Честито!
      Качи някоя снимка...
      Натискаш ли съединителя като местиш малкия лост? Желателно е да се прави на място, макар, че 4Н може да се включва и в движение /без газ, при натиснат съединител/... 4Л задължително при спрял а-л.
      99г. би трябвало да е с автоматични хъбове.

      Направи обслужването при грамотни майстори, че на мен ми бяха пренатегнали ремък и се прецака ролка /започна да свири/... отделно не бяха обезвъздушили охл. система...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: инфо за Hyundai Galloper

        това е че упътванията са на руски , моля някои ако не го мързи да пише да ми обясни с няколко реда как точно се включва и изключва.Снощи пробвах включих от малкия лост 4x4 светна на таблото лампата , после само чрез лоста го изключих без нищо да съм правил, без даже да съм давал на зад колата.Как да разбера дали тези хъбове са отцепени.И в момента не карам на 4x4.Прави ми впечатление че като дам на контакт се чува отпред едно "пук" и спира. Това какво е.

        Извинявам се за тъпите въпроси но единствено това най много ме интересува как се кара тази кола с 4x4 и как да го спирам.

        Благодаря ви.

        Коментар


        • #5
          До: инфо за Hyundai Galloper

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          Честито!
          Качи някоя снимка...
          Натискаш ли съединителя като местиш малкия лост? Желателно е да се прави на място, макар, че 4Н може да се включва и в движение /без газ, при натиснат съединител/... 4Л задължително при спрял а-л.
          99г. би трябвало да е с автоматични хъбове.

          Направи обслужването при грамотни майстори, че на мен ми бяха пренатегнали ремък и се прецака ролка /започна да свири/... отделно не бяха обезвъздушили охл. система...
          Да разбирам ли че като искам да включа 4H или 4L действам само от малкия лост нищо друго. И като ги изключвам има ли някакви особенности ( даване на зад) ? Благодаря ти..

          Коментар


          • #6
            До: инфо за Hyundai Galloper

            Първоначално публикуван от moondevil Преглед на мнение
            Да разбирам ли че като искам да включа 4H или 4L действам само от малкия лост нищо друго. И като ги изключвам има ли някакви особенности ( даване на зад) ? Благодаря ти..
            Точно така. Само че го прави при спрял автомобил, особено при превключване на/от бавни (4L). За изключване на хъбовете се препоръчва след превключване от лоста на раздатката на 2Н да върнеш малко назад.

            Това "пук", дето го чуваш при даване на контакт е релето за включване на подгряващите свещи.

            Не е зле да вземеш да почетеш малко из форума, защото тези въпроси с включване на 4х4, автоматични хъбове и т.н. са предъвквани минимум 1001 пъти.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: инфо за Hyundai Galloper

              От къде си бре "Дяволе"
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                До: инфо за Hyundai Galloper

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                От къде си бре "Дяволе"
                Ямбол

                Коментар


                • #9
                  До: инфо за Hyundai Galloper

                  Първоначално публикуван от moondevil Преглед на мнение
                  Ямбол
                  Значи си ми малко далеч за да те поканя за обяснения на живо но пък във форума съществува CarTest™ а той ще ти помогне реално , а не виртуално ако имаш проблеми
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    До: инфо за Hyundai Galloper

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Значи си ми малко далеч за да те поканя за обяснения на живо но пък във форума съществува CarTest™ а той ще ти помогне реално , а не виртуално ако имаш проблеми
                    Неможеш ли тук да ми поясниш какво е добре да знам за този автомобил.Четох от материалите на руски но нещо не мога да си го преведа така че да ми стане ясно.За което се извинявам че досаждам.

                    Та ако може малко по подробно да ми разясните най вече за това 4x4 как да го включвам и изключвам също и някой важни неща които трябва да знам за него, понеже съм доста бос. Как се включва от 2H na 4L , 4H и обратно, мога ли в движение. Също този режим неутралния режим за каквое. Много ще ме помогнете.

                    Благодаря предварително.

                    Коментар


                    • #11
                      До: инфо за Hyundai Galloper

                      Първоначално публикуван от moondevil Преглед на мнение
                      ... Как се включва от 2H na 4L , 4H и обратно, мога ли в движение. ...
                      Защо оставам с впечатление, че задаваш въпроси, но по някаква причина не четеш какво са ти отговорили?!?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: инфо за Hyundai Galloper

                        Прочети поне тази тема.

                        Попрегледай вече публикуваните теми, преди да пускаш нова
                        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X