Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

    Точно в щангата е проблема, като се отворе много мести моста и опира и трябва корекция, при мен го направи когано бях с нормалните джанти. След смяната с минусови нямаядове, а имаш проблем и с това че в обратната страна, когато прибирра амортисьора , гумата опира в прахоуловителя. Аз затова смених джантите, прави доста неприятни изненади. На втората снимка се вижда максималната височина на която се вдигакалника. На първата ми изпадна пружината после направих водача от последната снимка. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033.jpg
Прегледи:2
Размер:512.2 КБ
ID:5811178Натиснете снимката за да я уголемите

Име:037.jpg
Прегледи:2
Размер:342.6 КБ
ID:5811179Натиснете снимката за да я уголемите

Име:039.jpg
Прегледи:2
Размер:406.9 КБ
ID:5811180Натиснете снимката за да я уголемите

Име:042.jpg
Прегледи:2
Размер:384.3 КБ
ID:5811181

    Коментар


    • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

      При толкова дълги амортисьори не окъсява ли маркуча на спирачките при увисване на колело?
      От какво са ти амовете и колко са дълги?

      Коментар


      • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

        Няма проблем със спирачният маркуч, от Омега 2 комби са и вече 40 000 яко млатене няма ядове, трябва в събота като се хвана да пооправя още някои неща даги измеря. Ако искаш звънни да не самим тук, таман ще ти кажа и какви пари са нови.. 0876224282

        Коментар


        • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

          Е,тя темата си е за лифт-не спамим.
          Даже я обогатяваме с неразисквани досега неща около лифта.
          За Омеговите амортисьори съм наясно,но ако завбъдеще ползвам ще са от Омега-седан.
          От комби ми идват адски дълги за пружините с които карам...

          Коментар


          • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

            Не знам какво си мислите двамата,но при тези ходове мястото на амортисьорите не е там.
            Пак се мъчите,дявола във въздуха.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Не знам какво си мислите двамата,но при тези ходове мястото на амортисьорите не е там.
              Пак се мъчите,дявола във въздуха.
              Точно това и аз щях да напиша.

              P.S. И аз имам проблем с колоната на панхарда, която при мен е отляво, но защото съм с по-дебели амове които са и с метални прахозащити опиращи в горният си край в нея, като я кривеше и чагърташе в амортисьора при движение.
              Излекувах го с чук.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Точно това и аз щях да напиша.

                P.S. И аз имам проблем с колоната на панхарда, която при мен е отляво, но защото съм с по-дебели амове които са и с метални прахозащити опиращи в горният си край в нея, като я кривеше и чагърташе в амортисьора при движение.
                Излекувах го с чук.
                Ясно е, че мястото на амовете при голяма артикулация на окачването не е там.
                Проблемите са явни.
                Тези неща сме ги обсъждали със Соти, както и много други...
                За сега, обаче с този комплект амове+пружини (и двете на KYB) успях да напасна нещата без сериозни промени.
                Регулирах от панхарда положението на моста и леко запилих проблемния участък на опорната греда.
                Сега при напълно разтегнато окачване получих просвет над 1мм., което е достатъчно...
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                  При мен амортисьора е пред колоната, та проблема ми е/беше от дебелината, та не е като вашият.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                    Ясно

                    Коментар


                    • От: С какво да повдигна Киа Спортидж с около 10 см?

                      Здравейте колеги на някой случайно да са му изостанали фланци за предните амортисьори около 20мм търся
                      Some call it a hobby, we call it a way of life!
                      Това че срещу теб са най-добрите, не означава, че трябва да се отказваш!

                      Коментар


                      • Привет. колеги!
                        Не искам да отварям нова тема, затова ще пиша тук, защото все пак някакво отношение има.
                        Въпросът ми е за задни пружини. По редица неприятни стечения на обстоятелствата, ми се налага да оставя Кията като единствената ми джипка. С Ферозата ще се разделям.
                        Не търся лифт, защото вече имам АТ гуми на няколко (3-4) месеца в размер 215/75/15. Джипката няма да се кара сериозен офроуд, но да стига до вилата, за гъби и да си върша работа, когато се наложи да разчитам на нея дори по шосе, без да я превръщам в ежедневка. Имам си лека кола за по-дълги пътувания и за града и ми харчи поне с 1/3-та по-малко.
                        Търся пружини, които да носят примерно 200-300 кила в багажника и при сгънати седалки, без да се строшат. Веднъж на десетина дена пълня по двайсетина шишета с вода за вилата. Освен това, прекарвам строителни отпадъчни материали по петнайсетина чувалчета, за да си насипвам пътя, където е нужно. Да си возя инструменти и материали също. Тенденцията е , да си монтирам и теглич напред във времето, защото имам малко ремарке, което теглех с Ферозата досега.
                        Не искам да се налага да слагам по-дълги амортисьори, ако е възможно, но ако се налага ще сложа. Идеята е, че не се търси лифт. Дори да се вдигне малко задницата, не ме е грижа.
                        Освен това, искам максимално да запазя приятната возия, защото се кара предимно празна, или с няколко чанти багаж, или с двама и дете отзад, когато се наложи.
                        Има бегъл вариант, да компенсирам с тънки подложки отпред някога, но не ми е приоритет. Имам да стягам по-важни неща.
                        И за пружините не ми е спешно, защото ще ги сменям като се поотвърне времето. Но проучвам, за да имам определени, които да търся с големи отстъпки. Бюджетът е ограничен.
                        Писано е за Астра Г комби и подобни, Чел съм. Просто искам рекапитулация и мнения
                        Благодаря!.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • Този размер би трябвало да влизат без повдигане.
                          Аз съм със същия и нямам грижи. Сложих след смяна на тампоните на купето и нови пружини отзад.
                          https://photos.app.goo.gl/LqavDVG8pWHC31ra7
                          Hyundai Galloper 3.0 V6

                          0885 44 60 16

                          Коментар


                          • Здравейте колеги от къде да си намеря предни подложки за амортисьори за кия ретона

                            Коментар


                            • Ако се вдига с 5см.лифт трябва ли да се преправя освен удължаване на задните амартисьори?https://www.offroadtuning.com/shop/k...-kia-sportage/
                              Последно редактирано от niksan8207; 04-01-23, 21:42.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X