Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пали трудно и гасне..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пали трудно и гасне..

    Здравейте!
    Имам два въпроса. Мотора трудно пали и когато запали малко му трябва да угасне. Това започна да става след едно кално каране. Във въздушния филтер имаше вода и кал и когато го запалих през аспуха излезна много вода. Според приятели карбуратора трябва да се изчисти. Въпроса ми към вас е има ли друга възможност и къде в София може да се оправи това нещо. Вторият ми въпрос е отсносно задната гума. Много играеше и ми скъса веригата. Купих нова, но за да я сложа трябва да оправя луфта за да не се скъса и тя. Свалих гумата и видях че всичко е разбито. Ето снимка и от вас очаквам да кажете какво да го правя..
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Пали трудно и гасне..

    Сваляш другия лагер и семеринга и по тях търсиш. Предполагам, няма да имаш проблем с размерите - по стандарт са.
    Почистваш главината, махаш гривната от стария лагер (,ако е там) и сглобяваш по обратния ред. Във форума има ценни съвети как се монтират лагерите, прочети ги!!
    Кажи каква е машината, за да може някой да те насочи при отварянето на карбуратора. Най-вероятно приятелите ти са прави
    Последно редактирано от viki terzieva; 01-03-10, 14:19.

    Коментар


    • #3
      До: Пали трудно и гасне..

      Въпросът е, че няма как да се задържат тези лагери. Самата отливка е потрошена.. Rieju rr50
      Последно редактирано от viki terzieva; 01-03-10, 14:18.

      Коментар


      • #4
        До: Пали трудно и гасне..

        Имаш 2 вариАнта :
        Или да се навари (не съм сигурен, че ще стане, ама все пак може да опиташ)
        Или Нова главина, ще занесеш каплата да й пренаредат спиците и си готов.
        А за гасненето ...Свали филтъра ,подсуши всичко,
        изчисти кАрбуратора и го запали, ако може .
        Ако не може, махаш свещта и буташ стабилно да продуха,
        ако има вода в коляновия вал.
        Ако не стане, търсиш майстор.
        Последно редактирано от viki terzieva; 01-03-10, 14:18.

        Коментар


        • #5
          До: Пали трудно и гасне..

          Имаш вода в карбуратора , тя е по тежка от горивото и седи на дъното , когато запали мотора главния жигльор я засмуква и се запушва. На дъното на карбуратора има една тапа или винт , като го отвиеш всичко изтича , но по добре свали карбуратора ако не е чистен скоро.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #6
            До: Пали трудно и гасне..

            Имах същия проблем и моя се оправи като свалих карб. и го изчистих, както и филтъра смених. И прегледаЙ все пак дали няма и някЪде другаде вода и пиши дали си го оправил
            Последно редактирано от viki terzieva; 01-03-10, 14:16.
            Колата вози тялото ,а мотора душата!

            Коментар


            • #7
              До: Пали трудно и гасне..

              Някой ще ми каже ли кЪде в София ще ми направят главината?
              Последно редактирано от viki terzieva; 01-03-10, 14:16.

              Коментар


              • #8
                До: Пали трудно и гасне..

                Обиколих всички магазини в София и не мога да намеря главина, а иначе от горе на магазините пише "Всякакви мото части". Тоя в Суходол ми говореше много тежко и повече при този селянин няма да отида, освен това за каквато и част да го попитах той нямаше.. Та въпроса ми е от къде да намеря тая част или нова джанта ли да купувам, ама то пък тогава ще трябва и диск, пиньон.. Моля ви, дайте някакви съвети!

                Коментар


                • #9
                  До: Пали трудно и гасне..

                  Намери някъде втора употреба по някоя морга стара и
                  изкривена капла и само прехвърли главината.
                  Успех

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пали трудно и гасне..

                    Временно решение е да потърсиш лагер по вътрешния диаметър на здраво място по главината.Ако няма луфт преправяш дистанционните втулки и караш известно време
                    Това е сравнително евтино решение, но не знам доколко е приложимо в твоя случай. Рисковете не са малко - отново се разбива лагера, пада веригата, падаш и ти, чупиш картер...Вероятности много... Сам си преценяваш
                    Последно редактирано от viki terzieva; 01-03-10, 14:15.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пали трудно и гасне..

                      Колега,пиши какъв е мотора,във форума има хора,който внасят мотори и части втора ръка(аз познавам трима)може да помогнем,но да се знае какво търсиш.
                      Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пали трудно и гасне..

                        Rieju RR50 e мотора.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пали трудно и гасне..

                          Колега,ако не се лъжа това е китайски мотор,ако е така обади се на "ванеда" ООД- търговище .Аз поръчвах от тях части за АТВ пращат по "еконт".
                          Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пали трудно и гасне..

                            Колега лъжеш се.Испанско е.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пали трудно и гасне..

                              За да не отварям нова тема и аз имам 1 въпрос вчера станах собственик на хонда цр 125 но после видях че задната капла има луфт ,искам да попитам понеже не е много голям може ли да се обере или трябва да се смена всичко?
                              По-добре провален опит,от колкото да не си опитал. :)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X