Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачен диск

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачен диск

    Колеги някой престъргвал ли е на струг спирачен диск на мотор, за да се изглади? при колите съм виждал директно закачат машината на диска и с нож отнемат част от метала като следят и допуските, това на колата си никога не бих го причинил, но неможе спирачен диск за мотор да е по скъп отколкото за автомобил сравнително висок клас и то 2но вентилиран..
    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

  • #2
    До: спирачен диск

    Аз не съм пробвал ,но не бих и опитал , все пак това е термична обработка , която се извършва при голями градуси на температура и така се променя структората на матеряла ( изменят се перлит , циментит и тн. вещества ) . Особено ако е легирана , става доста по-чуплива и не еластична . С една дума се презакалява . Тя тази стомана или по-точно казано сплав е направена да издуржа на високи температурни интервали . Ако се престърже, мился че много лесно ще се пукне при рязко сменяне на температурата или иначе казано натискане на спирачката , защото от студена ще се загрее твърде много и ще пръсне като стакло .

    ПП не съм разглеждал част от такава сплав в лаборатоени условия, но ми изглежда че по харакреристики е като "бързо режещите" - рапидни сплави.
    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

    Коментар


    • #3
      До: Спирачен диск

      На диска ти пише минималния допустим размер , примерно:мин 4мм , ако не го нарушиш става , но по добре на шлайф машина а не на струг.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #4
        До: Спирачен диск

        Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
        Колеги някой престъргвал ли е на струг спирачен диск на мотор, за да се изглади? при колите съм виждал директно закачат машината на диска и с нож отнемат част от метала като следят и допуските, това на колата си никога не бих го причинил, но неможе спирачен диск за мотор да е по скъп отколкото за автомобил сравнително висок клас и то 2но вентилиран..
        Аз съм пробвал да престъргвам спирачен диск и направих голяма грешка!
        От диска се къртят парчета и стават малки дупчици.
        Забрави за престъргване!Диска е много твърд и нищо не става.
        Моят диск имаше доста канали издълбани.Застопорихме го на струга
        и първо с диск за шмиргел изравнихме каналите и след това с едра шкурка 160, и после с по финна 300 или 400 не помня.Резултата беше много добър.Стана като огледало.
        И аз като теб си мислех,че е като на колите.Слагаш и стържеш.Да ама не
        Ако намеря снимки ще ти покажа какво се получи!
        Последно редактирано от mureto; 02-02-10, 17:55.
        YAMAHA WR450F

        Коментар


        • #5
          До: Спирачен диск

          п.с. Съжалявам ама само преди обработката съм го снимал
          но тези черти изчезнаха тотално!
          Прикачени файлове
          YAMAHA WR450F

          Коментар


          • #6
            До: Спирачен диск

            spower а за какъв мотор става дума (не че има особенно значение като че ли, но все пак)?Понеже цените който гледам на дискове за хонда црф примерно не са нещо фрапиращо.Горе долу гонят някой цени на дискове за автомобили, но все пак и мащаба на разпространение на автомобилите е в пъти по-голям което намаля и цената на частите, поне според мен.
            Иван Маринов
            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
            ЕНДУРО ВАРНА

            Коментар


            • #7
              До: Спирачен диск

              притежаването и обслужването на мотор ,който струва 15 000лв и е предназначен за блъскане в камъни, дървета, влачене в кал и прочее никога не е било "евтино" занимание...лошото е, че част от тази истина се осъзнава, докато висиш в болницата....каски,протектори,накладки, дискове, гуми-защо да страдаш?!?! Купи си нов диск !!!
              A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

              Коментар


              • #8
                До: Спирачен диск

                Първоначално публикуван от suhoi27 Преглед на мнение
                притежаването и обслужването на мотор ,който струва 15 000лв и е предназначен за блъскане в камъни, дървета, влачене в кал и прочее никога не е било "евтино" занимание...лошото е, че част от тази истина се осъзнава, докато висиш в болницата....каски,протектори,накладки, дискове, гуми-защо да страдаш?!?! Купи си нов диск !!!
                +1
                Иво Георгиев
                Gworkshop

                Коментар


                • #9
                  До: Спирачен диск

                  Първоначално публикуван от suhoi27 Преглед на мнение
                  притежаването и обслужването на мотор ,който струва 15 000лв и е предназначен за блъскане в камъни, дървета, влачене в кал и прочее никога не е било "евтино" занимание...лошото е, че част от тази истина се осъзнава, докато висиш в болницата....каски,протектори,накладки, дискове, гуми-защо да страдаш?!?! Купи си нов диск !!!
                  Така е,но не всеки притежава мотор за 15000лв.
                  YAMAHA WR450F

                  Коментар


                  • #10
                    До: Спирачен диск

                    верно е.....ама като паднеш, камъните не те удрят по-леко - "по бедност"....
                    A stupid man's report of what a clever man says is never accurate because he unconsciously translates what he hears into something he can understand

                    Коментар


                    • #11
                      До: Спирачен диск

                      Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                      spower а за какъв мотор става дума (не че има особенно значение като че ли, но все пак)?Понеже цените който гледам на дискове за хонда црф примерно не са нещо фрапиращо.Горе долу гонят някой цени на дискове за автомобили, но все пак и мащаба на разпространение на автомобилите е в пъти по-голям което намаля и цената на частите, поне според мен.
                      Aprilia rx 125 задния диск има канали и, ако стане с шлайфане ще е добре, че при положение за бмвто ми оригинални при първоначално вграждане Jurid са ми 140лв комплекта за мотора който струва към 1500лв реално да ми искат над 100лв просто не си заслужава като не се знае още колко ще го карам .. кък и съживих един мървец в интерес на истината и пари не съм и жалил ама вече се позамислих
                      Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X