Обява

Свий
Няма добавени обяви.

02 февруари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 02 февруари

    Довечера в кръчмето Маската на купон ,тема на вечерта, медицински сестри

    А деня е известен като:

    Датата 2 февруари в народните традиции се свързва с Петльовден, наричан още Петлов, Петларовден. С този празник се отбелязва спасението, оцеляването и съхраняването на мъжката сила. На него народът ни отдава чест и възхвала на мъжката челяд, на която се е крепяло семейството и мира. Празнично облечени момчета излизали насред селото и през целия ден били в центъра на вниманието. Били оглеждани от старейшините кой за какво става: за овчар, за дюлгерин, за даскал или за писар.
    Знаейки този български обичай, по време на турското робство, еничарите минавали точно на този ден и отвеждали в еничарския корпус най-хубавите и най-здравите момчета. Домовете са огласявали от плач, проливали се сълзи и кръв. От която къща вземали момче, турците поставяли кървав знак на портата. Ето защо тази жестока традиция е наречена кръвен данък. Намерили се обаче умни жени, които откъсвали главите на петли и с кръвта рисували по вратниците зловещия знак. Еничарите, като го видели, си отивали с убеждението, че други преди тях са минали и са взели живия данък.
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

  • #2
    До: 02 февруари

    Хубав мъжки празник. Аз бях уважен от старейшината- Нети, получих подарък, сигурно по заслуги, гума за мотора, ама и вътрешна
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: 02 февруари

      С приятели го отбелязахме подобаващо.... да не се бърка с гей-парти .

      Коментар


      • #4
        До: 02 февруари

        Купона бе ............ без коментари ....... и за лица под 18 е забранено

























        Последно редактирано от Станислав_; 03-02-10, 19:07. Причина: Премахване на неприлична снимка
        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

        Коментар


        • #5
          До: 02 февруари

          Хехе, сега разбирам защо Драго в сряда вечер не само пиеше алкохол, ами направо по два вида едновременно. Не му е било леко във вторник Драго, другата сряда да дойдеш на сбирката в този екип, моля! И аплодисменти за гримьора!

          Коментар


          • #6
            До: 02 февруари

            Абсолютни лауреати . Бравос бе пияндурници.
            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
            LZ1YBB

            Коментар


            • #7
              До: 02 февруари

              Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
              Хубав мъжки празник. Аз бях уважен от старейшината- Нети, получих подарък, сигурно по заслуги, гума за мотора, ама и вътрешна
              Много хубав подарък , Супер Тенерето го карах с такава и доста Пасарелски пътеки разорах.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                До: 02 февруари

                Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
                Хехе, сега разбирам защо Драго в сряда вечер не само пиеше алкохол, ами направо по два вида едновременно. Не му е било леко във вторник Драго, другата сряда да дойдеш на сбирката в този екип, моля! И аплодисменти за гримьора!
                Вики, като доказал се организатор, да обмислиш идеята за едно тържество при Тони. Да вземем да се дегизираме всички, примерно на 14 февруари. Обещавам този път да съм Снежанка

                Драго, избихте рибата бре!

                "Много хубав подарък , Супер Тенерето го карах с такава и доста Пасарелски пътеки разорах."-
                С нетърпение чакам и аз да разора някоя и друга пътека

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X