Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗова глава - преработка за 92 бензин

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • УАЗова глава - преработка за 92 бензин

    пренасям тук лично съобщение до мен понеже въпроса със сигурност касае повече хора:


    Колко е оригиналната височина на главата на зверът 469 и зависи ли това от различните типове двигатели? Ясно е че ако не е преправяна, а при солдатите не ми се вярва, трябва да сваля 4мм.
    Утре мога да дам точни данни за моторчето иначе е 1979г,като го гледам волгов е.
    Сега съм се захванал от базовото шаси, със собственни усилия основно, да го правя на автомобил, и трябва да човръкна в главата- все пак е бивш военен,ще го уча да яде 95 + газ, а после като бутна тук-там и по железата ще пратя резултати
    VPetrov.photography

  • #2
    Общата височина на главата за бензин 92 е 94,9 мм, обема на горивната камера е 76…79 см3 степента на компресия е 7,9…8,3. Възможното намаляване на височината на главата е до около 93,5 мм. Размера се определя от резбата М14х1,25 - запалителната свещ.

    Цитираните данни за размера на глава и възможното намаляване са за новите 421 глави, и са взети директно от конструкторския отдел на УМЗ.

    Оригинално височината на главата следва да е 98 мм. (За 76 бензин) Намаляването на височината с 3.5 мм е масовата практика предполагам защото има разлика между ЗМЗ (волговия) и УМЗ двигателя. При ЗМЗ компресията е по-ниска.

    Доколкото ми е известно преди време в България са внасяни и УАЗ-и предназначени за бензин 72 - при тях размера на главата и трябвало да е различен от тези за 76.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      понеже бензин А72 ми звучи като алтернативно гориво, на колко октана се равнява чистият спирт /етилов, метилов/ - знам, че в Бразилия е много популярно гориво...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        някой може ли да помогне с по-късите повдигачи(пръти) за уаз.Свалих 4 мм от главата и сега не мога да си намеря такива повдигачи
        0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

        Коментар


        • #5
          Търсете по магазините за Волга. Там са такива. 4 мм надолу е за бензин А95 или 98, на 92 не става...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            При това положение е най добре да мине на газ.
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #7
              Газа е 105 октана.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Газа е 105 октана.
                Че и повече. Чистия пропан е към 115. Тук го смесват с бутан за да компенсират температурното разширяване.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  ДОбре де с какво да кара
                  Бензин, Газ: Нещо по така
                  Ако имате желание и знаете нещо кажете му

                  Коментар


                  • #10
                    С газ, много ясно.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Той вече я е о трязал, чунким има избор. Просто да има предвид после като наглася изпреварването.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                        понеже бензин А72 ми звучи като алтернативно гориво, на колко октана се равнява чистият спирт /етилов, метилов/ - знам, че в Бразилия е много популярно гориво...
                        Метанолът има октаново число по моторен метод 91, а по изследователски метод 112. Етанолът съответно 92 и 111. По бензиностанциите стойността е по изследователският метод, с изключение на руските А-72 и А-76 които са обозначени по моторен метод и тяхното число приведено към общоприетите означения на колонките е около 80 и 83 съответно.
                        Метанолът, благодарение на високото си октаново число и огромната топлина на изпарение, позволява степен на сгъстяване 12-14 и отсъствие на детонационно горене при оптимален теоретичен ъгъл на изпреварване на запалване. За съжаление, обаче пускане на студен ДВГ е много трудно, да не кажа невъзможно.

                        Между другото, някой знае ли какъв е реалният прираст на мощност и въртящ момент при преработка на двигателя на УАЗ за бензини 92-95? Мисля си, че пиковите стойности на момента и мощността ще се изтеглят и с 200-400 об/мин нагоре.

                        Коментар


                        • #13
                          Мощността се вдига с ~7 конски сили, въртящия момент става от 21 на 22 но никъде не съм намерил информация че се премества към по-високи обороти...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            При сгъстяване въртящият момент се премества надолу в оборотите.
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              благодаря за информацията на всички.Радвам се че има хора като вас.Като завърша започнатото по двигателя (надявам се тези дни) ще споделя резултатите от него и надявам се да го тествам на 29,30 в Пловдив.
                              0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X